پوست و مو

نحوه استفاده از فیس براش برقی

فیس براش یک ابزار مراقبت از پوست است که می تواند تمیزی عمیق تری نسبت به شستشوی صورت با دست ایجاد کند. موتور آن که با باتری کار می کند، سر براش با حرکات پیوسته جلو و عقب منافذ را لایه برداری می کند و اثرات کثیفی و آرایش را از بین می برد. برای استفاده از فیس براش، کمی کرم پاک کننده صورت روی آن بمالید و براش را با حرکات دورانی ریز روی صورت خود بمالید. بسته به نوع پوستتان، از یک یا دو بار در هفته تا به صورت روزانه از براش استفاده کنید. در هر بار استفاده و به صورت منظم سر براش را تمیز و ضد عفونی کنید.

نحوه استفاده از فیس براش برقی

1. براش مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

بسیاری از فیس براش ها، سرهای مختلفی دارند که می توان آنها را روی پایه قرار داد و جدا کرد. برخی مناسب پوست های مستعد آکنه هستند، در حالی که برخی دیگر برای پوست های بسیار خشک و حساس بهتر عمل می کنند. بنابراین در انتخاب سر براش مناسب پوست خود دقت کافی را داشته باشید.

اگر روزاسه، اگزما یا پسوریازیس دارید یا صورتتان آفتاب سوخته است، از استفاده از فیس براش خودداری کنید.

اگر از نوع پوست خود مطمئن نیستید، متخصص پوست می تواند به شما در تعیین نوع پوست کمک کند.
اگر پوستتان مستعد آکنه است، از تحریک بیش از حد آن خودداری کنید. حتما در این خصوص سر براشی انتخاب کنید که برای نوع پوست شما مناسب باشد.

2. آرایش چشم، فونداسیون یا رژ لبتان را پاک کنید.

تبلیغات

یک پد پنبه ای را با پاک کننده آرایش خیس کنید. برای چند ثانیه آن را به آرامی روی چشم خود فشار دهید، سپس آن را روی پلک ها و مژه های خود بکشید تا سایه چشم یا ریمل پاک شود. دومین پد پنبه‌ای را خیس کنید و در صورت نیاز، زیرسازی یا رژ لب را با آن پاک کنید.

3. براش را با آب گرم خیس کنید و پاک کننده را روی آن بمالید.

سر براش را زیر شیر سینک خود بگیرید تا خیس شود. پاک کننده صورت را به اندازه یک سکه روی سر براش بمالید. براش صورت را می‌توان با بیشتر پاک کننده های صورت استفاده کرد و هرچه کف بیشتری داشته باشد، تمیزی بیشتری ایجاد خواهد کرد.
از استفاده از اسکراب یا پاک کننده صورت حاوی ذرات ساینده خودداری کنید. سعی کنید پاکننده صورت را خودتان بسازید تا بتوانید مواد موجود در آن را مطابق با نیاز خود تغییر دهید.
در این مرحله، شما همچنین می توانید صورت خود را خیس کنید. این اختیاری است، اما برخی افراد بر این باورند که خیس کردن صورت به برس اجازه می دهد تا راحت تر روی پوست سُر بخورد و پاک کردن هر گونه آرایش از روی پوست را راحت تر می کند.

4. شروع براش با حرکات دورانی ریز.

بیش از 1 دقیقه از فیس براش استفاده نکنید. چانه، بینی و پیشانی خود را هر کدام به مدت 20 ثانیه تمیز کنید و کدام از گونه هایان را به مدت 10 ثانیه.

از استفاده از براش روی پوست ظریف اطراف چشم خودداری کنید.
براش را روی قسمت‌هایی که به آن دسترسی سختی دارید، مانند ابروها و کناره‌های بینی بکشید.
در این یک دقیقه سعی کنید براش پیوسته در حرکت باشد و هرگز آن را روی یک نقطه از صورت نگه ندارید.

5. صورتتان را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

هنگامی که از براش استفاده کردید، آن را خاموش کنید و کنار بگذارید. صورتتان را با آب گرم و صابون شستشو دهید. هنگامی که تمام باقی مانده صابون را پاک کردید، از یک حوله تمیز و خشک استفاده کنید تا رطوبت باقیمانده را از روی صورت خود خشک کنید.
همچنین پس از شستشو می توانید کمی آب سرد به صورت خود بپاشید. این کار به بستن منافذ پوست بعد از لایه برداری با فیس براش کمک می کند.

6. مراقبت های روتین پوست خود را انجام دهید.

پس از تمیز کردن کامل صورت خود با فیس براش، می توانید به انجام مراحل دیگر روتین پاکسازی خود، مانند تونینگ و استفاده از مرطوب کننده بپردازید. اگر از داروهای موضعی استفاده می کنید، ابتدا آن ها را روی صورت خود اعمل کنید و سپس از کرم مرطوب کننده و سایر محصولات آرایشی بهداشتی استفاده کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا