گردشگری

سفر به شبه جزیره کامچاتکا؛ سرزمین آتشفشان ها

هر فردی که به روسیه علاقه مند است، مسکو و سن پترزبورگ اولین مکانهایی است که در سفر به آن به ذهن هر فردی خطور می‌کند اما اگر قصد گردشگری در روسیه را دارید از شبه جزیره کامچاتکا در حاشیه روسیه و اقیانوس آرام غافل نشوید. جزیره کامچاتکا توسط آبهای ناهموار اقیانوس آرام و حدود 300 آتشفشان که 29 مورد از آنها فعال هستند، احاطه شده است. این منطقه فرصت‌های ورزشی بسیاری را برای دوستداران ورزش فراهم کرده است. کامچاتکا مکانی شگفت انگیز از رودخانه‌ها، کوه‌ها، آتشفشان ها، دره آبفشان‌ها، غارهای یخی، دریاچه‌های زیبا و زندگی وحشی بسیار خوب و بسیاری از موهبت‌های شگفت انگیز طبیعت است.

شبه جزیره کامچاتکا بهشت دورافتاده روسیه کجاست؟

کامچاتکا 900 مایل طول دارد و نسبت به مسکو به آلاسکا نزدیکتر است. این جزیره در نوک شرقی روسیه در شرق اقیانوس آرام با بیش از 150 آتشفشان قرار دارد. کامچاتکا از اکتبر تا اواخر ماه مه پوشیده از برف است و با وجود آتشفشان و یخ، به عنوان “سرزمین آتش و یخ” نیز شناخته می‌شود و در میراث یونسکو به ثبت رسیده است.

شبه جزیره کامچاتکا بسیار جذاب است و دارای آتشفشان، آبفشان، چشمه‌های آب گرم و حتی دریاچه‌ های اسیدی است. علاوه بر این به دلیل بیابان های متنوع و خرس‌های قهوه‌ای فراوانش بسیار مشهور است. کامچاتکا خانه حیوانات دیگری مانند گرگهای تندرا، روباه قطب شمال، روباه آنادیر، سمور ولورین، خرگوش کوهی و مارموت است. علاوه بر این، این جزیره صدها دریاچه و رودخانه به همراه آب و هوای گوناگون را در خود جای داده است.

جاذبه‌های گردشگری شبه جزیره کامچاتکا

1. آتشفشان های فعال

شبه جزیره کامچاتکا

150 آتشفشان در کامچاتکا وجود دارد که از این مورد 29 مورد از آنها هنوز فعال هستند. 29 آتشفشان فعال، یکی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. بسیاری از آتشفشان ها را می‌توان پیاده روی کرد و مناظر کاملاً خیره کننده‌ای را مناظره کرد و حس هیجان را لمس نمود. در میان آتشفشان های فعال، دره آبفشان، دومین میدان آبفشان متراکم در جهان نیز وجود دارد. البته فقط با هلی کوپتر می‌توان به این دره دسترسی داشت. این تجربه را هرگز فراموش نخواهید کرد.

2. دیدن خرس‌های قهوه‌ای

شبه جزیره کامچاتکا

کامچاتکا به دلیل طبیعت بکر و شکوفا و خرس‌های قهوه‌ای بسیارش، مشهور است. برخی از آنها را می‌توان در کل قاره اوراسیا یافت، در کامچاتکا شانس دیدن یک خرس قهوه‌ای در فاصله خیلی نزدیک را خواهید داشت.

3. چشمه‌های آب گرم طبیعی

شبه جزیره کامچاتکا

در شبه جزیره کامچاتکا چشمه‌های آب گرم آتشفشانی بسیار بیشتری در دسترس گردشگران وجود دارد. استحمام سریع در چشمه های آب گرم یکی از تفریحات مورد علاقه و لذت بخش مردم محلی و بازدیدکنندگان است.

4. ورزش‌های هیجان انگیز در شبه جزیره کامچاتکا

کامچاتکا مکانی عالی برای سرگرمی‌هایی از قبیل پیاده روی، قایقرانی، سورتمه سواری و ماهیگیری است. در کامچاتکا می‌توان در اقیانوس آرام، دریای اوهوتسک، دریاچه‌های بی شمار و حتی رودخانه‌ها ماهیگیری کرد.

5. حیات وحش متنوع

کامچاتکا از نظر حیات وحش متنوع و غنی است، به خصوص زندگی دریایی آن که بسیار جذاب است.  در این جزیره بیش از 300 گونه ماهی و همچنین 7 گونه پستاندار آبزی گوشتخوار، شیرهای دریایی و نهنگ‌های قاتل وجود دارد. برای نزدیک شدن به محلی‌های آبزیان، با قایق یا کایاک روی آب گشت بزنید و از غواصی در آبهای اقیانوس لذت ببرید. البته مواظب نهنگ‌ها باشید.

6. فضایی عالی برای عکس برداری

شبه جزیره کامچاتکا

کامچاتکا مکانی خارق العاده برای عکاسی است و ویژگی‌های متنوع جغرافیایی آن گردشگران را برای ثبت تصاویر زیبا به خود جذب کرده است.

5/5 - (3 امتیاز)
منبع
heritage-expeditionstheculturetriphindustantimes

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا