زود انزالی

درمان زود انزالی با ریشه جینسینگ

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1 به درمان زود انزالی با ریشه جینسینگ میپردازیم. با ما همراه باشید.

زود انزالی یکی از ناتوانی های جنسی مردان بوده و وضعیتی است که در آن مرد در حین عملکرد جنسی با سرعت به مرحله انزال میرسد. اگر این شرایط بیش از چند هفته یا چند ماه طول بکشد، پزشک آن را زود انزالی تشخیص می‌دهد. این اختلال و ناتوانی جنسی 30 میلیون از مردان در سنین 20 تا 40 سال را درگیر خود کرده است و در مردان بالای 75 سال نیز  شایع‌ است. زود انزالی درمان‌های پزشکی زیادی از قبیل تجویز داروها، کاشت و جراحی دارد. با این حال، بسیاری از مردان درمان‌های طبیعی را برای بهبود علائم خود ترجیح می‌دهند.

یکی از درمان‌های طبیعی جینسینگ است گیاهی با سابقه 2000 ساله در طب چینی و کره‌ای که برای سفتی آلت تناسلی مرد، مدت نعوظ و بهبود میل جنسی توصیه می‌شود.

اثرات درمانی جینسینگ

جینسنوزیدها یکی از عناصر موجود در عصاره جینسینگ است که برای بهبود نعوظ مؤثر است. جینسینگ به عنوان یک آنتی اکسیدان با آزاد کردن اکسید نیتریک (NO) به عملکردهای نعوظ و انزال در مردان کمک می‌کند به طوری که امروزه از کرم جینسینگ برای انزال زودرس استفاده می‌شود.

جینسینگ گیاه کم رشد و کوتاه قد است که بسته به مدت رشد به نوع سفید یا قرمز طبقه بندی می‌شود. انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد اما محبوب‌ترین آنها جینسینگ آمریکایی ( Panax quinquefolius ) و جینسینگ آسیایی ( Panax ginseng ) است. جینسینگ آمریکایی و آسیایی از نظر غلظت ترکیبات فعال و اثرات آن بر بدن متفاوت است. جینسینگ آمریکایی اثر آرامش بخش دارد، در حالی که نوع آسیایی اثر تقویت کنندگی دارد.

همچنین بخوانید:  درمان زود انزالی با انجیر و کندر

طریقه مصرف جینسینگ برای زود انزالی

این گیاه درمانی در صورت مصرف صحیح 900 میلی گرم  روزانه به مدت 6 تا 8 هفته مصرف مؤثر است و عارضه‌ای ندارد در غیر اینصورت شایع‌ترین عارضه جانبی آن بی خوابی است و با الکل، کافئین و برخی داروها اثر منفی دارد بنابراین بهتر است در طریقه مصرف و میزان آن با پزشک خود مشورت کنید.

درمان زود انزالی با ریشه جینسینگ

بسیاری از پزشکان طب سنتی چین معتقدند جینسینگ می‌تواند عملکرد جنسی را در مردان و زنان بهبود بخشد و باعث افزایش ایمنی بدن و عملکرد ذهنی بهتر شود.

استفاده از جینسینگ در افزایش عملکرد جنسی و درمان اختلال آن به چین باستان بر می‌گردد و امپراطور شن-نونگ ریشه جینسینگ را به انسان تشبیه کرد. در حقیقت جینسینگ هم بر سیستم تولید مثل و هم افزایش میل جنسی تأثیر می‌گذارد و با عملکرد بر روی رگهای خونی آلت تناسلی مرد، به بهبود نعوظ و انزال زودرس کمک می‌کند.

آیا گزینه درمان جینسینگ ایمن است؟

جینسینگ یک داروی سنتی است که در دوزهای معمول عوارض جانبی کمی دارد اما مصرف بیش از اندازه آن با بی خوابی، سردرد، ناراحتی معده و یبوست است. افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند قبل از استفاده از جینسینگ باید با پزشک عمومی یا داروساز مشورت کنند.

5000 سال پیش اثر جینسینگ در تقویت عملکرد جنسی مردان به ثبت رسید. هر مردی که از اختلال عملکرد جنسی خفیف تا متوسط رنج می‌برد و به دنبال روش سنتی، طبیعی و نسبتاً بی خطر برای درمان زود انزالی است با مشورت پزشک می‌تواند از درمان جینسینگ استفاده کند. البته محققان هنوز مکانیسم دقیقی برای درمان زود انزالی به وسیلهٔ جینسینگ را نیافته اند، اما تأثیرات هورمونی مشابه تستوسترون دارد. با این حال میزان تستوسترون مردانی که جینسینگ قرمز مصرف می‌کنند معمولاً افزایش نمی‌یابد.

همچنین بخوانید:  درمان زود انزالی با سیر

خلاصه، درمان زود انزالی با جینسینگ هنوز ثابت نشده است و فقط با پیشنهاد پزشک می‌توانید از جینسینگ به عنوان بهبود زود انزالی استفاده کنید و باید عوارض جانبی آن را نیز در نظر بگیرید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
takecareofsimplysupplementsmedicalnewstodayhealthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا