بهداشت زنان

پاره شدن بكارت؛ انواع پرده بکارت، علائم و تشخیص پارگی بکارت

پرده بکارت و یا از این به بعد به‌اختصار از این به بعد معادل انگلیسی آن‌که هایمن hymen می‌باشد (در این مقاله به جهت جلوگیری از تکرر از معادل انگلیسی آن هایمن استفاده می‌کنیم) قسمتی از بدن زنان‌ که در محرمانه‌ترین حالت برای زنان قرار دارد همیشه در جامعه ما تحت تأثیر هنجارهای مختلف بوده و محل سؤال و جنجال و گاها دعواهای زیادی بین افراد بوده گرچه که همیشه محرمانه‌ترین اجزا بدن افراد جزو حیطه خصوصی این افراد می‌باشد ولی پیش می‌آید گاهی که این قسمت خصوصی و محرمانه هر فرد مجبور به پاسخ‌دهی به دیگران و گاها نشان دادن به دیگران هم می‌شود.

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت یک غشا نازک پوست است که در دهانه ورودی واژن قرارگرفته و از کناره‌ها به دیواره مهبل متصل هست و به اشکال مختلفی در افراد قرار دارد و به طرق مختلفی از هم باز می‌شود. شایع‌ترین شکل آن در زنان جوان به‌صورت نیمه ماه می‌باشد. این شکل آن اجازه می‌دهد تا خون قاعدگی از مهبل رانده شود.

در کودکان شکل آن هلالی شکل است اگرچه بسیاری از اشکال دیگر هم ممکن است باشد اما در کودکان به این صورت مشاهده می‌شود در دوران بلوغ استروژن باعث ایجاد تغییر شکل در پوست می‌شود و بسیار آن را الاستیک می‌کند. تغییرات طبیعی دامنه شکمی پس از بلوغ از نازکی درآمده و ضخیم و سفت می‌شود. یا ممکن است که کلاً وجود نداشته باشد.

این پرده در سنین کودکی به‌درستی تشخیص داده نمی‌شود و همزمان با رشد و بالا رفتن سن شکل خاص خود را پیدا می‌کند و شکل سوراخ وسط، رشد لبه‌ها و ضخامت لبه‌ها نوع هایمن را مشخص می‌کند که تشخیص نوع آن از لحاظ پزشکی اهمیت خاصی دارد

هایمن شامل هیچ نوع بافت عضلانی یا غددی نیست و صرفاً یک غشا نازک پوستی است که عمدتاً رشته‌های عصبی زیادی هم ندارد و مهم‌ترین مسئله در این قسمت تشخیص نوع آن است

انواع پرده بکارت

همان‌طور که در بالا گفته شد این غشا نازک پوستی دارای انواع مختلفی است و بحث خون‌ریزی برای تشخیص باکره بودن دختر در شب عروسی همیشه در جامعه ما مهم بوده است لازم است تا با انواع اشکال این غشا آشنا شویم که درباره شب اول عروسی هم می تونید این مطلب رو بخونید.

انواع پرده بکارتانواع مختلف پرده بکارت

پرده حلقوی

دقیقاً مشابه اسم آن، این نوع پرده شکلی شبیه حلقه نامزدی با سوراخی در وسط آن است و متداول‌ترین شکل آن است و از اطراف به واژن چسبیده است و به دو شکل کشسانی و غیر کشسانی موجود هست.

زمانی که پرده بکارت حلقوی کشسانی باشد در واقع با دخول و آمیزش خون‌ریزی ایجاد نمی‌شود و خون‌ریزی فقط در حالتی رخ می‌دهد که نوع پرده شما بکارت حلقوی غیر کشسانی باشد.

پرده بکارت ارتجاعی

این نوع بکارت دقیقاً مشابه حالت بکارت حلقوی کشسانی است و قابلیت ارتجاع و اتساع را دارد و در زمان آمیزش و دخول پاره نمی‌شود و یا دچار پارگی جزی می‌شود که در نهایت منجر به خون‌ریزی نمی‌شود و این نوع پرده بیشترین احتمال عدم باکره بودن دختر بعد از اولین نزدیکی را ایجاد می‌کند که با تشخیص درست و بجا به راحتی می‌توان همه نگرانی‌ها را برطرف کرد.

از کجا بفهمم ارتجاعی هستم؟

سؤالی که اکثر کاربران می‌پرسند این است که از کجا بفهمم ارتجاعی هستم برای تشخیص ارتجاعی بودن، حتماً باید بتوانید بکارت خود را ببینید که برای این کار باید از روشی که در پایان همین مقاله توضیح داده‌ایم استفاده کنید گرچه تشخیص فردی تا حد خیلی زیادی محل اعتبار نیست و از این خاطر مسئولیت انجام کارهایی که به این دلیل می‌خواهید انجام بدهید به عهده خودتان می‌باشد.

بکارت ارتجاعی به‌صورت سوراخی بزرگ در وسط قرارگرفته است که شکل آن هم در تصویر بالا موجود است و معمولاً به دو حالت ممکن است وجود داشته باشد اول اینکه اندازه گردی سوراخ با اندازه لایه نازک گوشتی که اطراف آن را احاطه کرده است در یک تناسب باشد.

و حالت دوم اینکه اندازه سوراخ وسط کمی از لایه نازک اطراف خود بزرگ‌تر باشد بااین‌حال که همه می‌گویند کسانی که دارای بکارت ارتجاعی هستند دچار خونریزی نمی‌شوند ولی احتمالاتی هم وجود دارد طبق تحقیقات از هر 5 دختری که دارای بکارت ارتجاعی هستند 4 نفر در هنگام نزدیکی دچار خونریزی نمی‌شوند.

البته این مسئله را هم توجه داشته باشید که پزشک متخصص با وجود داشتن بکارت ارتجاعی متوجه تشخیص نزدیکی یا عدم نزدیکی افراد می‌شود و این تشخیص نیز برای پزشک کار ساده‌ای است.

پرده دو سوراخی یا تیغه‌ای

نوع دیگری از این غشا نازک شکل دو سوراخی یا به اصلاح تیغه‌ای به آن گفته می‌شود که به‌صورت دو سوراخ گرد در وسط آن قرار دارد و یا این دو سوراخ به شکل دو سوراخ تیغه‌ای عمودی در وسط قرارگرفته است.

پرده غربالی یا سوراخ‌سوراخ یا مشبک

این نوع پرده در سراسر دهانه واژن گسترده شده و به طور کامل دهانه ورودی واژن را می‌پوشاند و دارای چندین سوراخ در وسط خود می‌باشد و شکل مشبک و یا سوراخ‌سوراخ در مرکز خود دارد این حالت از پرده درصدی کمی از انواع آن را دربر می‌گیرد.

روش های تشخیص دختر باکره و غیرباکره

پرده مسدود یا بسته یا بدون سوراخ

حالتی‌هایی پیش می‌آید که فرد از بدو تولد با هایمن کاملاً مسدود به دنیا می‌آید و یا قطر این پرده به‌قدری زیاد هست که در زمان آمیزش و دخول دچار پارگی نمی‌شود و در زمان خون‌ریزی قاعدگی مانع خروج خون از بدن می‌شود

که در این مواقع باید فرد با مراجعه به پزشک نسبت به رفعان اقدام کند که معمولاً پزشک برای خروج خون قاعدگی و یا جلوگیری از آمیزش دردناک با جراحی سبکی این مشکل را مرتفع می‌کند

هایمن معمولاً بعد اولین رابطه جنسی به چند تکه تبدیل می‌شود و به‌صورت تکه‌های گوشتی متصل به دیواره مهبل باقی می‌ماند.

عکس واژن سالم و عکس پارگی واژن

پرده بکارت سالم و پارهپرده بکارت سالم و پرده بکارت پاره شده

همان‌طور که در عکس فوق مشاهده می‌کنید تصویر سمت راست مربوط به عکس واژن سالم و تصویر سمت چپ مربوط به عکس پارگی واژن می‌باشد.

تصویر سمت راست در داخل محدوده نقطه چین بیضی‌شکل سوراخ‌هایی کوچکی وجود دارد که نوع این سوراخ‌ها نوع بکارت شما را مشخص می‌کند.

و تصویر سمت چپ در نقاط مشکی‌رنگ بکارت دچار پارگی می‌شود و این نقاط ممکن است در افراد مختلف به تعداد کمتر وجود داشته باشد.

تشخیص سلامت یا پارگی پرده بکارت

دغدغه اصلی برای دخترانی که لکه خون در لباس زیر خود می‌بینند و یا خود ارضایی‌های مکرر داشته‌اند همیشه این سؤال است که آیا هایمن من سالم است و اینکه چطور میتونم تشخیص بدم که پرده م سالمه یا نه؟

گرچه راهی وجود دارد که می‌توان به معاینه فردی پرده بکارت پرداخت ولی به‌طورقطع می‌توان گفت که در تشخیص به این شیوه هیچ اعتباری وجود ندارد و حتماً برای اطمینان کامل از این موضوع به پزشک مراجعه کنید.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که پزشک زنان هیچ کاری به داشتن یا نداشتن رابطه جنسی شما ندارد و یا اینکه شما خود ارضایی می‌کنید یا خیر و این قبیل مسائل به‌هیچ‌وجه به پزشک شما مربوط نمی‌شود و این را بدانید که پزشک شما گزارش معاینه شما را هم به‌هیچ‌وجه به هیچ ارگان و سازمان و شخصی ارائه نمی‌کند اگرچه شاید سؤالاتی بپرسد.

همچنین بخوانید: عوارض خود ارضایی

چطور تشخیص بدم پردم سالمه؟ تشخيص پرده بكارت توسط خود فرد

برای این کار یک آینه بزرگ رو به روی خودتان قرار بدید و در حالتی که به پشت تکیه داده‌اید پاهای خود را جمع و سعی کنید کمی به سمت پایین بروید طوری که سطح بیشتری از انتهای کمرتان مماس با زمین باشد در این حالت پاهای خود را بازکنید و به کمک انگشتان خود سعی در باز نمودن لب بیرونی واژن نمایید.

تشخیص نوع پرده شما و مطابقت آن با آنچه در تصویر فوق مشاهده می‌کنید درک متوسطی از سالم یا پارگی به شما می‌دهد و در این حالت حتماً توجه داشته باشید که به‌هیچ‌وجه سعی در تست سلامت پرده خود نکنید این نوع تشخیص فردی می‌باشد و اصلاً محل اعتبار نیست و صرفاً برای رفع کنجکاوی شماست.

نشانه‌های نداشتن پرده بکارت

به لحاظ روانشناسی و پزشکی نشانه‌هایی برای دخترانی که پرده‌شان به‌واسطه رابطه جنسی از بین رفته است وجود دارد معمولاً دخترانی بی‌پروا از رابطه جنسی حرف میزنن و در اولین رابطه جنسی‌شان از اینکه لباس‌هایشان را دربیاورند احساس شرم ندارند شک‌برانگیز هستند.

چراکه دختران به راحتی دست کسی را نمی‌گیرند و وارد معاشقه نمی‌شوند و لب نمی‌گیرند و بعدازاینکه لباس‌هایشان را درآوردید احساس شرم و خجالت در چهره‌شان نمایان می‌شود.

تشخیص پارگی بکارت

اولین نشانه شکل سوراخ واژن است که این سوراخ در دختران معمولاً به شکل گرد وجود دارد و در زنان به شکل هفت مشاهده می‌شود شکل هفت در سوراخ واژن اولین علامت در دخول با آلت تناسلی مرد است چراکه در اثر فشار آلت به سوراخ و دیواره واژن و در جهت تسهیل هرچه راحت‌تر وارد شدن آلت تناسلی مرد شکل آن از گرد به هفتی شکل در دهانه واژن تغییر پیدا می‌کند.

دیواره گردن رحم از غشای ضخیم و به‌صورت برجسته به وجود آمده است که این غشا در صورت نزدیکی مکرر این غشا کم‌کم از بین می‌رود به‌طوری‌که شما به راحتی و با کمترین فشاری می‌توانید دخول انجام دهید پس اگر شما به راحتی سوراخ واژن را پیدا کردید و بی هیچ فشاری دخول را انجام دادید شخص مقابلتان قبلاً هم این کار را انجام داده است.

داستان‌های تجاوز هم جایگاه خود را دارند چراکه با مراجعه به پزشک به راحتی می‌توان از درستی یا نادرستی آن مطلع شد چون وقتی‌که تجاوز به یک فرد انجام می‌شود جدا از پارگی آسیب‌هایی به دیواره واژن، مجاری ادرار و گاها دهانه رحم وارد می‌شود که پزشک به راحتی می‌تواند آن را تشخیص دهد.

چه چیزی باعث پاره شدن پرده بکارت می‌شود؟

هایمن معمولاً غیرمستقیم و به راحتی پاره نمی‌شود و موارد خیلی نادری وجود دارد که باعث پاره شدنان می‌شود اگرچه کارهایی از  قبیل اسب‌سواری که شامل حرکات رو به بالا و پایین است باعث ایجاد شکاف و فشار روی ناحیه کشاله ران می‌شود اما این‌ها باعث پاره شدن نمی‌شود.

عوارض خود ارضایی در دختران

پاره شدن هایمن ممکن است اولین بار توسط رابطه جنسی بعد از دخول ایجاد شود و ممکن است خونریزی موقت و یا ناراحتی ناگهانی ایجاد شود اما اولین مقاربت در مورد پاره شدن و خونریزی در افراد متفاوت است.

پاره شدن پرده می‌تواند در نتیجه یکی از رفتارهای مختلف کششی باشد به‌عنوان‌مثال ممکن است به علت بیماری، آسیب دیدن مستقیم، معاینات پزشکی، خود ارضایی با اشیا خارجی و یا تمرینات فیزیکی از بین برود.

همچنین بخوانید: عوارض خود ارضایی در دختران

رنگ خون پارگی بکارت

تفاوتی بین رنگ خون بکارت با خون قاعدگی وجود ندارد اما نکته مهمی که وجود دارد در حجم و قلت و کثرت خون‌ریزی است معمولاً خون‌ریزی که از پاره شدن طبیعی پرده ایجاد می‌شود معمولاً از یک قطره شروع می‌شود و حداکثر آن به‌قدری است که بتواند یک نوار بهداشتی را پر کند.

خون حاصل از پارگی طبیعی معمولاً به خاطر وجود کم سلول‌های واژینال به سرعت لخته می‌شود حال‌آنکه پرده ترمیم‌یافته یا اصلاً خون‌ریزی ندارد یا اگر هم داشته باشد به‌کندی لخته می‌شود و حجم خون‌ریزی آن به خاطر طبیعی نبودن بیشتر خواهد بود.

بافت‌شناسی بکارت

در طول دوران جنینی دستگاه تناسلی از هفته سوم بارداری به سه‌ماهه دوم هایمن تشکیل می‌شود. در هفته هجدهم سیتوم مجاری ادراری تشکیل می‌شود و مجرای رکتوم را از سینوس تخمدان جدا می‌کند. در هفته نهم مجرای میلرین به سمت پایین حرکت می‌کند و برای رسیدن به سینوس تخمدان کانالی تشکیل می‌شود.

در نوزادان هنوز هم تحت تأثیر هورمون‌های مادر هایمن ضخیم، صورتی کم‌رنگ و بیش‌ازحد منعطف است؛ و در کودکان دو تا چهار سال هم هورمون‌هایی تولید می‌کند که این اثر ادامه دارد.

تروما بکارت

از لحاظ تاریخی اعتقاد بر این بود که اولین مقاربت جنسی لزوماً منجر به ضعیف شدن هایمن می‌شود و همواره انجام دادن آن موجب کامل پاره شدن آن می‌شود. بااین‌حال تغییر در مورد زنان در جمعیت غربی نشان می‌دهد که خونریزی در حین مقاربت در اولین بار همیشه اتفاق نمی‌افتد و یا خیلی کم است. در یک مطالعه متقابل فرهنگی کمی بیش از نیمی از تمام زنان خود خونریزی را در طی اولین مقاربت گزارش کرده‌اند و میزان درد و خونریزی به طور قابل‌توجهی متفاوت است و بسته به منطقه منشأ آن‌ها گزارش شده است.

اهمیت فرهنگی بکارت

اهمیت فرهنگی به علت ارتباط آن با بکارت زن اهمیت زیادی دارد. در این فرهنگ‌ها هایمن سالم در ازدواج بسیار محسوس است زیرا اعتقاد بر این است که این مورد نشان‌دهنده ارتباط جنسی نداشتن زن و بکارت سالم می‌باشد و به همین علت به جهت اعتقادات و باورهای نادرست و ناقص منجر به اتفاقات ناگوار می‌شود.

باکره بودن چیست و به چه کسی باکره می‌گویند؟

باکره کسی است که هرگز رابطه جنسی نداشته است و تنها مختص زنان نیست بلکه همان مقدار که به زنان اختصاص می‌یابد به مردان هم تعلق دارد اما اکثر مردم به کسی که بکارت خود را از دست نداده باشد باکره می‌گویند.

همان‌طور که در بالا هم گفته شد این مسئله صرفاً به وجود یا عدم وجود بکارت در زنان بسنده نمی‌شود چه‌بسا اینکه افراد می‌توانند با وجود داشتن بکارت رابطه جنسی داشته باشند ولی درهرحال اهمیت این موضوع و تعاریف در جوامع مختلف تحت تأثیر باورهای مختلف قرار می‌گیرد.

اهمیت از دست دادن بکارت

مفهوم بکارت در دوره عصر در دوره عصر نعولیتی معرفی شد در آن زمان از هایمن به عنوان سلاحی از شرم برای کنترل زنان استفاده می‌شد اهمیت از دست دادن بکارت در جامع مختلف متفاوت است  و در کشورهای آسیایی این از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است؛ اما به‌مرورزمان از اهمیت آن کم شده است و به یک امر کاملاً عادی تبدیل شده است که هرکسی در طول دوران زندگی‌اش می‌تواند رابطه داشته باشد همان‌طور که مردان دارند و چیزی برای اثبات آن وجود ندارد.

بکارت یک ساختار اجتماعی است که به دلیل کالیبراسیون زنان به وجود آمده است. خلوص جنسی زن به خاطر این امر بسیار مهم بوده است. بکارت او یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که در مورد زن وجود دارد. اساساً باکره بودن به‌واسطه شکل قرون‌وسطایی آن شناخته شده است.

مطمعنا در زمان‌های مدرن بکارت به عنوان یک مفهوم برای بچه‌ها وجود دارد؛ اما این تقریباً یک معیار اجتماعی نیست. زنان آموخته‌اند که هایمن آن‌ها ارزشمند است و حتی اگر آن‌ها به‌اشتباه آن را از دست بدهند در امر ازدواج دچار مشکل نمی‌شوند. درصورتی‌که در برخی فرهنگ‌ها زنانی که قبل از ازدواج باکره نیستند می‌توانند تبعید شوند و یا حتی کشته شوند.

علت وجودی پرده بکارت

اکثر دختران فکر می‌کنند که وجود پرده در آنان به‌نوعی به بی‌عدالتی در خلقتشان مربوط می‌شود دقیقاً مشابه اینکه تا چند دهه پیش پسران و دختران تا قبل ازدواج از بهره‌های کلیتوریس در دختران بی‌اطلاع بودن فکر می‌کردند که دختران به سبب وجود بکارت تا قبل از ازدواج از لذت جنسی بی‌بهره خواهند ماند درصورتی‌که پسران بدون ازدواج می‌توانند از آن بهره ببرند

عوارض خود ارضایی در دختران

که در واقع تفکر اشتباهی است وجود پرده یا هایمن در دختران به سبب باکره بودن یا نداشتن رابطه جنسی در آن‌ها به وجود نیامده و فلسفه وجودی آن در پیشگیری و عدم انتقال عفونت در زمان جنینی و بعدازآن نوزادی است

چراکه بعضی از پستانداران هم دارای این پرده هستند و از طرفی باکره بودن در آن‌ها محل دوشیزه بودن و این‌طور مسائل را ایجاب نمی‌کند و از طرفی دختران اساساً می‌توانند با باکره بودنشان رابطه جنسی هم داشته باشند.

و از طرفی مشابه آن در پسران به سبب وجود پوست اضافی در سر آلت تناسلی آن‌هاست که همین عملکرد را در دوران جنینی برای پسر ایجاد می‌کند و بعد از تولد باید به‌وسیله ختنه برداشته شود.

همچننی بخوانید: روش های تشخیص دختر باکره و غیرباکره

پاره شدن بکارت بدون درد

به‌طورکلی هر نوع آسیب و جراحت در بدن منجر به ایجاد درد و سوزش می‌شود و بسته به میزان تجمع پایانه‌های عصبی در این ناحیه میزان انعکاس درد متفاوت خواهد بود ازاین‌رو پاره شدن بکارت یک فرد هم مستثنا از این قضیه نیست ولی به خاطر تجمع و عبور بسیار کم رشته‌های عصبی در این ناحیه میزان بروز درد بسیار کم و حتی کمتر از آن چیزی است که تصور می‌شود

دراین‌بین آشنایی با مسائل بهداشتی به‌خصوص در زمان برقراری اولین دخول برای زوجین اهمیت خاصی دارد چراکه در زمان خون‌ریزی راه برای ورود میکروب‌ها و باکتری‌ها به بدن فرد مهیا می‌شود.

پارگی بکارت بدون درد چگونه ممکن است؟

همیشه و در اکثر مطالب گفته‌ام که اگر برای اولین بار می‌خواهید اقدام به رابطه جنسی بکنید حتماً سعی کن فضایی آرام و دل‌نشین و به‌دوراز اضطراب و خستگی و استرس ایجاد کنید چراکه در این شرایط پارگی بکارت بدون درد یا با کمترین درد ممکن صورت می‌گیرد پس حتماً از شب عروسی، شب عقد و مشابه آن استفاده نکنید حتی‌المقدور.

لازم است قبل از رابطه جنسی به شکل دخول، همسرتان از نوع بکارت خود اطلاع پیدا کند چراکه بعضی از انواع بکارت ضخیم هستند و با عمل دخول و آمیزش پاره که نمی‌شوند بلکه نزدیکی دردناکی را ایجاد خواهند کرد و این شرایط برای دفعه اول اصلاً مناسب نیست چون خاطره آن تا آخر عمر همراه شریک زندگی‌تان خواهد ماند در این حالت معمولاً پزشک با بریدن بکارت نسبت به رفع این مشکل اقدام خواهد کرد.

قبل از شروع زن باید به طور کامل تحریک شده باشد همین تحریک سبب ترشح و شل شدن دهانه واژن می‌شود و در صورتی تنگی واژن می‌توانید از ژل‌های روان کننده جهت تسهیل دخول استفاده کنید همچنین می‌توانید از اسپری‌های بی‌حس‌کننده مخصوص هم استفاده کنید که این مورد زیاد توصیه نمی‌شود.

ممکن است پاره شدن بکارت در دفعه اول به طور کامل ایجاد نشود و هر دفعه مقداری از پرده بکارت پاره شود و خون‌ریزی کند که از این بابت نگران نباشید و نیاز به گفتن نیست که بعضی از انواع بکارت اصلاً پاره نمی‌شوند و به تبع خونی هم دیده نمی‌شود.

خون‌ریزی بکارت

خون‌ریزی بکارت در افراد مختلف متفاوت است از چند قطره تا مقداری که بتواند یک پوشک را بپوشاند فرق می‌کند و سریع هم لخته می‌شود ممکن است فرد در دفعه اول خون‌ریزی کمتری داشته باشد و شاید این خون‌ریزی در چند دفعه صورت بگیرد.

زمانی که بکارت پاره می‌شود به چند تکه تبدیل می‌شود و چون این تکه‌ها از هم جدا هستند دیگر به هم جوش نمی‌خورند و اگر کسی اقدام به ترمیم پرده بکارت کرده باشد جای جوش و ترمیم پرده به راحتی حتی برای پزشک زنان قابل‌مشاهده هست.

سؤالات پرتکرار در خصوص پاره شدن بكارت

آیا خود ارضایی باعث پارگی بکارت می‌شود؟

خود ارضایی ازجمله عوامل منفی در بین افراد مجرد محسوب می‌شود و عملاً در بین دخترخانم‌ها این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این کار باعث پارگی بکارت و آسیب به آن می‌شود در پاسخ به این سؤال باید ذکر کرد که نوع خود ارضایی خیلی مهم است و باید اطلاع داشت که فرد به چه نحوه این کار را انجام داده است.

همچنین بخوانید: راه های موثر برای ترک خود ارضایی (استمنا)

آیا خود ارضایی مالشی باعث پارگی بکارت می‌شود؟

خود ارضایی کاری حرام و ناپسندیده می‌باشد که در اغلب مواقع عوارض روحی و جسمی فراوان هم به دنبال خواهد داشت ولی بااین‌حال برای پاسخ به این سؤال و رفع نگرانی لازم است بدانید که خود ارضایی مالشی منجر به پارگی بکارت نخواهد شد و بکارت جز با وارد کردنشی خارجی به داخل واژن دچار آسیب نمی‌شود مگر در موارد خاص و نادر.

فاصله بکارت از دهانه واژن؟

همان‌طور که در بالا گفته شد بکارت بخشی از مجرای درونی سیستم تناسلی زنان، واژن می‌باشد و معمولاً در عمق 2 تا 4 سانتی‌متری از دهانه ورودی واژن قرار دارد و در افراد مختلف ممکن است کمی متفاوت و در فاصله 3 تا 5 سانتی‌متری ورودی دهانه وجود داشته باشد.

3/5 - (2 امتیاز)
کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

میخواهم بیشتر بدانم
منبع
zoomlifگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا