داروشناسی

قرص لوراتادین | موارد مصرف و عوارض قرص لوراتادین

قرص لوراتادین برای چه دردی است

قرص لوراتادین از دسته قرص‌های آنتی هیستامین و ضد حساسیت است. به این نکته توجه کنید که استفاده از هر قرصی باید با تجویز پزشک صورت گیرد در غیر این صورت استفاده مداوم و یا دوز بالا از قرص‌ها باعث بروز خطرات جبران ناپذیری می‌شود. قرص لوراتادین هم ازاین قائله مستثنا نیست و باید در استفاده‌ی زیاد ازآن احتیاط کرد، نکته ویژه در استفاده ازقرص لوراتادین نداشتن اثر خواب آلودگی است.

قرص لوراتادینقرص لوراتادین برا چی خوبه

قرص لوراتادین فاقد اثرات خواب آور می‌باشد که در درمان یا کاهش نشانه‌های حالات آلرژیک استفاده می‌گردد. دسترسی به قرص لوراتادین به عنوان یک قرص ضد آلرژی و ضد حساسیت آسان است. عوارض جانبی قرص لوراتادین ظیر تاری دید با هر گونه تغییر در بینایی، گیجی، کندی شدن ضربان قلب، افزایش حساسیت به نور آفتاب، کهیر، عصبانیت و هیجان می‌باشد. لوراتادین به گروه داروهای آنتی هیستامین تعلق دارد. این داروها اثرات هیستامین را در بدن مهار می‌کنند. هیستامین ماده ای است که باعث بروز آبریزش بینی، عطسه، قرمزی چشم‌ها و اشک ریزش می‌شود. این علایم در بیماری رینیت (التهاب مخاط بینی) آلرژیک فصلی یا دایمی، آسم آلرژیک و تب یونجه دیده می‌شوند.

مکانیسم اثر قرص لوراتادین

اثر آنتی هیستامین: لوراتادین یک آنتی هیستامین سه حلقه‌ای طولانی اثر است که آنتاگونیست انتخابی گیرنده H1 محیطی است.

تداخل دارویی قرص لوراتادین

داروهای مهارکننده متابولیسم کبدی در صورت مصرف همزمان با قرص لوراتادین باید با احتیاط تجویز شوند.

شایع‌ترین عوارض جانبی قرص لوراتادین

  • سردرد
  • احساس خستگی و خواب آلودگی
  • درد معده و استفراغ
  • خشکی دهان
  • احساس عصبانیت و یا بیش فعالی

مقدار و نحوه مصرف قرص لوراتادین

مقدار مصرف قرص لوراتادین  در بزرگسالان و کودکان بزرگ‌تر از ۶ سال ۱۰ میلی گرم روزانه می‌باشد. در صورت عدم وجود نارسائی کبدی و کلیوی در بزرگسالان و کودکان بزرگ‌تر از ۶ سال ۱۰ میلی گرم جهت شروع درمان و در صورت نیاز به صورت متناوب تکرار می‌گردد. مسمومیت: در صورت مصرف اتفاقی دارو بیش از مقادیر توصیه شده با پزشک متخصص تماس گرفته و یا بیمار را به بخش مسمومین منتقل نمائید.

شرایط نگهداری قرص لوراتادین

قرص لوراتادین باید در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت و دور از دسترس اطفال نگهداری شود. قرص لوراتادین را در دستشویی، نزدیک ظرفشویی و دیگر مکانهای مرطوب نگذارید، زیرا حرارت و رطوبت می‌تواند باعث تجزیه دارو شود. داروهای تاریخ مصرف گذشته یا داروهایی را که دیگر نیاز ندارید، نگهداری نکنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

اطلاعات بیشتر...
منبع
alodoctor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا