دنیای مد

چگونه عطر بزنیم که ماندگار باشد؟

ادکلن، اسپری و انواع محصولات خوشبوکننده، در سبد خرید هر ایرانی خوش‌ذوق وجود دارد، اما با توجه به قیمت زیاد هر بطری اصل آن، راه‌کارهایی برای استفادهٔ بیشتر و بهینهٔ این محصول وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

فوت و فن درست عطر زدن برای ماندگاری بیشتر

۱. هنگام امتحان کردن عطر برای خرید، آن را روی پوست یا لباس خود زده و ده دقیقه صبر کنید سپس آن را استشمام کنید تا بوی واقعی و رایحه اصلی عطر را حس کنید.

۲. شیشه عطر را در محل گرم و همچنین زیر نور آفتاب قرار ندهید. چون تابش آفتاب و گرم شدن باعث تغییر رایحه می‌شود. بهتر است آن را در جعبه و در محلی خنک و تاریک نگهداری کنید.

۳. بهترین عطرها هم تمام‌روز را دوام نمی‌آورند و باید هر سه تا چهار ساعت یک‌بار تجدید شوند.

۴. بهتر است عطری که در روز استفاده می‌کنید با عطری که در شب استفاده می‌کنید متفاوت باشد.

۵. پوست چرب مدت بیشتری عطر را نگه می‌دارد، قبل از اسپری کردن عطر روی قسمت‌های نبض‌دارتان وازلین بمالید.

۶. اگر می‌خواهید ماندگاری عطرتان بیشتر شود. آن‌ها را در حمام یا دستشویی یا جای گرم نگهداری نکنید. گرما، رطوبت و نور موجب شکسته شدن مولکول‌های عطر و کم شدن کیفیت و ماندگاری آن می‌شود. در عوض آن‌ها را در جای خنک و خشک مثل میز آرایش خود نگهداری کنید.

عطر روش صحیح عطر زدن

۷. بعد از اسپری کردن عطر روی مچتان آن راتر نکنید. اگر مچ‌ها را به هم بمالید موجب از بین رفتن سریع‌تر عطر و تبخیر آن می‌شود.

۸. قسمت‌های نبض‌دار و گرم بدنتان را مورد هدف اسپری قرار دهید. قسمت‌های مهم شامل مچ دست، روی گردن، آرنج، پشت زانو و روی قوزک پاست.

۹. روی سطح کمد درآور لباس‌هایتان را با دستمال‌کاغذی پرکرده و سپس روی آن را معطر کنید. این‌گونه لباس‌های شما همیشه خوشبو خواهند بود و یا یک صابون خوشبو را در دستمال‌کاغذی پیچیده و به همراه لباس‌ها درون کمد لباس‌هایتان قرار دهید تا همیشه خوشبو باشند.

۱۰. قبل از عطر زدن، حمام کنید. پوست اگر مرطوب باشد عطر بیشتری جذب می‌کند. پس اگر شب حمام می‌کنید بدانید که اگر عطر بزنید به‌اندازه صبح ماندگاری نخواهد داشت. چون صبح، پوستتان خشک می‌شود.

۱۱. به عطر خود اعتماد داشته باشید. با شیشه عطر یا ادکلن را خالی نکنید. تن‌ها یکی دو باف از عطر کافی ست. به مقدار کمی از آن مصرف کنید؛ اما به یاد داشته باشید که پس از استعمال، قرار گرفتن در معرض آفتاب، منجر به کاهش رایحه می‌شود.

۱۲. عطرهای روغنی را به پشت آویز گوشتان بزنید. ذره‌ای از عطر را به پشت هر گوشتان بمالید و اجازه دهید تا خشک شود.

۱۳. عطرتان را یک یا دو باربر روی استخوان ترقوهٔ خود زیر گردنتان اسپری کنید. شیشهٔ عطرتان را از ۱۸ سانتی‌متر دورتر نکنید.

۱۴. عطر را به ران خود اسپری کنید. یک اسپری سریع به جلوی هر ران کافی است. رایحهٔ آن در طول روز افزایش پیدا می‌کند.

۱۵. عطرتان را به مچ دست خود اسپری کنید. شیشهٔ آن را به فاصلهٔ ۱۰ سانتی‌متر از مچ هر دستتان نگاه داشته و یک‌بار اسپری کنید.

خیلی‌ها فقط از یک نوع عطر استفاده می‌کنند، این افراد باید بدانند باگذشت زمان، بدن آن‌ها به بوی عطر عادت کرده و دیگر آن جذابیت و شفافیت عطر خالص را ندارد، پیشنهاد می‌شود از عطرهای مختلف و رایحه‌های خنک و گرم به‌تناوب استفاده کنند تا هم بدنشان به یک نوع رایحه خو نگیرد و هم جذابیت عطرهای مختلف را تجربه کنند. البته عطرهای سنتی را هم می‌توان در برنامه گذاشت، تنوع جالبی است.

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
namnakyjcگردآوری، ویرایش و بازنگری تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا