زود انزالی

درمان زود انزالی در طب سنتی

بیضه از حداکثر 900 لوله‌ی پیچ‌دار منی ساز (seminiferous tubules) تشکیل‌شده که در آن‌ها اسپرم ساخته می‌شود و طول متوسط هریک از لوله‌ها بیش از 0.5 متر است. سپس اسپرم به اپیدیدیم (epididymis) تخلیه می‌گردد که آن نیز لوله‌ای پیچ‌دار به طول حدود 6 متر است. اپیدیدیم به مجرای دفران (vas deferens) منتهی می‌شود و مجرای دفران درست پیش از ورود به غده‌ی پروستات (prostate gland) متسع می‌گردد و آمپول مجرای دفران را می‌سازد. در هر طرف پروستات یک کیسه‌ی منی (seminal vesicle) وجود دارد که به انتهای پروستاتی آمپول باز می‌شود. محتویات هم آمپول و هم کیسه‌ی منی وارد مجرای انزالی (ejaculatory duct) می‌گردد که با گذر از تنه‌ی غده‌ی پروستات ٬ به پیشابراه (اورترای) داخلی (internal urethra) تخلیه می‌شود. مجرای پروستاتی (prostatic ducts) هم از غده‌ی پروستات به مجرای انزالی و ازآنجا به پیشابراهی پروستاتی تخلیه می‌گردد.

و بالاخره ٬ اورترا (پیشابراه) آخرین حلقه‌ی ارتباطی بیضه با خارج است. اورترا دارای موکوسی است که از تعداد زیادی غده‌ی ریز اورترال (urethral glands) در تمام طول آن ترشح می‌شود و به میزان بیشتری هم از غدد بولبواورترال (bulbourethral) یا غدد کوپر دو طرف در نزدیک مبدأ اورترا ترشح می‌گردد.

حال به بررسی بیماری زود انزالی می‌پردازیم:

مهم‌ترین عامل برای انزال طبیعی، وجود یک سیستم عصبی طبیعی است. هر نوع آسیب به سیستم عصبی سبب اختلال در انزال می‌شود.

به‌طور کل در درمان داروئی 2 نکته رعایت می‌شود:

  1. درمان داروئی انزال زودرس به‌صورت روزانه است، یعنی لازم است بیمار داروی تجویزشده را هر روز تا موقعی که پزشک معالج صلاح می‌داند مصرف نماید، به‌عبارتی‌دیگر، مصرف یک داروی بخصوص چند ساعت قبل از رابطه زناشویی، جایگاهی در درمان ریشه‌ای انزال زودرس ندارد.
  2. درمان داروئی انزال زودرس درازمدت است و برای ظهور اثرات درمانی داروی تجویزشده معمولاً حداقل دو هفته باید منتظر شد.

که درمان در طب سنتی تا حدودی شبیه به روش فوق است ولی اثرات آن زودتر ظهور می‌یابد و نیز در صورت وجود سوء مزاج شدید طبیب باید قبل از شروع به درمان به رفع سوء مزاج اقدام نماید و سپس داروی پایه‌ی زود انزالی را برای بیمار تجویز نماید.

البته در نسخ طب سنتی نسخه‌هایی نیز وجود دارد که 2 الی 3 ساعت قبل از جماع خورده می‌شود و اثرات امساک را در بدن بیمار ایجاد می‌نماید که در این نسخ معمولاً از مفرداتی نظیر افیون، تاتوره، شیر برگد و … استفاده می‌شود و البته باید توجه داشت که این نسخ اثر درمانی ندارند و معمولاً مخدر و مجفف می‌باشند.

درمان زود انزالی با طب سنتی:

متأسفانه در کتب طب سنتی نظیر قانون به‌طور مستقیم پیرامون بیماری زود انزالی مطلبی ذکر نگردیده است و شرح داده نشده است و بیشتر مطالب موجود حاصل تحقیقات و مکتوبات اطبای نسل جدید بالأخص حکمای هند و پاکستان می‌باشد.

مثلاً برخی‌ها علت این عارضه را رقت منی دانسته‌اند و در تجویزهای خود از مغلظات نظیر بهمن، موصلی سفید، ثعلب، نشاسته و … استفاده می‌کنند و نکته آن است که اگرچه رقت منی می‌تواند باعث این اختلال شود ولی در کل سهم آن بسیار کم است و نمی‌توان آن را اساس نسخه‌پیچی خود قرار داد. یا برخی‌ها آن را بیماری غدی (گرم و خشک) و دوای آن را اعصابی (سرد و تر) می‌دانند و …

نظریه صحیح عبارت است از: ضعف نیروی ماسکه، رسوب سودا در اطراف اعصاب اندام تناسلی درگیر، رقت منی، ضعف مغز و اعصاب و اضطراب می‌باشد که درنتیجه این مشکلات فرد نمی‌تواند انزال را کنترل و به تأخیر بیندازد.

باید دانست که زمان طبیعی انزال در مردان بین 2 الی 6 دقیقه می‌باشد که کم‌تر یا بیشتر بودن آن زود انزالی یا دیر انزالی نامیده می‌شود. (البته اکثر افراد مبتلا به زود انزالی در جامعه ما زمان انزالشان کم‌تر از 30 ثانیه می‌باشد.) و فرد سالم باید بتواند انزال خود را تا 6 دقیقه کنترل و به تأخیر بیندازد که برای این کار فرد باید دارای سیستم عصب محیطی و مرکزی طبیعی باشد.

متأسفانه به علت زندگی ماشینی و صنعتی، مشکلات فراوان فکری، مشکلات اقتصادی، رفتارهای ناهنجار و خلاف شرع، آلودگی صوتی، تغذیه نامناسب، فعالیت بدنی کم، آلودگی آب‌وهوا، امواج الکترومغناطیس فراوان و … تمامی افراد به‌نوعی مبتلا به ضعف اعصاب می‌باشند که زمینه بروز این عارضه را دوچندان می‌کنند.

روش درمان:

1- در صورت ابتلا به سوء مزاج شدید، بیمار باید یک دوره پاک‌سازی را طی نماید.

برای تشخیص سوء مزاج دستگاه تناسلی و ابزار آب پشت به موارد زیر در بیمار توجه نمایید:

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج گرم باشد: رگ‌ها در آلت تناسلی و کیسه بیضه آشکار، برجسته و کلفت می‌باشد، به سرعت موی بر زهار و اطراف زهار می‌روید که پرپشت و زبر است، به سرعت منی از آلت تناسلی خارج می‌شود (و این سرعت با زود انزالی متفاوت است و منظور جهش منی می‌باشد) و آلت تناسلی در طول رشد خوبی دارد.

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج سرد باشد: رگ‌ها در آلت تناسلی و کیسه بیضه پنهان، کم‌حجم و نازک می‌باشد، به‌کندی موی بر زهار و اطراف زهار می‌روید که کم‌پشت و نازک است، رشد طولی آلت تناسلی مرد کم است و سرعت تخلیه منی کند می‌باشد.

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج رطوبی باشد: منی کم‌مایه و آبکی است، حجم منی زیاد می‌باشد، کندی در نعوظ آلت تناسلی مشاهده می‌شود و رشد عرضی آلت تناسلی زیاد است.

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج خشک باشد: منی پرمایه و غلیظ است، حجم منی کم می‌باشد، آلت تناسلی مرد نحیف و لاغر می‌باشد و به علت وجود باد زیاد، نعوظ آلت تناسلی خوب است.

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج گرم و خشک باشد: گوهر منی محکم و نیرومند است، با کم‌ترین تماس با جنس مخالف یا در برخی موارد فکر جماع باعث انزال منی می‌شود، اسپرم‌ها در بیشتر موارد بارآور می‌باشند، خیلی سریع و با شدت آرزوی جماع می‌کنند و با نیرومندی هرچه‌تمام‌تر آلت تناسلی برمی‌خیزد، لکن از جماع نیز به سرعت فارغ می‌شوند؛ و اگر صفرا بیشتر غلبه نماید آب پشت کم می‌شود و آلت زیاد نعوظ می‌کند و موی بر عانه زیاد می‌روید، آلت تناسلی دراز و لاغر می‌باشد و بیضه‌ها کوچک است.

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج گرم و تر باشند: موهای روی عانه کمتر و حجم منی بیشتر از حالت گرم و خشک است، نیروی جماع زیاد است، منی زود تخلیه می‌شود، بیضه‌ها بزرگ می‌باشند، قدرت نعوظ متوسط است، خواب‌های جنسی زیاد می‌بینند، آلت تناسلی دراز و کلفت می‌باشد (البته طول آن از مزاج گرم و خشک کم‌تر است)

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج سرد و تر باشد: اطراف زهار مو نمی‌روید، تمایل جنسی کم است، منی کم‌مایه است، منی کم است و به‌کندی بیرون می‌آید، کم‌تر آب پشت به نطفه‌ی باردار می‌انجامد، نعوظ کم و سست است و اندازه آلت تناسلی کوچک است.

اگر دستگاه تناسلی مرد دارای مزاج سرد و خشک باشد: منی غلیظ و پرمایه است، حجم منی کم است، تمایل به جماع زیاد است لکن توانایی جنسی کم است، نعوظ خوب است، اندازه آلت تناسلی متوسط و در عرض نحیف است.

و درمانگر طب سنتی در صورت مشاهده سوء مزاج شدید عضو یا کل بدن باید به‌وسیله استفاده از منضج ها، مسهلات و مبدلات اقدام به پاک‌سازی و رفع سوء مزاج نماید. البته پاک‌سازی باعث ضعف می‌شود و متخصص طب سنتی در صورت ابتلا شدید بیمار باید اقدام به پاک‌سازی نماید!

تعریف منضج: دارویی است که برای پختن و به قوام آوردن خلط، جهت آماده ساختن آن برای تخلیه به‌وسیله داروهای مسهلبکار می‌رود؛ و به عبارتی عمل نضج به قوام آوردن اخلاط است؛ یعنی هر چه خلط غلیظ است (مانند بلغم و سودای غلیظ) رقیق کرده، و هر چه خلط رقیق است (مانند صفرا و بلغم آبی)، غلیظ‌تر نموده و به غلظتی که مناسب اسهال آن است برساند و خلط دم نیاز به نضج ندارد، و فقط وقتی‌که خون همراه خلط‌های دیگری باشد، باید آن خلط‌ها را به پختگی و نضج رساند.

تعریف مسهل: عبارت است از عبور مدفوعی که به‌طور غیرطبیعی آبکی یا شکل نگرفته است و تواتر افزایش یافته‌ای را دارد (ازنظر علمی وزن مدفوع بیش از 200 گرم در روز را اسهال گویند) و مسهل ماده مرض را از عروق (فضای معده و روده و نواحی اطراف آن ) و از سراسر بدن به داخل روده و سپس به خارج از بدن فرومی‌ریزد و به‌عنوان‌مثال اگر در مغز فردی ماده بلغمی تجمع پیداکرده باشد باید ابتدا با داروی منضج آن ماده بلغمی را آماده دفع کرد و سپس با مصرف مسهل مناسب تخلیه و از طریق روده‌ها دفع شود؛ بنابراین سطح عملکرد مسهل تنها روده نیست بلکه روی مغز یا مفاصل، قلب یا کبد هم تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین نباید به‌هیچ‌عنوان به‌جای ملین از آن استفاده کرد. ویژگی ملین‌ها این است که می‌توان آن را برای همه افراد ازجمله کودکان، افراد مسن و حتی زنان باردار به کار برد؛ به‌عنوان‌مثال ملین گل قند ترکیب گل محمدی و عسل است و در آفتاب تهیه می‌شود یا برای افراد گرم‌مزاج می‌توان از آلو یا اسفرزه استفاده کرد اما مسهل‌ها را نمی‌توان به‌راحتی برای همه افراد ازجمله زنان باردار یا کودکان و افراد مسن به کار برد.

تعریف معدل: معدلات یعنی داروهایی که پس از دفع بیماری، بیمار و اندام مربوطه را تقویت می‌کنند و خلط مربوطه را معتدل کرده تا بیماری عود نکند؛ که معمولاً پس از پاک‌سازی تجویز می‌شود.

چرا نباید تجویز منضج و مسهل همزمان باشد: زیرا نضج اخلاط زمان‌بر می‌باشند و تا وقتی‌که اخلاط به نضج نیایند آمادگی دفع از بدن را ندارند و دادن مسهل به صورت روزانه باعث دفع رطوبات و اخلاط رقیق می‌شود که در اثر این فعل اخلاط غیرطبیعی مقصود ما متکاثف می‌گردند و تخلیه آنان سخت‌تر خواهد شد و نیز باید دانست که نضج اخلاط انرژی بر می‌باشد و حال با دادن مسهل ما در بدن ضعف ایجاد می‌کنیم و با این کار بدن از نضج کامل اخلاط باز خواهد ماند و نیز این کار در برخی موارد باعث حرکت ماده کامل نضج نیافته شده و ممکن است که ماده در مسیر باعث ایجاد سده و مرض شود ازاین‌روست که باید ابتدا منضج داده شود و پس از مشاهده علائم نضج خلط مربوطه، مسهل آن خلط تجویز شود؛ و استفاده روزانه از مسهل‌ها توان بیمار را کاسته و وی را از مقابله با بیماری بازمی‌دارد و اگر از مسهل ضعیف استفاده شود اثرگذار نبوده و توانایی خروج اخلاط از سراسر بدن را نخواهد داشت و ازاین‌رو دادن مسهل ضعیف به صورت روزانه هم جایز نمی‌باشد.

نکته بسیار مهم: بنا بر مکتوبات مکتب مفرد اعضا، برای تخلیه صفرا به‌جای استفاده از مسهل از مدرات استفاده می‌کنند و معتقدند که با اسهال خلط صفرا به صورت کامل تخلیه نمی‌شود و نیز برای اخراج بلغم پس از به نضج رساندن از معرق‌ها استفاده می‌کنند و برای سودا از مسهل استفاده می‌کنند و بنده توصیه می‌کنم پس از تکمیل دوره‌های پاک‌سازی فوق از عرق یا دم‌کرده‌های مدر بول یا معرق برای پاک‌سازی کامل‌تر بلغم و صفرا استفاده نمایید.

2- استفاده روزانه از داروی پایه زود انزالی به صورت بلندمدت

همان‌طور که برای درمان هر بیماری در طب اخلاطی داروی پایه‌ای وجود دارد برای درمان زود انزالی نیز داروی پایه‌ای وجود دارد که برای دستیابی بدان باید هفت‌خان رستم را گذراند که در زیر شما را با اصول نسخه‌نویسی داروی پایه زود انزالی آشنا خواهیم کرد.

برای هر دارو باید موارد زیر را مشخص نمایید:

طبیعت دارو چه باشد؟
چه افعال و خواصی از دارو انتظار دارید؟
مقصد دارو کجاست؟
و …

برای پاسخ دادن به سؤالات فوق ابتدا باید اعضای درگیر را بررسی نموده و مزاج طبیعی آن‌ها را بدانیم.

مزاج غالب آن‌ها سردی و تری است پس دارویمان باید مزاج غالبش حار و یابس باشد تا بتواند سوء مزاج آن‌ها را درمان کند و نیز درجه آن 2 باشد؛ و باید در آن تدابیری پیشه کرد تا بتواند صفرای متکاثف را مهار نماید.

مقصد داروی ما اعصاب محیطی سمپاتیک خارج‌شده از مهره‌های T12 تا L5 و اندام‌های تناسلی فرد مذکر می‌باشد و نیز باید تا حدودی مغز را تقویت کند که برای رسیدن دارو به مقصد موردنظرمان باید از داروهای بالخاصیه مقوی باه به‌عنوان بدرقه استفاده نمائی‌ام تا داروهای دیگر را به هدف برسانند.

و حال به افعال خواص دارو می‌پردازیم که مهم‌ترین بخش نسخه‌پیچی است که باید در این مرحله بدانیم که چه افعالی را می‌خواهیم انجام دهیم و طبق آن‌ها، مفردات دارای آن افعال و خواص را طبق اصول خاصی در کنار هم بچینیم برای مثال فردی دارای ضعف یا کمبود اسپرم می‌باشد که برای رفع این بیماری، دارو باید دارای افعال و خواصی نظیر مولد منی، مغلظ منی، مقوی باه و … باشد یا خانمی داریم که مبتلا به عفونت رحم و نیز چند بار سقط‌جنین کرده که باید برای وی از دارویی با خاصیت قابض، مجفف، آنتی‌بیوتیک و با مزاج سرد و خشک بدهیم و …

و حال افعال و خواص داروی پایه‌ی زود انزالی به شرح زیر می‌باشد:
مقوی مغز و اعصاب، مُمسِک، مجفف ضعیف، مقوی باه، مسخن، محلل، مصفی خون و مفتح که طبیب می‌باید از مفردات فوق و سایر مفرداتی که بالخاصیه و بالفعل مناسب‌اند، طبق دوزهای مشخص و تدابیر ویژه اقدام به نسخه‌نویسی و شروع به درمان نماید.

نکته: متأسفانه تاکنون نسخه داروی پایه قوی و مجرب توسط اساتید داروسازی طب سنتی کشورمان جهت درمان ریشه‌ای زود انزالی معرفی نگردیده است و در کتب منبع طب سنتی ایران هم نسخه مجرب یافت نمی‌شود و معمولاً نسخ موجود در کتب حکمای هند و پاکستان نیز کامل ذکر نگردیده است و این نسخ فاقد نکات ریز (فوت‌ها) می‌باشد. (بالأخص در بخش کشته جات و تدابیر) و علاوه بر آن بیشتر نسخ بر اساس مغلظات و مخدرات چیده شده است. (که خیلی جالب نیست)

که به لطف پروردگار با تلاش و کوشش محققین طب سنتی کشور، ما در سال 1391 موفق به ساخت نسخه‌ای کامل درزمینهٔ درمان این بیماری شدیم که پس از تست‌های بالینی و آزمایشگاهی فراوان نتایج مثبت آن به اثبات رسیده است.

که این نسخه با نام ادویه مُمسِک در بازار ایران یافت می‌شود که در آن از مفردات موجود در ایران، هند، پاکستان، عراق استفاده‌شده است.

جهت درمان ریشه‌ای و دائمی، بیمار باید به مدت 90 روز، هر شب حداقل نیم ساعت قبل از شام 3 گرم از ادویه فوق را با یک فنجان آب ولرم میل کند.

و اگر هدف درمان نیست و بیمار به صورت موردی صرفاً برای روزهای هم‌بستری می‌خواهد مصرف کند، وی باید حداقل 20 روز پیاپی، هر شب 3 گرم از پودر را مصرف نماید و بعد از 20 شب می‌تواند فقط شب‌های هم‌بستری 3 ساعت قبل از جماع 3 گرم از پودر را همراه یک فنجان آب ولرم مصرف نماید. اثرات ادویه ممسک پس از 3 ساعت در بدن ظهور می‌کند و تا یک ساعت باقی است؛ و جهت کسب اطلاعات بیشتر جدول انتهای جزوه را مطالعه نمایید.

3- تقویت ماهیچه‌های PC با روغن زعفران (به مدت یک ماه)

برخی نقش‌های ماهیچه‌ها PC در اندام تناسلی عبارت‌اند از: تأثیر در مدت‌زمان رسیدن به انزال تأثیر در لذت دریافتی از ارگاسم به هنگام رسیدن به انزال تأثیر در شدت و قدرت انزال تأثیر در میزان و توانایی نعوظ آلت تناسلی با توجه به چهار مورد مذکور، هرچه ماهیچه‌های PC از قدرت بیشتری برخوردار باشند، مدت انزال طولانی‌تر، شدت و قدرت آن بیشتر و نعوظ آلت قوی‌تر و شدیدتر خواهد بود.

کنترل انزال با تقویت اعصاب ماهیچه‌های PC ازجمله درمان‌های مکمل زود انزالی می‌باشد که البته با پاک‌سازی بدن و استفاده از داروی پایه زود انزالی (مقوی اعصاب) تا حدود زیادی ضعف عصبی و عضلانی این ماهیچه‌ها برطرف می‌شود.

شناخت ماهیچه‌های PC (pubococcygeal (PC) Muscles)

مطالعات نشان می‌دهد که 85 درصد از مردان به مدت کمتر از 30 ثانیه دخول به انزال می‌رسند. انزال سریع به خاطر ضعف اعصاب و عدم تکامل مناسب ماهیچه PC می‌باشد.

ماهیچه‌ی PC یکی از مراکز کنترل انزال در مردان می‌باشد. درواقع ماهیچه‌ی PC، به شما کمک می‌کند که انزال خود را کنترل نموده و حتی از وقوع آن جلوگیری نمایید. با تقویت مناسب و صحیح ماهیچه‌ی PC، شما می‌توانید وقوع، مدت‌زمان، شدت و قدرت ارگاسم را افزایش دهید. ماهیچه PC ضعیف باعث نعوظ و انزال ضعیف، سریع و حتی زودرس می‌شود. البته باید دانست که علت اصلی زود انزالی و به عبارتی ریشه ضعف ماهیچه‌های PC ضعف مغز و اعصاب و نیروی ماسکه می‌باشد و اختلال ماهیچه‌ی PC معلول است نه علت زود انزالی.

ماهیچه‌ی PC مجموعه‌ای از ماهیچه‌های لگنچه می‌باشد که درواقع پایه و اساس سلامت جنسی را شکل می‌دهد. این ماهیچه‌ها از محل استخوان عمومی در قسمت جلوی بدن شروع‌شده و تا قسمت پشت ادامه پیدا می‌کنند. شما می‌توانید این ماهیچه‌ها را در پشت بیضه‌های خود و جلوی مخرج (بین مخرج و بیضه‌ها به صورت یک مجرا)، نزدیک به غده‌ی پروستات حس کنید.

ماهیچه‌ی PC علاوه بر کنترل ادرار به کمک دیگر ماهیچه‌های لگنچه، کمک می‌کند که مرد به ارگاسم برسد. تقویت ماهیچه‌ی PC، راز توسعه و بهبود رابطه‌ی جنسی و سلامت دستگاه تناسلی می‌باشد.

راه‌های مختلفی برای پیدا نمودن ماهیچه‌ی PC در بدن وجود دارد. در زیر به دو روش آن اشاره‌شده است.

حرکت دادن آلت

با انگشت اشاره خود قسمت‌های مختلف ماهیچه‌ی PC را فشار دهید تا به‌جایی برسید که به هنگام فشار آن، آلت نعوظ یافته‌ی شما حرکت کند و بالا و پایین برود. این قسمت همان ماهیچه‌ی PC است.

همان‌طور که بیان شد به‌منظور کنترل انزال باید ماهیچه‌ی PC را تقویت نمود. ماهیچه‌ی PC با انجام تمرین‌هایی مشخص به‌مرور تقویت می‌شود و علاوه بر تأخیر در انزال، توان کنترل آن را به افراد می‌دهد.

سؤال مهم این است که چگونه ماهیچه‌ی PC را تقویت نمائی‌ام که در زیر به‌طور مفصل شرح داده می‌شود.

مهم‌ترین علت اختلال در عملکرد این عضو ضعف اعصاب محیطی، رسوب سودا و غلبه بلغم در ماهیچه می‌باشد که با گذراندن یک دوره پاک‌سازی و استفاده از داروی پایه زود انزالی (زیرا داروی مقوی عصب باید به موضع برسد) و نرمش و روغن‌مالی عضو برطرف می‌شود.

دو مورد اول در بالا ذکر شد و در ادامه به بررسی روغن‌مالی و نرمش ماهیچه‌های PC می‌پردازیم:

بهترین روغن برای این کار روغن زعفران می‌باشد و در صورت عدم دسترسی بدان می‌توانید از روغن سیاه‌دانه یا اسفند استفاده نمایید که می‌بایستی هر روز به مدت یک ماه تمرین زیر را انجام دهید:

روغن زعفران یا سیاه‌دانه و یا اسفند را بین مقعد تا زیر بیضه‌ها و کناره‌های داخلی ران پا بمالید و 2 دقیقه آرام ماساژ دهید تا موضع گرم شود و روغن سریع‌تر جذب ماهیچه‌ی PC شود و سپس به مدت 7 دقیقه ماهیچه‌ی PC را سفت و شل کنید (در این مرحله باید به شکل انقباض و انبساط ماهیچه بدون استفاده از انگشتان دست و ارادی این کار را انجام دهید که برای این کار به مقعد و ماهیچه PC فشار بیاورید و رها کنید که کاری بسیار آسان است ) البته در صورت خسته شدن کمی استراحت کرده و دوباره این کار را ادامه دهید و بعد از اتمام 7 دقیقه، 3 دقیقه همان‌طور که نشسته‌اید، سعی کنید با انقباض و انبساط شدیدتر ماهیچه‌ی pc آلت خود را حرکت دهید. چنانچه لخت باشید، می‌توانید حرکت آلت خود را ببینید، البته برای این تمرین نیازی نیست که لخت شوید یا اینکه به نعوظ برسید. در این 3 دقیقه در هر بار فشار تا آنجا که می‌توانید ماهیچه‌ی pc را در حالت فشار نگه‌دارید و بعد آن را رها کنید. تا کنترلتان بر روی آن بیشتر شود.

که در کل برای تقویت ماهیچه‌ی PC باید یک ماه هر روز 12 دقیقه وقت بگذارید که بهتر است شب‌ها این کار انجام شود و به ترتیب ابتدا فضای بین مقعد و بیضه‌ها را با روغن زعفران یا سیاه‌دانه و یا اسفند ماساژ داده و سپس به صورت ارادی و بدون تماس دست با انقباض و انبساط ماهیچه آن را تقویت نموده و به جذب روغن سرعت دهید.

4- یک شب در میان عضلات دور ستون فقرات را بالأخص محل چهاربند (گودی کمر ) را با روغن سیاه‌دانه ماساژ داده و 10 دقیقه بادکش نمایید. (15 جلسه)

با این کار باعث افزایش خون‌رسانی به اعصاب خارج‌شده از مهره‌های T12 تا L5 می‌شویم و این کار باعث تقویت اعصاب محیطی منطقه و پاک‌سازی سودا از جوانب آن‌ها می‌شود و نیز باعث افزایش اکسیژناسیون موضعی و گرم شدن موضع و جذب موضعی روغن سیاه‌دانه سوء مزاج اعصاب رفع گردیده و نیز با این کار اسپاسم های عضلانی محل چهاربند رفع شده و فشار از روی اعصاب برداشته می‌شود.

5- صبح ناشتا یک لیوان شیر داغ + یک زرده تخم‌مرغ خام + نصف قاشق چای‌خوری زنجبیل + 2 قاشق غذاخوری عسل میل شود (به مدت 7 روز پیاپی)

این دارو هرچند که جایگاه داروی پایه زود انزالی را ندارد لکن به‌عنوان درمان مکمل از آن می‌توان استفاده نمود این نوشیدنی، بسیار معروف می‌باشد و معمولاً برای درد گودی کمر از قدیم‌الایام حتی توسط مردم عام تجویز می‌شده است؛ که ترکیب عسل و زنجبیل جهت تقویت اعصاب و تحریک می‌باشد و از ترکیب شیر و زرده تخم‌مرغ ماده‌ی لزجی ایجاد می‌شود که به خاطر غلظتی که در منی ایجاد می‌کند به درد ما می‌خورد و …

6- و نیز می‌توان از داروهای مقوی باه و مقوی اعضای رئیسه استفاده نمود.

مقوی باه می‌دهیم زیرا اکثر این افراد دچار ضعف باه می‌باشند و نیز با این کار و ایجاد تحریکات جنسی به بیمار احساس خوبی دست خواهد داد و ازاین‌رو سیر درمان کاهش می‌یابد؛ مانند تخم‌مرغ + روغن‌زیتون + پیاز + پودر انبه یا آبگوشت نخود و …

و چرا مقوی اعضای رئیسه، زیرا با تقویت اعضای رئیسه قوه‌ی مدبره بدن بهتر می‌تواند وظایف خود را انجام دهد و نیز با تقویت این اعضا فرحی در بدن ایجاد می‌شود که آن باعث کاهش استرس و اضطراب بیمار و ایجاد یک حس خوب و آرامش در وی می‌شود.

7- افزایش فعالیت بدنی

زیرا با افزایش فعالیت بدنی جریان خون افزایش می‌یابد و نیز باعث افزایش مقدار سروتونین در خون شده که در به تأخیر انداختن انزال مؤثر است.

نکته: بیمار بهتر است در طی درمان از مصرف موادی که برای مغز و اعصاب مفید نیستند اجتناب نماید مانند آب بسیار سرد، ترشی‌های، سرکه، آب‌لیمو و غذاهای بسیار سرد مانند مرغ و ماهی هورمونی و …

خوردن خوراکی‌های ترش به انزال سرعت می‌بخشد که از آن برای درمان دیر انزالی استفاده می‌شود و ازاین‌رو در شب‌های هم‌بستری به‌هیچ‌وجه از خوراکی‌های ترش استفاده نکنید.

با رعایت موارد فوق ان شاء الله مشکل زود انزالی برطرف خواهد شد، البته استفاده صِرف از داروی پایه زود انزالی به‌تنهایی کافی است و رعایت سایر موارد به سرعت و کیفیت درمان می‌افزاید.

ترتیب روش‌های درمانی فوق:

1- ابتدا پاک‌سازی بیمار در صورت نیاز

2 – تجویز داروی پایه (در بند دو شرح داده شد) + روغن‌مالی و نرمش ماهیچه‌های بین مقعد و زیر بیضه (ماهیچه‌ی PC) (که در بند 3 شرح داده شد) + بادکش کمر (در بند 4 شرح داده شد) + خوردن شیر و زرده تخم‌مرغ (در بند 5 شرح داده شد)

3- استفاده از داروهای مقوی باه و اعضای رئیسه + افزایش فعالیت بدنی

و در کل برای درمان زود انزالی باید به نکات زیر توجه ویژه داشت:
– مهم‌ترین عامل برای انزال طبیعی، وجود یک سیستم عصبی طبیعی است.

– انزال یک پدیده ایست که در آن سیستم عصبی مرکزی و محیطی دخیل می‌باشند و سروتونین به‌عنوان واسطه‌ی عصبی در کنترل انزال عمل می‌کند که با افزایش سروتونین در مغز انزال به تأخیر می‌افتد.

– و علت ضعف نیروی ماسکه، ضعف مغز و اعصاب می‌باشد.

توصیه آموزشی: یکی از علل زود انزالی عدم رعایت اصول کامل هم‌بستری می‌باشد که متأسفانه بسیاری از آقایان بدون معاشقه، بازی کردن و تحریک مناطق حساس بانوان و آماده‌سازی آنان، اقدام به دخول می‌کنند و این امر سبب دیر به ارگاسم رسیدن و ارضا نشدن همسر می‌شود ولی اگر مقدمات رعایت شود و زن را تا مرز ارگاسم برسانید و سپس فعل دخول انجام شود زوجین در یک زمان واحد انزال و ارضاء می‌شوند زیرا اگر شما حتی زودانزال هم نباشید ولی توصیه مذکور را رعایت نکنید باز زودتر از زن به انزال می‌رسید و این امر سبب نارضایتی شریک جنسی شما شده و در بلندمدت سبب بی‌میلی جنسی و عدم رضایت وی از شما می‌شود که متأسفانه یکی از مهم‌ترین علت اختلافات زناشویی به‌ویژه در نسل جدید رعایت نکردن همین نکات ساده و نداشتن هم‌بستری مناسب می‌باشد که امیدواریم با مصرف این دارو و رعایت این اصول این مشکلات حل شود.

4.5/5 - (8 امتیاز)
منبع
beytooteگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا