روابط عاطفی

چگونه به طرف مقابل بفهمانیم که دوستش داریم؟

چطور به شخص مقابلم بفهمانم دوستش دارم؟

در زندگی حس دوست داشتن و علاقه مند شدن را بیشتر افراد تجربه کرده‌اند این احساس عشق و علاقه در فرد مقابل نیز وجود دارد به خاطر همین پا پیش گذاشتن برایشان راحت است ولی بسیاری از مواقع نیز به خاطر اینکه علاقه دو طرف هنوز آنطور که باید شکل نگرفته است امکان دارد فهماندن اینکه به کسی علاقه مند هستید کار دشواری برایتان باشد باید بدانید که با به کارگیری تکنیک‌های متفاوت به طرف مقابلتان می‌توانید علاقه خود را به او نشان داده و به او ثابت کنید که عاشقش هستید. در این مقاله شیوه‌های کاربردی بسیار تأثیر گذار در اختیارتان قرار خواهیم داد تا به فردی که مورد علاقه شما است بفهمانید که چقدر دوستش دارید.

همه راهکارهایی که در ادامه این مطلب ملاحظه خواهید کرد بر گرفته از تجربه شخصی افراد مختلف می‌باشد بنابراین با همراهی ما به اطلاعات خود در این زمینه بیافزایید.

کمی با خود فکر کنید

با عمیق فکر کردن تمامی ابعاد و جوانب را در نظر بگیرید اینکه:

  • آیا این فردی که به او علاقه مند شدید برای ازدواج با شما مناسب است یا نه؟
  • آیا هر دوی شما شرایط ازدواج کردن دارید؟
  • آیا کسی که دوست دارید می‌تواند به عنوان یک همسر فداکار و پدر یا مادر دلسوز ایفای نقش کند؟
  • آیا علاقه شما به طرف مقابلتان صرفاً در تیپ و قیافه و ظاهر او خلاصه شده است یا ملاک‌های مهم تری دارید؟

چنانچه به کسی علاقه مند هستید سعی داشته باشید که در اماکنی مثل دانشگاه، محل کار که او حضور دارد رفت و آمدی داشته باشید و بیشتر به رفتارهای او توجه کنید.

روش‌های مؤثر برای آنکه به طرف مقابل بفهمانیم دوستش داریم:

بی تفاوتی از خود بروز دهید

سعی کنید خود را بی تفاوت جلوه دهید از چشم تو چشم شدن و نگاه کردن بطور مستقیم با او هراس نداشته باشید. خیره شوید، نگاه عمیقی داشته باشید و اجازه بدهید تا متوجه علاقه و توجه شما بشود.

برقراری ارتباط با او در اولویت باشد

چنانچه با فرد مورد علاقه خود هم دانشگاهی هستید تلاشتان این باشد که بر سر موضوع خاصی سر صحبت را با او باز کنید. مثلاً صحبت کردن در مورد درس نحوه تدریس استاد و همچنین دعوت از او به یک همایش می‌تواند شروع یک بحث جذاب باشد.

همیشه لبخند روی لبتان باشد

جذب دختر مغرور

هیچ وقت از انرژی مثبتی که در لبخند زدن شما است غافل نشوید شما می‌توانید با یک لبخند ساده دریایی از انرژی مثبت را ایجاد کنید از ته دل و صمیمانه لبخند بزنید و با رفتارهای گرم و مهربانانه به او ثابت کنید که از بودن در کنارش حس امنیت و آرامش دارید. این راهکار در بیشتر مواقع نتیجه مطلوبی داده است.

عجله در کارتان نباشد

چنانچه می‌خواهید طرف مقابلتان را به سرعت عاشق خود کنید پس بدانید که به همان سرعت نیز ممکن است شما را فراموش کند به این نکته که یکدفعه رابطه ای را آغاز نکنید توجه ویژه ای داشته باشید بگذارید رابطه با روال خود پیش رود سرعت بخشیدن به یک رابطه منجر به از هم پاشیدن رابطه می‌شود و باید بدانید که عجول بودن در این کار تأثیر مثبتی ندارد.

پیامکی با او صحبت کنید

چنانچه صحبت کردن با فرد مورد علاقه‌تان به صورت رو در رو برایتان سخت و کاری غیرقابل انجام است سعی کنید با ارسال پیامک با هر موضوعی که مد نظرتان است سر صحبت را با او باز کنید و به این طریق احساسات خود را با او به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال ارسال یک مطلب یا شعر از طرف شما می‌تواند سرآغازی لذت بخش برای صحبت کردن شما با او باشد.

روش های ابراز علاقهروش های ابراز علاقه

مستقیماً علاقه خود را نشان ندهید

سعی کنید مستقیم علاقه خود را بروز ندهید چراکه ممکن است طرف مقابلتان برای مدتی کوتاه با شنیدن ابراز علاقه شما دلسرد شود بنابراین از شیوه‌های دیگری همچون تحسین کردن، توجه کردن و کنجکاوی کردن درباره‌اش علاقه خود را اثبات کنید. به هیچ عنوان هراسی از تحسین کردن او نداشته باشید چراکه افراد مخصوصاً پسرها از تحسین شدن از طرف کسی که دوستشان دارد لذت می‌برند.

نگرانی خود را نشان دهید

سوالاتی همچون با کی بیرون میری؟ کجا بودی؟ کی برمی‌گردی؟ یا با کی حرف می‌زدی؟ از آن دسته سوالاتی هستند که افراد عاشق بیشتر از هرکسی از فرد مورد علاقه‌شان می‌پرسند و البته آن‌ها نیز به این حساسیت‌ها واقف هستند.

در میان گذاشتن نکات مشترک خود با فرد مورد علاقه

سعی کنید نقاط مشترکی که از جمله غذاهای مورد علاقه خواننده و موسیقی مورد علاقه و یا اهدافی که بین شما و کسی که دوستش دارید حاضر است با همدیگر در میان بگذارید تا عشق و علاقه خود را به او نشان دهید.

هراسی از بروز اختلافات نداشته باشید

چنانچه به خاطر ترس از بروز اختلافات بخواهید نقش بازی کنید این را بدانید که به تدریج این رفتارها برای شما دردسر ساز خواهد شد و بر خلاف میل باطنی شما اختلافات شروع می‌شود.

روزهای خاص را از یاد نبرید

روزهای خاصی همچون روز تولد

به هیچ عنوان روز تولد فرد مورد علاقه‌تان را از یاد نبرید. این روزها را جدی بگیرید و خیلی قبل تر از بقیه به او تبریک بگویید و برایش وقت بگذارید. هیچ نیازی به خریدن کادوی گران قیمت نیست تا می‌توانید با یک کادوی کوچک اما خاص او را غافلگیر کنید.

اعتمادش را جلب کنید

چنانچه توانستید اعتماد کسی را که دوستش دارید جذب کنید بزرگ‌ترین قدم را برداشتید و او با این کار شما متوجه دوست داشتن شما خواهد شد.

روش های ابراز علاقهچگونه ابراز علاقه کنیم؟

به دنبال واسطه نباشید

برای این که عشق و علاقه خود را به طرف مقابلتان بفهمانید سعی کنید از هیچ کسی به عنوان واسطه استفاده نکنید و خودتان به تنهایی این مسئولیت را به گردن بگیرید. به هیچ عنوان اجازه دخالت و قضاوت به کسی درباره عشقتان را ندهید چراکه تنها کسی که می‌تواند دوست داشتنش را به طرف مقابلش اثبات کند خودتان هستید. باید بدانید رابطه ای که با واسطه ایجاد شود در آینده و بعد از ازدواج برای شما دردسر ساز خواهد بود.

به تغییرات کوچک توجه کنید

زمانی که کسیکه دوستش دارید کوچک‌ترین تغییری داشت مثلاً زمانی که لباس تازه ای پوشیده یا هر کار خاص دیگری، سعی کنید توجه ویژه ای به او داشته باشید. بنابراین احساسات خود را حتی در مورد تغییرات کوچک مخفی نکنید. کاری کنید که قشنگ‌ترین احساسات به او منتقل شود چراکه همه انسان‌ها مخصوصاً دخترها عاشق این هستند که مورد تعریف و تمجید واقع شوند. پس زیبایی‌شان را به زبان آورید اما دقت کنید که زیاده روی نکنید و تعادل داشته باشید.

از آینده برای او صحبت کنید

با هیجانی خاص و جذاب از برنامه‌هایی که برای آینده به آن‌ها فکر کرده‌اید سخن بگویید و در ادامه صحبت‌های خود سعی کنید به آرزوهای طرف مقابلتان و زندگی مشترک که قرار است با او داشته باشید نزدیک شوید و در مورد آن‌ها حرف بزنید.

بی مناسبت برایش هدیه بدهید

در رابطه بین دو نفر یک اصل وجود دارد که زمانی که کسی به طرف مقابلش هدیه می‌دهد در مقابل، هدیه هم می‌خواهد با خریدن یک هدیه یک شاخه گل یا دست نوشته این حس ارزشمند را به او منتقل کنید تا متوجه دوست داشتن شما بشود.

برای فرد مورد علاقه‌تان وقت بگذارید

در کنار هم بودن را با وقت گذاشتن اشتباه نگیرید چراکه امکان دارد ما برای چندین ساعت در کنار هم باشیم اما وقتی برای هم نگذاریم اما در عوض فرسنگ‌ها از هم دور باشیم و فقط با یک تماس تلفنی برای هم وقت بگذاریم.

سعی کنید حتی زمانی که سرتان شلوغ است با یک پیام حالش را جویا شده و اندکی برایش وقت بگذارید. زمان را در تایم با او بودن از یاد ببرید تا احساس ارزشمندی کند این کار بسیار سخت است اما چنانچه تکرار کنید و حضور طرف مقابلتان را با تمام وجود درک و لمس کنید آن وقت است که برایتان آسان می‌شود.

روش های ابراز علاقهچطور به طرف مقابلم بفهمانم دوستش دارم؟

عشقتان را به دیگران معرفی کنید

زمانی که در کنار همکارها یا دوستان خود می‌باشید با احترام و اعتماد به نفس بالا شخص مورد علاقه‌تان را به آن‌ها معرفی کنید این کار شما باعث می‌شود که او متوجه ارزشمندی خود شود و بداند که برایتان قابل احترام است.

تماس چشمی برقرار کنید

از تاثیرات تماس چشمی غافل نشوید، چراکه نصف راه عاشقی با جذبه چشم‌ها طی می‌شود با نگاه‌های یواشکی به فرد مورد علاقه خود سعی کنید تماس چشمی با او برقرار کنید و به او نشان دهید که دلتان درگیر او است.

حالات و حرکات او را تقلید کنید

هر زمان که در کنار همدیگر هستید سعی کنید حالات و حرکات فرد مورد علاقه خود را تقلید کنید چرا که این کار یکی از نشانه‌های علاقه مندی شما نسبت به او است. پس گاهی اوقات نشستن و بلند شدن او را کپی کرده و در مقابل او آن را انجام دهید تا بفهمد که شما به دنبال نقاط مشترکی بین خود و او هستید.

در صحبت با او لحنی تأیید آمیز داشته باشید

سعی کنید با کلام خود کار و رفتاری که از فرد مورد علاقه‌تان سرمیزند را تأیید کنید و نشان بدهید که کار او برای شما اهمیت بسیاری داشت. گوش شنوایی برای صحبت‌هایش باشید و در میان حرف‌هایش گاهی سوالی از او بپرسید تا متوجه شود که خیلی برایتان اهمیت دارد.

ظاهری آراسته و تمیز داشته باشید

زمانی که به ملاقات او می‌روید ظاهر کاملاً تمیز و مرتبی داشته باشید چرا که تیپ و ظاهر شما خیلی تاثیرگذار روی فرد مورد علاقه‌تان می‌باشد پس باید بدانید چنانچه به خود احترام بگذارید یعنی به طرف مقابلتان نیز احترام گذاشته‌اید.

سخن آخر

چنانچه شخصی را دوست دارید و علاقه شدیدی به او پیدا کردید هیچ نیازی نیست که به طور مستقیم علاقه‌تان را با او در میان بگذارید. شما می‌توانید تنها با رفتارهای خود بیشترین تأثیر را روی او بگذارید و علاقه خود را به او ابراز کنید. باید بدانید که دوست داشتن یک اتفاق تدریجی است که به مرور زمان رخ می‌دهد امیدواریم با به کارگیری راهکارهایی که در این مطلب در اختیارتان قرار داده شد رابطه خود را از هر آنچه که هست دلچسب تر و شیرین تر کنید.

4.5/5 - (8 امتیاز)
منبع
mihannovin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا