خانه داری

چگونه شیشه ها را برق بیندازیم

در این مطلب خواهیم آموخت که چگونه شیشه ها را برق بیندازیم، باما همراه باشید…

پاک کردن شیشه‌ها دغدغه خیلی از خانم‌هاست و خیلی از آن‌ها از عهده این کار به‌خوبی بر‌نمی‌آیند. شیشه‌ها در معرض باد و باران و گردوخاک هستند و خیلی زود کثیف می‌شوند. روش‌های زیادی برای پاک کردن شیشه‌ها وجود دارد. ما در این بخش 8 روش متفاوت برای تمیز کردن شیشه را به شما معرفی می‌کنیم. قبل از هر چیزی چند نکته را به شما یادآوری می‌کنیم.

برای پاک کردن شیشه همیشه یک ابر تمیز، دستمال‌های تمیز، مواد شوینده و یک سطح آب گرم دم دستتان بگذارید. بهترین زمان برای تمیز کردن شیشه‌ها وقتی است که خورشید در بالاترین وضعش نباشد. چون شیشه را زود خشک می‌کند و ممکن است بازهم کثیف باشد. سرکه سفید برای تمیز کردن شیشه توصیه می‌شود. محلول سرکه و آب می‌تواند در شفافیت و براقی شیشه‌های شما تأثیرگذار باشد. حل کردن دو یا سه قاشق در یک سطل آب کافی است. یک ترفند دیگر برای پاک کردن شیشه آن است که قسمت‌های داخلی را به‌صورت افقی کشیده و قسمت‌های بیرونی را عمودی تمیز کنید. این روش همه لکه‌ها را تمیز می‌کند و باعث می‌شود لکه‌ای جا نماند.

چگونه شیشه های خانه را برق بیاندازیم؟

در این بخش 8 روش برای پاک کردن شیشه را به شما معرفی می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم هر بار یک روش را امتحان کنید و هرکدام که بهتر نتیجه داد در آینده آن را انجام دهید.

بهترين روش های تميز كردن شيشه

چگونه شیشه ها را برق بیندازیم
چگونه شیشه ها را تمیز کنیم

برای تمیز کردن شیشه به ابر نرم، فنجان و ظرف‌های مختلف برای ریختن محلول و دستمال نرم خشک نیاز دارید. اول‌ازهمه باید شما قبول کنید که شیشه‌ها باید تمیز شوند و سرسری از آن‌ها نگذرید. پس برای آن به‌اندازه کافی وقت بگذارید و همه مراحل را موبه‌مو انجام دهید.

روش اول تمیز کردن شیشه ها

در اولین روش که می‌توانید آب معمولی را ترجیحاً محلول شیشه‌پاک‌کن حاضری را به شیشه‌ها ریخته و با روزنامه خوب روی شیشه‌ها بکشید. آن‌قدر این کار را انجام دهید تا شیشه‌ها خودبه‌خود آبشان تمام‌شده و خشک شوند.

روش اول تمیز کردن شیشه ها

مواد لازم که برای پاک کردن شیشه در این روش به آن نیاز دارید عبارت‌اند از:

 • ¼ فنجان سرکۀ سفید
 • ¼ فنجان آمونیاک خانگی
 • 1 قاشق غذاخوری آرد ذرت
 • ½ 1 فنجان آب گرم شیر
 • یک بطری آب فشان

همه این مواد را باید در یک‌کاسۀ متوسط ریخته و حسابی مخلوط‌کنید. سپس آن را در یک بطری آب فشان ریخته و روی شیشه‌ها اسپری کنید. حالا می‌توانید با یک حولۀ کاغذی آن را پاک‌کرده و خشک نمایید.

روش سوم تمیز کردن شیشه ها

در این روش شما به 1 فنجان الکل ایزوپروپیل (مراقب باشید، قابل اشتعال است)، 2 فنجان آب سرد شیر، 1 قاشق غذاخوری سرکۀ سفید و 2 قطره رنگ غذای آبی نیاز دارید. حالا باید آب و الکل را در یک‌کاسه‌ای متوسط ریخته و خوب مخلوط‌کنید. سپس سرکه و رنگ آبی را هم به آن اضافه کرده و محلول را هم بزنید. این مایع دقیقاً مثل شیشه‌شوی آبی عمل می‌کند.

روش چهارم تمیز کردن شیشه ها

در این روش برای پاک کردن شیشه باید 2 قاشق غذاخوری سرکۀ سفید را با حدود 1 لیتر آب سرد شیر مخلوط‌کنید. سپس آن را در بطری آب فشان ریخته و تکان دهید تا مواد حسابی باهم مخلوط شوند. بعد به شیشه‌ها اسپری کنید.

روش پنجم تمیز کردن شیشه ها

در این روش 4 قاشق غذاخوری آب‌لیمو را درکمی ‌آب حل کرده و بعد در یک گالن (3/7853 لیتر) آب سرد شیر بریزید. حالا حسابی آن‌ها را باهم مخلوط‌کنید. مقداری از این محلول را در یک بطری آب فشان بریزید و استفاده کنید.

روش ششم تمیز کردن شیشه ها

شما می‌توانید برای تمیز کردن شیشه‌ها ½ فنجان آب‌لیموی خالص را با 2 فنجان آب گرم شیر مخلوط‌کنید. سپس این ترکیب را در یک بطری آب فشان ریخته و خوب تکان دهید تا مخلوط شود. بعد به شیشه‌ها اسپری کنید.

چگونه شیشه ها را برق بیندازیم
چگونه شیشه ها را براق کنیم

روش هفتم تمیز کردن شیشه ها

یک روش دیگر برای پاک کردن شیشه آن است که 1 قاشق غذاخوری آرد ذرت، ¼ فنجان سرکۀ سفید و 1 لیتر آب گرم شیر آماده کنید. این مواد را در یک سطل ریخته و خوب مخلوط‌کنید. حالا باید آن را با یک کهنه یا اسفنج استفاده کرده و به شیشه بمالید. یا اینکه آن را در بطری آب فشان ریخته و به شیشه‌ها اسپری کنید. فقط یادتان باشد قبل از استفاده آن را خوب تکان دهید تا مواد با یکدیگر مخلوط شوند.

روش هشتم تمیز کردن شیشه ها

برای شستشوی شیشه‌‌ها در فصل زمستان می‌توانید از شستشو دهند ضد یخ خانگی استفاده کنید. برای تهیه این محلول باید ½ فنجان الکل ایزو پروپیل (مراقب باشید مانند الکل و نفت شعله‌ور‌است) و 1 لیتر آب گرم شیر را در یک ظرف کوچک بریزید و خوب مخلوط‌کنید. با اسفنج محلول را روی شیشه‌‌ مالیده و بعد با یک حولۀ کاغذی آن را خشک نمایید.

نکاتی برای پاک کردن شیشه

 1. برای پاک کردن شیشه به هر روشی از دستکش استفاده کنید.
 2. به خاطر بخار مواد، ماسک صورت بزنید.
 3. هرگز وقتی آفتاب به شیشه‌‌ها ‌می‌تابد آن‌ها را تمیز نکنید چون خطوطی روی شیشه جا می‌ماند.
 4. روزنامه و یک شویندۀ مناسب در کنار هم شیشه‌ها را به‌خوبی تمیز می‌کند.
 5. برای سطح بیرونی شیشه‌‌ها همیشه از مواد شویندۀ قوی‌تر استفاده کنید. چون بیشتر آلوده هستند.
 6. هرگز خودسرانه شوینده‌‌ها را باهم مخلوط نکنید. چون ممکن است شعله‌ور شود یا اینکه گاز تولیدشده از آن خطرناک باشد.
 7. درب پنجره را بازکنید تا هوایی رد و بدل شود.
 8. بچه‌‌ها نباید به‌طرف مواد شوینده بیایند.
 9. اگر شیشه خیلی کثیف بود، مثلاً غذا به آن ریخته بود یا دست خیلی کثیف بچه به آن مالیده شده بود باید با دستمال خیلی نمدار آن را خوب تمیز کنید. حتی می‌توانید از سیم ظرف‌شویی استفاده کنید ولی باید مراقب باشید روی شیشه خط نیفتد.
 10. یادتان باشد قبل از تمیز کردن شیشه باید گردوخاک‌های آن را هم بگیرید. چون گردوخاک ترکیب با محلول شوینده بدتر شبیه گل شده و شیشه را کثیف‌تر می‌کند.

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی + فایل صوتی دوره + برنامه تمرینی + آموزش تصویری تمرینات + موسیقی تراپی + پشتیبانی 35 روزه

اطلاعات بیشتر
منبع
asanteb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا