پوست و مو

استفاده مکرر از مداد ابرو چه عوارضی را به همراه دارد؟

معمولاً خانم‌ها وقتی دچار ریزش ابرو می‌شوند و یا هنگام اصلاح ابروها به مشکل می‌خورند، سریعاً به سراغ مداد ابرو رفته و به آن پناه می‌برند. اما این به نفع آن‌ها است و یا به ضررشان؟!

عوارض مداد ابرو چیست؟

مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می‌کند، می‌تواند باعث ریزش و کم شدن ابروان ‌شود.

استفاده مداوم و هر روزه از مداد ابرو می‌تواند بسیار آسیب‌زننده باشد، به طوری که ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند و سپس ریشه مو را از بین می‌برد و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد، می‌تواند آسیب‌های بیشتری را داشته باشد.

با اینکه رنگ مو موجب ریزش نمی‌شود، اما مداد ابرو می‌تواند حتی از رویش مو نیز جلوگیری کند. پوست پلک نازک‌ترین قسمت چشم است، به همین خاطر استفاده از مواد آرایشی، می‌تواند بالاترین ریسک را داشته باشد.

استفاده از خط چشم شیوع اگزماهای دور چشم را افزایش داده است، که افزایش اگزماهای دور چشم مهم‌ترین عامل برای بروز عفونت‌ها است.

زنان ممکن است از مواد آرایشی ارزان قیمت که معمولاً قاچاق و دارای ترکیبات ارزان‌قیمت هستند استفاده ‌کنند.

استفاده از مواد آرایشی که کیفیت بالایی ندارد، ریسک‌های التهابی را بالا می‌برد و می‌تواند ناقل عفونت‌ها باشد. مواد آرایشی در حال حاضر مشکل‌های پوستی، حساسیت‌های شدید، خارش، التهاب‌های دور چشم و عفونت‌های دیگر را ایجاد کرده است.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی + فایل صوتی دوره + برنامه تمرینی + آموزش تصویری تمرینات + موسیقی تراپی + پشتیبانی 35 روزه

اطلاعات بیشتر
منبع
alodoctor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا