روابط عاطفی

شوهرم خیلی زود عصبانی میشه چیکار کنم؟

اختلاف‌نظر بین دو نفر طبیعی است. طبیعی‌تر از آن اختلاف‌نظر میان دو جنس مخالف است. درست است که همسران اغلب به تصور داشتن تفاهم باهم ازدواج می‌کنند ولی این تفاهم به معنای هم‌عقیده بودن در همه جریانات زندگی نیست.

تبلیغات

خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسئله هرچقدر هم بی‌ارزش باهم اختلاف عقیده پیداکرده و بارها و بارها از دست هم عصبانی می‌شوند. گاهی اوقات این عصبانیت ساعت‌ها طول کشیده و تبدیل به یک معضل می‌شود و گاه زود به پایان می‌رسد اما نکته اینجاست که چگونه در مواقع عصبانیت خود را کنترل کنیم تا به معضلات جدی‌تر گرفتار نشویم.

نحوه برخورد با شوهر عصبی

شوهر عصبانی زود عصبانی شدن شوهر

۱– علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید:

زمانی‌هایی وجود دارد که به‌طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می‌شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است.
گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد بنابراین بهتر است زن یا شوهر از علت عصبانیت همسرشان آگاهی پیدا کنند.
در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه‌ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند او آرامش پیدا می‌کند درحالی‌که این مسئله نه‌تنها بهبود پیدا نمی‌کند بلکه اوضاع را بدتر خواهد کرد. زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را رها نخواهد کرد.

۲– آرام باشید:

عصبانیت، غذای عصبانیت است. وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده‌اید، حتی اگر شما موضوع عصبانیت او باشید سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بدتر از پیش خواهد کرد.

در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره موضوع را به‌وقت دیگری موکول کنید.

تبلیغات

شوهر عصبانیچگونه با شوهر عصبی رفتار کنیم؟

۳– احساسات همسرتان را در نظر گرفته و به زبان‌آورید:

خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می‌دانم عصبانی هستی». این بیان به فرد عصبانی اطمینان می‌دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع به‌زودی حل می‌شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می‌کند.

۴– با همسرتان همدردی کنید:

اگر شما هم احساس عصبانیت می‌کنید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت هستید این احساس خود را به زبان‌آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش احساسات واقعی‌اش را انکار کرده و نسبت به موضوع پیش‌آمده بی‌تفاوت است، خشمش بیشتر می‌شود.

۵– برای صلح پیش‌قدم شوید:

بهترین زمان برای بچه دار شدنپیش قدم شدن برای آشتی برای آرام کردن شوهر عصبانی

وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان باخبر شدید و به‌طور واقع‌بینانه متوجه شدید شما نیز در این ماجرا مقصر بوده‌اید برای صلح چند قدم بردارید این قدم‌ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته‌اید و قصد دارید مشکل پیش‌آمده را هر چه سریع‌تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی‌تر هم باید بردارید.

۶– از تکنیک رکوردشکنی استفاده کنید:

غالب اوقات رسم خانه شما این است که پس از چند روز قهر دوباره صلح برقرار شود. حال شما از همان ابتدا پیش‌قدم شده و این رسم کهنه را بشکنید.
عصبانیت و کش‌دار کردن ماجرا را به روزهای بعدی موکول کنید و با آرامش به حرف‌های همسرتان گوش فرا دهید. اگر هنگام صحبت پیرامون موضوع پیش‌آمده مقوله عصبانیت را فراموش کنید. آرامش، همه‌چیز را حل خواهد کرد.

۷– تکنیک مه‌آلود:

این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب‌جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید چون عیب‌جویی باعث می‌شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بدتر شود، به‌جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش‌آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه‌آلود کنید.

تبلیغات

به‌طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید «موافقم بعضی وقت‌ها درباره عواقب کارها فکر نمی‌کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می‌کنم» یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به‌جای دلیل آوردن تنها به او بگویید «می‌دانم تأخیر داشته‌ام سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
jamejamonlineگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا