پوست و مو

چند جلسه لیزر برای موهای زائد لازم است؟

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به این سوال که “چند جلسه لیزر برای موهای زائد لازم است؟” پاسخ خواهیم داد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

برای داشتن پوستی صاف و بدون مو به تیغ، اپیلاسیون و هر چیز دیگری روی می آوریم. اما در بهترین حالت بعد از چند روز دوباره شاهد رشد موها هستیم. اکنون، یک راه حل جادویی را تصور کنید که تمام موهای زائد بدن شما را برای همیشه از بین می برد. اگر به دنبال راه حل دائمی هستید، لیزر بهترین گزینه است. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به عوامل متعددی از جمله سن، ژنتیک، مسائل پزشکی، داروهای تجویز شده، عوامل هورمونی، سرعت کلی رشد مو، ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرید و رنگ پوست و مو بستگی دارد. پزشک با توجه این موارد تعداد جلسات را برای شما تخمین می زند. با توجه به ویژگی های مختلف افراد ممکن است هر فرد فولیکول های موی متفاوتی داشته باشد بنابراین تعداد جلسات برای افراد مختلف میتواند متفاوت باشد. بعضی از افراد ممکن است در کمتر یک سال به نتیجه دلخواه برسند و بعضی از افراد خیر و نیازمند جلسات بیشتری باشند.

آنچه لیزر درمانی را موثر می کند تعداد جلسات لیزر درمانی است و اینکه چند جلسه لیزر برای موهای زائد لازم است سوال افراد بسیاری است.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش موثر برای از بین بردن موهای زائد است. این دستگاه از پیشرفته ترین فناوری برای هدف قرار دادن فولیکول های مو در عمق پوست استفاده می کند، فولیکول های مو مسئول تولید مو هستند.

لیزرها با ارسال پرتویی از نور به فولیکول هایی که موهای زائد را رشد می دهند، کار می کنند. نور لیزر با تولید گرما به فولیکول‌ها، ملانین موجود در موها را هدف قرار می دهد، به آنها آسیب می‌زند و توانایی آن‌ها برای رشد مجدد هر مو را کاهش می دهد.

پس از هر جلسه لیزر درمانی، فولیکول های موهای زائد آسیب بیشتری می بینند. در ابتدا، ممکن است متوجه رشد آهسته تر و نازک تر در ناحیه مورد نظر شوید اما با ادامه چرخه درمان، فولیکول ها آسیب بیشتری خواهند دید و رشد مو حتی کندتر می شود و بنابراین یکی از دلایل مهم این است که چرخه کامل درمان خود را حفظ کنید. برخی از فولیکول‌ها دیگر هرگز قادر به رشد مجدد نیستند و برخی دیگر تنها در چند ماه آینده رشد می کنند.

چرخه رشد موهای زائد

موهای شما در چرخه های سه مرحله ای رشد می کنند، یعنی فاز آناژن (فاز رشد مو)، کاتاژن (فاز تحول مو)، و تلوژن (استراحت). برای اکثر افراد، تجدید رشد هر 4-6 هفته یکبار تجربه می شود. روش های لیزر موهای زائد فقط در مرحله آناژن یا رشد موثر هستند. در هر مقطع زمانی، تقریباً 75 درصد از موهای بدن در فاز آناژن هستند. بنابراین اولین جلسه لیزر موهای زائد این موهای پذیرا را هدف قرار می دهد. جلسات بعدی عمدتاً برای درمان فولیکول های مو طراحی شده اند که در زمان جلسه اول در فاز آناژن نبوده اند.

زمان مناسب بین جلسات لیزر

هر جلسه بین 10 تا 30 درصد موهای شما را از بین ببرد. با هر جلسه، شاهد پیشرفت تدریجی خواهید بود. برای هدف قرار دادن حداکثر تعداد موها در هر جلسه، بهتر است بین 4 تا 6 هفته فاصله بین آنها قرار دهید. این بدان معنی است که در بیشتر موارد، در کمتر از یک سال می توانید در ناحیه انتخابی خود بدون مو باشید. برای چند جلسه اول، جلسات رفع موهای زائد صورت هر 4 هفته یک بار انجام می شود، در حالی که جلسات حذف موهای بدن هر 6 هفته یک بار انجام می شود. هنگامی که رشد مو به وضوح کاهش یافت، جلسات باقیمانده با فاصله 4-6 هفته برای موهای صورت و 6-8 هفته برای موهای بدن فاصله دارند.

چرا لیزر درمانی نیاز به چندین جلسه دارد؟

تقریباً مانند هر چیز دیگری در زندگی، در صورت داشتن برنامه منحصر به فرد و شخصی خود، بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد. این قانون در مورد لیزر درمانی نیز صادق است، اگر انتخاب کنید که از درمان‌ها صرف نظر کنید یا بین جلسات وقفه بندازید، با رشد مجدد موها تمام زحمت و هزینه های شما هدر خواهد رفت. اگر فواصل زمانی بین درمان‌ها خیلی طولانی باشد، فولیکول‌های مو آنقدر آسیب نمی‌بینند که رشد مو را متوقف کنند و مدت زیادی طول نخواهد کشید که موها دوباره رشد کنند. از سوی دیگر، اگر مجموعه درمان‌های خود را تمام کنید و بین آن‌ها زیاد وقفه نندازید، می‌توانید انتظار کاهش رشد موهای زائد خود را داشته باشید.

در چرخه رشد فعال، موهای شما رنگدانه ای را تولید می کند که به آن رنگ می دهد و این رنگدانه همان چیزی است که لیزر هدف قرار می دهد.

به همین دلیل، لیزر درمانی بر روی فولیکول هایی که در مرحله فعال هستند بیشترین تاثیر را دارد. انرژی لیزر به فولیکول هایی که در حال ریزش هستند آسیب زیادی وارد نمی کند. وقتی بین هر درمان چند هفته صبر می کنید، موهای بیشتری از حالت خوابیده یا ریزش به مرحله رشد فعال می روند و به درمان بعدی اجازه می دهد تا به طور موثر آنها را مورد هدف قرار دهد. برای اکثر افراد، بهتر است بین چهار تا هشت هفته بین هر جلسه صبر کنند. با این حال، به طور کلی حداقل شش جلسه درمان برای رسیدن به نتایج مطلوب توصیه می شود. عوامل مختلفی در تعیین تعداد جلسات نقش دارند، از جمله سرعت کلی رشد مو، ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرید و رنگ پوست و مو. پزشک با توجه این موارد تعداد جلسات را برای شما تخمین می زند.

5/5 - (3 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
sparockawayspanoorskinrenewaloftulsa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا