خانه داری

علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال سامسونگ، اسنوا و الکترواستیل

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، به بررسی علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال سامسونگ، اسنوا و الکترواستیل میپردازیم. ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

یخچال فریزر یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم خانگی بزرگ است که در آشپزخانه از آن استفاده زیادی می‌شود. یخ زدن مواد غذایی در یخچال فریزر یکی از مشکلات افراد هنگام استفاده از این دستگاه بوده که بسیار ناراحت کننده است زیرا شما کلی وقت و هزینه صرف خرید مواد غذایی کرده‌اید و با وجود این مشکل ممکن است درصد زیادی از مواد غذایی تازه و سالم را از دست بدهید.

علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال فریزر چیست؟

یخ زدن خوراکی‌ها و اغذیه در یخچال دلایل فراوانی دارد که بسیاری از افراد را درگیر خود می‌کند. شما برای رفع این مشکل اول باید آن را شناسایی کنید که بروز این مشکل می‌تواند از خرابی قطعات یخچال فریزر یا آسیب دیدن موتور آن باشد.

ممکن است شما هنگام باز کردن یخچال و برداشتن مواد غذایی، متوجه شوید که آن‌ها یخ زده‌اند و دیگر قابل استفاده نیستند. این مشکل بسیار ناراحت کننده است زیرا شما در آن لحظه به آن مواد غذایی احتیاج داشته و اکنون آن را از دست داده‌اید. یا ممکن است بطری‌های نوشیدنی آب، نوشابه و دوغ را جهت خنک شدن و نوشیدن با وعده‌های غذایی داخل یخچال قرار داده‌اید ولی هنگام برداشتن آن‌ها متوجه می‌شوید که بطری‌های نوشیدنی یخ زده‌اند.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا به معرفی مشکلاتی که باعث یخ زدن خوراکی‌ها و وسایل داخل یخچال فریزر می‌شوند، بپردازیم.

1. خراب شدن ترموستات یخچال فریزر

وظیفه ترموستات در یخچال فریزر تشخیص دما و انتقال آن به کنترل برد است که اگر این وسیله حیاتی یخچال خراب شود قادر به تشخیص درست دما نخواهد بود و در نهایت سرمای زیادی را تولید می‌کند. برای اینکه از سالم بودن ترموستات یخچال فریزر مطمئن شوید باید از یک مولتی متر استفاده کرده و آن را بررسی کنید.

2. خراب شدن کنترل برد یخچال فریزر

همانطور که گفته شد ترموستات دمای یخچال را تشخیص داده و آن را به کنترل برد انتقال می‌دهد، پس از آن کنترل برد به کمپرسور و یا اوپراتور دستور تولید سرما را می‌دهد. اگر قطعه‌ای از کنترل برد دچار مشکل شود دستور تولید سرمای زیادی را دریافت می‌کند و موجب یخ زدن خوراکی‌ها و وسایل داخل یخچال فریزر می‌شود. برای بررسی کنترل برد نیز می‌توانید از مولتی متر استفاده کنید.

3. عدم تنظیم دمای یخچال فریزر

یخچال فریزر جهت خنک و سالم نگه داشتن مواد غذایی، خوراکی‌ها و وسایل داخل خود به دمای متعادل نیاز دارد. گاهی ممکن است به اشتباه دمای یخچال فریزر را بالا ببرید و متوجه آن نشوید. همیشه سعی کنید ابتدا به چک کردن دمای یخچال فریزر بپردازید و در صورت درست بودن آن به موارد دیگر نگاهی بیاندازید.

4. خراب شدن دمپر در یخچال فریزر

با توجه به فاصله زمانی تنظیم شده با موتور باز شده، دمپر هوای سرد را به درون یخچال هدایت می‌کند. اگر خروجی هوای سرد (دمپر) به طور کامل باز بماند و یا فاصله‌ی زمانی آن‌ها دچار شود سرمای زیاد به داخل یخچال فریزر نفوذ می‌کند و موجب یخ زدن مواد غذایی و خوراکی در یخچال می‌شود. برای رفع خرابی دمپر می‌توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

5. ایجاد مشکل در عملکرد کمپرسور یخچال فریزر

کمپرسور در یخچال فریزر وظیفه دارد تا سرما را تهیه کرده و آن را منتقل کند. گاهی ممکن است کمپرسورها خراب شوند و سرمای فریزر را به داخل یخچال منتقل کنند. این عمل باعث می‌شود تا اغذیه و وسایل درون یخچال منجمد شوند. به این نکته توجه داشته باشید که وجود سرمای زیاد در یخچال و ادامه داشتن آن به صورت متوالی موجب خراب شدن بیشتر یخچال فریزر می‌شود.

علت یخ زدن جامیوه ای یخچال

یخ زدن جا میوه‌ای یخچال موجب می‌شود ما بسیاری از میوه‌های تازه و سالممان را از دست بدهیم و به دنبال علت یخ زدن جا میوه‌ای یخچال باشیم. ممکن است شما مهمانی ناخوانده داسته باشید و برای پذیرایی از آن به آوردن میوه و شیرینی بپردازید ولی هنگام باز کردن محفظه‌ی جا میوه‌ای با میوه‌های یخ زده در آن جا مواجه شوید.

از علت یخ زدن جامیوه ای یخچال می‌توان به خرابی ترموستات، خرابی سنسور، تنظیم نبودن دمای یخچال، خرابی برد الکترونیکی اصلی، خرابی و ایراد در دریچه دمپر و غیره اشاره کرد.

یخ زدن مواد غذایی داخل یخچالدلیل یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال

علت یخ زدن داخل یخچال اسنوا

اگر کاربران یخچال فریزر برندهای مختلفی هستید و با مواد غذایی یخ زده مواجه می‌شوید. فرقی نمی‌کند که به دنبال علت یخ زدن وسایل در یخچال معمولی هستید یا می‌خواهید علت یخ زدن داخل یخچال اسنوا و علت یخ زدن داخل  یخچال بوش را بدانید. در هرصورت پای یکی از قطعات دمپر ورودی هوا، سنسور دما، کنترل برد، ترموستات یا برد اصلی در میان است.

اختلال در عملکرد یکی از این قطعات می‌تواند علت یخ زدن داخل یخچال اسنوا باشد که شما با بررسی مشکلات یاد شده در موارد فوق و رفع آن‌های می‌توانید از این موضوع به خلاصی دست یابید.

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ

وقتی با مشکل انجماد موادغذایی در یخچال فریزرها مواجه می‌شوید فرقی نمی‌کند که کاربر یخچال کدام برند باشید. اگر به دنبال علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ هستید همانند برندهای دیگر فقط باید به چک کردن موارد بالا بپردازید و در صورت برخورد با هر کدام به رفع یا تعویض آن‌ها پرداخته شود.

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ یا علت یخ زدن داخل  یخچال بوش می‌تواند اختلال در عملکرد قطعات نام برده داشته باشد. پس اگر شما کاربر یخچال سامسونگ هستید فقط باید به بررسی مشکلات یاد شده بپردازید و در صورت عدم تعمیر آن‌ها با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

علت یخ زدن میوه در یخچال الکترواستیل

از علت یخ زدن میوه در یخچال الکترواستیل علاوه بر موارد یاد شده می‌توان به چسبیدن مواد غذایی به دریچه یخچال اشاره کرد. در پشت یخچال دریچه‌ای وجود دارد که هوای سرد تولید شده را به درون کابین یخچال می‌فرستد. سعی کرده از فاصله قرار گیری مواد غذایی نسبت به این دریچه اطمینان حاصل شود زیرا در صورت مجاورت مواد غذایی با این دریچه احتمال یخ زدگی آن‌ها بالا خواهد بود.

پس توجه داشته باشید برای رفع علت یخ زدن میوه در یخچال الکترواستیل علاوه بر مواردی مانند خرابی دمپر ورودی هوا، سنسور دما، کنترل برد، ترموستات یا برد اصلی به چسبیدن مواد غذایی به دریچه یخچال نیز توجه داشته باشید.

علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک

برفک زدن یخچال امری شایع در یخچال‌های قدیمی است اما علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک ممکن است برای بسیاری از افراد عجیب برسد اما ما قصد داریم تا این علت را جویا شویم و به رفع آن بپردازیم.

از علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک می‌توان به نامناسب بودن محل یخچال، عایق بندی نامناسب یخچال، هیتر(المنت)، تایمر، کلید اتصال هیتر، کندانسور و غیره آن اشاره کرد. شما برای رفع این مشکل ابتدا باید به پیدا کردن ایراد بپردازید و در نتیجه اگر از آن اطمینان حاصل کردید می‌توان آن را تعمیر کنید.

نحوه تمیز کردن و از بین بردن برفک فریزر

ابتدا یخچال را از برق بکشید و تمامی مواد غذایی داخل آن را تخلیه کنید. اگر کاربر یخچال فریزری هستید که باید به صورت دستی تمیز شود پس به تمیز کردن یخ‌های آن از قسمت فریزر بپردازید. همچنین می‌توانید ظرفی را پر از آب گرم کنید و در داخل آن‌ها قرار دهید و در آن را ببندید و سپس پنکه در هوای گرم روبروی فریزر باز روشن کنید. تا به سرعت یخ‌ها آب شوند. البته برای رعایت مسائل ایمنی پنکه را روی صندلی پلاستیکی بالاتر از سطح زمین قرار دهید تا با آب تماس نداشته باشد و مشکل ایجاد نشود.

زمانی که یخ‌ها آب شدند زمان آن است که تمیز کردن داخل دستگاه را شروع کنید. یک مایع تمیز کننده با یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین را به نسبت یک چهارم پیمانه آب درست کرده و با اسفنجی نرم تمام محیط داخلی یخچال یا فریزر را با آن محلول تمیز کنید.

درب یخچال را ببندید و آن را به برق بزنید تا روشن شود اما برای گذاشتن مواد غذایی درون یخچال و فریزر عجله نکنید زیرا فضای داخلی یخچال به خوبی خنک نشده و بعد از گذشت نیم ساعت می‌توانید مواد غذایی و خوراکی‌ها را درون یخچال قرار دهید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

منبع
lkiran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا