شستشو و نظافت

روش های از بین بردن شپش از روی لباس

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به معرفی روش های از بین بردن شپش از روی لباس میپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

شپش‌ها انگلی خارج از بدن انسان هستند که از خون انسان تغذیه کرده و در موی سر و الیاف لباس انسان زندگی می‌کنند. شپش‌ها سرعت تکثیر بالایی دارند و با مجاورت با فرد دیگر براحتی انتقال میابد. یک شپش بالغ برای تکثیر و رشد باید روزی حداقل دوبار از خون انسان تغذیه کند، شپش برای تغذیه با نفوذ دهان مکنده خود به زیر پوست انسان باعث شده تا همراه با مکیدن خون، نوعی سم هم تزریق کند که باعث می‌شود جایی که شپش از آن تغذیه کرده قرمز شده و به خارش بیوفتد.

تخم شپش «رشک» نام دارد، اندازه‌ی آن هم اندازه‌ی دانه‌ی خاکشیر بوده و بسیار چسبنده می‌باشد و به لباس و یا موی سر بسیار محکم می‌چسبد بطوری که با شامپوی عادی و یا شوینده‌های معمولی پاک نمی‌شود و با تماس سر با لباس و یا رخت خواب فرد مبتلا به این مزاحم کوچک، براحتی منتقل می‌شود.

راه های از بین بردن شپش از روی لباس

لباس‌ها و پتو و ملحفه و هر آنچه مشکوک به شپش هست رو ابتدا با نفت بخوبی شستشو دهید. نفت از بین برنده رشک می‌باشد و بسرعت تخم شپش را از بین می‌برد. سپس برای از بین بردن بوی نفت، تمامی لباسها و پتو ها را داخل ماشین لباسشویی انداخته و با پودر مرغوب و مقدار زیاد و سپس با افزودن نرم کننده بشویید، سپس لباسها را در خشک‌کن انداخته و با دور تند و به مدت زیاد خشک نمایید و در مرحله آخر لباسها را در فضای باز زیر نور آفتاب پهن کنید و مطمئن باشید که مزاحم‌های کوچک ساکن لباس شما بطور کامل از بین رفته‌اند.

3.8/5 - (5 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
zoodshoor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا