اینترنت و وب

چگونه جیمیل بسازیم؟

جیمیل چیست؟

یکی از سرویس‌های رایگان گوگل است که به کاربران فضای رایگان جهت ایمیل ارائه می‌دهد. نسخه آزمایشی گوگل در ۱ آوریل ۲۰۰۴ ارائه شد، به این صورت که هر کاربر می‌توانست با دریافت دعوت‌نامه از کاربری دیگر که دارای حساب جی‌میل بود دارای حساب ایمیل شود و از خدمات آن استفاده کند. این سرویس در ۷ فوریه ۲۰۰۷ برای عموم آزاد شد و نیازی به دعوت‌نامه برای عضویت نبود و در ۷ ژوئیه ۲۰۰۹ از حالت آزمایشی بیرون آمد، که در آن زمان دارای ۱۴۶ میلیون کاربر در هر ماه بود.

امروز با آموزش قدم به قدم ساخت اکانت جیمیل در خدمتتون هستیم. برای شروع روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک: ساخت اکانت جیمیل

پس از کلیک بر روی لینک فوق، صفحه ای همانند صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد:


سپس کافیست بر روی دکمه قرمز رنگ با عنوان “CREATE AN ACCOUNT” کلیک کنید. سپس وارد صفحه ای همانند صفحه ی زیر میشوید:

در اینجا لازم است اطلاعاتی از قبیل نام(First Name) و نام خانوادگی(Last name)، نام کاربری(Username) و رمز عبور(Password) که از شما خواسته شده است را تکمیل کنید. جیمیل بصورت پیشفرض یک نام کاربری بلااستفاده را برای شما انتخاب میکند، شما میتوانید نام کاربری دلخواه خود را داشته باشید، توجه داشته باشید که نام کاربری نباید تکراری باشد، چند نام کاربری را تست کنید تا موفق شوید.

تبلیغات

برای انتخاب رمز عبور بایستی از یک رمز عبور ترکیبی که شامل اعداد، حروف و نشانه ها باشد استفاده کنید. مانند: “demo$123

نکته: در تکمیل اطلاعات فوق دقت لازم را داشته باشید.

بر روی “Next” کلیک کنید تا به مرحله ی بعد بروید.

اگر موفق به عبور از مرحله قبل شدید صفحه ی زیر برای شما به نمایش درخواهد آمد:


فیلد اول شماره همراه شما را میخواهد، کافیست از لیست نمایش داده شده “ایران” را انتخاب و شماره همراه خود را وارد کنید. در وارد کردن شماره همراه دقت داشته باشید، در مراحل بعد پیغامی جهت صحت شماره همراه به تلفن همراه شما ارسال میگردد.

فیلد دوم از شما ایمیلی جهت بازیابی و ارسال اطلاعات ایمیل ساخته شده به آن را میخواهد اگر ایمیل دیگری دارید وارد کنید، اگر ندارید فیلد را خالی بگذارید.

در فیلد سوم تاریخ تولد خود را به صورت میلادی وارد کنید.

فیلد آخر هم جنیست شما را درخواست میکند جنسیت خود را مشخص کنید و روی دکمه “Next” کلیک کنید.

اگر با موفقیت از مرحله قبل گذر کردید، صفحه ی زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:

در این مرحله جهت صحت شماره همراه، پیغامی برای گوشی شما ارسال میشود اگر شماره همراه شما صحیح است روی دکمه “Send” کلیک کنید در غیر اینصورت روی دکمه “back” کلیک کرده و اطلاعات را اصلاح کنید. و چنانچه به هر دلیلی به گوشی خود دسترسی ندارید روی دکمه “Not now” کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

اگر از مرحله قبل عبور کردید صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

و بالاخره مرحله ی پایانی، در این مرحله گوگل نیازمند است تا شما شرایطی از قبیل حفظ حریم خصوصی و غیره را تایید کنید با کلیک بر روی “I agree” این شرایط را بپذیرید.

تبریک میگوییم! جیمیل شما اکنون ساخته شده است.

اکنون شما باید به پنل مدیریتی جیمیل خود هدایت شوید، اگر به صفحه ی مدیریت جیمیل خود وارد شده اید صفحه ای همانند صفحه ی زیر را مشاهده میکنید:

شما میتوانید برای ارسال پیام و مشاهده ی ایمیل های دریافتی از پنل سمت چپ استفاده کنید. لازم به ذکر است شما تا حداکثر 15 گیگابایت میتوانید انتقال پیام و داده در سرویس جیمیل خود داشته باشید. امیدورام که این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

خسته نباشید!

به این مطلب امتیاز دهید

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا