زناشویی

در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم

در این مطلب یاد می گیریم که در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم…

همیشه خیانت موضوعی بسیار دردناک است و برای زوجین ساده نیست که بعد از خیانت کنار هم بمانند. خیانت آسیب بزرگی را به پیکره زندگی زناشویی شما وارد می‌کند و می‌تواند بنیاد خانواده را از هم بپاشد. اگر سری به دادگاه‌های خانواده زده باشید متوجه خواهید شد که آسیب خیانت تا چه حد گسترده است.

همه ما با امیدواری و داشتن یک زندگی مشترک عاشقانه در آینده ازدواج می‌کنیم اما وقتی پی به خیانتکاری همسرمان می‌بریم نمی‌توانیم آن را تحمل کنیم و ترجیح می‌دهیم ساده‌ترین راه ممکن یعنی جدایی را انتخاب کنیم. اما گاهی برخی از زوج ها ترجیح می‌دهند به جای جداشدن از هم بعد از خیانت زندگی خود را مجدداً بسازند و حتی روابطشان را قوی تر از قبل کنند. اگر حس می‌کنید می‌توانید از خیانت همسرتان بگذرید، این نکات مهم را مطالعه کنید تا بدانید چگونه بعد از خیانت با همسرتان رفتار کنید.

خیانت شوهربهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان

بهترین عکس العمل در برابر خیانت همسر

زمانی که متوجه روابط پنهان همسر خود می‌شوید، وحشت، سردرگمی، رنج روحی و جسمی تمام وجود شما را فرا گرفته و شما را در وضعیتی تاریک و مبهم قرار می دهدو زندگی شما به شدت دستخوش تغییر می‌شود. پس از آنکه متوجه خیانت همسر خود می‌شوید، باید چکار کنید؟ و چه کاری نباید انجام دهید؟ مراحلی که برایتان خواهیم گفت شما را در این مسیر هدایت می‌کنند.

بعد از خیانت همسر چه کنیم؟

1 -هنگامی که متوجه روابط پنهان همسر خود می‌شوید، علاوه بر مشکلات روحی دچار مشکلات جسمی مانند: حالت تهوع و استفراغ، اسهال، مشکلات مربوط به خواب (بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی نیز می‌گردید که باید در این شرایط از خود بیشتر مواظبت کنید.

2 -نباید به سرعت واکنش نشان دهید و از همسرتان جدا شوید ابتدا باید درباره این موضوع کمی فکر کنید و زمان کافی برای فکر کردن و تصمیم گیری را به خود بدهید و همه فکر خود را به خیانت همسر معطوف نکنید بلکه مسائل دیگر را نیز بسنجید.

3 -مقداری از اوقات خود را صرف دیدن فیلم‌های خنده دار تلویزیونی کنید و با افرادی بگذرانید که خنده بر لب شما می‌آورند زیرا زندگی هنوز ادامه دارد و خندیدن طبیعی و نشانه سلامتی فرد است.

خیانت شوهرعکس العمل مناسب در برابر خیانت مردان

4 -برای مبارزه با آسیبی که به شما وارد شده، به اندازه لازم استراحت کنید، غذای سالم بخورید، ورزش و تفریح کنید و به طورکلی تعادل را در زندگی خود ایجاد کنید و طبق برنامه پیش بروید.

5- زمانی که متوجه خیانت همسرتان می‌شوید دچار احساسات مختلفی مانند خشم، عصبانیت، شک و تردید، شکه شدن، آشفتگی، ترس، درد و رنج، افسردگی، و پریشانی می‌شوید که کاملاً عادی می‌باشد.

6- اگر با خیانت همسرتان روبرو شده‌اید و بسیار غمگین هستید، گریه کنید و برای گریه کردن می‌توانید آهنگ غمگین گوش دهید.

7 -افکار و احساسات خود را که در این زمان به شما دست می‌دهد روی کاغذ بنویسید.

8 -هنگامی که با خیانت همسرتان روبرو شدید دنبال مقصر نگردید، این کار سبب می‌شود فقط وقت خود را تلف کنید و در اصل ماجرا تغییری ایجاد نمی‌کند.

9- اگر احساساتی مانند، عصبانیت شدید، عکس العمل های فیزیکی، داد و فریاد بر سر مسائل کوچک را از خود بروز می‌دهید باید بدانید وضعیت روحی شما آشفته است و باید به پزشک مراجعه کنید.

10-ضربه روحی وارد شده به خود را از فرزندانتان مخفی نکنید اما برای آن‌ها جزئیات خیانت همسرتان را شرح ندهید و به آن‌ها بگویید حالتان به مرور زمان خوب خواهد شد.

11- درست بیاندیشید و واقع بین باشید. اگر جدایی تصمیم آخرتان است باید درآمد، سرمایه اولیه برای رفع نیازهای مالی و وضعیت مسکنی که می‌خواهید به آن جا بروید را در نظر بگیرید و سپس به جدایی اقدام کنید.

12- در مورد این مساله با همسرتان صحبت کنید و تمام سوالاتی که دارید از او بپرسید تا بفهمید در لحظه ای که به شما خیانت می‌کرده چه فکری در رابطه با شما داشته و آیا هنگام ارتکاب این کار، اصلاً فکر می‌کرده که به شما خیانت می‌کند؟

خیانت شوهرنحوه برخورد با خیانت شوهر

13- به تنهایی مشکل خود را حل نکنید و برای مشورت حتماً پیش یک مشاور خوب بروید و با کمک او برای زندگی‌تان تصمیم بگیرید.

14- اگر همسرتان را بخشیدید و و خواستید مجدداً با او رابطه جنسی برقرار کنید بهتر است ابتدا آزمایش HIV ایدز و تست سایر بیماری‌های آمیزشی را بدهید و تا دریافت نتیجه آزمایش رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید.

15- بعد از اینکه متوجه خیانت همسرتان شدید عجولانه تصمیم نگیرید و حداقل یک روز به خود زمان بدهید.

16- حتی بعد از بخشش خیانت همسر حس آشفتگی، بی اعتمادی و عصبانیت شما از بین نمی‌رود و رهایی از این احساسات منفی نیازمند زمان است.

نکات حائز اهمیت

1-برای وارد کردن خانواده‌ها به این مساله فکر کنید زیرا در بسیاری از موارد دانستن خانواده‌ها مشکل را دو چندان می‌کند زیرا آن‌ها می‌توانند کینه‌ها را برای مدت زمان بیشتری نگه دارند.

2- باید بدانید وضعیت زندگیتان بعد از خیانت با گذشته فرق کرده و باید درصدد بهبود وضع زندگی خود برآیید.

3- باید بدانید زندگی هنوز ادامه دارد و به مرور زمان زندگی شما نیز از این آشفتگی در می‌آید و این گونه باقی نمی‌ماند پس خشم، عصبانیت، کشمکش، افسردگی گذرا است و باید با آن کنار بیایید.

4- دلیل واضحی برای بی وفایی یک فرد نمی‌توان در نظر گرفت. ممکن است بی وفایی به علت تربیت نادرست، مشکلات زناشویی و غیره باشد.

5- دانستن نوع خیانت به درک مفهوم آن کمک می‌کند. برای فهمیدن نوع خیانت رسیدن به پاسخ این سؤالات ضروری است. سوالاتی مانند اینکه آیا خیانت به یک شب ختم می‌شود و یا اعتیاد به برقراری رابطه جنسی بوده است؟ آیا خیانت به دلیل مشکلات زندگی بروز کرده؟ آیا خیانت صرفاً برای خاتمه دادن به زندگی مشترک بوده؟

3.7/5 - (3 امتیاز)
منبع
namnak

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا