زود انزالی

درمان زود انزالی با عمل جراحی

درمان انزال زودرس با جراحی

همه می دانیم که تأثیر انزال زودرس (PE) بر کیفیت زندگی مردان زیاد است و مسائل مربوط به کنترل انزال، بیش از 1500 سال است که جامعه مردان را درگیر خود کرده است، امروزه زود انزالی مفهوم جدیدی نیست و حدود 75٪ از مردان با آن دسته و پنجه نرم می‌کنند. گزینه‌های پزشکی مختلفی برای درمان PE استفاده می‌شود و اخیراً جراحی نیز به عنوان راه حل جدید ظهور کرده است. بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند، ابتدا از روشهای غیر جراحی برای درمان انزال زودرس، استفاده شود و گزینه‌های جراحی مانند نورکتومی عصب (DNN) و ختنه به عنوان درمان‌های جایگزین در نظرگرفته شوند زیرا که هنوز تأثیر جراحی برای درمان انزال زودرس مشخص نیست.

انزال زودرس (PE) چیست؟

اوج انزال زودرس اختلال عملکرد جنسی است که در آن مرد زودتر از آنچه که دوست دارد به مرحله انزال می‌رسد. اما اگر PE سال‌ها ادامه داشته باشد و درمان نشود عواقب بسیار بدی برای مردان به همراه دارد.

دانشمندان مدت زمان زیادی بر روی روش‌های درمانی مؤثر برای رفع این مشکل صرف کرده‌اند. اولین توصیف انزال زودرس در ادبیات پزشکی در سال 1887 ارائه شد و در سال 2014، انجمن بین المللی پزشکی جنسی، PE را انزال قبل یا در حدود 1 تا 3 دقیقه از اولین تجربه جنسی به دلیل عواقب منفی شخصی، مانند پریشانی، آزار، ناامیدی و / یا پرهیز از صمیمیت جنسی تعریف کرد.

همانطور که می دانید هر یک از زوجین نیازهای جنسی متفاوتی دارند و این مسئله مانع رضایت طرفین از رابطه می‌شود.

گزینه درمانی بر زود انزالی به غیر از جراحی

1. تمرینات کف لگن

اگر عضلات کف لگن شما ضعیف باشد، توانایی شما را برای تأخیر در انزال مختل می‌کند. تمرینات کف لگن (معروف به کگل) به تقویت عضلات کف لگن می‌پردازد. برای این منظور عضلات کف لگن را به مدت سه ثانیه سفت یا منقبض نگه دارید و سپس رها کنید. حداقل 10 بار در روز این ورزش را انجام دهید.

درمان زود انزالی در طب سنتی

2. کاندوم یا کرم‌های بی حس کننده

برخی از مارک‌های کاندوم حاوی مقداری داروی بی حس کننده مانند لیدوکائین یا پریلوکائین هستند که با بی حس کردن عصب آلت تناسلی مرد باعث کاهش زمان انزال می‌شود.

3. دارو

SSRI ها / ضد افسردگی‌ها (سرترالین، پاروکستین، فلوکستین) در تأخیر یا جلوگیری از انزال زودرس مؤثر هستند. برخی از داروهای ضد افسردگی اثر جانبی تأخیر در انزال دارند. هر چه سروتونین بیشتر در مغز باشد، مدت زمان طولانی‌تری برای کنترل انزال زودرس اتفاق می افتد. متأسفانه، برخی از SSRI ها در دوزهای بالاتر منجر به کاهش میل جنسی و سایر اختلالات جنسی می‌شود. البته پزشک باید میزان دوز مناسب داروها را تجویز کند.

انواع جراحی زود انزالی

خبر خوب این است که زود انزالی بسیار قابل درمان است و بیش از 80 درصد مردان زود انزال در درمان موفق بوده‌اند.

تا به امروز، سه روش جراحی: نورکتومی عصب (DNN)، فیلر هیالورونیک اسید (HA) افزایش دهنده حجم آلت تناسلی مردانه و ختنه وجود دارد. این تکنیک‌ها در آسیا محبوبیت خاصی پیدا کرده‌اند، اما تا حدودی به دلیل مسائل روش شناختی و عدم وجود تأثیر طولانی مدت در سایر نقاط جهان هنوز تأیید نشده‌اند.

1. نورکتومی عصب (DNN)

روش DNN یک روش تهاجمی و برگشت ناپذیر است و عوارض قابل توجه طولانی مدتی دارد. به همین دلیل انجمن بین المللی پزشکی جنسی (ISSM) نتوانستد DNN را به عنوان گزینه‌ای برای درمان PE تأیید کنند.

2. ژل هیالورونیک اسید (HA)

ژل HA، ژل‌های تقویت آلت تناسلی مرد برای درمان PE است که در آسیا محبوبیت یافته است، همانند DNN، افزایش حجم آلت تناسلی مرد با استفاده از ژل HA یک گزینه درمانی برای PE در نظر گرفته شده است، ولی هنوز ایمنی آن تأیید نشده است.

درمان زود انزالی با پیاز و پیازچه

3. ختنه کردن

آخرین درمان جراحی پیشنهاد شده برای PE یکی از معمولترین اقدامات جراحی در جهان است: ختنه برای درمان PE از طریق جراحی منجر به افزایش میانگین 2.5 دقیقه انزال و بهبود عملکرد جنسی می‌شود. با این حال این روش برای درمان زود انزالی نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

نتیجه گیری

عصب کشی آلت تناسلی مرد با جراحی برای درمان علائم در مردان زودانزال بسیار کارآمد است و به عنوان یک روش جایگزین پس از عدم موفقیت در درمان‌های غیر جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعلاوه تحقیقات لازم برای اثبات نقش درمان جراحی در مردان با PE مادام العمر مورد نیاز است.

3.8/5 - (10 امتیاز)
کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

میخواهم بیشتر بدانم
منبع
amegroupswebmdsciencedirectgetroman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا