انشا

انشا در مورد سیل با مقدمه و نتیجه

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، انشا در مورد سیل با مقدمه و نتیجه برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

مقدمه:
سیل یکی از خطرناک‌ترین بلایای طبیعی است. سیل زمانی اتفاق می افتد که شدت باران زیاد باشد و آب بیش از حد در یک منطقه جمع شود. سیل ممکن است بدلیل طغیان رودخانه‌ها، آب شدن برف و خرابی سدها رخ دهد. در مناطق ساحلی، طوفان‌ و سونامی‌ مسئول بروز سیل هستند.

بدنه:
علت سیل هر چه باشد، به همان اندازه خطرناک است و عواقب زیانباری بهمراه دارد. سیل به زندگی مردم آسیب می‌رساند و بهبودی از این فاجعه زمان زیادی می‌برد. بنابراین باید عواقب سیل را دانست و برای پیشگیری از آن اقداماتی انجام داد.

سیل‌های شدید گاهی با تخریب گسترده همراه است. مردم و حیوانات زیادی در اثر سیل جان خود را از دست می‌دهند یا مجروح می‌شوند. سیل همچنین باعث افزایش بیماری‌ها می‌شود. آب راکد پشه‌ها را جذب می‌کند که باعث مالاریا و دیگر بیماری‌ها می‌شود.

در زمان سیل عرضه مواد غذایی و کالاها محدود می‌شود، قیمت‌ها به طور طبیعی افزایش می‌یابد.

شهروندان خانه‌ها و اتومبیل‌های خود را که تمام زندگی خود را برای آن کار کرده‌اند، از دست می‌دهند.

سیلاب محیط زیست را نیز نابود می‌کند. سیل باعث فرسایش خاک می‌شود و این امر کیفیت خاک را پایین می‌آورد. سیل به گیاهان و جانوران نیز آسیب می‌رساند. سیل به محصولات زراعی آسیب می‌رساند و درختان را از جا میکند. بنابراین، باید اقدامات لازم برای جلوگیری از این عواقب شدید انجام شود.

دولت و شهروندان باید برای جلوگیری از سیل با یکدیگر همکاری کنند. باید در مورد اقداماتی که باید در زمان وقوع سیل برداشته شود، آگاهی درستی صورت گیرد. سیستم‌های هشدار باید راه اندازی شوند تا مردم زمان کافی برای نجات خود داشته باشند.

علاوه بر این، باید یک سیستم کارآمد برای ذخیره آب بیش از حد در اثر بارندگی وجود داشته باشد. این کار از سرریز شدن آب جلوگیری می‌کند. یکی از مهمترین اقدامات تقویت سیستم زهکشی است. این می‌تواند از ورود آب جلوگیری کند که از سیل جلوگیری می‌کند.

غیر از آن، سدها باید قوی ساخته شوند. استفاده از مصالح ارزان قیمت، باعث شکستن سدها می‌شود.

نتیجه:
به طور خلاصه، ما نمی‌توانیم از عوامل طبیعی مانند باران و آب شدن یخچال‌های طبیعی جلوگیری کنیم. با این حال، ما می‌توانیم عوامل که به دست ماست مانند شکستن سدها، سیستم زهکشی ضعیف، سیستم‌های هشدار دهنده و موارد دیگر را بهبود دهیم. ما باید از کشورهایی مانند سنگاپور الهام بگیریم که با وجود بارندگی شدید در بیشتر اوقات سال، هرگز سیل را تجربه نمی‌کنند.
5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
toppr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا