زندگی روزمره

چطور از زندگی لذت بیشتری ببریم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، راه های لذت بردن از زندگی را بیان خواهیم نمود و خواهیم گفت که چطور از زندگی لذت بیشتری ببریم؟. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

لذت بردن از زندگی با پول راحت‌تر است اما برای لذت بردن اگرچه پول لازم است اما کافی نیست. حتی برخی پا را فراتر گذاشته‌اند و معتقدند برای لذت بردن از زندگی حتی پول هم لازم نیست. اگر کمی و فقط کمی بخواهیم از زندگی لذت ببریم و نگاهمان را کمی بهتر کنیم بسیاری از لذت‌ها نه وقت زیادی می‌خواهد و نه پول زیادی. پس منتظر تغییرات زیاد در یک روزی که معلوم نیست کی باشد نباشیم… در کوچک‌ترین اتفاقات عظیم‌ترین تجارب بشر نهفته است. باور کنید…

در این یادداشت شما را با چند روش ساده و آسان و ارزان برای لذت بردن از زندگی آشنا می‌کنیم:

چطور از زندگی لذت بیشتری ببریم؟

1. برای لذت بردن از زندگی، بخندید:

بزرگی گفته است، “هدر رفته‌ترین روز، روزی است که در آن نخندیده باشید”. واقعاً درست است. هیچوقت نباید آنقدر سرتان مشغول باشد که وقت برای خندیدن نداشته باشید یا آنقدر فرد جدی باشید که لبخند نزنید. درعوض، دور و بر خود را با آدم‌های شوخ و بامزه پر کنید تا همیشه خنده بر لبانتان باشد.

2. تحسین زیبایی:

هر روز ما به اشکال و مدل‌های مختلف با زیبایی روبه رو می‌شویم. واقعاً جای خجالت است که خیلی از آدم‌ها آنقدر به این زیبایی‌ها عادت می‌کنند که دیگر به تحسین آن نمی‌پردازند. توصیه ما این است که به آدم‌ها، گیاهان، اسباب و اثاثیه اطرافتان، ساختمان‌ها و … دوباره نگاهی بیندازید و برای تحسین آن لحظه‌ای زمان بگذارید.

3. حال یک دوست قدیمی را بپرسید:

امتحانش ضرر ندارد. الان، همین الان تلفن را بردارید و به یک دوست قدیمی زنگ بزنید. به این ترتیب هر دوی شما از یک لذت ارزان زندگی لذت خواهید برد.

4. هدیه‌های قدیمی و یادگاری‌ها:

هدیه‌های قدیمی که گرفته‌اید نگاه کنید، عکس‌های خاطره انگیز هم بد نیست. یاد آوری روزهای خوش هم زیباست. از قدیم گفته‌اند وصف العیش نصف العیش.

5. لذت بردن از زندگی با آشپزی:

آشپزی کردن یکی از راه‌هایی است که به آرامش و لذت می‌انجامد. اگر برای کسانی که دوستشان دارید آشپزی کنید، لذتتان را دو برابر خواهد کرد.

6. با مشکلات شوخی کنید:

مشکلات زندگی تمامی ندارد پس اگر با آنها شوخی کنید شادی‌هایتان هم تمامی نخواهد داشت. البته فراموش نکنید منظور از شوخی این نیست که خودتان را سرکوب کنید و به باد تمسخر بگیرید.

از درخت بالا بروید اگر نبود جوی آب هم هست بر روی لبه جوی راه برویدمی‌خندید باور کنید لذت بخش است. اگر شک دارید امتحان کنید.

7. از داشته‌هایتان استفاده کنید:

یکی از عادت‌های بد برخی از ما این است که بهترین لباس‌ها، غذاها، تفریحات، پول‌ها و حتی احساساتمان را برای روز مبادا نگه می‌داریم. زیاد بگو دوستت دارم. از آنچه در اختیار داری استفاده کن و آن را برای روز مبادا ذخیره نکن.

8. به خودتان جایزه بدهید

چرا به خودتان جایزه نمی‌دهید! طی یک روز عادی همه ما مطمئناً موفقیت‌های کوچکی به دست می‌آوریم. شاید بالاخره موفق شده باشید با یک مشتری سرسخت برخورد کنید، یک فروش کرده باشید، یا کسی در کارتان تحسینتان کرده باشد. البته اینها موفقیت‌هایی نیست که ارزش ندارد برایش مهمانی بگیرید اما چرا نباید لحظه‌ای را برای جشن گرفتن این موفقیت‌های کوچک خود اختصاص دهید؟ این تجربه را با کس دیگری درمیان بگذارید، با یک ناهار خوشمزه به خودتان پاداش بدهید و یا این که با یک شاخه گل، یک بستنی خوشمزه، یک لباس مخصوص خانه ارزان و شیک، یک بسته پفک، پاستیل و …. از خودتان قدردانی کنید.

9. برای لذت بردن از زندگی تشکر کنید

هر روز افراد زیادی به ما محبت می‌کنند. قدر دانی و تشکر از آنها نه تنها خستگی را از تن ایشان به در می‌کند باعث لذت و شادی خود شما هم می‌شود.

  • موقع پیاده شدن از تاکسی از راننده تشکر کنید.
  • از همکارتان به خاطر همکاری و همراهی تشکر کنید.
  • از رئیستان بابت کار خوبی که برایتان انجام داده تشکر کنید.
  • از مادر یا همسرتان به خاطر غذای خوشمزه تشکر کنید.
  • از خدا تشکر کنید.

10. دیدن فیلم و خواندن رمان های جذاب، شعر خواندن را هم امتحان کنید:

این تفریحی است که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. تفریحی که ثروتمندان و فقرا در آن شریک‌اند. اما هر کدام به وسع و سطح سواد و درک هنری خودشان.

11. به پارک و دل طبیعت بروید:

طبیعت مسکنی بسیار قوی برای استرس و فشارهای زندگی مدرن است. خوردن ناهار در پارک، سر زدن به گلخانه‌ها یا تماشای غروب خورشید چند ایده ساده برای لذت بردن از طبیعت است.

یکی از بهترین سرگرمی‌های روزهای گرم سال این است که شام را بردارید و به همراه اعضای خانواده به نزدیک‌ترین پارک محل بروید.

12. با بچه‌ها رفاقت کنید

دوستی با بچه‌ها کودک درونتان را هر چند در خواب عمیق باشد بیدار می‌کند و به یادتان می‌آورد که وقتی نوزاد بودید روزی 300 بار می‌خندیدید اما این روزها هفته‌ای یک لبخند می‌زنید!

13. برای لذت بردن از زندگی به دیگران کمک کنید:

هر کاری از دستتان بر می‌آید برای اطرافیانتان انجام دهید. لازم نیست پول خرج کنید شنیدن درد دل یک دوست، همکار و یا همسفر اتوبوس، حمل کردن خرید های یک فرد مسن و …. هرچه از دستتان برمی آید. لذت کمک کردن به دیگران را ازخودتان نگیرید.

14. محیط اطرافتان را مرتب کنید:

اگر بیرون خود را مرتب کنید درونتان هم مرتب می‌شود. اتاق، محل کار، راه پله‌های ساختمان، کوچه و ماشینتان را تمیز کنید و بعد از اتمام کار از تمیزی لذت ببرید.

15. به صبحها و شبهایتان، دوباره فکر کنید:

 آیا روزهایتان همیشه در عجله برای بیرون زدن از خانه است؟ آیا شب‌ها فقط تلویزیون را خاموش می‌کنید و به رختخواب می‌روید؟ تنظیم یک برنامه برای روزها و شب‌ها بسیار فایده بخش است. مثلاً صبحها تنظیم کنید که یک ساعت زودتر بیدار شوید و آن زمان را برای کار کردن روی خودتان بگذرانید، مثلاً کتاب خواندن، چیز نوشتن یا ورزش کردن. شب‌ها هم قبل از رفتن به رختخواب زمانی را به این فکر کنید که روزتان را چگونه گذراندید.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع
khabaronline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا