شستشو و نظافت

چگونه لباس هایی خوشبو داشته باشیم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، خواهیم گفت که چگونه میتوانیم لباس هایی خوشبو داشته باشیم؟ . با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

وقتی در کمد خود را باز می‌کنید، اگر بوی خوب به مشامتان برسد، احساس خوبی به شما دست خواهد داد. در طول فصل پاییز و زمستان که باران زیاد می‌بارد، ممکن است کمد لباس‌هایتان بوی رطوبت بگیرد. راه‌های زیادی وجود دارد که لباس‌هایتان پس از شستشو بوی خوبی بگیرد، کافی است آنها را بدانید و به آن عمل کنید.

چگونه لباس هایی خوشبو داشته باشیم؟

یک راه خوشبو شدن لباس ها این است که پس از هر بار پوشیدن، آن‌ها را بشویید. منتظر نمانید که پس از سه یا چهار بار پوشیدن لباس‌ها آن‌ها را به خشکشویی بسپارید. جین‌ها استثنا هستند. شستشوی زیاد باعث آسیب به بافت پارچه‌های جین می‌شود. بهتر است آنها را پس از هر دوبار پوشیدن شستشو شود.

چگونه لباس هایی خوشبو داشته باشیم؟چگونه همیشه خوشبو باشیم

راه دیگر استفاده از شوینده‌های معطر است. بهتر است از صابون‌های عادی استفاده نکنید. همچنین می‌توانید از اسپری‌های مخصوص کتان معطر استفاده کنید. این اسپری را می‌توانید خودتان با استفاده از اسانس‌های گیاهی مورد علاقه خود مانند اسانس اسطوخودوس و برگاموت ساخته و درون کمد خود اسپری کنید تا لباس‌های خوشبو داشته باشید.

باز گذاشتن در کمد می‌تواند از بوی نامطبوع کمد جلوگیری کند. به خصوص در فصولی که باران زیاد می‌بارد باز گذاشتن در کمد یک راه مهم در مبارزه با بوی رطوبت و نامطبوع است. همه می دانیم که قهوه، جذب کننده بوی نامطبوع بوده و بوی خوشی را پراکنده می‌کند. بنابراین می‌توانید یک قوطی را پر از قهوه کرده و سوراخ‌هایی را در آن ایجاد کرده و درون کمد قرار دهید. تنها کافی است ماهی یک بار محتویات آن را تعویض کنید.

چگونه لباس هایی خوشبو داشته باشیم؟استفاده از عطر منحصر به فرد خود برای خوشبو بودن لباسها

عطر منحصر به فرد خود را داشته باشید. برخی افراد تمایل دارند انواع عطرها و ادکلن ها را امتحان کنند. اما بهتر است عطری را انتخاب کنید که ویژه شما بوده و شخصیت شما را توصیف کند. هنگامیکه از عطری خوشبو روی لباس‌های خود استفاده می‌کنید، با برگرداندن لباس‌ها به کمد، بوی عطر در کمد شما به جای مانده و با باز کردن در آن، عطر مورد علاقه شما به مشام خواهد رسید. همچنین در هنگام استفاده از عطر پس از اینکه در نقاط مشخصی روی پوست اسپری کردید، لباس خود را نیز با آن خوشبو کنید. اما سعی کنید عطر را مستقیم روی لباس اسپری نکنید. ابتدا روی هوا اسپری کرده و از محل اسپری شده عبور کنید تا ذرات عطر روی لباس نشسته و بویی ملایم از عطر را به خود بگیرد. به این صورت است که وقتی بوی عطر از روی پوست محو شد، از لباس شما به مشام خواهد رسید. به این صورت است که ماندگاری عطر شما بیشتر خواهد شد.

همچنین بخوانید:  چگونه لکه عطر را از روی لباس پاک کنیم؟

برای داشتن لباس هایی خوشبو، یک قالب صابون نو در کمد لباس قرار دهید

صابون‌های عطری بوی خیلی خوبی دارند و خیلی خوشایند است که لباسهایتان چنین بویی را بدهد. برای این که لباس‌هایتان بوی خوب و مطبوع صابون را بگیرد باید یک قالب صابون را بدون این که از بسته بندی خارج کنید در کمد لباستان قرار دهید.

البته چند خراش به بسته بندی وارد کنید تا بوی خوب آن خارج شود. بعد از مدتی خواهید دید که لباس‌هایتان بوی خوب صابون را می‌دهد.

چگونه لباس هایی خوشبو داشته باشیم؟چگونه لباس هایی خوشبو و معطر داشته باشیم؟

از اسانس‌های خوشبو استفاده کنید

یکی از مواردی که می‌تواند لباس‌هایتان را خوشبو کند، استفاده از اسانس‌های خوشبو می‌باشد. بوی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید و 10-15 قطره از این اسانس را در شیشه بریزید و در گوشه‌ای از کمد لباستان قرار دهید.

اسانس خوشبو همانند صابون بوی خوبی به لباس‌هایتان می‌دهد.

برای داشتن لباس هایی خوشبو، گیاهان طبیعی و خوشبو را خشک کنید

گیاهان طبیعی و خوش بو را خشک کنید و در یک شیشه بریزید و در گوشه‌ای از کمدتان قرار دهید. این روش نسبت به روش‌های قبلی آسان‌تر و کم هزینه‌تر است و فقط لازم است گیاه خوشبوی مورد علاقه‌تان را پیدا و خشک کنید.

4/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
mahshotebyan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا