هنر در خانه

انواع تاج گل ترحیم

متأسفانه ممکن است که برای همه ما آدم ها پیش بیاید که به مراسم ترحیم و یا ختم دعوت شویم و در این مواقع ندانیم که باید چه کاری انجام دهیم. برخی افراد ترجیح می‌دهند که دست خالی به مراسم نروند و اقدام به تهیه تاج گل ترحیم می‌کنند. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای ابزار احساسات خود نسبت به شخص متوفی و تسلی خاطر برای بازماندگان آن انجام دهید، سفارش تاج گل ترحیم از آنام فلاور بر اساس سلیقه خانواده مقابل است.

تقریبا میتوان گفت که گل های به کار رفته در انواع تاج گل ها مشابه همدیگر هستند و معانی و مفهوم یکسانی دارند. آن چه که تاج گل ها را با یکدیگر متفاوت میسازد، چیدمان گل های تاج گل و ابعاد آن ها میباشد. به طور کلی تاج گل ها به سه دسته تاج گل ترحیم یک طبقه، تاج گل ترحیم دو طبقه و تاج گل ترحیم سه طبقه تقسیم می‌شود. البته این که شما از میان این تاج گل ها باید کدام یک را انتخاب کنید، به میزان نزدیکی شما به شخص مرحوم و البته میزان بودجه شما بستگی دارد. به طور کلی انواع تاج گل ها به صورت زیر میباشند؛

تاج گل ترحیم یک طبقه

تعداد گل های به کار رفته در تاج گل ترحیم یک طبقه، محدود است و این تاج گل تنها از یک ردیف گل تشکیل شده است و در مابین گل ها از برگ های تزئینی استفاده می‌کنند. اگر رابطه دوری با خانواده متوفی دارید می‌توانید از این نوع تاج گل خریداری کنید. البته گاهی اوقات نیز افراد بودجه کافی برای سفارش تاج گل بزرگ ندارد که در چنین شرایطی تاج گل ترحیم یک طبقه، میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

به طور کلی میتوان گفت که این نوع تاج گلی جزو یکی از تاج گل های ارزان قیمت میباشد. بهتر است بدانید که حتی جا به جایی تاج گل یک طبقه به دلیل وزن پایینی که دارد راحت است و نیاز به استفاده از پایه چوبی نخواهد داشت.

تاج گل ترحیم دو طبقه

در تاج گل دو طبقه نسبت به تاج گل یک طبقه از تعداد گل های بیشتری استفاده شده است و بر همین اساس نیز قیمت این نوع از تاج گل بیشتر از قبلی است. در واقع در این مدل دو ردیف گل برای ساخت تاج به کار رفته است.

اندازه این تاج در حد متوسط است و اگر شما بخواهید این تاج گل را نیز پر تراکم و بزرگ تر نشان دهید، می‌توانید در قسمت های خالی آن از برگ های تزئینی استفاده کنید که در این صورت به صرفه تر خواهد بود. این تاج گل برای همه افراد مناسب است و قیمت و اندازه آن نیز به صرفه میباشد. ضمنا شما می‌توانید تاج گل ترحیم دو طبقه را روی پایه چوبی نیز قرار دهید.

تاج گل ترحیم سه طبقه

تاج گل ترحیم سه طبقه در لیست گران ترین و لوکس ترین تاج گل ها قرار دارد و به دلیل به کار رفتن سه ردیف گل در آن، هم تراکم زیادی دارد و هم زیبایی بیشتری. ضمن این که قیمت آن نیز بسیار زیاد است. ساختار و طرح این تاج گل ها خاص و متفاوت است. اگر رابطه نزدیکی با خانواده شخص متوفی دارید، می‌توانید از این نوع تاج گل سفارش دهید چرا که چشم گیر و بسیار بزرگ است.

انواع گل آرای برای تاج گل ترحیم

انواع گل آرای برای تاج گل ترحیم

تاج گل چه یک طبقه باشد، چه دو طبقه و یا سه طبقه، زمانی زیبا و منظم با نظر می‌رسد که گل آرایی خوبی داشته باشد. توجه داشته باشید که نوع گل آرایی که شما انتخاب می‌کنید بر روی قیمت تاج گل ترحیم تأثیر خواهد گذاشت. برخی از گل آرایی هایی که برای تاج گل مراسم ختم مورد استفاده قرار میگیرند؛ به شرح زیر میباشد؛

گل آرایی ایستاده

یکی از گل آرایی هایی که بسیار مرسوم و رایج است؛ گل آرایی به شکل ایستاده میباشد. در این نوع تاج گل را روی پایه یا سه پایه قرار می‌دهند تا در مراسم ختم به خوبی دیده شود. شما در این مدل از گل آرایی می‌توانید بسته به بودجه خود در اندازه کوچک و یا بزرگ سفارش دهید.

گل آرایی با طرح خاص

در این روش از گل آرایی، تاج گل را به شیوه ای طراحی می‌کنند که عکس شخص متوفی در وسط تاج گل قرار بگیرد. شما می‌توانید طرح خاص در این نوع از تاج گل را خودتان انتخاب کنید.

گل آرایی بر روی تابوت

یکی دیگر از گل آرایی ها، گل آرایی تاج گل ترحیم بر روی تابوت شخص متوفی میباشد. این روش معمولا از سمت نزدیک ترین افراد شخص مرحوم انجام می‌گیرد که البته این کار سلیقه ای بوده و گاهی اوقات می‌تواند باب میل افراد قرار نگیرد.

انواع تاج گل ترحیم بر اساس سبک تزئین

انواع تاج گل ترحیم بر اساس سبک تزئین

تاج گل ختم کلاسیک

در طراحی تاج گل ترحیم در سبک کلاسیک معمولا از گل ها داوودی، اورینتال و گلایول استفاده می‌شود و می‌تواند در انواع یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه ساخته شوند. تاج گل کلاسیک به گونه ای ساخته می‌شود که گل های کوچک تر در مرکز تاج گل و گل های بزرگ تر در اطراف آن ها قرار داده می‌شوند. معمولا برای اطراف تاج گل از گل گلایول استفاده می‌کنند.

از تاج گل ترحیم کلاسیک نیز برای تسلی خاطر خانواده بازمانده استفاده می‌کنند. سعی کنید هنگام انتخاب رنگ گل ها، به مناسب بودن آن ها با مراسم ختم توجه بکنید. مسلما میدانید که استفاده از گل هایی به رنگ قرمز و یا رنگ هایی شبیه آن، برای مجالس ختم مناسب نیست.

تاج گل ختم مدرن

تاج گل ختم مدرن همانند تاج گل ختم کلاسیک طراحی ساده ای دارد و پر زرق و برق نیست ولی معمولا در این سبک تاج گل از گل های آنتریوم بیشتر استفاده می‌کنند. ولی توجه داشته باشید که هزینه گل هایی نظیر آنتریوم بیشتر از سایر گل ها است ولی زیبایی و جذابیتی که به کار می‌دهد، ارزشش را دارد. البته شما می‌توانید در هر تعداد گلی که می‌خواهید درون تاج گل قرار دهید.

تاج گل ختم اروپایی

همان طور که از اسم تاج گل ختم اروپایی مشخص است، این تاج گل بسیار زیبا و شکیل است و مخصوص مراسمات لوکس و خاص میباشد. معمولا در این سبک از تاج گل، گل ها را به صورت حلقه ای گل آرایی می‌کنند. گل هایی که در این سبک استفاده می‌شوند، اکثرا رنگ های ساده و ملیحی دارند. البته شما در این نوع نیز آزادی انتخاب دارید.

تاج گل ختم شبکه ای

در تاج گل ختم شبکه ای از حصیر و یا پایه چوبی برای تزئین و گل آرایی استفاده می‌کنند. این تاج گل اندکی با دیگر تاج گل ها متفاوت و خاص است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا