گردشگری

مکان‌ های دیدنی و جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به معرفی مکان‌ های دیدنی، توریستی و جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ میپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

نروژ، کشوری در شمال اروپا به مساحت 385155 کیلومتر مربع که نیمه غربی شبه جزیره اسکاندیناوی را اشغال می‌کند. تقریباً نیمی از ساکنان این کشور در جنوب زندگی می‌کنند. حدود دو سوم نروژ کوهستانی است.

آبدره فیورد نروژآبدره فیورد از جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

نروژ بالاترین تعداد فیورد (Fjord: ورودی طولانی، باریک و عمیق دریا در میان صخره‌های بلند یا آب دره) در جهان را دارد و در هیچ کجای زمین تعداد بیشتری از fjords مانند Fjord Norway وجود ندارد. فیوردها هنگام عقب نشینی یخچال‌ها و طغیان آب دریا در دره‌های U شکل تشکیل شده‌اند و باعث شهرت نروژ شده‌اند. مجله نشنال جئوگرافیک فیوردها را “بهترین مقصد سفرهای بکر جهان” نامیده است و روزنامه معتبر آمریکایی شیکاگو تریبون فیورد نروژ را در لیست هفت عجایب طبیعت قرار داده است.

نورهای شمالی و آفتاب نیمه شب

نورهای شمالی در کشور نروژنورهای شمالی از جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

نورهای شمالی (شفق قطبی) یک پدیده طبیعی است که معمولاً در بالای دایره قطب شمال بین اواخر پاییز و اوایل بهار مشاهده می‌شود.

در تابستان، خورشید در شمال دایره قطب شمال قرار نمی‌گیرد، به این معنی که بازدید کنندگان از نروژ شمالی در این زمان از سال 24 ساعت از نور روز لذت می‌برند – پدیده ای که به “خورشید نیمه شب” معروف است.

پدیده خورشید نیمه شبپدیده خورشید نیمه شب در کشور نروژ

مردم سامی (Sami)

مردم سامی (Sami)مردم سامی (Sami) از جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

سامی‌ها مردم بومی نروژ هستند. سامی‌ها به دلیل لباس‌های رنگارنگ و گله‌های عظیم گوزن‌های شمالی معروف هستند، بیش از 10 هزار سال است که در شمال اسکاندیناوی زندگی می‌کنند. امروزه آن‌ها پارلمان اختصاصی خود را در پایتخت سامی نروژ، کاراسجوک (جمعیت: 3000 نفر)، شهری با فرهنگ شکوفا سامی، دارند. گله گوزن شمالی هنوز در فرهنگ سامی نقش مهمی دارد و از این طریق گوشت، خز و حمل و نقل فراهم می‌شود. سورتمه زدن گوزن شمالی در فینمارک (Finnmark) در زمستان رواج دارد.

جایزه صلح نوبل

جایزه صلح نوبل تنها جایزه نوبل است که در استکهلم اعطا نشده است – برنده جایزه صلح سالانه توسط کمیته نوبل نروژ انتخاب می‌شود. مراسم جایزه صلح نوبل، که طی آن برنده جایزه سخنرانی پذیرش خود را ارائه می‌دهد، هر ساله در تاریخ 10 دسامبر در تالار شهر اسلو، تاریخی که آلفرد نوبل در سال 1896 درگذشت، برگزار می‌شود.

حیات وحش

حیات وحش در نروژ، جایی که مور، گوزن شمالی، سیاه گوش و روباه همه آزادانه پرسه می‌زنند، علاقه مندان به راحتی می‌توانند همه این‌ها را ببینند. ممکن است گرگ‌ها را در دورترین مناطق شرقی نروژ، خرس‌های سیاه در دره پاسویک در فینمارک، خرس‌های قطبی در سوالبارد مشاهده کنید. تماشای نهنگ یک فعالیت محبوب در سواحل وسترولن است و نروژ همچنین میزبان دو صخره بهترین پرندگان جهان، R worldst و Runde است. شبه جزیره Varangerhalvøya در شمال نروژ یکی دیگر از نقاط خوب برای تماشای پرندگان است، در این فصل پرندگان مهاجر زیادی دارند.

صید ماهی

آبزیان شگفت انگیز و ماهیگیری در اعماق دریا، نروژ را به مقصدی ویژه برای ماهیگیران تبدیل کرده است. از زمانی که اولین ماهیگیران انگلیسی یا “لردهای قزل آلا” در نیمه اول قرن نوزدهم به نروژ راه یافتند، نروژ یکی از مقصدهای ماهیگیری در دنیا بوده است.

کریسمس در نروژ

پیش از کریسمس در نروژ زمان ویژه ای است. شمع‌ها در ماه‌های سرد و تاریک زمستان خانه‌ها را روشن می‌کنند. بیشتر شهرهای نروژ در این زمان نمایشگاه‌ها و بازارهای کریسمس وکنسرت های فصلی را دارند. بزرگ‌ترین بازار کریسمس اسلو یکی از بازارهای موزه محلی Norsk Folkemuseum در Bygdøy است. برگن به دلیل شهر شیرینی زنجفیلی‌اش که هر ساله در Torgallmenningen برپا می‌شود، مشهور است. شهر معدنی Røros در نروژ شرقی یک مکان واقعاً جادویی برای بازدید در ماه دسامبر است و خانه کریسمس Tregaarden در Drøbak به عنوان تنها فروشگاه دائمی کریسمس در اسکاندیناوی که باید از آن دیدن کنید، یک مکان دیدنی است.

خانه کریسمس Tregaardenخانه کریسمس Tregaarden

17 مه، روز ملی نروژ

نروژ پس از 400 سال عضویت در خودکامگی دانمارک، قانون اساسی خود را بدست آورد، در 17 مه 1814 در Eidsvoll امضا شد و به اتحادیه ای شل با سوئد پیوست. با وجود این واقعیت که نروژ تا سال 1905 به طور کامل مستقل نشد، روز قانون اساسی همچنان به عنوان روز ملی رسمی نروژ باقی مانده است. امروز این جشن با موکب‌های کودکان (و نه رژه‌های نظامی) و جشن‌ها در سراسر نروژ برگزار می‌شود. بسیاری از نروژی‌ها در روز لباس‌های سنتی به نام “بوناد” می‌پوشند.

وایکینگ‌ها

وایکینگ‌ها که به خاطر ساخت قایق و مهارت‌های ناوبری مشهور بودند، همچنین به عنوان مهاجمان شهرت داشتند. با این حال، آن‌ها همچنین بازرگان، کاوشگر و شهرک نشینانی بودند که در نروژ زندگی می‌کردند. موزه کشتی وایکینگ‌ها در اسلو محل نگهداری دو لنج طولانی چوبی وایکینگ در جهان است که هر دو متعلق به قرن نهم هستند. موزه Lofotr Vikingmusum در بورگ در جزایر Lofoten، Karmøy Kulturopplevelser در Rogaland و مرکز فرهنگ ملی Stiklestad در Nord-Trøndelag همه مکان‌های خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ وایکینگ‌ها هستند.

از غذاهای محبوب نروژی‌ها می‌توان کله پاچه را نام برد.

اسلو از جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

اسلو بزرگ‌ترین شهر نروژ است و از سال 1814 پس از انحلال اتحادیه با دانمارک پایتخت این کشور است همچنین در سال 2019 به عنوان پایتخت سبز اروپا انتخاب شد.

اسلو قطب طبیعی سفرهای ملی و بین المللی در نروژ است. دولت و مجلس در اینجا واقع شده‌اند و در انتهای خیابان اصلی اسلو، دروازه کارل یوهانس، کاخ سلطنتی را پیدا خواهید کرد. این شهر جاذبه‌های فراوانی، گزینه‌های خرید و یک زندگی فرهنگی شکوفا و رستوران‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد که تقریباً در اسکاندیناوی بی نظیر است. با فاصله 10 دقیقه با قایق از مرکز، شما را به سواحل دوست داشتنی در جزایر Oslofjord می‌رساند.

اسلو به وسیله تپه‌های جنگلی احاطه شده است.

موزه Kistefos-Museetموزه Kistefos-Museet در کشور نروژ

شما به راحتی می‌توانید زندگی شهری در شهر را با تفریحات طبیعت محور مانند دوچرخه سواری، اسکی و جستجوی جزیره ترکیب کنید. در مناطق نزدیک اوستفولد و وستفولد، شهرهای جذابی مانند فردریک اشتاد و تونسبرگ در امتداد ساحل واقع شده‌اند. حدود یک ساعت رانندگی از اسلو مقصد هنری جدید نروژ Hadeland قرار دارد که در آن می‌توانید از موزه Kistefos-Museet با نمایشگاه دیدنی و جذاب The Twist دیدن کنید.

جاذبه‌ های گردشگری شهر اسلو در کشور نروژ

موزه جدید مونک (Munch)

موزه جدید مونک (Munch)

Edvard Munch یکی از برجسته‌ترین هنرمندان جهان است و موزه جدید و نمادین Munch در مرکز شهر تجربیات هنری خاطره انگیز، جذاب و مدرن را ارائه می‌دهد. این موزه یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان است که به یک هنرمند اختصاص داده شده است. هنر مونک در سه نمایشگاه دائمی نشان داده شده است، به این معنی که بسیاری از 28000 اثر او در همه زمان‌ها به نمایش در می‌آیند. نمایش‌های موقت آثار هنرمندان مشهور نروژی و بین المللی و همچنین هنرمندان نوآور معاصر را نیز ارائه می‌دهند. علاوه بر تمام نمایشگاه‌های خارق العاده، می‌توانید در کنسرت‌ها، قرائت‌های ادبی و سایر فعالیت‌ها و رویدادهای فرهنگی شرکت کنید. کل خانواده نیز می‌توانند در یکی از کارگاه‌های هنری سرگرم کننده با هم هنر خلق کنند. اگر به استراحت نیاز دارید، می‌توانید در کنار رستوران در طبقه سیزدهم توقف کنید. به احتمال زیاد شما برای مدتی طولانی در آنجا خواهید ماند تا هم از غذای فوق العاده و هم از منظره تماشایی لذت ببرید.

کتابخانه عمومی اسلو Deichman Bjørvika

کتابخانه عمومی اسلو Deichman Bjørvika

تعداد بسیار زیاد کتابخانه‌های این کشور ممکن است دلیلی باشد که مردم نروژ بیش از هر ملت اروپایی مطالعه می‌کنند و کتابخانه عمومی جدید اسلو در بورویکا به طور قطع در لیست کتابخانه‌های استثنایی نروژ را قرار دارد. مکانی آرام که لذت مطالعه را دو چندان می‌کند.

قلعه گل رز (Rose) از جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

این قلعه توسط Vebjørn Sand ساخته شده است.

قلعه گل رز (Rose)

قلعه گل رز یک اثر هنری در مورد اشغال نروژ توسط آلمان در سال 1940 است. این اثر هنری داستان اصول اساسی مانند دموکراسی، دولت مشروطه و انسان گرایی را روایت می‌کند، که در طول اشغال باطل شد.

خانه آب و هوا در باغ‌های گیاه شناسی

با همه چیز در مورد آب و هوا در خانه آب و هوای جدید در باغ گیاه شناسی اسلو آشنا شوید. گروه هدف اصلی جوانان هستند، اما برای همه خانواده چیزهای زیادی برای یادگیری و لذت بردن وجود دارد – نه تنها در مورد معنای تغییر آب و هوا برای این سیاره، بلکه همچنین در مورد راه حل‌های موجود.

مقصد فرهنگی Ramme

Ramme یک مقصد کاملاً جدید فرهنگی در جنوب اسلو است. این ملک قبلاً متعلق به ادوارد مونک بود که برخی از معروف‌ترین آثار خود را در اینجا نقاشی کرده است. او در سال 1910 به عمه خود کارن نوشت: “مکانی که من دارم تقریباً زیباترین مکان در کل ساحل است.” اما رام فقط مربوط به مونک نیست – آن‌ها نمایشگاه‌های هنری، نمایش‌ها، کنسرت‌ها و سایر فعالیت‌های فرهنگی را نیز ترتیب می‌دهند.

مکان‌هایی که جزء میراث جهانی یونسکو در نروژ است

عملکرد مهم یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) حفاظت از طبیعت و بناهایی است که نه تنها برای تاریخ بشر قابل توجه است بلکه غیر قابل تعویض نیز محسوب می‌شود. این انتخاب‌ها بر اساس ده معیار انجام شده است که از نوآوری و اهمیت تاریخی گرفته تا طبیعت منحصر به فرد را شامل می‌شود. این میراث جهانی در سراسر جهان یافت می‌شود. در حال حاضر، بیش از 1000 مورد وجود دارد از ساخت و سازهای برجسته بشر مانند دیوار بزرگ چین، خانه اپرای سیدنی و اهرام مصر گرفته تا پارک‌های ملی عظیم، شهرک‌های تاریخی و مناظر مختلف فرهنگی و طبیعی را پوشش می‌دهد.

برایگن در برگن (Bryggen in Bergen) از جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

برایگن در برگن (Bryggen in Bergen)

در سال 1979، برایگن در برگن به عنوان اولین میراث جهانی نروژ در فهرست قرار گرفت. مکان میراث صنعتی Rjukan – Notodden در سال 2015 به لیست یونسکو اضافه شد.

ساختمان‌های چوبی زیبا که مشرف به خلیج Vågen هستند، تا به امروز یکی از نقاط اصلی دیدار برگن است. قدمت این منطقه به سال 1070 بر می‌گردد که این شهر توسط پادشاه اولاف سوم، معروف به اولاو کایره، تأسیس شد. در حدود سال 1200، برگن به یک مرکز اقتصادی و اداری در نروژ تبدیل شد، و برایگن به عنوان یک مرکز تجاری در حال افزایش بود. از اواسط دهه 1300 تا اواسط دهه 1700، بریگن مقر اصلی اتحادیه Hanseatic بود، یک اتحادیه تجاری که آلمان و نروژ (در میان سایر کشورها) کالاهایی مانند ماهی استوک، نمک، آبجو، جواهرات و غلات را مبادله می‌کردند.

کلیسای Stave Urnes

کلیسای Stave Urnes

از جمله قدیمی‌ترین بناهای چوبی جهان که هنوز دست نخورده است، کلیساهای چوبی زیادی وجود دارد که بیشتر آن‌ها در نروژ واقع شده‌اند. در زمان‌های قرون وسطایی، حدود 1000 تا 2000 در سراسر کشور وجود داشته است. امروز فقط 28 تا از این ها برپا ایستاده‌اند. قدیمی‌ترین آن‌ها احتمالاً کلیسای Stave Urnes در منطقه Sognefjord است که به عقیده کارشناسان چهارمین ساختمان کلیسایی است که در این مکان خاص در سال 1140 ساخته شده است.

این کلیسا که به سبک رومانس ساخته شده است، نه تنها به دلیل قدیمی بودن، بلکه به دلیل کنده کاری‌های زیبا و همچنین وضعیت خوب، برجسته است. میله‌هایی که سازه را حمل می‌کنند، به شکلی مجلل تزئین شده و نقش و نگارهایی مانند صلیب، موجودات اساطیری و تزئینات گیاهی را به تصویر می‌کشد. کلیسای استیون اورنس هر روز برای بازدید عموم آزاد است. کلیسا از سال 1881 تحت مالکیت اعتماد ملی نروژ بوده و در سال 1980 به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده شد.

شهر معدنی (Røros) از جاذبه‌ های گردشگری کشور نروژ

شهر معدنی (Røros)

در سال 1980، شهر معدنی Røros در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. 333 سال استخراج معدن و کشاورزی یک شهر کاملاً منحصر به فرد در دشت‌های کوه ایجاد کرده بود. طبیعت این منطقه زیبا و خلوت است.

هنر صخره آلتا (Alta)

هنر صخره آلتا (Alta)

در میان میراث جهانی ساخته شده توسط بشر در نروژ، قدیمی‌ترین مکان را می‌توان در شمالی‌ترین قسمت کشور مشاهده کرد. البته سن دقیق آن‌ها مورد بحث دانشمندان است، اما قدمت سنگ نگاره‌ها و نقاشی‌های سنگی در آلتا در فینمارک 4000 تا 6000 سال تخمین زده شده است – که آن‌ها را به مهم‌ترین اثر زندگی اولیه شکارچیان در شمال تبدیل کرده است. نقوش از چهره‌های حیوانات و انسان گرفته تا تصاویر مذهبی و اشکال هندسی متفاوت است.

وسعت واقعی سنگ نگاره‌ها تا سال 1973 کشف نشده بود.

این جاذبه بسیار دیدنی در سال 1985 در فهرست یونسکو قرارگرفت.

همه‌ی این‌ها تنها بخشی از جاذبه‌های بکر و شگفت انگیز نروژ هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
visitnorway

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا