زناشویی

چگونه سیاست زنانه داشته باشیم

در این مطلب خواهیم آموخت که چگونه سیاست زنانه داشته باشیم، باما همراه باشید 🙂

نقش زن در تحکیم رابطه همسران غیرقابل‌انکار است. در گذرگاه‌های مختلف زندگی بشر، آثار عمیقی از رد پای زنان؛ هم در زندگی‌های پایدار و هم در زندگی‌های متزلزل و فروریخته شده، به چشم می‌خورد. این امر خود نشان‌گر اهمیت مسئولیت خطیر زنان در عرصه‌ی حفظ، تداوم و تعادل یک رابطه ایده آل و مستمر در مبحث همسران است.

تفاوت‌های فردی همواره در طبیعت خلقت انسان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و بر همین الزام، پیوسته تعارفات کوچک و بزرگ میآن‌همسران وجود داشته است. زنان قابلیت‌های بسیاری برای برانگیختن نقاط قوت رفتاری در شوهرشان دارند.

تقریباً همه مردان می‌توانند یک شخصیت مثبت داشته باشند و این، بستگی به شیوه رفتاری همسرشان دارد. به عبارتی می‌توان گفت: مردها دو بار تربیت می‌شوند؛ یک‌بار توسط والدینشان، به‌طوری‌که بتوانند فرزند خوبی برای آن‌ها باشند و بار دوم توسط همسرشان به‌نحوی‌که بتوانند شوهر خوبی برای همسرشان باشند، اما اگر در این راستا قدمی برداشته نشود، تحولی صورت نخواهد گرفت.

می‌توان گفت تقریباًهمه مردها نفوذپذیرند، به‌شرط آنکه شما نافذ خوبی باشید. سعی کنید شیوه نفوذ همسر خود را بشناسید و با تأمل و سنجیده در این مسیر گام بردارید.

در اینجا می‌خواهیم بخشی از شگردهای همسرداری یا اصطلاحاً سیاست‌های زنانه را در جهت ارتقاء استقامت پایه‌های یک زندگی مشترک، در محور روابط همسران، ازنظر بگذرانیم، بنابراین این مطلب را صرفاً زنانی بخوانند که می‌خواهند بدانند «چگونه می‌توان شوهر خود را به مهری مستمر و عمیق آلوده گرداند؟!»

سیاست های زنانه در همسرداری

شاید یکی از دلایل این‌که شما بیش از دیگران از زندگی‌تان گله‌مندید این است که به جزئیات بیش‌ازحد توجه می‌کنید.
اگر در مسئولیت‌های زندگی کوتاهی کنید، محکوم‌به شکست خواهید بود و همسرتان را نیز وادار به شکست می‌کنید.

این شما هستید که اقتدار و غرور مردانه یک مرد را شکل می‌دهید و بهبود می‌بخشید.

هرگز شوهرتان را با شخص دیگری مقایسه نکنید؛ مگر آنکه در آن مورد برتری با همسر شما باشد.

ازلحاظ خلقی، خود را به ایده آل همسرتان، نزدیک و نزدیک‌تر کنید.

توقعات و نیازهای مالی خود را فقط زمانی مطرح کنید که مطمئن باشید شوهرتان قادر به برآوردن آن‌هاست.

در برنامه‌ریزی‌های مالی چنان تصمیم بگیرید که هرگز باعث ضرر نشوید.

بدون هماهنگی با همسرتان برای مهمانی رفتن، مهمانی برگزار کردن و مواردی ازاین‌دست، تصمیم نگیرید.

تا کاملاً مجبور نشده‌اید، سعی کنید بدون همسرتان در برنامه‌های تفریحی و مسافرت‌ها شرکت نکنید.

سیاست های زنانه در زندگی مشترک

بکوشید لحظاتی که باهم سرتان دارید، کاملاً پرانرژی و بانشاط باشید.

در مجالس دوستانه، سعی کنید همواره توجهتان معطوف به او باشد.

حریم اطلاعات زندگی خود را حفظ کنید، هیچ لزومی ندارد که مسائل و مشکلات شما و شوهرتان در سطح فامیل، عمومی گردد.

اگر در مسئولیت‌های زندگی کوتاهی کنید، محکوم‌به شکست خواهید بود و همسرتان را نیز وادار به شکست می‌کنید.

نقاط مثبت و ضعف مرد خود را بشناسید و بپذیرید و بااین‌وجود بازهم به او توجه کنید.

دقت کنید ممکن است نیازهای زناشویی زن و مرد باهم متفاوت باشند، ولی باهم در تقابل‌اند.

سعی کنید هیچ‌وقت زودتر از همسرتان به خواب نروید!

به کلیه نیازهای همسرتآن‌همواره رسیدگی کنید.

فراموش نکنید شما برای حصول به رضایت، آرامش و احتیاجات خود، زمانی موفق خواهید بود که همسرتان را از تمامی این جهات تأمین کنید.

سالگرد ازدواج و تاریخ تولد همسرتان را فراموش نکنید.

به مناسبات و بهانه‌های مختلف، گاهی برایش هدیه تهیه کنید.

هرگز هدایای دریافتی از او را، حتی اگر بی‌مصرف بودند، به کسی نبخشید.

چطور سیاست زنانه داشته باشیم

از عودت یا تعویض هدیه، در هر شرایطی بپرهیزید.

از کلیه هدایایش، حتی آن‌هایی که مطابق میل و سلیقه شما نبوده، برای یک‌بار هم که شده، در حضور خودش استفاده کنید.

رفتار خود را گاه‌گاهی ارزیابی کنید.

در صورت بروز بیماری، ضمن پیگیری مناسب، از ابراز گله و شکایات مداوم، جداً بپرهیزید.

سعی کنید در طول زندگی، برای شوهرتآن‌همسری کنید، هیچ لزومی ندارد برایش مادری کنید!

در صورت مطلع شدن از رفتار یا تصمیمی از جانب شوهرتان که برای شما خوشایند نیست، هرگز کاری نکنید که در دفعات بعدی، طوری رفتار کند که تا جایی که ممکن است شما مطلع نشوید. (اعتماد او را نسبت به ظرفیت خود نکاهید!)

این تفکر که هرگز نباید مشکلی وجود داشته باشد را فراموش کنید، بدانید در موقع بروز مشکلات، همکاری و صمیمیت زن و مرد، مشکلات را حل و روابط را نزدیک‌تر می‌کند.

تلاش کنید همیشه از همسرتان صبورتر باشید.

گذشت از مستحکم‌ترین پایه‌های ساختار یک زندگی ضد زلزله است.

در شرایطی که ممکن است پایتان به مشاجره‌ای بی‌حاصل باز شود، بیهوده پایداری نکنید.

بدانید از کاه، کوه ساختن هیچ کمکی به حل موضوع نمی‌کند.

به همسرتان فرصت دهید که به اعصابش مسلط شود.

چطور در زندگی سیاست زنانه داشته باشیم

ساده‌ترین شکل واکنش به خشم، نادیده گرفتن آن است. در زمان خشم یا ناراحتی، هیچ تصمیمی نگیرید.

بدترین و بزرگ‌ترین اشتباه یک زن می‌تواند این باشد که خانه را به‌قصد قهر، ترک کند.

در بدترین شرایط، شما شروع‌کننده‌ی لجبازی و پرخاش نباشید. در صورت بروز، سعی کنید لااقل ادامه‌دهنده نباشید. در مشاجرات، اگر نمی‌توانید، سخن خود را دردم ارزیابی کنید، بهتر است هیچ‌چیز نگویید.

در این مواقع، از واکنش‌های تأثیرگذار زنانه، به‌سرعت استفاده نکنید. تکراری شدن واکنش‌ها، می‌تواند در بی‌اثر کردن آن‌ها دخیل شود.

این عقیده که فقط یک شخص، در بروز مشکلات خطاکار است، هیچ‌گاه درست نیست.

در مواردی که تقصیر با شماست، مطمئن باشید، به عهده گرفتن تقصیر، از رویارویی با مشکلات بعدی راحت‌تر است.

ایجاد و پیگیری گفتگوی متعادل و منطقی، بدون اعمال حساسیت‌های بی‌مورد، در این مواقع می‌تواند مانع از آسیب روابط مطلوب همسران شود.

سعی کنید در طول زندگی، برای شوهرتآن‌همسری کنید، هیچ لزومی ندارد برایش مادری کنید!

سیاست های زنانه کدامند

صادق باشید، چون تنها در این صورت است که حق‌دارید از همسرتان توقع رفتار و گفتار صادقانه داشته باشید.

سعی کنید به تعریف خوشبختی از دیدگاه همسرتان دسترسی پیدا کنید.

گفتنی‌ها را بگویید، امّا به‌موقع! منتظر نمانید به این امید که شاید روزی خودش متوجه شود.

به یاد داشته باشید معمولاً مردها آن‌گونه که شما به آن‌ها می‌نگرید، به خود نمی‌نگرد.

در برنامه‌ریزی‌ها به‌صورت یک شریک ظاهر شوید، نه یک رقیب.

 احترام شما، در گروی رفتار شماست.

برنامه‌های خود را طوری تنظیم کنید تا زمانی که همسرتان در منزل است، در کنارش حضورداشته باشید، نه احتمالاً در آشپزخانه.

به نوع پوشش، آرایش و پیرایش خود در منزل همواره اهمیت بدهید.

در طی روز از کلمات محبت‌آمیز استفاده کنید.

هرازگاهی از او به خاطر حسناتش تمجید کنید.

هرگز به‌قصد آنکه همسرتان را برای انجام کاری سوق دهید، از او تعریف و تمجید نکنید.

برای او این حق را قائل باشید که بتواند احساسات مختلفی داشته باشد.

تشویق، تشویق مردان توسط زنان قوی‌ترین محرک فعالیت آنان است. تعریف و تحسین در برابر تعریف و تمجید همسرشان بال پرواز پیدا می‌کنند و احساس قدرت و شوکت به آنان دست می‌دهد.

فعال دانستن، نگاه همسر به مرد به چشم فردی فعال چنان شورونشاطی در مرد ایجاد می‌کند که سعی می‌کند نقایص خود را برطرف کند و چون رستم قهرمان و مانند افلاطون متفکر شود.

احترام، مردان از روی غرور و خودخواهی که دارند احترام را متعلق به خویش می‌دانند و هر کس نسبت به آن‌ها بی‌احترامی یا بی‌توجهی روا دارد، در کارخانه‌ی ذهن آن‌ها مورد سوءظن و لذت بی‌انصافی قرار می‌گیرد.

لباس و پوشاک، بعضی از مردان از پوشیدن لباس لذت می‌برند. ولی عده‌ای به آن اهمیت نمی‌دهند. در این حالت نقش همسر به‌عنوان فردی که متعادل‌کننده‌ی این امر می‌باشد بسیار حائز اهمیت است.

خلوت، مردها گاهی نیاز دارند کنند و حافظه‌ی خویش را خانه‌تکانی کرده، یا به امور جاری‌اش سروسامان دهند. به همین خاطر توجه اعضای خانواده آن‌ها را در این کار یاری می‌کند.

سرگرمی، آقایان سرگرمی‌های خاص خودشان را دوست دارند که شاید خانم‌ها از آن بیزار باشند. ولی همسر موفق کسی است که خود را با سرگرمی‌های همسرش همراه سازد.

پول، مردان معمولاً در خرج کردن خسیس‌اند و دوست دارند زن و فرزند بااحساس حق‌شناسی از آنان درخواست نمایند حتی برای زحمات آنان ارج و ارزش قائل شوند. پس خانم‌ها یابد موقعیت پولی و مالی همسر را درک کرده، زمان مناسب را برای درخواست انتخاب کنند.

ناب ترین سیاست های زنانه

کار، آقایان اصولاً به کار خود عشق می‌ورزند، حتی کسانی که کار خود را دوست ندارند. بنابراین تشویق اعضای خانواده و اهمیت دادن آنان را نشانه‌ی حق‌شناسی می‌دانند و راضی و خرسند می‌شوند و هر چه در این راه بیشتر تشویق شوند، ضریب در اطمینانشان افزون‌تر گشته، آماده‌ی قبول خطر بیشتر می‌شوند.

برای هم لقمه بگیرید. وقتی غذایی می‌پزید از شوهرتان در مورد آن غذا نظر بخواهید و سعی کنید در طول هفته چند بار غذاهای موردعلاقه او را درست کنید.

تناسب‌اندامتان را حفظ کنید. اگر بیش‌ازاندازه چاق یا لاغر هستید، به فکر بیفتید تا تناسب‌اندام خود را به دست بیاورید.

مردان در مورداحساسشان صحبت می‌کنند ترجیح می‌دهند در مورد احساساتشان غیرمستقیم صحبت کنند. پس از همسرتان بخواهید برنامه‌اش را برای تعطیلات آخر هفته بگوید یا اینکه فکر و تصور خود را در مورد شما و اولین باری که شمارا ملاقات کرده است، بیان کند. پاسخ او روشن می‌کند احساسش چیست و این‌گونه خود را به شما نزدیک‌تر می‌بیند.

مردان باکارهایشان دوست داشتن را بیان می‌کنند. بیشتر مردان ترجیح می‌دهند احساسات و حس دوست داشتن را با انجام برخی کارها بیان کنند، مثلاً وقتی وسایل خراب خانه را تعمیر یا حیاط را تمیز می‌کنند یا سطل زباله را بیرون می‌برند، دوست داشتن خود را نشان می‌دهند. حتی خرید کردن برای خانه و زیباسازی محیط آن‌هم بیانگر این است که شمارا دوست دارد. مردان روابطشان را با عمل تقویت می‌کنند، نه احساس. مردان بیشتر عمل می‌کنند. بسیاری از مردان، با انجام فعالیت‌هایی مانند ورزش و پیاده‌روی همراه همسرشان و رابطه زناشویی سعی می‌کنند به همسرشان نزدیک‌تر شوند.

او یک شنونده واقعی است. بیشتر ما خانم‌ها وقتی حرف‌های دیگران را گوش می‌کنیم معمولاً با حرکات اشاره و بدن و گفتن کلماتی مثل بله یا نه یا می‌دانم به آن‌ها نشان می‌دهیم به حرف‌هایشان گوش می‌دهیم. این اشاره‌ها، بخشی ازنظر و درک ما را به فردی که در حال صحبت است، منتقل می‌کند اما این در مورد مردان صدق نمی‌کند. وقتی‌که با همسر خود صحبت می‌کنید و چیزی نمی‌گوید یا حرکتی از او نمی‌بینید، به معنی آن نیست که گوش نمی‌دهد بلکه ترجیح می‌دهد ساکت باشد و در مورد آنچه شما می‌گویید، فکر کند.

مردان زمانی را برای خود می‌خواهند. اگرچه مردان سعی می‌کنند در بسیاری از فعالیت‌های خانواده مشارکت کنند اما همه آن‌ها نیاز دارند زمانی مخصوص خود داشته باشند. زمانی که تنها در گوشه‌ای بنشینند و تفکر کنند. اگرچه مردان از انجام بازی شطرنج، باغبانی یا رفتن به باشگاه ورزشی لذت می‌برند اما مثل همه، گاهی دوست دارند کسی در کنارشان نباشد و به‌تنهایی به کارهای موردعلاقه‌شان بپردازند. وقتی هر یک از زوجین زمان و مکانی را برای تنهایی داشته باشند، بیشتر به هم علاقه‌مند خواهند شد.

مردان زبان بدن را نمی‌دانند. مردان کمتر در مورد زبان اشاره و حرکات بدن می‌دانند و تغییر لحن صدا و حرکات صورت برای آن‌ها کمتر مفهوم دارد. همچنین ممکن است دیرتر ناراحتی زنان را که در چهره‌شان نمایان است یا پیام‌های اشاره‌ای و لحن صدا را تشخیص دهند، بنابراین اگر می‌خواهید مطمئن شوید پیام را دریافت کرده‌اند مستقیماً آن را بیان کنید.

بهترین سیاست های زنانه در زندگی زناشویی

واکنش مردان سریع‌تر است. زنان در واکنش نشان دادن به برخی امور و کارها دیرتر از مردان عمل می‌کنند و مدت طولانی‌تری برای بیان واکنش و تفکر نیاز دارند. حتی ممکن است در مقابل مردان بیشتر احساس اضطراب و استرس داشته باشند اما مردان در مقابل حوادث واکنش سریع‌تری نشان می‌دهند بنابراین وقتی هنوز می‌خواهید در مورد مباحث شب گذشته صحبت کنید، ممکن است همسرتان آن را از یاد برده باشد.

مردان به قدردانی واکنش نشان می‌دهند. قدردانی از همسر می‌تواند تفاوت زیادی در رفتارهای آن‌ها و روابطشان ایجاد کند. مطالعه‌ها نشان می‌دهد وقتی از زحمات مردان قدردانی و به آن‌ها ارزش گذاشته می‌شود، بیشتر سعی می‌کنند در انجام کارهای خانه و مراقبت از کودک خود را درگیر کنند و خود را تکیه‌گاه خواهند دانست.

برای بسیاری از مردان، رابطه زناشویی بسیار مهم است درحالی‌که برای زنان این‌طور نیست. برای مردان صمیمیت در روابط زناشویی بسیار رضایت‌بخش‌تر از خود رابطه زناشویی است.
مردان، لذت بردن همسر خود را دوست دارند. خوشحالی و شادابی یک زن برای همسرش بسیار بااهمیت است. یک مرد تا زمانی که همسرش در مورداحساسش صحبت نکند از آن باخبر نمی‌شود، بنابراین بهتر است احساسات و خواسته‌هایتان را بیان کنید. خواسته خود را صریحاً بگویید، زیرا مردان طفره رفتن را دوست ندارند. اگر خواسته خود را واضح بیان کنید، نه‌تنها گوش می‌کند، بلکه از خشنود شدن شما احساس خوبی خواهد داشت.

مردان نیاز دارند دوست داشته شوند. اگر یک مرد احساس کند از سوی همسر مورد بی‌محبتی قرارگرفته، ممکن است به فرد دیگری متمایل شود تا رضایت او را جلب کند. برای پرهیز از این موضوع زنان باید نیازهای عاطفی همسر خود را درک کنند و برای رفع نیازهای وی بکوشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

اطلاعات بیشتر...
منبع
bultannewsویرایش و بازنویسی تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا