تناسب اندام

میزان کالری مورد نیاز بدن برای داشتن وزن مناسب

در این مطلب خواهید آموخت که میزان کالری مورد نیاز بدن برای داشتن وزن مناسب شما چقدر است، با ماه همراه باشید…

اگر شما هم میخواهید بدانید که چقدر کالری برای بدنتان لازم است تا دچار اضافه وزن نشوید و وزنتان ثابت بماند این مطلب را از دست ندهید.

هر فردی که میخواهد از تناسب اندام خوبی برخوردار باشد و رژیم غذایی سالمی داشته باشد باید به این نکته توجه کند که میزان کالری مصرفی که استفاده می کند بیشتر از حد مجاز نباشد تا فرد چاق شود ما در این مطلب قصد داریم نکاتی پیرامون میزان کالری برای بدن را برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

میزان کالری برای بدن

کالری مورد نیاز بدن بر اساس جثه افراد متفاوت است اما به طور متوسط به ۲۵ تا ۳۰ کیلو کالری به ازای هر کیلو گرم وزنمان‌ نیاز به کالری داریم. به عنوان مثال یک فرد که وزنش‌ ۷۰ کیلو است حدودا ۲۰۰۰ کالری نیازمند است.

اگر شخص دچار اضافه وزن باشد نباید بیشتر از کالری مورد نیاز را مصرف کند ما در رژیم‌های غذایی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری از میزان غذای مورد نیاز افراد کم می‌کنیم، اما برای کسانی که قصد اضافه وزن دارند ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری به برنامه غذایی آنها اضافه می‌کنیم.

به طور متوسط همان ۲۵ تا ۳۰ کیلو کالری به ازای هر کیلو گرم وزن بدن یک عدد متعادل برای میزان کالری مورد نیاز بدن است که البته در شرایط بیماری، بارداری و شیردهی نیز این برنامه متفاوت خواهد بود.

غذای کم کالری

بهترین غذای کم کالری

۱- سیب: سیب ها فوق العاده مغذی هستند و یکی از میوه های بسیار محبوب به حساب می آیند. یک فنجان قطعات سیب ( ۱۲۵ گرم ) دارای ۵۷ کالری است و تقریبا سه گرم فیبر خوراکی دارد. بدن برای هضم سیب باید انرژی بسوزاند در نتیجه مقدار کالری اصلی که سیب به بدن می دهد کمتر از آن چیزی است که گزارش شده است.

۲- سبزی شاهی: شاهی سبزی برگ دار با طعمی نسبتا تند است که از آن به صورت مستقیم یا در سالاد استفاده می شود و دارای ویتامین K، فولات، کلسیم و پتاسیم است. یک سوم فنجان ( ۱۰ گرم ) شاهی دارای ۳ کالری است.

۳- غذای کم کالری ؛ مارچوبه: مارچوبه سبزی است که به رنگ های سبز، سفید و بنفش وجود دارد. انواع مارچوبه سالم هستند اما نوع بنفش آن  دارای ترکیباتی (آنتوسیانین ها) هستند که به پیشگیری از حملات قلبی کمک می کنند. یک فنجان مارچوبه ( ۱۳۴ گرم ) ۲۷ کالری دارد و سرشار از ویتامین K و فولات است که به ترتیب ۷۰ و ۱۷ درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین ها را تامین می کنند.

غذای کم کالری

۴- غذای کم کالری ؛ چغندر: چغندرها سبزیجات ریشه ای در رنگ های قرمز پر رنگ یا بنفش هستند . تحقیقات زیادی نشان داده است که چغندر باعث پایین آوردن فشار خون می شود. در هر فنجان چغندر ( ۱۳۶ گرم )  ۵۹ کالری وجود دارد و در هر وعده ۱۳ درصد نیاز بدن به پتاسیم را تامین می کند.

۵- غذای کم کالری ؛ بروکلی: بروکلی، یکی از پر خاصیت ترین سبزیجات روی کره زمین است که از اعضای خانواده سبزیجات چلیپایی به حساب می آید و بدن را در مقابله با سرطان قوی می کند. یک فنجان بروکلی ( ۹۱ گرم ) دارای ۳۱ کالری است و بیش از ۱۰۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین می کند.

۶- غذای کم کالری ؛ آب گوشت و سبزیجات: انواع زیادی از این غذا مانند آب گوشت، مرغ و سبزیجات وجود دارند که به تنهایی یا داخل سوپ و خورشت مورد استفاده قرار می گیرد. باتوجه به نوع آب گوشت / سبزیجات، یک فنجان ( حدود ۲۴ میلی لیتر ) معمولا دارای ۷ تا ۱۲ کالری است.

۷- غذای کم کالری ؛ کلم بروکسل: کلم بروکسل از سبزیجات بسیار مغذی است. این سبزی همانند کلم ولی در ابعاد کوچک است و آن را به صورت خام یا پخته می توان میل کرد. تحقیقات نشان داده است که خوردن کلم بروکسل شما را در برابر آسیب DNA محافظت می کند چون ویتامین C بالایی دارد. این سبزیجات مغذی در هر فنجان ( ۸۹ گرم ) تنها ۲۲ کالری دارند.

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی + فایل صوتی دوره + برنامه تمرینی + آموزش تصویری تمرینات + موسیقی تراپی + پشتیبانی 35 روزه

اطلاعات بیشتر
منبع
persianv

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا