صورت

چگونه خط چشم بکشیم

در این مطلب خواهید آموخت که چگونه به 3 روش خط چشم بکشید، باما همراه باشید 🙂

کشیدن خط چشم یکی از ترفندهای مهم در آرایش چشم است. اگر شما هم جزو افراد مبتدی هستید به‌راحتی با دستور زیر 3 مدل خط چشم پرطرفدار را بکشید.

برای کسی که در امر آرایش مبتدی است یا تازه شروع کرده، یادگیری کشیدن خط چشم ممکن است ناامیدکننده به نظر برسد. آیا فقط پلک بالای خود را خط چشم می‌کشید؟ یا پلک پایین را هم می‌کشید؟ خط چشم نامرئی چیست و چگونه کشیده می‌شود؟ وقتی می‌خواهید خط چشم‌گربه‌ای بکشید از نوارچسب یا خط کش هم استفاده می‌کنید یا با دست‌خالی، خط چشم می‌کشید؟ از خط چشم مایع استفاده می‌کنید یا کرمی؟ پودری یا مدادی؟ از چه قلم‌مویی استفاده می‌کنید؟ آیا درست خط چشم کشیده‌اید؟ خط چشمتان زیبا به نظر می‌رسد؟ چطور همه‌ی این‌ها را بفهمیم؟

اگر تازه شروع به کشیدن خط چشم کرده‌اید، فقط به یک محصول نیاز دارید؛ و آن‌یک خط چشم مدادی نرم و ضد آب است که کار با آن‌هم بسیار ساده است. تا قبل از اینکه در کشیدن خط چشم ماهر نشدید، به سراغ محصولات ساده‌تر بروید. یک خط چشم مدادی نرم و مشکی خوش‌رنگ به چند طریق قابل‌استفاده است. در اینجا به سه روش محبوب و پرطرفدار اشاره می‌کنیم.

آموزش خط چشم نامرئی بین مژه‌ ها

چگونه خط چشم نامرئی بکشیم

این نوع خط چشم، زمانی ایجاد می‌شود که شما به‌آرامی خطی بین مژه‌های خود ایجاد کرده تا آن‌ها پرتر نشان داده شوند. در این حالت به نظر می‌رسد که شما زیاد خط چشم نزده‌اید و این‌طور برداشت می‌شود که به‌صورت طبیعی مژه‌های مشکی و پری دارید.

مداد خود را تیز کرده و به‌دقت خطی مابین مژه‌های پلک بالایی بکشید. سعی کنید هر فاصله یا فضای خالی که می‌بینید را پرکنید. (لطفاً مراقب چشم‌هایتان باشید و به چشم‌ها فشار نیاورید). این کار ممکن است چنددقیقه‌ای طول بکشد و ممکن است شما با خودتان بگویید: «ارزشش رو داره؟»

اما اعتماد داشته باشید. هرچه بیشتر تمرین کنید، این کار را سریع‌تر انجام خواهید داد؛ و مژه‌هایتان مثل بچه‌گربه‌های کارتون‌ها، پر و مشکی به نظر خواهد رسید.

خط چشم نامرئی داخل چشم

چگونه خط چشم نامرئی بکشیم

این نوع خط چشم، به کشیدن خط روی لبه‌ی پلک‌ها گفته می‌شود. Waterline به فاصله‌ی بین چشم و مژه‌ها می‌گویند. این نوع خط چشم نیز مانند قبلی، مژه‌هایتان را پرتر و باشکوه‌تر نشان خواهد داد؛ انگار که با ردیفی از مژه‌های اضافه به دنیا آمده‌اید!

با این نوع خط چشم و زدن کمی ریمل و خطی روی پلک بالایی، چشمان عمیق‌تر و نافذتری خواهید داشت. بی‌آنکه دیگران دقیقاً چرایش را بدانند! اما ما می‌دانیم: کشیدن خط چشم بین پلک‌ها! این تکنیکی بود که زمان زیادی برد تا حاضر به انجامش شوم. من نمی‌توانستم حاضر به استفاده از مواد آرایشی در این نقطه از چشم‌هایم شوم؛ اما حالا تمام مدت این کار را انجام می‌دهم.

با انگشت اشاره به‌آرامی پلک بالایی خود را به سمت ابروها بالا بکشید. حالا می‌توانید خط صورتی‌رنگ صافی را در قسمت پایینی پلک خود (درست پایین مژه‌ها) ببینید. این همان‌جایی است که باید مداد را بکشیم. مداد را به‌آرامی در این ناحیه بکشید.

نگاه کنید که مداد چقدر این قسمت را رنگی می‌کند و سپس دوباره مداد را در فضاهای خالی باقی‌مانده بکشید. اگر مایل باشید می‌توانید قبل از زدن ریمل، خط پلک پایینی خود را نیز مانند پلک بالا مداد بزنید. بفرمایید! چشمان رؤیایی با چند حرکت ساده‌ی مداد.

خط چشم‌ گربه‌ ای

چگونه خط چشم گربه ای بکشیم

لبه‌ی بیرونی پلک خود را به‌آرامی بکشید. این کار به خاطر این است که کشیدن مداد روی پوست شل کار سختی است و خط بی‌نقصی که می‌خواهیم را به ما نمی‌دهد. ما به دنبال یک خط صاف هستیم بدون شکستگی.

بسیار خب. بامداد تراشیده و نوک‌تیز خود (بسیار مهم است که مدادهایتان را تراشیده نگه‌دارید) از گوشه‌ی داخلی چشم شروع کرده و یک خط صاف، زیبا و تا جایی که می‌توانید نزدیک به خط مژه‌ها بکشید و تا جایی که مژه‌ها تمام می‌شوند، ادامه دهید.

حالا برای کشیدن خط چشم‌گربه‌ای معروف با خط چشم مدادی، جایی را که می‌خواهید خط چشم تا آنجا امتداد یابد را با یک نقطه علامت بزنید. (اگر اولین بار است که خط چشم‌گربه‌ای می‌کشید زیاد جو گیر نشوید و نقطه را فقط کمی بالاتر از چشم بزنید.) حالا خط چشمی را که کشیده بودید به نقطه‌ی علامت‌گذاری شده متصل کنید و کمی آن را در انتها تیز کنید.

به یاد داشته باشید: یادگیری خط چشم‌گربه‌ای کمی زمان می‌برد. از به همراه داشتن گوش پاک‌کن مرطوب و پاک‌کننده‌ی آرایشی برای اصلاح خطاهای احتمالی هم اصلاً خجالت نکشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
beytoote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا