رپورتاژ آگهی

انواع روش های ترمیم دندان

چه روش هایی برای ترمیم دندان ها وجود دارند؟ دندانها با چه موادی ترمیم میشوند؟ در ادامه پنج روش دندانپزشکی برای ترمیم دندان های آسیب دیده معرفی می شود.

انواع روش های ترمیم دندان کدامند؟

۱- ترمیم دندان با آمالگام

آمالگام از چند فلز مانند جیوه، مس، قلع، نقره و روی تشکیل شده است، و در ابتدای ترمیم نقره‌ای رنگ بوده و به مرور رنگ آن تیره تر می شود. آمالگام از استحکام بالایی برخوردار میباشد و هزینه آن نسبت به بسیاری از روش های دیگر پایین تر است.

۲- ترمیم های کامپوزیتی

کامپوزیت های دندانی همرنگ دندان ها می باشند به خاطر شباهت بسیار به دندان ها محبوبیت بیشتری دارند، اما دوام شان نسبت به آمالگام کمتر است.

۳- ترمیم های سرامیکی

پر کردن دندان با این روش نیاز به بیش از یک جلسه مراجعه به دندانپزشکی دارد، ترمیم با این روش نیز همرنگ دندان ها می باشد و هزینه بالاتری نیز دارد.

۴- گلاس آینومر

از این روش به علت ظرافت بسیاری که دارد برای دندانهایی که فشار زیادی را تحمل می کنند استفاده نمی شود، این روش بیشتر برای ترمیم دندانهای بچه ها و دندان هایی که میزان پوسیدگی کمی دارند می تواند استفاده شود.

تبلیغات

۵- ترمیم دندان ها با طلا

در گذشته از این روش بیشتر استفاده میشد، اما اکنون دیگر به دلایل مختلف شاید چندان استقبال از این روش نشود، گفته می شود این روش های ترمیمی بالاترین میزان ماندگاری را دارد با این وجود قیمت بالایی نیز دارد.

برای انتخاب دندانپزشک و مشاهده کلینیک دندانپزشکی، دندانپزشکی شبانه روزی، متخصص های دندانپزشکی و … می توانید به سایت دندان پی مراجعه کنید.

شاید برای افراد سوال باشد که از میان این گزینه ها بهترین روش ترمیمی کدام گزینه است؟ می توانید از دندانپزشک تان کمک بگیرید. زیرا دندانپزشک تجربه بسیاری دارد و با توجه به نه‌ای که می‌خواهید برای ترمیم دندان تان داشته باشید، میزان پوسیدگی دندان، موقعیت دندان و … می‌تواند بهترین پیشنهاد را برای ترمیم دندان تان داشته باشد.

5/5 - (6 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا