صورت

چطور عمل بینی بدون دردی داشته باشیم؟

جراحی بینی بدون درد یکی از مهم‌ترین دغدغه افرادی است که به دنبال انجام جراحی بینی هستند. همان‌طور که می‌دانید، جراحی بینی یا رینوپلاستی، امروزه یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی است که افراد بسیاری خواهان آن هستند. برخی از افراد به منظور بهبود زیبایی و برخی دیگر برای درمان یک بیماری یا نقص مادرزادی، به دنبال انجام عمل بینی هستند. اما یکی از اصلی‌ترین مشکلات انجام جراحی بینی، درد ناشی از آن است. کبودی و درد، از بارزترین عوارض جراحی بینی است که در اکثر افراد مشاهده می‌شود و یک امر طبیعی محسوب می‌شود. اما شدت این کبودی و درد به عوامل متعددی بستگی دارد و می‌توانیم با رعایت چند نکته ساده، از میزان آن‌ها بکاهیم و دوران بهبودی کوتاه‌تری را سپری کنیم. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

آیا جراحی بینی بدون درد و کبودی امکان دارد؟

در جراحی بینی، پزشک نسبت به اصلاح ساختار بینی و ایجاد فرمی زیبا اقدام می‌کند. این جراحی را می‌توان یک جراحی تهاجمی دانست؛ چراکه در طی جراحی بینی، غضروف و استخوان بینی مورد هدف قرار می‌گیرد. بنابراین، پس از انجام جراحی بینی، بیمار از درد و کبودی خفیف در ناحیه میانی صورت خود برخوردار خواهد بود. اما توجه داشته باشید که میزان این درد و کبودی، به عوامل متعددی، همچون تبحر و توانایی پزشک، بستگی دارد. در صورتی که از یک پزشک توانا و حاذق برای جراحی بینی خود بهره ببرید، میزان درد و تورم ناشی از جراحی بسیار کم خواهد بود و می‌توان گفت یک عمل جراحی بینی بدون درد را تجربه خواهید کرد؛ چراکه پزشک متخصص و توانا، از برش‌های کوچک و تداخل کمتر برای انجام جراحی بینی استفاده خواهد کرد.

انواع روش‌های جراحی بینی بدون درد

به‌طور کلی، دو روش برای جراحی بینی وجود دارد که پزشک متخصص، بسته به نوع و میزان تغییرات لازم، یکی از این روش‌ها را برای جراحی انتخاب می‌کند. روش‌های جراحی بینی عبارت‌اند از:

 • جراحی باز بینی
 • جراحی بسته بینی

در شرایطی که نیاز به تغییرات زیادی در ساختار و استخوان‌بندی بینی باشد، پزشک از روش باز برای جراحی بینی بهره می‌برد. در این روش، برش بزرگی در ناحیه میانی بینی صورت می‌گیرد تا پزشک دسترسی بهتر و بیشتری به ساختار بینی داشته باشد. توجه داشته باشید که دوران نقاهت و بهبودی این روش جراحی بینی، طولانی‌تر است و معمولاً با درد و تورم بیشتری همراه است. اما در صورتی که از یک پزشک حاذق و توانا برای جراحی بینی به روش باز بهره ببرید، می‌توانید تا حد چشم‌گیری از درد و تورم جراحی بکاهید.

جراحی بسته، برای ایجاد تغییرات کوچک در نوک بینی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش جراحی بینی، برش‌های کوچکی در قسمت داخلی بینی ایجاد می‌شود و پزشک، تغییرات لازم را از طریق این برش‌ها ایجاد می‌کند. این روش جراحی، از دوران نقاهت، کبودی و تورم کمتری برخوردار است. همچنین، جراحی بینی به روش بسته، در صورتی که توسط پزشک توانایی صورت بگیرد، می‌تواند یک جراحی بدون درد و تورم را برای بیمار به ارمغان بیاورد.

درد بعد از عمل جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

انجام عمل جراحی بینی، با درد و تورم در دوران نقاهت آن همراه است. البته میزان این درد و مدت‌زمان آن، به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عواملی که بر میزان درد عمل بینی موثر است، نوع و روش جراحی است. بدیهی است که جراحی بینی به روش باز، درد بیشتری را به همراه خواهد داشت؛ به‌طورکلی، هرچقدر میزان تغییرات انجام‌شده بر روی بینی بیمار بیشتر باشد، درد بعد از عمل نیز بیشتر خواهد بود.

مطمئناً بهره‌بردن از پزشکی توانا و مسلط، در میزان و شدت درد بعد از عمل جراحی بینی موثر خواهد بود. به عبارتی، هرچقدر پزشک مربوطه به تکنیک‌های جدید جراحی مسلط باشد و از آن‌ها برای جراحی استفاده کند، بیمار درد کمتری را در دوران نقاهت تحمل خواهد کرد. اگر به دنبال پزشکی توانا و حاذق برای جراحی بینی بدون درد هستید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات و مشاوره دکتر علی منافی بهره ببرید.

نکات مهم برای کاهش درد بعد از عمل بینی

یکی از اصلی‌ترین عوارض جراحی بینی، درد و تورم در ناحیه میانی صورت است. بیماران می‌توانند با رعایت نکات ساده‌ای، میزان درد را کاهش داده و به روند بهبودی خود سرعت ببخشند. در بخش زیر به نکاتی اشاره خواهیم داشت که با رعایت آن‌ها، درد کمتری را بعد از عمل بینی تجربه خواهید کرد:

 1. از کمپرس سرد برای کنترل و کاهش تورم بینی خود استفاده کنید.
 2. دستورالعمل‌های بعد از جراحی را به دقت مراعات کنید و نحوه مراقبت از زخم بینی خود را به خوبی بیاموزید.
 3. داروهای تجویزشده از سوی پزشک را به موقع و سر وقت مصرف کنید.
 4. آب زیادی بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 5. از فعالیت‌های شدید و ورزش‌های سنگین، برای مدتی خودداری کنید.
 6. در هنگام استراحت و خوابیدن، از بالش اضافی استفاده کنید و سر خود را بالا نگه دارید تا از درد و تورم بینی کاسته شود.
 7. یک رژیم غذایی مناسب و غنی از ویتامین، مواد معدنی و پروتئین را برای دوران نقاهت خود انتخاب کنید.
 8. از مصرف الکل و دخانیات در طول دوران نقاهت خود خودداری کنید.
 9. و…

درد بعد از گذشت چند روز کاهش پیدا می کند؟

درد ناشی از جراحی بینی، معمولاً پس از 2 الی 3 روز، فروکش می‌کند اما مدت زمان کاهش تورم بینی، ممکن است کمی طولانی باشد. به‌عبارتی می‌توان گفت که در جراحی بینی به روش باز، تورم و کبودی حاصل از عمل بینی، ممکن است هفته‌ها و حتی ماه‌ها با بیمار همراه باشد؛ اما درد ناشی از انجام جراحی، پس از چند روز و کمتر از یک هفته، فروکش خواهد کرد. در جراحی بینی به روش بسته، مدت زمان بهبودی تورم و کبودی، کوتاه‌تر خواهد بود و درد بعد از عمل بینی، تنها چند روز پس از جراحی، کاهش خواهد یافت.

در صورتی که درد بعد از جراحی بینی، پس از چند روز کاهش پیدا نکرد و به صورت مستمر ادامه داشت، به پزشک خود مراجعه کنید و علت آن را جویا شوید.

https://dralimanafi.com/%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C/

میزان درد عمل بینی قابل تحمل است؟

آستانه تحمل درد در افراد مختلف، متفاوت است؛ به همین دلیل، نمی‌توان در مورد قابل تحمل بودن درد جراحی بینی بحث کرد. البته، پزشکان برای کنترل میزان درد بعد از عمل بینی، داروهای مسکن تجویز می‌کنند تا بیمار با استفاده از آن‌ها، درد کمتری را تجربه کند. همچنین، توجه داشته باشید که مراقبت‌های بعد از جراحی بینی و نکاتی که برای کاهش درد ذکر کردیم، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و با رعایت آن‌ها، می‌توانید تا حد قابل‌توجهی میزان درد خود را کاهش دهید.

مهم‌ترین عاملی که در انجام عمل بینی بدون درد تاثیر دارد، پزشکی است که جراحی بینی را انجام می‌دهد. بنابراین، در انتخاب پزشک خود، نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید. شما عزیزان می‌توانید از خدمات و مشاوره دکتر علی منافی، برای جراحی بینی بدون درد استفاده کنید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت دکتر علی منافی مراجعه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا