زود انزالی

درمان زود انزالی با خود هیپنوتیزم

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به درمان زود انزالی با خود هیپنوتیزم میپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

یکی از رایج‌ترین انواع مشکلات جنسی که بسیاری از مردان از آن رنج می‌برند زود انزالی است. طبق آمار 30 تا 50 درصد از مردان زیر 40 سال حداقل در یک دوره از زندگی خود دچار زود انزالی می‌شوند البته این امر در صورت استفاده منظم از الکل و مواد مخدر، به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. زود انزالی یک بیماری مادام العمر است که به دلایل بیولوژیکی و روانی در دوران بلوغ یا اکتسابی در زندگی بروز پیدا می‌کند، با این حال اکثر مردان مبتلا به انزال زودرس این بیماری را قبول نمی‌کنند و در صدد درمانش نیستند.

چه عواملی باعث زود انزالی می‌شود؟

هیچ پاسخ قطعی برای این سؤال وجود ندارد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. هماهنطور که می دانید رابطه جنسی بخش مهمی از یک رابطه سالم است و زمانی که علتی مانع از توانایی زوج برای برقراری یک رابطه راضی کننده شود، بسیار آزار دهنده است و لذت صمیمیت و روابط را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اغلب اوقات، این شرایط در طولانی مدت، بر عزت و اعتماد به نفس مرد تأثیر می‌گذارد و برخی مردان از فرط ناامیدی و خجالت ناشی از انزال زودرس از روابط جدید اجتناب می‌کنند.

دلایل اصلی زود انزالی:

  • کمال گرایی

کمال گرایی به این معنی که فرد در حین رابطه بیش از حد به خود فشار می‌آورد تا منجر به رضایت طرف مقابل شود. در این صورت فرد باعث یک حالت بیش از حد برانگیختگی و انزال زودرس می‌شود.

  • روانشناختی
همچنین بخوانید:  درمان زود انزالی مردان با عسل

اغلب دلیل روانشناختی زود انزالی، مسائل روحی و روانی که باعث اختلال در انزال می‌شود. تنش جسمی (در عضلات لگن و شکم) و خلق و خوی بد ناشی از استرس و افسردگی انزال را تحریک کرده و شرایط آن را بدتر می‌کند. دیگر احساسات منفی رایج شامل، خجالت، ناامیدی، شرم، ناامیدی، احساس گناه و عصبانیت می‌باشد.

اضطراب عملکرد جنسی

اضطراب عملکرد جنسی با کم تجربگی جنسی و عدم اعتماد به نفس و هر موقعیت استرس زایی احتمال انزال زودرس را افزایش می‌دهد.

درمان زود انزالی با خود هیپنوتیزم

اضطراب عامل اصلی زود انزالی است، زیرا که سیستم فیزیولوژیکی بدن را بیش از حد هوشیار می‌کند و منجر به انزال زودرس می‌شود. به این معنی که هر چه فرد اضطراب بیشتری تحمل کند، احتمال بروز این عارضه در او بیشتر می‌شود. از دیگر عواملی که ممکن است منجر به PE (زودانزال) شود ویژگی‌های شخصیتی مانند کمال گرایی و الگوهای رفتاری مانند استرس، یا خودارضایی، احساس انزجار، ترس از طرد شدن، ترس از روابط یا عدم صمیمیت است.

اما هیپنوتیزم چگونه می‌تواند کمک کننده باشد، متخصص هیپنوتیزم با استفاده از برخی تکنیک‌ها به مردان مبتلا به PE کمک می‌کند و یاد می‌دهد بدن خود را برای کاهش زود انزالی کنترل کنند. متخصص هیپنوتیزم با ایجاد آرامش در فرد به منظور کاهش اضطراب و آموزش تکنیک‌ها و تمرین‌های شناختی به فرد کمک می‌کند عادت‌های غلط خود را که در طول سالهای متمادی ایجاد شده و بر این بیماری دامن می زند را تقویت کند.

در کل، جلسات هیپنوتیزم زود انزالی به فرد کمک می‌کند تا به سرعت و به راحتی موقع انزال هیجان خود را مهار کرده و با آرامش از تجربه خود لذت ببرد.

همچنین بخوانید:  درمان زود انزالی با هومیوپاتی

چگونگی هیپنوتیزم در حین رابطه

اثربخشی استفاده از هیپنوتیزم برای انزال زودرس به علت اصلی این عارضه و بیمار بستگی دارد. به طور کلی، اگر هیپنوتیزم با یک متخصص انجام شود یک روش درمانی مؤثر برای زودانزالی است. ممکن است برخی از کسانی که استرس غیرمعمول دارند یا از اضطراب رنج می‌برند نیاز به جلسات طولانی‌تری نسبت به افرادی که قبلاً از تکنیک‌های مراقبه استفاده کردند، داشته باشند.

همچنین بخوانید: چگونه خود را هیپنوتیزم کنیم؟ آموزش خود هیپنوتیزم درمانی در منزل

مشکلات زود انزالی اغلب توسط ذهن ناخودآگاه انجام می‌شود و هیپنوتیزم هنر برقراری ارتباط با ذهن ناخودآگاه است، بنابراین می‌توان از آن برای تغییر الگوها و فشار جنسی استفاده کرد. در برخی موارد، انزال زودرس و سایر اختلالات جنسی غالباً در اثر یک عامل استرس زا یا واقعه خاصی مانند مرگ یکی از عزیزان صورت گیرد. در بسیاری از موارد، پس از گذشت یک واقعه آسیب زا یا اضطراب، عملکرد جنسی دوباره به حالت عادی برمی گردد.

اقدام به هیپنوتیزم برای انزال زودرس هیچ ضرری ندارد و مردانی که از این بیماری رنج می‌برند باید از پزشکان بهترین روش درمانی را جویا شوند.

4.2/5 - (10 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
hypnotherapy-directoryclinicalhypnotherapy-cardiffwise-geek

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا