پوست و مو

بهترین روش استفاده از سفیداب

کیسه کشیدن پوست، تمام سلول‌های مرده و تجمع شده روی پوست را از بین می‌برد و باعث جوان سازی پوست و کاهش تعریق بدن می‌شود.

تبلیغات

کیسه و روشور یا همان سفیداب برای پوست بدن مفید است.

از گذشته‌های دور و در حمام‌های عمومی، کیسه کشیدن امری تقریباً واجب محسوب می‌شد که خیلی‌ها بر این باور بودند که عمل کیسه کشی و برداشتن لایه‌ی چرک از بدن، می‌تواند برای سلامت انسان مفید باشد که اتفاقاً امروزه نیز محققان به این نتیجه رسیده‌اند که در قدیم حرف‌هایی که زده می‌شد آنچنان هم بی حساب و کتاب نبوده.

فواید کیسه کشیدن در حمام

با مختصر توضیح بالا شاید جواب سؤالی که در عنوان مطرح کرده‌ایم را تا حدودی گرفته باشید، ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که این موضوع از لحاظ منطقی و اصولی، به شرایط و جنس پوست افراد نیز بستگی دارد و هر کس خودش می‌تواند با توجه به جنس پوست خود، تصمیم به استفاده از سفیداب بگیرد و یا نگیرد!

ما در این مبحث به فواید مختلفی که استفاده از سفیداب و یا همان سفیداب می‌تواند داشته باشد می‌پردازیم و تصمیم استفاده از آن را به خود شما واگذار می‌کنیم. سفیداب شبیه به توپ‌های کوچک سفیدرنگی می‌باشد که نوعی لایه بردار و سفیدکننده‌ی پوست بدن محسوب می‌شود.

تبلیغات

همچنین بخوانید: علت چربی پوست صورت + ماسک برای از بین بردن چربی صورت

این فرآورده وقتی روی پوست مالیده می‌شود باعث می‌شود که سلول‌های مرده‌ی بدن را از بین ببرد و در نتیجه به پاکیزگی و سفید شدن رنگ پوست بدن کمک کند.

همچنین وقتی سفیداب را روی کیسه می‌مالید و برای کشیدن به بدن آماده می‌کنید، همین عمل کیسه کشیدن پوست، باعث می‌شود تا تمام سلول‌های تجمع یافته بر روی پوست از بین بروند و کاهش تعریق بدن را نیز به دنبال داشته باشد.

به علاوه وقتی روی پوست خود، به وسیله‌ی روشور و یا سفیداب، کیسه می‌کشید، ازآنجایی‌که منافذ پوستی باز می‌شوند، ناخودآگاه باعث می‌شوید تا اکسیژن‌رسانی به پوست راحت تر و سریع‌تر صورت گیرد که این عمل می‌تواند شما را به رسیدن به رؤیای پوستی شفاف‌تر و سالم تر کمک کند.

بهترین روش استفاده از سفیداب 1طرز استفاده از سفیداب برای صورت

نکاتی حائز اهمیت در استفاده از سفیداب

 1. اگر تصمیم به استفاده از سفیداب دارید و می‌خواهید به طور مداوم از آن استفاده کنید توصیه می‌شود که برای گرفتن نتایج بهتر، سعی کنید هفته ای یکبار از سفیداب استفاده نمایید تا آلودگی‌ها را به طور مدام از پوستتان جدا سازید.
 2. وقتی عمل کیسه کشیدن به وسیله‌ی سفیداب را انجام می‌دهید بایستی حتماً پوست خود را پس از کیسه کشی، زیر آب سرد بگیرید تا عمل لیفتینگ طبیعی (کشیده شدن پوست به جهت جوان‌سازی بیشتر) به صورت خود به خودی برای شما انجام گیرد.
 3. عموم مردم به کیسه شدن بدن بسیار اعتقاد دارند این کار باعث می‌شود تا پوست مرده کنده شود و با بهتر کردن وضعیت جریان خون، قوام بهتر و رنگ بهتری به پوست می‌دهد. بدن دائماً در حال دوباره‌سازی سلول‌هایش می‌باشد و هر وقت که ما جریان خون آن را بهتر کنیم در واقع به این پروسه دوباره جایگزینی کمک کرده‌ایم.
 4. قبل از حمام تمام بدن خود را با یک کیسه حمام یا لیف مالش دهید. کیسه حمام ارجحیت دارد چرا که قوی‌تر و مؤثرتر می‌باشد فقط لازم است که برای چند دقیقه با آن خود را مالش دهید پوست شما برافروخته می‌شود و اگر بتوانید خود را عادت دهید تا هر روز این کار را انجام دهید. متعجب خواهید شد که تا چه حد بر پوست شما اثر مثبت خواهد داشت.
 5. برای برخی از افراد اگر بخواهند این کار را در حمام انجام دهند کار خیلی سختی می‌باشد استفاده از کیسه در خارج از حمام باز هم خوب است ولی اثر سایندگی کمتری دارد. در حمام بایستید با نمک بدن خود را ماساژ دهید سپس آبکشی کنید بدن خود را در صورت خشک بودن پوست چرب نمایید.
 6. در ایرلند خانم‌ها از مخلوط شکر و روغن برای آرنج زانو و پاهایشان استفاده می‌کنند و استفاده از آن برای تمام بدن هم مؤثر است. بابلی‌ها پوست خود را با سنگ خارا (سنگ پا) می‌ساییدند تا آن را صاف کنند.
 7. چینی‌ها سابقاً بعد از غوطه‌وری در آب با یک کیسه حمام نسبتاً خشک و خوب فشرده شده پوست خود را پاک می‌کردند. کیسه حمام را محکم به طرف بالا بکشید و متوجه خواهید شد که این کار همزمان با اینکه جریان خون پوست را بهتر می‌کند. پوست‌های مرده را نیز جدا می‌کند شما تکه‌های پوست مرده و چرک را می‌بینید که از پوست جدا می‌شوند.

روشور یا همان سفیداب برای پوست بدن مفید است یا مضر؟

ساختار سنّتی این محصول چیزی بیش از ترکیب گل سفید و نخاع برخی جانوران نیست و این عامل یعنی دارا بودن روغن آن هم از نوع حیوانی (دارای درصد چربی بیشتر)، خود، گاه نقطه قوّت آن و گاه نقطه ضعف و موجب مردود دانستن استفاده از این فراورده شمارده می‌شود.

تبلیغات

همچنین بخوانید: طرز تهیه کرم شب دست ساز و خانگی

یک متخصص بیماری‌های پوست و مو: استفاده از سفیدآب را برای نظافت پوست، غیرعلمی عنوان کرد. استفاده از سفیدآب نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه در برخی موارد منجر به انتقال تب مالت می‌شود و باید از به کار بردن آن و استفاده از کیسه ضخیم و خشن به‌خصوص برای نظافت پوست اطفال و نوجوانان خودداری کرد.

شستشوی پوست با استفاده از لیف نرم و صابون مناسب باید هفته‌ای 2 تا 3 بار و در صورت چرب بودن، هفته‌ای 4 بار صورت گیرد و چنانچه پس از استحمام خشکی پوست بیش از حد باشد، از مرطوب‌کننده فاقد چربی زیاد استفاده شود.

همچنین بخوانید: درمان خشکی پوست ناشی از شستشوی زیاد

روش استفاده از سفیداب

برای این که بتوانید پوست صورت همیشه روشن و شاداب داشته باشید باید مقداری سفیداب را با مقداری شیر و روغن‌زیتون مخلوط کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از حدود ۱۵ دقیقه این محلول را از روی پوستتان بشویید و به سرعت شاهد بهتر شدن پوست صورت خود شوید. شیر و زیتون هر دو باعث ترمیم بافت‌های پوست می‌شوند و هنگامی‌که با سفیداب ترکیب شوند به دارویی معجزه‌آسا تبدیل می‌شود.

تبلیغات

همچنین بخوانید: خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای پوست، مو و ابرو

نباید سفیداب را با کیسه‌های خشن و زبر بر روی پوست مالید، زیرا ممکن است باعث بروز بیماری تب مالت شود. اغلب مردم این اشتباه را مرتکب می‌شوند و با کیسه‌های زبر سفیداب را بر روی پوستشان می‌مالند.

بهترین راه برای استفاده کردن از سفیداب این است که مقداری سفیداب را ابتدا بر روی یک لیف نرم بمالید و بعد به آرامی لیف نرم را بر روی پوستتان بکشید تا سفیداب بر روی پوستتان بهتر اثر کند.

نکته: کودکان پوست حساس‌تری نسبت به افراد بزرگسال دارند و اگر قصد دارید تا به بدن کودکان خود سفیداب بزنید باید از لیف‌های بسیار نرم استفاده کنید تا کودکانتان دچار بیماری نشوند.

4/5 - (150 امتیاز)

تبلیغات

منبع
delgarmaftabnewsگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

‫38 دیدگاه ها

 1. آخر من متوجه نشدم سفیدآب خوبه یانه من خودم وقتی سونا میرفتم بعداز چند دقیقه که عرق میکردم وقتی بدنمو ماساژ میدادم ازش چرک بیرون میومد ولی ازوقتی که تصمیم گرفتم حداقل هفته ای یکبار کیسه بزنم خیلی بهتر شدودیگه ازچرک زیادخبری نبود حداقل دیگه توسونا خجالت نمیکشیدم😨

 2. سلام خدمت کسانی که سبزه هستند و میخواهند سفید شن
  من از اون موقع که به دنیا آمدم سبزه بودم مث بابام و من هفته ای یک بار سفید آب میزنم از بین نمیبره و سفید نمیکنه بد هم نیست خلاصه اون کسانی که از اول سبزه بودن با هیچ درمانی سفید نمیشن😭من خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ناراحتم بابت این موضوع🤐 این هم تجربه ی من

  موافقم 4
  مخالفم 3
  1. عزیززز دلم سبزه ها خیلی هم ناز و بانمکن 🙂 چرا خودتو اذیت کردی آخه😘😘😘

   موافقم 13
  2. عزیزم علم بیشرفت کرده برای درمان قطعی سبزه بودن گلوتاتیون هست که هم بصورت قرص هم سرم
   میتونید سرچ کنید معتبر ترین پیج وارد کننده گلوتاتیون اینستا از گوگل پیدا کنید و سفارش بدید بصورت ۶ ماه مدام من خودم خیلی سبزه بودم و الان عالیی شدم

  1. من که تا حالا از سفید اب استفاده نکردم میخوام استفاده کنم ولی میترسم جواب منفی بزاره و صورتم خراب شه

    1. سلام سفید اب رو با آب خیس کنیم یا رنده بزنیم وپودرش کنیم بعد بزنیم ب بدنمون

 3. حالا نفهمیدم سفیدآب باید پودر کرد چیزی باش قاطی کرد به پوست زد یا همین شکلی ک هس رو پوست ماساژ داد ؟ 🤕

  1. نیازی نیست ماده ای باهاش مخلوط بشه.
   شما میتونید توی دستتون پودرش کنید و روی بدنتون ماساژ بدید.
   همچنین میتونید روی کیسه مخصوصش بکشید و بعد بدنتون رو کیسه بکشید.
   کیسه مخصوص سفیداب، نوعی پارچه هست که میتونید از عطاری ها خرید نمایید.

   1. حتمابایدپودرکرد؟
    و یامیشه فقط خودشوروی پوست ماساژداد و شست؟

    1. برای استفاده صحیح از سفیداب، ابتدا با آب گرم دوش بگیرید تا منافذ پوستتون باز بشه و پوست مرده بدن تغییر رنگ بده.
     سپس اجازه بدید آب بدن بچکه که خیس خیس نباشه چون عملا در این صورت استفاده از سفیداب بدون فایده است.
     سپس پوستتون رو کمی به سفیداب آغشته کنید (میتونید آروم به پوستتون بکشید یا قسمتی از سفیداب رو با دستتون پودر کنید و سپس به بدنتون بکشید).
     سپس با دست یا کیسه پارچه ای مخصوص سفیداب پوستتون رو ماساژ بدید.
     شما حتی میتونید ساعاتی قبل از استحمام به بدنتون مرطوب کننده یا وازلین بزنید.

 4. من پودرش کردم خواستم با آب قاطی کنم ولی موند رو آب قاطی نشدن با هم

  1. نباید با آب مخلوط بشه.
   باید مستقیم روی پوست استفاده بشه.

 5. از صابون سفید آب چند روز در هفته باید استفاده کرد و چقدر روی صورت باید باشه؟؟

  1. برای استفاده صحیح از سفیداب، ابتدا با آب گرم دوش بگیرید تا منافذ پوستتون باز بشه و پوست مرده بدن تغییر رنگ بده.
   سپس اجازه بدید آب بدن بچکه که خیس خیس نباشه چون عملا در این صورت استفاده از سفیداب بدون فایده است.
   سپس پوستتون رو کمی به سفیداب آغشته کنید (میتونید آروم به پوستتون بکشید یا قسمتی از سفیداب رو با دستتون پودر کنید و سپس به بدنتون بکشید).
   سپس با دست یا کیسه پارچه ای مخصوص سفیداب پوستتون رو ماساژ بدید.

   1. تو متن نوشته شده که با آب سرد بشوریم تا عمل نمیدونم چی انجام بشه و بعد ….

    1. بله درسته.
     شستشو با آب سرد پس از کیسه کشی.
     قبل از کیشه کشی با آب گرم بدنتون رو شستشو بدید.

     موافقم 2
     مخالفم 3
 6. بالاخره خوبه یا باعث تب مالت میشه یه جا نوشته با کیسه استفاده کنید ،یه جا نوشته با کیسه باعت بیماری میشه

 7. من کلا هیچی سر درنیاورده
  هر جا رفتم یه چیز متفاوت گفتن!
  😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞

 8. ببینین مگه بااب گرم دوش نگرفتین من که عادت دارم هرصبح دوش میگیرم بعده دوش که توحمام بدن وصورتتون بخورکرد سفیدابو تودستتون له کنین بزنین به صورت وحدود ۵دقیقه ماساژدهیدب ارامی من که براپوست صورتم استفاده میکنم خداییش لایه برداره راضیم حتی منافذبازپوست صورتمم بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا