گردشگری

هلند، سرزمین گل‌ها را بیشتر بشناسید!

با دوچرخه به کشف سرزمین گل‌ها بروید.

اگر خوش شانس باشید و هواپیمایتان روی باند Kaagbaan در فرودگاه اسخیپول در آمستردام بنشیند، دیدگاه اولیه شما تأیید می‌کند که هلند در واقع سرزمین گل‌ها است. حتی برج ایفل هم نمی‌تواند با میلیون‌ها چراغ چشمک زن در ردیف‌های بی پایان گلخانه‌های گل، شبیه به شهرهای شیشه ای درخشان، رقابت کند. می‌توانید حتی خوش شانس تر باشید و نگاهی اجمالی به مزارع رنگی وصله ای که از لاله‌ها، کروکوس ها، گل محمدی و گلادیاس ها تشکیل شده‌اند، بیندازید.

کشور هلند به پنیر و فوتبال معروف است اما گل‌ها همچنان محصول برتر صادراتی هلند هستند که درآمد سالانه 6.2 میلیارد یورو را نشان می‌دهد. این چیزی است که کشور کوچک هلند را بزرگ می‌کند.

هلند سالانه 1.7 میلیارد گل شاخه بریده تولید می‌کند که تقریباً 60٪ تجارت جهانی را نشان می‌دهد و آن را به دره سیلیکون صنعت گل تبدیل می‌کند.

پاپ از هلند تشکر می‌کند که هر ساله میدان سنت پیتر را با گل تزئین می‌کند و بسیاری از 20 میلیون گردشگر خارجی برای به دست آوردن آن سلفی آرزویی در یک مزرعه گل تلاش می‌کنند. شور و شوق آن‌ها باعث می‌شود که گاهی پرورش دهندگان گل غر بزنند زیرا آن‌ها مجبورند سفیرانی را برای محافظت از محصول ارزشمند خود اعزام کنند و بازدیدکنندگان را از لگدمال کردن گلهایشان باز دارند.

نگاه کنید اما لطفاً دست نزنید.

لذت بردن از گل‌های هلندی فعالیتی محدود به بهار نیست. در هر فصلی مکان‌هایی برای بازدید و گل برای تحسین وجود دارد. بگذارید داستان گل هلندی به شما الهام بگیرد.

تاریخچه هلند

تا قرن نوزدهم میلادی هلند فقط یک دلتای رودخانه بود که به مناطق مختلف تقسیم شده بود، بیشتر آن‌ها دولت‌های خاص خود را داشتند. تا اینکه در تاریخ 29 مارس 1814 بود که ملت پادشاهی متحد هلند تحت حکومت خانواده ارنج-ناسائو متولد شد.

  • هلند از سال 1814 دارای سلطنت مشروطه است.
  • کینگ ویلم الکساندر از سال 2013 رئیس دولت هلند است.
  • نایمگن و ماستریخت از قدیمی‌ترین شهرهای هلند هستند.

سلطنت

در قرون وسطی، مدت‌ها قبل از اینکه خانواده ارنج-ناسائو به سلطنت‌های هلند تبدیل شوند، هلند به بسیاری از شهرستان‌ها و پادشاهی‌ها تقسیم شد. بعداً مناطق هلند تحت حاکمیت لردهای اسپانیایی و اتریشی قرار گرفتند. تنها در سال 1750 بود که ویلیام چهارم از ارنج-ناسائو به عنوان مدیر ارثی اعلام شد و آرنج‌ها برای اولین بار ادعای قدرت کردند.

از سال 1814، هلند پادشاهی مشروطه است. ویلیام اول در 16 مارس 1815 خود را پادشاه هلند اعلام کرد و سعی کرد با معرفی سلطنت موروثی منافع خانواده خود را تأمین کند. رئیس دولت فعلی ما، آخرین رهبر سلطنتی، پادشاه ویلم الکساندر است که در سال 2013 سلطنت را به دست گرفت.

ظهور شهرهای هلند

هلند پر از شهرهایی با تاریخ است که به دوران باستان باز می‌گردد. باستانی‌ترین شهرهای هلند ماستریخت و نایمگن هستند. اوترخت، دون‌تر، میدلبورگ و استاورن نیز از قرن‌های اولیه دوران مشترک آباد شده‌اند. همه این تاریخ را می‌توان در معماری و فرهنگ این شهرها و شهرهای باشکوه مشاهده کرد. آمستردام این شهر بزرگ از سال 1000 ایجاد شد.

به دلیل خوش شانسی تجاری، آمستردام به بزرگ‌ترین شهر هلند تبدیل شد. قرن هفدهم، که در هلند به عنوان قرن طلایی شناخته می‌شود، ثروت، قدرت و فرهنگ عظیمی را برای هلند، به ویژه آمستردام به ارمغان آورد. در این قرن بود که این شهر کانال‌های معروف خود را به دست آورد.

جنگ جهانی دوم

هلند در طول قرن‌ها درگیر جنگ‌های مختلفی بوده است، اما جنگ اخیر آن که تأثیر فوق‌العاده‌ای داشته است، جنگ جهانی دوم بود. برای هلند، این جنگ هنگامی آغاز شد که آلمانی‌ها در 10 مه 1940 حمله کردند. ارتش هلند برای جنگ مدرن آماده نبود و پس از آن که آلمان‌ها در 14 همان ماه روتردام را بمباران کردند و تهدید کردند که چندین شهر بزرگ دیگر را در همان شهر نابود خواهند کرد. هلند در پانزدهم همان ماه تسلیم شد.

در طی پنج سال اشغال، متعاقباً صنعت هلند به طور کامل برای حمایت از جنگ به کار گرفته شد و با ادامه دارشدن جنگ تدارکات به طور چشمگیری کم شد. در طول زمستان 44 – 45، که برای هلندی‌ها به عنوان زمستان گرسنگی شناخته می‌شود، 20،000 نفر از گرسنگی مردند.

آزار و شکنجه یهودیان

آزار و شکنجه یهودیان نیز با ادامه جنگ بشدت ناخوشایند شد. آلمانی‌ها در سال‌های اولیه اشغال خود “شورای یهودیان” ایجاد کرده بودند و اعلام کردند که اگر خود یهودیان ثبت نام کنند، در امان خواهند بود. هنگامی که اخراج‌ها آغاز شد، فریب آن‌ها فاش شد. در نهایت، 100000 یهودی هلندی در اردوگاه‌های کار اجباری به قتل رسیدند. در آن میان آن فرانک بود، دختری که با خاطرات روزانه‌اش در زمان اشغال به شهرت رسید.

هلند و آب

هلند قرن‌هاست که درگیر رابطه عشق / نفرت با آب است. جای تعجب نیست، از آنجا که یک چهارم کشور زیر سطح دریا است – تا 7 متر در پایین‌ترین نقطه! این بدان معناست که هلندی‌ها باید همیشه از خود در برابر آب محافظت کنند، زیرا هیچ کس نمی‌خواهد طغیان دریای شمال سال 1953 را دوباره زنده کند. هلندی‌ها مهارت زیادی در ساخت اسکله‌های محکم داشتند، که در Delta Works به اوج خود رسید.

هلندی‌ها نیز از اوایل قرن یازدهم به بعد، هنگامی که برای محافظت از رسوبات سیل در امتداد ساحل، سد ساختند، بیشتر زمین خود را از دریا و دریاچه پس گرفتند. با شروع قرن 16، هلندی‌ها شروع به تخلیه دریاچه‌ها با استفاده از آسیاب‌های بادی، به ویژه در استان نورد هلند کردند.

هلند کشوری با آب و هوای نسبتاً معتدل

هلند از آب و هوای دریایی متوسط و زمستان‌های نسبتاً معتدل و تابستان‌های نه چندان گرم برخوردار است. اثر ثانویه آب و هوای ساحلی بر این واقعیت است که ممکن است باران در طول سال ببارد. هیچ فصل بارانی واقعی وجود ندارد و قطعاً دوره‌های خشک طولانی وجود ندارد. در نتیجه، بسیاری از ساکنان هلند احساس می‌کنند که در یک کشور بارانی زندگی می‌کنند.

بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید همیشه لباس گرم در چمدان خود داشته باشید.

اسکیت روی یخ طبیعی فقط در زمستان امکان پذیر است، به شرطی که برای چند روز یخ زده باشد. اسکیت روی یخ روی زمین یخ مصنوعی در زمستان در چندین شهر امکان پذیر است.

بهار در هلند معمولاً به معنای گل، دوچرخه سواری، خوابیدن در ساحل یا نوشیدن یک نوشابه سرد است.

هفت دلیل برای گردش با دوچرخه در هلند:

هلند کشور نهایی دوچرخه سواری است.

هیچ جای دیگری در جهان وجود ندارد که مردم به اندازه هلند دوچرخه‌های خود را دوست داشته باشند.

یک دوچرخه شما را به مکان‌های خاصی می‌برد که ماشین‌ها نمی‌توانند در آنجا بروند. بنابراین، دوچرخه سواری بهترین راه برای کشف واقعی هلند است.

ما هفت دلیل دوچرخه سواری در هلند را برای شما ذکر کرده‌ایم.

هلند

1-هلند بهشت دوچرخه سواری در اروپا است.

یک دوچرخه الکترونیکی اجاره کنید و مانند یک هلندی محلی در شهر دوچرخه سواری کنید.

از مناظر بی نظیر لذت ببرید.

در هر زمان ممکن هلندی‌ها همه کارها را با دوچرخه انجام می‌دهند. غرق شدن در فرهنگ هلند راهی بهتر از سوار شدن بر دوچرخه و کشف داستان‌های هلند از این طریق نیست.

2- همه می‌توانند در هلند دوچرخه سواری کنند.

دوچرخه سواران جوان و پیر، باتجربه و افرادی که تجربه دوچرخه سواری کمی دارند به دلیل اینکه هلند کشوری مسطح است و بنابراین صرف نظر از سن و تجربه، شما می‌توانید دوچرخه سواری کنید. حتی تورهای مخصوص دوچرخه سواری و تعطیلات دوچرخه سواری برای کودکان در نظر گرفته شده است.

3-هلند دارای زیباترین مسیرهای دوچرخه سواری در جهان است.

چه بخواهید یک روز سوار شوید یا چند روز به یک تور دوچرخه سواری بروید، هلند مکانی برای رفتن است. چندین مسیر ملی دوچرخه سواری وجود دارد که مخصوصاً برای تورهای دوچرخه سواری به مدت چند روز ایجاد شده است. اگر یک تور یک روزه را ترجیح می‌دهید، می‌توانید از شبکه مسیر دوچرخه سواری برای انتخاب راحت برنامه سفر استفاده کنید. گم شدن (عملاً) غیرممکن است!

4-دوچرخه‌های الکترونیکی و بزرگراه‌های دوچرخه

این روزها دیگر دوچرخه‌های الکترونیکی فقط مخصوص سالمندان نیستند! در هلند، افراد جوان آن‌ها را به مدرسه می‌رسانند و افراد بیشتری برای کار با دوچرخه الکترونیکی سفر می‌کنند. در بعضی از نقاط، برای جلوگیری از مزاحمت ماشین‌ها، چراغ راهنمایی و چهارراه‌های خطرناک، می‌توانید از اتوبان مخصوص دوچرخه سواری استفاده کنید.

این مسیرهای ویژه دوچرخه سواری برای پیمودن مسافت‌های طولانی با دوچرخه الکترونیکی شما بسیار مناسب است.

بنابراین شما می‌توانید در اوقات فراغت خود به مسافرت بروید.

5-هلند دارای مسیرهای دوچرخه سواری به ارزش 37000 کیلومتر است.

و این مسیرها شما را به جذاب‌ترین نقاط هدایت خواهند کرد. با دوچرخه به جاهایی سفر کنید که ماشین نمی‌تواند به آنجا برود.

6-دوچرخه سواری در هلند بی خطر است.

هلندی‌ها به دوچرخه سوار عادت دارند و در ترافیک به آن‌ها توجه می‌کنند. علاوه بر این، بیشتر مسیرهای دوچرخه سواری از جاده جدا هستند، بنابراین نگران ترافیک نخواهید بود. علاوه بر این، هلند از نظر ایمنی در ترافیک در میان پنج کشور برتر جهان قرار دارد.

7-دوچرخه سواری باعث خوشحالی شما می‌شود.

به راحتی می‌توانید تمام نگرانی‌های خود را هنگام دوچرخه سواری در یک منظره زیبای گل و درخت و کوهستان و رودخانه فراموش کنید.

شهرهای معروف هلند

لیوواردن (Leeuwarden)

لیوواردن به خاطر مرکز تاریخی شهرش مشهور است و دارای بیش از 600 بنای تاریخی از جمله برج معروف برج خود، Oldehove است. این شهر یک قطب فرهنگی با جذابیت بی نظیر ساختمان‌های قرون وسطایی، باغ وحش‌های بزرگ، ارائه کانال‌ها، ترکیبی از مناطق خرید و زندگی شبانه موجود است. لیوواردن همچنین به عنوان محل تولد گرافیست M.C شناخته می‌شود.

هلند

روتردام (Rotterdam)

روتردام شهری با چهره‌های مختلف است: یک شهر بندری زیبا، یک شهر شبانه روزی، یک شهر خرید پیچیده و یک شهر هنری زیبا. بیش از هر چیز، روتردام شهر معماری هلند است که نوآوری را تحریک می‌کند. افق آن همیشه در حال تغییر است. کارهای زیادی در میان آسمان خراش‌های روتردام وجود دارد. می‌توانید با خیال راحت خرید کنید، از غذاهای عالی لذت ببرید و از مجموعه ای از موزه‌ها و جاذبه‌های مرکز و اطراف شهر دیدن کنید.

لاهه (Hague)

لاهه تنها شهر بزرگی است که ساحلی مستقیماً در ساحل دریای شمال دارد. این شهر دارای بناهای تاریخی، هتل‌های شیک و قلب سیاسی است. دولت هلند از Binnenhof تاریخی اداره می‌شود و کاخ دفتر King را می‌توان در Noordeinde یافت. می‌توانید از موزه‌های هنری زیبا و یک روز خرید در سطح عالی بازدید کنید. تراموا تنها در مدت بیست دقیقه شما را از مرکز شهر به Scheveningen و Kijkduin منتقل می‌کند، جایی که می‌توانید از آفتاب، ساحل و دریا لذت ببرید.

بعد از فرانسه و بلژیک، هلند نیز ممکن است به عنوان یک مقصد آشپزی در کلاس جهانی شناخته شود. در زیر نام چند تا از بهترین رستوران‌های هلند آورده شده است:

  • De Librije ★★★
  • Inter Scaldes ★★★
  • Aan de Poel ★★☆
  • De Kromme Watergang ★★☆
5/5 - (1 امتیاز)
منبع
holland

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا