پزشکی و سلامت

خطرات و مضرات غر زدن زنان برای مردان

تحقیقات نشان داده اگرچه غر زدن برای سلامتی زنان مفید است اما به همان نسبت باعث مرگ زودرس شوهرانشان می‌شود.

غر زدن عمر همسران را کوتاه می‌کند!

اگر آدمی هستید که زیاد گله و شکایت می‌کنید سعی کنید این عادت را کنار بگذارید چون به‌مرور باعث زوال عقل و از بین رفتن هوش و حافظه‌تان می‌شوید. با دلگرم همراه شوید.

غر زدن برای سلامت انسان مفید است؟

محققان دانمارکی دریافتند که درخواست‌های بیش‌ازاندازه شریک زندگی خطر مرگ انسان را در میان‌سالی دو برابر افزایش می‌دهد. به گفته محققان، تنش ناشی از بحث‌وجدل‌ها منجر به ابتلا به بیماری قلبی، کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن و سایر مشکلات سلامتی می‌شود.

همچنین به نظر می‌رسد که این خطر در مورد مردان بیشتر از زنان است. در این مطالعه ۹ هزار و ۸۷۵ مرد و زن ۳۶ تا ۵۲ ساله برای مدت ۱۱ سال موردبررسی قرار گرفتند که در این مدت، ۱۹۶ نفر از آن‌ها به دلیل ابتلا به بیماری قلبی، سرطان، بیماری کبد و خودکشی جان خود را از دست دادند.

محققان با استفاده از فرمول ریاضی احتمال مرگ مردان و زنان را بر اساس تعداد دفعاتی که بحث‌وجدل خود را با همســران، خانواده و یا دوستان گزارش داده بودند و یا نق شنیده بودند، محاســبه کردند. این مطالعه نشان داد: مردانی که اعلام کرده بودند با تقاضاهای بسیاری از جانب همسر، خانواده و یا دوستان خود مواجه می‌شوند خطر مرگ آن‌ها در مقایسه با زنانی که در همان رده قرار داشتند ۳۴ درصد بیشتر بود.

مضرات غر زدن زنانتاثیرات منفی غر زدن بر جسم و روان افراد

غر زدن برای سلامتی اطرافیان هم مضر است؟

درحالی‌که شاید گفتن این موضوع که غر زدن به مغز آسیب می‌رسد، گزافه‌گویی نیست باید اضافه کرد وقتی فرد غر می‌زند، بدن وی هورمون استرس کریستول ترشح می‌کند و کریستول زیاد به سیستم ایمنی بدن آسیب می‌رسد و شخص را در مقابل کلسترول بالا، دیابت، بیماری قلبی و چاقی مفرط آسیب‌پذیر می‌کند.

چون انسان ذاتاً موجودی اجتماعی است، مغز وی به‌طور طبیعی و ناخودآگاه از خلق‌وخوهای اطرافیان به‌ویژه افرادی تبعیت می‌کند که شخص مدت زیادی را با آن‌ها می‌گذراند.

این فرآیند بازتاب نورونی نامیده می‌شود و اساس قابلیت انسان برای داشتن حس همدردی است. بااین‌حال، غر زدن هم مانند سیگار کشیدن می‌تواند بر دیگران تأثیر بگذارد، بنابراین باید درباره گذراندن اوقات با اشخاصی که به‌طور مداوم غر می‌زنند، جانب احتیاط را نگه داشت.

اشخاصی که همیشه غر می‌زنند، از اطرافیانشان می‌خواهند که با آن‌ها همدردی کنند تا درباره آن‌ها درباره خودشان احساس بهتری داشته باشند. درنتیجه، باید همان‌طور که بهتر است از افراد سیگاری دوری شود، از اشخاصی هم که همیشه در حال غر زدن هستند دوری کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

اطلاعات بیشتر...
منبع
akharinkhabarگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا