سبک زندگی

در دوران نامزدی تا چه حد می توان نزدیکی داشت؟

بعضی از خانواده‌ها وحتی بعضی از مشاوران به زوج جوان و خصوصاً به دختر توصیه می‌کنند که از برقراری روابط کامل جنسی در زمان عقد خودداری کنند و روابط کامل زناشویی را به بعد از عروسی موکول کنند.

زمان نامزدی بهترین مهلت برای شناخت با خلقیات، خصوصیت‌های شخصی و شخصیتی هم‌دیگر است معمولاً در بین اقوام گوناگون ایرانیان، عادت‌ها و رسوم ویژه ای دیده می‌شود بعضی از والدین از هر گونه روابط بین عروس و داماد حتی تا شب عروسی جلوگیری می‌کنند (جانب افراط) و بعضی هم این اجازه را به دختر و پسر جوان می‌دهند که در زمان یک هفته یا دو هفته، کم و بیش یکدیگر را ملاقات کنند و شبی را در منزل پدر و مادر عروس و یا منزل داماد به سر ببرند یا چندین ساعت را در بیرون به تفریح و سرگرمی و گشت و گذار بپردازند.

نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد؟

زمان نامزدی زمان مناسبی برای دست یابی به مشترکات و شناخت هر چه بیش تر نقاط قوت و ضعف اشخاص است شناختی که زمینه ساز تفاهم و جهت دادن به زندگانی مشترک آنان در آینده است.

مراحل ازدواج

ازدواج از دو مرحله تشکیل شده است: دوران عقد و نامزدی و دوران عروسی اغلب زمان عقد با زمان عروسی هم زمان نخواهد بود و هر یک از دختر و پس با توافق یکدیگر چند وقتی در زمان نامزدی به سر می‌برند.

منظور ما از دوران نامزدی، زمانی می‌باشد که پسر و دختر خطبه‌ی عقد را خوانده‌اند و رسماً و قانونا محرم یکدیگر شده‌اند و یا چنانچه عقد دایمی (قانونی) صورت نگرفته، عقد موقت را خوانده‌اند.

بعضی از خانواده‌ها وحتی بعضی از مشاوران به زوج جوان و خصوصاً به دختر توصیه می‌کنند که از برقراری روابط کامل جنسی در زمان عقد خودداری کنند و روابط کامل زناشویی را به بعد از عروسی موکول کنند.

باید بدانید که اختلافات در زمان نامزدی بسیار رایج هستند، ولی کم نیستند شمار افردی که در همان آغاز راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده‌اند. بنابراین پیش از برقراری رابطه کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

چند نکته در مورد دروان نامزدی

برای جواب به سؤال شما، لازم است به نکات مهم ذیل در خصصوص زمان نامزدی توجه نمایید:

– ارزیابی همسر انتخاب شده

نکته مهم در این دوران این است که هر یک از زن و مرد به محک زدن یکدیگر می‌پردازند و انتخاب خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند از این جهت میزان پای بندی هر یک از عروس و داماد به عقاید و باورهای مذهبی، قومی و ملی یکدیگر بیانگر علاقه و محبّت آن دو به هم‌دیگر است.

– رابطه در دوران نامزدی

از نظر شرعی بعد از خواندن صیغه عقد، دختر و پسر، زن و شوهر می‌شوند و قانوناً و رسماً تمامی پی آمدهای ازدواج بر آن بار می‌شوند، بدین ترتیب نگاه به یکدیگر، مزاح و شوخی، تماس بدنی حتی نزدیکی و همبستر شدن با همسر حلال است؛ برای این که روابط بین آن دو روابط محرمیّت است و با اجرای مراسم عقد علقه جدیدی بین آن دو به وجود می‌آید.

ادب، متانت و غرور موجود در دختران قبل از عقد که امری تحسین برانگیز است جای خود را به روابط عاشقانه، تواضع و فروتنی و برآوردن نیازهای یکدیگر می‌دهد از این جهت نادیده گرفتن احساسات و عواطف و به دیگر سخن تحویل نگرفتن یکدیگر در این زمان از طرف زن یا شوهر سخت ازار دهنده و شکننده خواهد بود بنابراین اگر همسرتان در غیر هم‌خوابگی و نزدیکی، با شما همگام و همراه است این عکس العمل بهترین علامت دوستی، علاقه و محبّت و ارزش گذاشتن به شما می‌باشد.

– آمیزش جنسی

در سنت ایرانی، خانواده‌ها نمی‌پسندند دخترشان قبل از شب زفاف و شب عروسی، نزدیکی جنسی با همسرش داشته باشند و دخترشان با شکم حامله به منزل شوهر برود. دختران در این زمان به علت پای بندی به این سنت و رسم و رسوم موجود، حساسیتی ویژه دارند و سعی می‌کنند با تمام احترامی که برای همسر خود قائل‌اند، نزدیکی صورت نگیرد. آنان به داشتن رابطه عاشقانه، تفریح و شب نشینی و کشیدن طرح و نقشه برای زندگی مشترک آینده بسنده می‌کنند. اغلب به دنبال ارضاء جنسی قبل از شب عروسی نیستند به همین علت پیشنهاد می‌شود بر باورهای همسرتان احترام بگذارید و کام جویی جنسی را به زمان خود واگذار نمایید.

همچنین بخوانید: شب اول عروسی؛ نکاتی برای داشتن شب عروسی رؤیایی

– مضرات اصرار بر آمیزش جنسی

برای برآورده شدن نیاز جنسی خود از راه دیگری می‌توانید خود را ارضاء کنید. از این جهت بی اندازه به ارضای از موضع خاص برنیایید، برای این که به احتمال بسیار به اعتراف خود در نامه با مقاومت همسرتان رو به رو می‌شوید و امکان دارد هم به روحیات خود آسیب وارد کنید و هم وی را از خود برنجانید و توجه داشته باشید که خاطره‌های تلخ و شیرین در این دوران از ماندگاری بسیار بالایی حتی تا آخرین لحظات عمر بر خوردار است بدتر اینکه اگر در این امر پافشاری داشته باشید، و به ارضاء خود بسنده نکنید، همسرتان با بی‌میلی و ناخشنودی با شما برخورد می‌کند و معمولاً ارضاء نمی‌شود، که همین امر امکان دارد وی را با درد ناحیه شکم و…. دچار نماید.

اگر مدل برخورد خود با همسرتان وی را به این باور نزدیک سازید که وی را تنها برای ارضای جنسی خود می‌خواهید تا شریک زندگی، سخت ازار دهنده و غیر قابل جبران خواهد بود.

– کوتاه کردن دوره نامزدی

اگر تحمل این امر برای شما دشوار است و نمی‌توانید کام جویی جنسی را به زمان خود واگذارید، مدت زمان نامزدی را با سازش همسر خود کم کنید و سریع‌تر زندگی مشترک خود را زیر سقف محبّت و مهربانی شروع کنید.

– حاملگی همسر در دوران نامزدی

در پایان خیال کنید اگر جلوگیری از حامله نشدن پاسخ ندهد و همسرتان با شکم حامله یا با یک فرزند در شب عروسی حاضر شود و یا اینکه یک ماه بعد از ازدواج صاحب فرزندی شوید، آیا از نظر روحی و روانی همان احساسی را دارید که بعد از یکسال از ازدواج صاحب فرزندی شده باشید؟

همچنین بخوانید: استرس دوران نامزدی و راه های مقابله با آن

– احتمال جدایی در زمان نامزدی

انشاء الله که سال‌های سال در کنار هم زندگی کنید و صاحب فرزندانی صالح شوید ولی بصورت یک احتمال ناچارم این نکته را هم خاطرنشان شوم که اگر خدایی ناکرده در انتخاب خود دچار اشتباه شدید و با اگاهی کامل از خصوصیت‌های نامزدتان وی را برای زندگی مشترک خود نپسندید و به این باور رسیدید که نمی‌توان زندگی مشترکی باهم داشته باشید، و به صلاح هر دوی شما است که از ازدواج از یکدیگر جدا شوید، آیا بهتر این نیست که این جدایی قبل از نزدیکی به خصوص برای دختران، صورت گیرد؟

بدین ترتیب سفارش ما به شما برادر عزیز این است که در این زمان از روابط هم خوابی و نزدیکی با همسر خوداری کنید و این کار را به شب زفاف واگذارید به خصوص اگر خانواده همسرتان شما را امین دانسته و به شما اعتماد کرده باشند، شما هم در صدد جلب اعتماد آنان سعی کنید و این رسم و رسوم دیرین و سنت ایرانی را پاس بدارید در صورت پای بندی به این سنت خاطره ای شیرین و به یاد ماندنی از این زمان خواهد داشت و به شما با دیده احترام و شخصی که شبیه سال‌های قبل از ازدواج بر کنترل جنسی خود توانا است، می‌نگرد و شما را شخصی با عزم و قوی در برابر توفان غرائز می‌داند.

– راه‌های رفع نگرانی از حاملگی

درصورتی که ضرورتی در آمیزش حس می‌کنید و شما می‌توانید زمان نامزدی را جلوتر بیندازید در صورت تمایل و خشنودی همسرتان به نزدیکی، برای رفع نگرانی از حاملگی از شیوه‌های زیر عمل کنید:

۱- جلوگیری طبیعی.

۲- از «کاندوم» استفاده نمایید.

۳- با مصرف قرص به وسیله خانم از انعقاد نطفه جلوگیری کنید و …

همچنین خوانید: راه های جلوگیری از بارداری

در زمان نامزدی، زن و شوهر می‌توانند با بازی و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به هم‌دیگر بهره مند شوند و در انجام کار اصلی خیلی عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به عروسی موکول کنند خیلی مناسب‌تر و بهتر است برای این که در هر مرحله ای از ازدواج لذت‌های ویژه و خاص خود را دارد و زمان عقد و نامزدی بهتر است به بازی‌های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت‌های حسی بدن، بوسیدن و عشق ورزی و رابطه کلامی- عاطفی) اکتفاء شود، یا با دست یکدیگر را ارضا کنید. که در این صورت استمنا محسوب نمی‌شود و کاملاً حلال است. در این بین، همسرتان هم از لذت این عشق بازی بهره خواهد برد و مطمئن باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

3/5 - (2 امتیاز)
منبع
بیتوتهگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا