ارتباطات فردی و اجتماعی

نحوه رفتار با افراد کینه ای و انتقام جو

در این مطلب به نحوه رفتار با افراد کینه ای و انتقام جو خواهیم پرداخت، باما همراه باشید 😉

با افراد کینه‌ای چگونه باید برخورد کنیم تا از ما کینه‌ای به دل نگیرند؟ راه و روش و طرز برخورد با افراد کینه‌ای چگونه باید باشد؟ خصوصیات و مشخصات و ویژگی‌های افراد کینه‌ای چیست؟ نحوه برخورد و صحبت کردن و ارتباط با افراد کینه‌ای چگونه است؟

با افراد انتقام جو و کینه ای چگونه رفتار کنیم؟

در مقابل فردی که کینه‌ی شمارا به دل گرفته است، این راهکارها را امتحان کنید:

۱. عذرخواهی کنید

اگر واقعاً کار اشتباهی کرده‌اید، مسئولیت آن را به عهده بگیرید: اعتراف کنید اشتباه کرده‌اید و برای جبران آن هر کاری می‌توانید، بکنید. اگر فکر نمی‌کنید کار اشتباهی انجام داده باشید اما می‌دانید طرف مقابلتان این‌طور فکر می‌کند، بگذارید بداند که متوجه دیدگاه متفاوتش هستید و البته از عمد باعث ایجاد مشکل موردنظر نشده‌اید. اجازه دهید طرف مقابل بداند که از وضعیت پیش‌آمده متأسفید، حتی اگر فکر می‌کنید خطایی از شما سر نزده است.

۲. بپرسید برای بهتر کردن اوضاع، چه‌کاری می‌توانید بکنید

گاهی اوقات نیات خوب شما به همراه عذرخواهی، کافی خواهد بود، اما خودتان را آماده کنید؛ ممکن است دوستتان، حتی پس از عذرخواهی، از اشتباهتان چشم‌پوشی نکند و راهی برای بدتر کردن اوضاع پیدا کند.

۳. بپذیرید اگرچه کار اشتباهی کرده‌اید

احتمالاً اوضاع آن‌قدر که فرد کینه‌ای وانمود می‌کند، مطلقاً سیاه‌وسفید نیست. این چیزی نیست که بخواهید به‌طرف مقابلتان بگویید، اما حداقل می‌تواند به شما کمک کند، دیدگاه واقع‌بینانه‌تری درباره‌ی رفتارتان داشته باشید.

نحوه رفتار با افراد کینه ایبا افراد انتقام جو چگونه برخورد کنیم؟

۴. به یاد داشته باشید کینه‌ای شدن آن فرد، احتمالاً دلایل بسیاری دارد

شاید اطرافیانش دائماً از او انتقاد می‌کرده‌اند و او همچنان سعی دارد در برابر آن درد از خودش محافظت کند. شاید هم خواهر یا برادر کوچک‌ترش هیچ‌گاه سرزنش نمی‌شده‌اند، درحالی‌که او همیشه به خاطر هرگونه سرپیچی از قوانین خانواده، مجازات می‌شده است. حتی بدتر از همه، شاید او را به یاد خواهر یا برادر کوچک‌ترش می‌اندازید و به همین خاطر، شمارا مجازات می‌کند.

۵. بعد از عذرخواهی و دفاع از خود، مسئله را رها کنید

اگر دائماً تلاش کنید دیدگاهتان در مورد آن مسئله، مورد تأیید طرف مقابل قرار بگیرد، حس کینه را در او تقویت خواهید کرد. فرد کینه‌ای در بسیاری از موارد، درنهایت دست از کینه‌جویی برمی‌دارد. گاهی اوقات این تغییرِ موضع با تغییر برخورد شما، سریع‌تر اتفاق می‌افتد. سعی کنید وانمود کنید از عصبانیت آن شخص اصلاً نگران نیستید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. درمانگرانِ شناختی رفتاری بر این باورند که گاهی اوقات می‌توانیم با وانمود کردن به‌درستی چیزی، وضعیت را تغییر دهیم.

۶. از امیدواری برای تغییر دادن شرایط دست‌بردارید

وقتی این اتفاق می‌افتد، ممکن است زمان ترک کار، قطع رفاقت یا حتی به هم زدن رابطه باشد. سعی کنید به خاطر داشته باشید حتی اگر کینه، شخصی به نظر برسد، اما فقط به شما مربوط نمی‌شود؛ چیزی در ذهن طرف مقابل وجود دارد که از آن اطلاعی ندارید و اصلاً ارتباطی با شما ندارد. درنهایت، کینه به مشکلات شخص کینه‌ای برمی‌گردد، نه فردی که هدف کینه‌توزی قرار می‌گیرد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی + فایل صوتی دوره + برنامه تمرینی + آموزش تصویری تمرینات + موسیقی تراپی + پشتیبانی 35 روزه

اطلاعات بیشتر
منبع
2agooگردآوری و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا