دنیای مد

در خرید کفش به چه نکاتی باید توجه کرد

کفش فصل سرما را چطور انتخاب کنیم؟

انتخاب کفش مناسب با رعایت اصول و استاندارهایی که متخصصان برای مراقبت از پاها تاکیید دارند کار ساده‌ای نیست و باید به کمک یک راهنمای درست انجام شود، راهنمای شما می‌تواند نکاتی باشد که متخصصان در این بخش بیان کرده‌اند.

مهم‌ترین ویژگی یک کفش مناسب پاییزه و زمستانه گرم بودن آن است، به ویژه برای کسانی که قبلاً دچار آسیب دیدگی شده‌اند یا مثلاً اگر شکستگی استخوان و انگشت و یا کشیدگی و پارگی تاندون و رباط پا دارند مقوله گرم نگه داشتن پا در روزهای سرد سال اهمیت زیادی پیدا می‌کند که این امر در گرو جنس و رنگ کفش است. کفش‌های چرم و نبوک می‌توانند در روزهای سرد سال محافظ گرمایی خوبی برای پا باشند و خیال شما را از یخ نزدن پاهایتان در سرما راحت کنند. در کنار جنس، رنگ کفش هم یکی دیگر از مقولاتی است که در گرم بودن کفش تأثیرگذار است.

اصول انتخاب کفش فصل سرما

استفاده از رنگ‌های تیره مثل مشکی، قهوه‌ای، زرشکی و سرمه‌ای باعث جذب نورخورشید می‌شود و جنس چرمی که رنگ تیره دارد تمام گرمای خورشید را جذب می‌کند و اینگونه، پای شما گرمای مطبوعی را حس خواهد کرد. یادتان باشد جنس کفش برای روزهای بارانی و برفی و روزهای سرد بی باران و برف متفاوت است. کفش‌های نبوک و مخمل اصلاً گزینه‌های خوبی برای روزهای خیس از بارش باران و برف نیستند.

همانطور که گرم بودن کفش مهم است، راحتی آن هم به همان میزان اهمیت دارد. کفش شیک و زیبای گرمی که خریده‌اید اگر راحت نباشد فقط به این معناست که شما پول خود را دور ریخته‌اید. شما قرار است روی زمین خیس و برف و یخی قدم بردارید که باید زیره مناسب، این امکان را برای شما فراهم کند وگرنه نه تنها به سختی راه می‌روید که حتی امکان دارد سلامتی‌تان به طور خیلی جدی به خطر بیفتد. انتخاب کفش‌هایی با زیره عاج دار و شیاردار را فراموش نکنید، اینطوری هم به راحتی قدم بر می‌دارید و هم سلامتی خود را حفظ می‌کنید. نیم بوت های عاج دار بهترین گزینه برای کفش‌های پاییزه هستند.

کفش زمستانیچه کفشی برای زمستان بخریم؟

بهتر است کفش‌های بندی بخرید. شاید پوشیدن و بستن و باز کردن آن سخت باشد اما مزیت بندی بودن کفش در این است که امکان تنظیم کردن سایز کفش را به خود می‌دهید که در کفش‌های چسبی و زیپی چنین امکانی را ندارید. حتماً عصر و در پایان روز به خرید بروید.

نوع کف پای خود را بشناسید و هنگام خرید به یاد داشته باشید. اگر کف پای صاف یا بیش از اندازه گود دارید بهتر است کفشی متناسب با این ویژگی انتخاب کنید و استفاده از کفی های طبی را فراموش نکنید. کفش‌های دور دوز گزینه‌های بهتری نسبت به کفش‌های چسبی هستند.

راهنمای خرید کفش فصل پاییز

با فرا رسیدن فصل پاییز و سردتر شدن هوا، وقت آن می‌رسد که صندل‌های تابستانی خود را کنار بگذاریم و کفش مناسب فصل را بپوشیم. کفش متناسب با فصل باید طوری باشد که همه استانداردهای لازم را داشته و شخص کاملاً در آن احساس راحتی کند. در این مطلب تمام ویژگی‌هایی که کفش پاییزی باید داشته باشد را برایتان آورده‌ایم.

  • کفش باید گرم باشد
  • کفش مناسب شما برای پاییز باید طوری باشد که تمام قسمت پا را پوشانده و آن را گرم نگه دارد.
  • جنس و رنگ مناسب داشته باشد

کفش پاییزی شما باید رنگ و جنس مناسبی داشته باشد. جنس و رنگ کفش در گرم نگه داشتن آن اهمیت زیادی دارد. کفش‌های با رنگ تیره و جنس مناسب سبب جذب نور و گرم نگه داشتن پا می‌شود و از جذب رطوبت و سرما در روزهای برفی و بارانی جلوگیری می‌کند.

کفش پاییزیراهنمای خرید کفش پاییزی

بهتر است کفش‌هایی که برای پاییز انتخاب می‌کنید، رنگ‌های تیره مثل مشکی، قهوه‌ای، زرشکی و سرمه‌ای داشته باشد تا باعث جذب نورخورشید گردد.

بهترین جنس کفش برای پاییز، جنس چرمی با رنگ تیره است که پا را گرم نگه می‌دارد. کفش‌های نبوک و مخمل اصلاً گزینه‌های خوبی برای روزهای خیس از بارش باران و برف نیستند.

جلوی آن بسته و انعطاف پذیر باشد

با شروع پاییز کفش‌های رو باز و صندل به پا نکنید و به جای اون ها از بوت، اسنیکرز و کفش‌های سر بسته استفاده نمایید زیرا کفش‌های بسته و بوت برای فصل پاییز انتخاب عاقلانه‌تری است. قسمت جلویی کفشتان باید انعطاف پذیر باشد تا در آن احساس راحتی کنید.

کفش باید راحت و سبک باشد

کفش قلب دوم انسان است پس باید کفشتان اصول و استانداردهایی که متخصصان تاکید دارند، داشته باشد. اگر برای پاییز کفش گرم و شیک و زیبایی انتخاب کنید اما کفشتان راحت نباشد پول خود را هدر داده‌اید. کفش شما باید راحت و سبک بوده و کم‌ترین فشار را به ناحیه پا و کمر افراد وارد کند.

زیره مناسب و عاج دار داشته باشد

در فصل پاییز بارندگی زیاد است و قرار است شما روی زمین خیس و برف و یخی قدم بردارید بنابراین باید کفشی را انتخاب کنید که زیره عاج دار و شیاردار داشته باشد تا بهتر قدم بردارید و روی زمین لیز نخورید و سلامتی‌تان به طور خیلی جدی به خطر بیفتد. انتخاب کفش‌هایی با زیره را فراموش نکنید، اینطوری هم به راحتی قدم بر می‌دارید و هم سلامتی خود را حفظ می‌کنید. نیم بوت های عاج دار بهترین گزینه برای کفش‌های پاییزه هستند. نیم بوت های عاج دار بهترین گزینه برای کفش‌های پاییزه هستند.

خریدن کفش‌های بندی برای پاییز

کفش‌های بند دار بخرید شاید پوشیدن و بستن و باز کردن این کفش‌ها سخت باشد اما مزیت این کفش‌ها این است که می‌توان سایز کفش را تنظیم کرد. کفش‌های چسبی و زیپی این امکان را ندارند. کفش‌های دور دوز گزینه‌های بهتری نسبت به کفش‌های چسبی هستند.

کفش پاییزی، کفی طبی داشته باشد

نوع کف پای خود را بشناسید. اگر کف پای صاف یا بیش از اندازه گود دارید کفشی متناسب با این ویژگی بخرید و استفاده از کفی های طبی را فراموش نکنید. افرادی که دارای سابقه آسیب به مفصل پا هستند، باید از کفی های طبی استفاده کنند.

پنج توصیه برای خرید کفش:

  • اگر می‌خواهید کفش بخرید بعدازظهر، به خرید بروید زیرا پای افراد صبح‌ها حدود نیم سایز کوچک‌تر از بعدازظهرهاست. بعدازظهر پاها متورم‌تر شده و سایزشان بزرگ‌تر می‌شود.
  • هنگام انتخاب کفش، دقت کنید که کفشتان سایز مناسب داشته باشد و اندازه کفشتان باشد. هنگام خرید کفش به نمره‌های درج شده روی آن اتکا نکنید و حتماً کفش را پا کنید. شاید فکر کنید که سایز کفش شما تغییر نمی‌کند اما باید بدانید اندازه پای افراد با افزایش سن، کم و زیاد شدن وزن و حتی بارداری تغییر می‌کند پس سایزهای قبلی را ملاک قرار ندهید.
  • در هنگام خرید، هر دو لنگه کفش را بپوشید زیرا سایز یکی از پاها در بیشتر افراد، بزرگ‌تر از دیگری است.
  • هنگام خرید پس از پوشیدن هر دو لنگه کفش، اگر کفشتان بند دار است بندهای آن را ببندید و با آن راه بروید.

راهنمای خرید کفش فصل تابستان

به کیفیت کفش فکر کنید

مهم است که کفش تابستانی خود را با چه کیفیتی می‌خرید. این تصور که با پیش فرض خرید یک کفش ارزان به سراغ هر نوع فلت و یا صندل بروید، اشتباه است. درست است که کفش‌های تابستانی به ظاهر کوچک، سبک و ارزان می‌آیند اما اشتباه در انتخاب کیفیت مناسب به سلامت پای شما به شدت آسیب می زند. این کفش‌ها به دلیل برش‌های خاص و کفی های نازک به صورت عادی امکان آسیب رساندن به پا را دارند پس بیش از اهمیت به شکل و شمایل و رنگ و قیمت آنها به کیفیتشان فکر کنید.

بیش از اهمیت به شکل و شمایل و رنگ و قیمت کفش‌های تابستانی به کیفیتشان فکر کنید

سبک و راحت انتخاب کنید

تابستان مترادف است با پیاده روی زیاد. این یعنی شما باید کفشی را انتخاب کنید که وزن زیادی نداشته باشد و شما را در پیاده روی‌های طولانی مدت آزار ندهد. به این موضوع خاصیت ارتجاعی و کششی رویه و کفی را نیز اضافه کنید. به عنوان مثال در این مورد کفش‌هایی با کفی چرم مصنوعی و یا رویه‌ی پارچه‌ای می‌تواند انتخابی مناسب باشد. همچنین به این موضوع توجه کنید که باید کفش خود را با نیم تا یک شماره بزرگتر از سایز عادی خود انتخاب کنید تا ورم عادی پا در فصل تابستان و نیز ورم آن بعد از یک پیاده روی در گرما را تاب بیاورد.

کفش‌هایی با کفی چرم مصنوعی و یا رویه‌ی پارچه‌ای می‌تواند انتخابی مناسب باشد.

کفش تابستانیبرای تابستان چه کفشی بخرم؟

به تنفس پای خود اهمیت بدهید

تنها موضوع مهم در انتخاب کفش تابستانی این نیست که بخشی از رویه‌ی آن باز باشد و یا بند داشته باشد، هرچند که رویه‌ی کفشی که انتخاب می‌کنید، بسیار کم حجم و کوچک باشد اما باز هم جنس پارچه‌ی به کار رفته در آن اهمیت دارد. یک بند پلاستیکی که به پای شما می‌چسبد و یا رویه‌ی کوچکی که باعث می‌شود پای شما در همان نقطه مقدار بسیار زیادی عرق کند، انتخاب خوبی نیست. این انتخاب شماست که می‌خواهید با کفش تابستانی جوراب به پا داشته باشید و یا خیر اما به این موضوع توجه کنید که رویه‌ی کفش باید در همان قسمت‌های محدود نیز به پا اجازه‌ی تنفس بدهد.

در انتخاب رنگ دقت کنید

مهم است که کفش تابستانی خود را با چه لباسی هماهنگ می‌کنید. ممکن است زیبایی و یا زرق و برق یک کفش تابستانی شما را مجذوب خود کند اما بعد از آنکه آن را تحویل گرفتید به این موضوع فکر کنید که چگونه آن را با لباس‌های تابستانی همیشگی‌تان ست کنید. اگر عادت دارید در تابستان لباس‌های سفید و یا بسیار کم رنگ بپوشید می‌توانید در انتخاب رنگ کفش خود آزادانه‌تر عمل کنید. اما اگر به یک طیف رنگ مانند آبی و یا سبز تمایل دارید، کمی بیشتر تأمل کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای همراهی با انواع لباس‌ها استفاده کنید.

جسورانه انتخاب کنید

در انتخاب کفش تابستانی هراس نداشته باشید. ممکن است اهل پوشیدن کفش‌های باز نباشید و برای تابستان به یک جفت فلت آن هم با اکراه بسنده کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم تابستان امسال کمی جسورانه از انتخاب‌های سنتی و همیشگی خود فاصله بگیرید و یک صندل زیبا بخرید. چنین انتخابی تیپ ظاهری شما را تا اندازه‌ی زیادی تغییر خواهد داد. در هر حال کفش‌های تابستانی بیش از کفش‌های فصل زمستان که در گل و لای فرو می‌روند خود را نشان می‌دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
namnakparsinebeytoote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا