زیبایی

ژل پروفایلو | پروفایلو چیست و چگونه تزریق می شود؟

در این مطلب به این موضوع که ژل پروفایلو چیست و چگونه تزریق می شود خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید…

پروفایلو صورت چیست؟

درباره تزریق ژل پروفایلو چه میزان اطلاع دارید؟ ویژگی های مختلف این ژل چگونه است؟ استفاده از این ژل در چه زمینه هایی برای پوست مفید خواهد بود؟ روش تزریق و استفاده از آن به چه صورت است؟ ساختار مولکولی و مواد تشکیل دهنده این ژل چه مکانیسم و اثرگذاری برای پوست صورت دارند؟

بهبود ظاهری کل صورت، افزایش سفتی و انعطاف پذیری پوست، افزایش شفافیت پوست با کمک این ژل امکانپذیر خواهد بود. پروفایلو(PROFHILO®) محصول جدیدی است که توسط IBSA که یک شرکت دارویی و بسیار معتبر در زمینه تولید اسید هیالورونیک (HA)است، ارائه شده است. تکنولوژی این شرکت به صورتی است که از ماده خام تا محصول نهایی کنترل کاملا بر پروسه تولید وجود دارد. این شرکت با توجه به دانش بالای خود در رابطه با اسید هیالورونیک محصول جدیدی تولید کرده است که در انحصار(Patent) این شرکت بوده و توانسته است که به غلظت ۶۴ میلی گرم اسید هیالورونیک در یک سرنگ برسد. اسید هیالورونیک مولکولی است که سال های مورد مطالعه و بررسی بوده ویژگی های آن کاملا شناخته شده است. پس باید دید این شرکت چه چیزی توانسته به این ماده شناخته شده اضافه کند که ویژگی‌های جدیدی پیدا کند.

ژل پروفایلوپروفایلو صورت چیست

ساختار ملکولی ژل پروفایلو چگونه است ؟

به طور کلی پروفایلو با ایجاد هیبرید پایدار و انحصاری، از طریق یک روش خاص و با یک عملیات حرارتی تولید شده است. با استفاده از این تکنولوژی انحصاری جدید، ترکیبی ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (بین ۱۱۰۰-۱۴۰۰ کیلو دالتون) و ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم ( بین ۸۰-۱۰۰ کیلو دالتون ) ایجاد شده است. پس غلظت اسید هیالورونیک در یک سرنگ پروفایلو به ۶۴ میلیگرم رسیده است. ایجاد این غلظت تا پیش از این غیر ممکن بوده است، پس با تزریق پروفایلو اسید هیالورونیک با غلظت بالا و پایین در یک ملکول پایدار همزمان به بیمار تزریق میشود. در نتیجه میتوان انتظار داشت که اثر اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین بر اپیدرم(آبرسانی HYDRO) انجام شود و اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا بر درم(لیفت پوست Hydrolift®) به طور همزمان موثر باشد.

ژل پروفایلو چه مشخصات خاصی دارد ؟

– مدت اثر طولانی: ترکیب پیچیده پروفایلو باعث میشود که اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا تا ۸ برابر بیشتر دربرابر تخریب مقاومت داشته باشد.

– ویسکوزینه پایین: ویسکوزینه پایین پروفایلو باعث میشود که این اسید هیالورونیک قابل تزریق با سوزن گیج ۲۹ باشد. این مساله هم تزریق را با درد کمتر میکند هم توزیع اسید هیالورونیک در پوست بهتر می‌شود.

– آهسته رهش بودن: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایلو جدا می‌شود و این باعث میشود که التهاب کمی ایجاد شود.

– سازگاری زیاد: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا توسط عوامل شیمیایی به هم متصل نشده بنابراین سازگاری آن با پوست بسیار زیاد میباشد.

ژل پروفایلو چگونه تزریق می شود؟

پروفایلو در ۵ نقطه هر طرف صورت تزریق میشود. این نقاط که توسط شرکت تولید کننده با همکاری تعداد زیادی پزشک متخصص پوست، تعیین شده اند به نقاط زیبایی_زیستی (Bio Aesthetic Points) معروف هستند. نقاط زیبایی_زیستی این خاصیت را دارند که دور از اعصاب و رگ‌های مهم هستند و بیشترین میزان انتشار اسید هیالورونیک را دارایند .در هر یک از نقاط دو دهم سی سی از پروفایلو داخل درم عمقی تزریق میشود. این تزریق با سر سوزن گیج ۲۹ انجام میشود که در نتیجه درد کمی برای بیمار دارد.

پروفایلو همه چیز درباره پروفایلو صورت

تزریق در این نقاط چه نتایجی برای پوست صورت دارد؟

تزریق پروفایلو نه تنها باعث کاهش روند آتروفی ناشی از پیری در این نقاط میشود و ناحیه گونه وزیر گونه را برجسته تر میکند بلکه باعث بهبود ظاهری کل صورت، افزایش سفتی و انعطاف پذیری پوست، افزایش شفافیت پوست میشود. همچنین این تزریق باعث کاهش چروک‌های سطحی و حتی چروک‌های عمیق مثل خط خنده (nasolabial fold) می‌شود.

فواصل درمانی پروفایلو به چه صورت است؟

با توجه به اینکه پروفایلو ترکیب هیبرید مقاوم شده است، این ماده به هیالورونید طبیعی بدن مقاوم است و اجازه میدهد که فواصل درمانی در روشهای معمول تحریک زیستی(Bio-Stimulation) که هفتگی انجام میشده است در فواصل بیشتری انجام شود. هرگاه اولین جلسه درمانی انجام شد، جلسه بعدی یک ماه بعد انجام می‌شود. جلسه کنترل و سوم درمان، دوماه پس از جلسه دوم است. توصیه میشود این درمان هر ۶ ماه تکرار شود. با کاهش تعداد جلسات درمانی، درد ناشی از تزریق و احتمالا کبودی هر جلسه کمتر می‌شود و نتیجه بهتری برای تحریک پوست به جوانسازی(Bio-Stimulation) ایجاد می‌شود.

آیا ژل یا فیلر ایجاد عفونت می کند؟

حساسیت به ژل از عوارض بسیار نادر است که با یک تزریق کاملا بهبود پیدا می‌کند. در صورتی که ژل تزریق شود و میزان آن کم باشد، می‌توان در جلسات بعدی میزان آن را افزایش داد، در صورتی که بعد از مدتی به هر دلیل فیلر مورد علاقه فرد نباشد یا حجم بیش از حد معمولی داشته باشد چون بعد از مدتی بعضی از فیلرها آب جذب می‌کنند و حجم بیشتری پیدا می‌کنند در صورتی که به این شکل باشد و برای فرد مطلوب نباشد آنزیمی بر ضد اسیدهیالورنیک مربوط به ژل وجود دارد که می‌توان آن را به صورت نسبی یا کامل از بین برد، بنابراین نه وجودش ایجاد مشکل می‌کند و نه از بین بردن آن مشکل است.

پروفایلو آیا ژل پروفایلو ایجاد عفونت می کند؟

معمولا بعد از مدتی که ژل تزریق می‌شود در بعضی قسمت‌ها  خود ژل کلاژن‌سازی می‌کند بنابراین حتی با از بین رفتن ژل ممکن است اثر مثبت آن تا حدی باقی بماند و به هر حال با از بین رفتن کامل اثر هیچ وقت بیمار بدتر از قبل نخواهد بود. لازم است بگوییم که برخی ژل‌های تزریقی عوارض غیرقابل جبرانی به همراه دارند. مثلا تزریق برخی ژل‌های تزریقی دائمی در بسیاری از افراد عوارض سوء شدیدی ایجاد کرده و آنها را با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو کرده است. برخی پزشکان می‌گویند در این ژل‌ها از مونومرهای سرطان‌زا استفاده شده که می‌تواند احتمال ایجاد سرطان را در افرادی که این ماده را تزریق می‌کنند، ایجاد کند.

همچنین ممکن است بعضی افراد که این ماده را تزریق می‌کنند دچار حساسیت شده و سیستم ایمنی‌شان در مقابله با این ماده به مبارزه می‌پردازد. در بعضی دیگر نیز این ماده می‌تواند ایجاد گرانولوما کند، در واقع این امر زمانی اتفاق می‌افتد که ژل سفت شده و به طور کامل در صورت ایجاد تورم کند. بنابراین قبل از تزریق حتما باید با پزشک درباره انتخاب ژل مناسب و استاندارد مشورت کرد. عوارض ناشی از ژل‌های تزریقی هم کاملا بستگی به نوع ژل دارد. ژل‌هایی خوب هستند که نخست بدن به آنها واکنش ندهد و بعد به مرور زمان قوام و شکل خود را زیر پوست محل تزریق از دست ندهند. مثلا ژل‌هایی وجود دارند که بعد از تزریق تا چند ماه هیچ مشکلی ندارند ولی بعد از چند سال گلوله گلوله می‌شوند و در این صورت تخلیه آنها از پوست هم بسیار مشکل است لذا مراجعه‌کننده باید از پزشک خود نوع و مارک ژل را بپرسد.

3/5 - (2 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

اطلاعات بیشتر...
منبع
persianv

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام منم ژل پروفایلو تزریق در کلینیک ویستان تزریق کردم، دکتر دیلمی درخشان خیلی عالی ژل پروفایلو را تزریق کردند، کارشون عالیه ،حرف نداره. لینک سایتhttps://dermatologyclinic.ir/

    1. سلام اتفاقا منم برای تزریق ژل زیر چشم به کلینیک ویستان رفتم، کار خانوم دکتر درخشان خیلی عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا