سلامت جنسی

سوالات جنسی مناسب جلسه خواستگاری

در این مطلب به ذکر سوالات جنسی مناسب جلسه خواستگاری خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید 😉

بیان سؤالات جنسی قبل ازدواج خیلی مهم است شما باید بدانید که طرف مقابلتان چه تمایلاتی دارد و بهتر است در جلسه آخر خواستگاری آن‌ها را مطرح کنید. مسائل جنسی از خصوصی‌ترین مسائل فرد در زندگی است که بسیاری از زنان و مردان از بازگو کردن آن بشدت امتناع می‌ورزند و صحبت در این زمینه را بی‌حیایی و قباحت می‌دانند.

بسیاری از ما صحبت درباره مسائل جنسی را به بعد از آشنایی و ازدواج موکول می‌کنیم و از مطرح کردن آن در جلسه خواستگاری شرم داریم اما باید بدانید دانستن یک سری نکات از مسائل جنسی همسر آینده بخش مهم شناخت فرد مقابل است پس بهتر است طبق آنچه در این بخش گفته‌شده است در جلسات خواستگاری و صحبت‌های خصوصی دختر و پسر یک سری سؤالات جنسی پرسیده شود.

سؤالات جنسی خواستگاری چیست‌اند و چه زمانی باید مطرح کرد؟

زمان پرسیدن سؤالات جنسی از خواستگار

هنگامی‌که دختر و پسر جوان از یکدیگر شناخت کافی به دست آوردند و رضایت خود را برای ازدواج اعلام نمودند باید درباره مسائل جنسی با رعایت حرمت خود و همسر آینده‌مان سؤالاتی را مطرح کنیم که درواقع مطرح کردن این سؤالات با جلسه نهایی خواستگاری تطابق می‌یابد. برای بسیاری از ما صحبت درباره مسائل جنسی با شریک زندگی‌مان قبل از ازدواج و در جلسه خواستگاری بسیار سخت است و جزو حرف‌های ممنوعه و تابوی اجتماعی است.

اگرچه قصد ازدواجمان قطعی است اما باید سؤالات جنسی را صریحاً نپرسید و با اشاره‌ای کوتاه طرف مقابلتان را متوجه کنید که تمایل دارید در این زمینه هم صحبتی داشته باشید زیرا هنوز شما در معرض محک و سنجش از سوی فرد مقابلتان هستید و ممکن است با مطرح کردن این مسائل طرز فکر او نسبت به شما عوض شود و گمان کند که شما اهل ارتباطات نادرست هستید که به‌راحتی توانستید این مسائل را مطرح کنید.

هنگام پرسش این سؤالات باید به مسائلی مانند پذیرش یا عدم پذیرش، نحوه مواجه‌شدن با سؤالات، چگونگی پاسخگویی به پرسش‌ها، علائم غیرکلامی قابل‌مشاهده هنگام پاسخگویی (شرم و حیا، سر به پایین انداختن، سرخ شدن، نگاه‌های تیز، خیره و…) توجه کنید زیرا واکنش فرد مقابل بسیار مهم است و شمارا متوجه بسیاری از مواردی که نمی‌دانستید، می‌کند.

نکات مهم درباره پرسش سؤالات جنسی قبل از ازدواج

همه ما فکر می‌کنیم که زمان پرسیدن سؤالات جنسی باید بعد از ازدواج باشد اما علم مشاوره می‌گوید بهترین زمان پرسیدن سؤالات جنسی از همسر آینده جلسه نهایی خواستگاری است. درست است که عرف اجتماع ما صحبت درباره مسائل جنسی را در جلسه خواستگاری نهی می‌کند اما آیا بعد از ازدواج صحبت درباره این مسائل دیر نیست و اینکه اگر طرفین درباره مسائل جنسی بعد از ازدواج توافق نداشتند باید چه کنند؟

صحبت نکردن درباره مسائل جنسی به علت عرف جامعه و خجالت کشیدن در جلسه خواستگاری آسیب‌های زیادی بر پیکر خانواده و بخصوص زن و شوهرهای جوان وارد می‌کند به‌طوری‌که در برخی از زندگی‌ها زوجین فرار را برقرار ترجیح می‌دهند پس بهتر است درباره این مسائل در جلسه آخر خواستگاری صحبت کنیم و برای پیشگیری از مشکلات بعد از ازدواج با رعایت نکات اخلاقی و اجتماعی پرسش‌های را از طرف مقابلمان بپرسیم.

ازدواجسوالات جنسی خواستگاری کدامند؟

کدام سؤالات جنسی را از خواستگار بپرسیم؟

برای مطرح کردن سؤالت جنسی از طرف مقابلتان باید نکاتی را رعایت کنید؛ که این نکات عبارت‌اند از:

 • سؤالات جنسی خود را محترمانه و با الفاظ غیر محرک بپرسید.
 • سؤالاتی کلی را مطرح کنید که نگرش‌ها و جهت‌گیری‌های فرد را مشخص کند.
 • از وارد شدن به جزئیات مسائل جنسی پرهیز کنید.
 • به رفتار فرد مقابل هنگام پاسخ به این مسائل توجه داشته باشید.
 • درصورتی‌که طرف مقابلتان به بازگو کردن جزئیات رفتار جنسی پرداخت، به داشتن وسواس جنسی یا برخی از ویژگی‌های نامطلوب اخلاقی در او شک کنید.

نمونه‌ای از سؤالات جنسی در جلسه خواستگاری

برای پرسیدن از مسائل جنسی بسیار احتیاط کنید و سؤالات را به‌گونه‌ای کلی مطرح کنید که شخصیت شما در نگاه طرف مقابل دچار خدشه و افکار بد نشود. در نظر گرفتن احساسات و موقعیت و اینکه طرف مقابل هم تمایل به صحبت کردن در این زمینه است یا خیر نیز بسیار مهم می‌باشد. در زیر بخشی از سؤالات برای اطلاع یافتن از مزاج شریک جنسی‌تان در ابتدای شروع زندگی ذکرشده است.

 1. چقدر با مشکلات جنسی و انحرافات جنسی آشنایی دارید؟
 2. انتظارات و سلیقه‌های جنسی شما چگونه است؟
 3. در دوران مجردی با نیازهای جسمی، جنسی و روحی و روانی خود چه می‌کردید؟
 4. شما درباره مسئله رابطه جنسی چه دیدگاهی دارید؟
 5. چقدر درزمینهٔ مسائل جنسی اطلاعات دارید؟
 6. از چه منابعی اطلاعات جنسی را دریافت کرده‌اید؟
 7. به نظر شما نقش اصلی زن/ مرد در رابطه جنسی چیست؟
 8. به نظر شما انتظارات زن و مرد از رابطه جنسی متفاوت است؟ چرا؟
 9. نظر شما در مورد جذابیت‌های جسمانی ـ جنسی همسر آینده‌تان چیست؟
 10. از روش‌های محبت کردن و عشق ورزیدن چقدر اطلاع دارید؟

  ازدواجلیست سوالات جنسی جلسه خواستگاری

 11. آیا خود را به لحاظ جنسی، فردی سالم می‌دانید؟
 12. در مورد جایگاه مسائل جنسی در زندگی زناشویی چه نظری دارید؟
 13. چقدر در زندگی به رابطه جنسی بها می‌دهید؟ (شناخت مزاج جنسی سرد یا گرم در طرفین)
 14. وجود فرزند چقدر برای شما ضرورت دارد؟
 15. نظر شما درباره زمان فرزند دار شدن چیست؟ آیا نظر خاصی دارید؟ چرا؟
 16. آیا اصرار دارید که بلافاصله بعد از ازدواج فرزند دار شوید، چرا؟
 17. آیا حاضرید برای آگاهی بیشتر و دقیق‌تر از روش‌های جلوگیری از بارداری به متخصص زنان و زایمان یا متخصص مربوط مراجعه کنید؟
3.7/5 - (3 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

منبع
seemorghtnewsگردآوری، ویرایش و بازنگری تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا