اینترنت و وب

SEM چیست؟

SEM مخفف search engine marketing شکلی از بازاریابی اینترنتی است که درگیر ترویج وب سایت ها با افزایش نمایش آنها در نتایج جستجو با استفاده از بهینه سازی و تبلیغات است. همانند دیگر تکنیک های بازاریابی، SEM روش های SEO را شامل می شود.

SEM پروسه جمع آوری و هدایت ترافیک بازدید و دیده شدن وب سایت در نتایج جستجو ، با استفاده از اقدامات پولی و غیر پولی است.

مولفه های SEM

جدا از بهینه سازی موتور های جستجو،SEM شامل استفاده از بهینه سازی پولی، مانند پرداخت پول به ازای هر کلیک و یا انواع تبلیغات می شود. بیشتر اوقات SEM اکیدا درگیر فعالیت های تبلیغاتی و پرداخت به ازای کلیک می شود. اما اگر شما از SEO و جستجوی پولی استفاده می کنید، این اقدامات زیر مجموعه SEM قرار می گیرد.

پرداخت برای تبلیغ در نتایج جستجو
پرداخت به ازای کلیک (PPC)
پرداخت به ازای هر تماس کاربر (ویژه دستگاه های موبایل)
پرداخت به ازای هر خرید
Google AdWords پر استفاده ترین پلتفرم برای جستجو های پولی است و نقش مهمی در SEM دارد.

sem

تفاوت اصلی SEM و SEO

تفاوت اصلی بین این دو عبارت این است که سئو یک مولفه از SEM محسوب می شود. همانطور که در بالا اشاره شد، SEM شامل مولفه هایی چون بهینه سازی پولی، پرداخت به ازای کلیک و بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

بر این اساس :

SEO : جمع آوری ترافیک بازدید به وسیله اقدامات غیر پولی و رایگان است.

SEM : خرید ترافیک بازدید از طریق قرار گیری در نتایج جستجو با پرداخت هزینه است.

ذکر این نکته مهم است که شما هرگز نباید از عبارات SEM و SEO به جای یکدیگر استفاده کنید، زیرا اینها عبارات یکسانی نیستند.

sem

کدام یک بهتر است :

بسیاری از بازاریابان شک دارند که کدامیک بهتر از دیگری است. اما در عمل می توان دید که SEO رویکرد بهتری است ، ضمن اینکه باید توجه داشت SEM واقعی بدون استفاده از SEO موفق نخواهد بود.

به علاوه موقعیت های فراوانی وجود دارد که پرداخت به ازای کلیک بیشتر از SEO معنی پیدا می کند. برای مثال،اگر شما به تازگی وب سایتی را راه اندازی کردید و قصد دارید به سرعت مورد بازدید قرار بگیرد، فکر خوبی است که یک عملیات پرداخت به ازای کلیک را آغاز کنید زیرا به زمان کمتری نسبت به SEO نیاز دارد، اما این مطلب نیز غیر عقلانی است که فقط بخواهید از پرداخت به ازای کلیک استفاده کنید و اصلا سراغ بهینه سازی موتور های جستجو نروید.

اگر چه SEO به زمان زیادی نیاز دارد تا نتایج را نشان دهد، اما در انتها هزینه بسیار کمی دارد و شما اعتبار جستجویی را ایجاد کرده اید که با استفاده از پرداخت به ازای کلیک به آن دست نمی یافتید.

وقتی زمان آن فرا می رسد که بهترین تاکتیک را انتخاب کنید، بسیار مهم است که نیازهایتان را مشخص کنید، اما مطمئن شوید که ابتدا کاملا تفاوت بین نوع اقدامات را درک کرده اید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

اطلاعات بیشتر...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا