انشا

انشا در مورد چهارشنبه سوری

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد چهارشنبه سوری برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

⭐انشا اول در مورد چهارشنبه سوری⭐

مقدمه:
چهارشنبه سوری یکی از قدیمی ترین جشن های ایرانیان است که در آخرین چهارشنبه سال برگزار می شود. این جشن در واقع جشنی برای استقبال از نوروز است و مردم با انجام مراسمی خاص، به استقبال سال جدید می روند.

بدنه:
از جمله رسوم چهارشنبه سوری می توان به پریدن از روی آتش، قاشق زنی، فالگوش نشینی، کوزه شکستن و پخش آجیل مشکل گشا اشاره کرد.

پریدن از روی آتش یکی از رسوم اصلی چهارشنبه سوری است. مردم بر این باورند که پریدن از روی آتش باعث می شود که بیماری ها و مشکلات از آنها دور شود.

قاشق زنی نیز یکی دیگر از رسوم چهارشنبه سوری است. در این رسم، گروهی از دختران جوان با قاشق های چوبی به در خانه های همسایه ها می روند و آجیل و شیرینی می گیرند.

فالگوش نشینی نیز یکی از رسوم چهارشنبه سوری است. در این رسم، مردم در شب چهارشنبه سوری در گوشه ای می نشینند و به حرف های دیگران گوش می دهند تا از آینده خود باخبر شوند.

کوزه شکستن نیز یکی دیگر از رسوم چهارشنبه سوری است. در این رسم، مردم کوزه ای را پر از آب می کنند و آن را پشت سر خود می شکنند. این کار به معنای دور ریختن مشکلات و ناپاکی ها است.

پخش آجیل مشکل گشا نیز یکی دیگر از رسوم چهارشنبه سوری است. آجیل مشکل گشا معمولاً شامل هفت نوع آجیل است که هر کدام نمادی از یک چیز هستند. برای مثال، بادام نماد عشق و محبت، پسته نماد ثروت و فراوانی، گردو نماد طول عمر و سلامتی، و فندق نماد زیبایی و ظرافت است.

چهارشنبه سوری علاوه بر جنبه های تفریحی و سرگرمی، دارای اهمیت فرهنگی و تاریخی نیز می باشد. این جشن یکی از قدیمی ترین جشن های ایرانیان است که ریشه در فرهنگ و تاریخ ایران دارد. چهارشنبه سوری همچنین نشان دهنده پیوند مردم ایران با یکدیگر است. در این جشن، مردم از هر قومیت و مذهبی با هم جشن می گیرند و شادی خود را با هم به اشتراک می گذارند.

نتیجه:
چهارشنبه سوری یک جشن سنتی و پرشور است که در آن مردم با انجام مراسمی خاص، به استقبال سال جدید می روند. این جشن فرصتی برای مردم است تا با یکدیگر جشن بگیرند و شادی خود را با هم به اشتراک بگذارند. با تلاش همه جانبه، می توان از چهارشنبه سوری به عنوان یک جشن سنتی و ارزشمند محافظت کرد و آن را برای نسل های آینده حفظ نمود.

⭐انشا دوم در مورد چهارشنبه سوری⭐

مقدمه:
 چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های سنتی و محبوب در ایران است که هر سال در آخرین چهارشنبه قبل از نوروز، سال نو ایرانی، برگزار می‌شود. این روز مردم را به همراه خانواده و دوستانشان در خانه یا فضای باز جمع می‌کند تا بازی‌ها و مراسم سنتی را به انجام برسانند. در این روز، شادی و خوشحالی در هوا حس می‌شود و همه با هم به گذشته و آینده فکر می‌کنند.

بدنه:
 یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که در چهارشنبه سوری انجام می‌شود آتش بازی است. در این بازی، افراد با وسایل مختلف شروع به نور افشانی آسمان می کنند و صحنه های زیبایی را خلق می نمایند.

چهارشنبه سوری یک روز شاد و پرانرژی است که به افراد فرصت می‌دهد تا از بازی‌ها و مراسم سنتی لذت ببرند و با خانواده و دوستانشان وقت بگذرانند. این روز همچنین به خانواده‌ها یادآوری می‌کند که با شادابی و انرژی وارد سال نو شوند و برای آینده خوب بجنگند.

در سال های اخیر این مراسم کمی از حالت سنتی خود خارج شده است و با ورود انواع وسایل آتش بازی خطرناک از کشورهایی مانند چین هر ساله شاهد بروز حوادث ناگوار مانند کور شدن چشم برخی افراد هستیم که باید هر چه سریع تر با فرهنگ سازی و تربیت مناسب کودکان از طریق پدر و مادر این عادات و کارهای ناپسند از بین برود.

نتیجه:
 این مراسم دارای تاریخی بسیار قدیمی و باستانی است و نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهایی که نوروز آغاز سال نو برای آنها است برپا شده و جشن گرفته می شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا