دنیای مد

چگونه کفش های نو و تنگ را گشاد کنیم؟

فرض کنیم چه در خرید آنلاین و یا غیر آنلاین کفش پاشنه بلندی خریده‌اید که بعداً متوجه شده‌اید برای پای شما تنگ است حال چه باید کرد؟ چند راه ساده برای گشاد کردن کفش تنگ را با هم مرور می‌کنیم.

ترفندهایی برای گشاد کردن کفش تنگ

حتماً برای شما هم پیش آمده که با دیدن یک کفش پاشنه بلند زیبا، ذوق‌زده شوید و بدون هیچ فکری آن را بخرید. اما وقتی کفش را امتحان کردید متوجه شدید که کفش دوست داشتنی شما پاهایتان را اذیت می‌کند. این مسئله بسیار ناراحت‌کننده است. حتماً در آن لحظه با خودتان فکر می‌کنید “کاش می‌توانستم کاری انجام دهم که کفش‌های جدیدم جا باز کنند و اندازه شوند”. خوشبختانه راه حل‌هایی ساده و کاربردی وجود دارند که می‌توانید از طریق آنها، این مشکل را حل کنید.

۱- استفاده از سشوار برای گشاد کردن کفش تنگ

استفاده از سشوار برای گشاد کردن کفش تنگچگونه با سشوار کفش را گشاد کنیم

پوشیدن کفش‌ها در موقعیت‌های مختلف باعث می‌شود به قول معروف جا باز کنند و اندازه پای شما شوند. ولی این کار هفته‌ها زمان می‌برد. هفته‌هایی با درد انگشتان، تاول های پشت پا و تمام مشکلاتی که با آن‌ها آشنایی دارید. با این کار روند این فرآیند را سرعت ببخشید. ابتدا دو یا سه جفت جوراب به پا کنید. هر چه بیشتر بهتر. سپس کفش پاشنه بلند را به پا کرده و آن را توسط سشوار در دمای معمولی به مدت ۳۰ ثانیه نگاه دارید. دمای بالا موجب شل شدن چرم و در نتیجه فرم دهی مجدد آن می‌شود. حواستان باشد که سشوار را به طرفین بگردانید که یک قسمت خاص موجب سوختگی چرم نشود.

این کار را برای چرم جیر هم می‌توانید انجام دهید. فقط سعی کنید بعد از انجام آن کمی حالت دهنده به کفش بمالید.

۲- استفاده از فریزر

مرحله 1 استفاده از فریزر برای گشاد کردن کفش تنگ 
مرحله 2 استفاده از فریزر برای گشاد کردن کفش تنگ 
مرحله 3 استفاده از فریزر برای گشاد کردن کفش تنگ 

  ابتدا یک کیسه  آب را پر کرده و این کار را تا تقریباً پر شدن کامل کیسه ادامه دهید. سپس کمی آن را بچرخانید تا از موجود بودن هرگونه حفره در آن مطمئن شوید. در مرحله بعد آن را درون کفشتان قرار داده به نحوی که از قسمت انگشتان کفش بیرون بزند. سپس کفش را درون فریزر قرار دهید تا آب یخ بزند. وقتی آب درون کیسه یخ زد آن را خارج کرده و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا آب دوباره به حالت مایع بازگردد. می‌توانید این کار را بقدری انجام دهید که به سایز مطلوبتان برسید.

  تبلیغات

  نکته:‌ برای کفش‌های جلو بسته روش یخ جواب گو نیست و باید از روش اول استفاده کنید. برای کفش‌های با نوک تیز نیز به همین صورت باید از روش سشوار استفاده کرد.

  ۳- گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از روزنامه

  چگونه با استفاده از روزنامه کفش را گشاد کنیم

  در ابتدا چند ورق روزنامه را کمی خیس کرده و آنها را مچاله کنید. آنقدر روزنامه‌ درون کفش خود قرار دهید تا فضای آن کاملاً پر شود؛ اما مراقب باشید که هنگام استفاده از این روش، شکل کفش را خراب نکنید. اگر حس کردید شکل کفش‌تان تغییر کرده، روزنامه‌ها را از آن بیرون بیاورید و دوباره داخل آن قرار دهید تا زمانی که به شکل اولیه خود بازگردد. مدتی صبر کنید تا روزنامه‌ها و کفش کاملاً خشک شوند. سپس روزنامه‌ها را از داخل کفش خود بیرون آورده و آنها را بپوشید. حتماً سایز آنها تغییر کرده است.

  نکته: یادتان باشد که می‌توانید با این روش، روش فریز کردن را هم ترکیب کنید تا کفش‌تان بیشتر جا باز کند؛ برای این کار می‌توانید به جای روزنامه خیس، از لنگه جوراب خیس استفاده کنید.

  ۴- استفاده از قالب کفش

  گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از قالب کفش

  قالب کفش به شکل پای شماست و معمولاً از جنس چوب سدر یا افرا ساخته می‌شود. این قالب پیچ‌ها و تنظیماتی دارد که به شما کمک می‌کنند کفش خود را گشاد کنید.

  در هنگام خرید قالب کفش به قابلیت‌های آن کاملاً دقت کنید. یک قالب کفش معمولاً می‌تواند طول و عرض کفش شما را کمی تغییر دهد. به راحتی هم می‌توانید آن را درون لنگه راست یا لنگه چپ کفش قرار دهید. این روش ممکن است چندین روز به طول بیانجامد. سعی کنید هر روز کفش خود را بپوشید و سایز آن را امتحان کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)

  کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

  فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

  کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

  برنامه تمرینی 4 هفته ای

  موسیقی درمانی سابلیمینال

  اطلاعات بیشتر
  منبع
  chibepooshamwikihow

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا