زناشویی

چگونه با همسر خود رفتار عاشقانه داشته باشیم؟

ازدواج یک تصمیم مهم است که باید از روی علاقه و البته منطق گرفته شود. ازدواج را می‌توان به یک دریا تشبیه کرد که گاهی اوقات طوفانی و گاهی اوقات آرام و زیبا است. ازدواج یعنی مواجهه با بحران و باید بتوان زندگی را از بحران نجات داد. اگر شما می‌خواهید زندگی خود را نجات بدهید و رفتار عاشقانه با همسر خود داشته باشید توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تبلیغات

نکاتی برای رفتار عاشقانه با همسر

در اکثر مواقع رابطه عاشقانه اول ازدواج شور و هیجان خود را از دست می‌دهد و گاهی اوقات تا حد یک رابطه دوستانه تنزل می‌کند. این مسئله باعث ناراحتی زن و شوهر و به‌ویژه خانم‌ها می‌شود. ممکن است شما هم مانند تعداد زیادی از زن و شوهرها فکر کنید که ازدواج شما حالت پویایی خود را ازدست‌داده است و دیگر شور و هیجان سابق را ندارد.

حتی برخی از افراد فکر می‌کنند که با گذشت چند سال از زندگی مشترک و حضور فرزندان متعدد در زندگی آن‌ها، دیگر نیازی به داشتن یک رفتار عاشقانه با همسر خود ندارند. اما واقعیت این است که زوج‌های خوشبخت کسانی هستند که سالیان سال در کنار هم با عشق و علاقه زندگی می‌کنند و اصلاً رفتار عاشقانه با همسر به یکی از اصول زندگی آن‌ها تبدیل‌شده است.

نداشتن رفتار عاشقانه با همسر و فروکش کردن شعله سوزان عشق یکی از دلایل بسیار مهم نارضایتی در ازدواج است. بدون شک عشق و علاقه یک سرمایه ارزشمند در زندگی مشترک است اما این رابطه باید دوطرفه باشد تا زندگی به سمت پیشرفت و موفقیت هدایت شود.

رفتار عاشقانه با همسرچگونه زندگی عاشقانه داشته باشیم؟

چرا رفتار عاشقانه با همسر اهمیت زیادی دارد؟

نداشتن عشق بین زن و شوهر عامل اصلی تعداد زیادی از مشکلات خانوادگی است. اگر به بررسی و یک زن و شوهر که مشکلات متعددی دارند بپردازیم متوجه می‌شویم که نداشتن علاقه بین آن‌ها عامل اصلی اختلافاتشان است. شاید این سؤال را از خودتان بپرسید که چرا برای خانم‌ها رابطه عاشقانه اهمیت زیادی دارد؟ خب اجازه بدهید خدمتتان عرض کنیم که رابطه عاشقانه در خانم‌ها به معنی عشق و دوست داشتن است.

تبلیغات

هنگامی‌که شما با همسر خود رابطه عاشقانه دارید به او نشان می‌دهید چقدر وجودش برای شما مهم و ارزشمند است و هنگامی‌که چنین رابطه‌ای بین شما وجود نداشته باشند به او احساس دوست‌نداشتن و بی‌اهمیتی را القا می‌کنید. در چنین حالتی خانم‌ها نیز مقابله‌به‌مثل می‌کنند و از آن عشقی که باید به شما ببخشند خبری نخواهد بود. به عبارتی این رفتار ازنظر خانم‌ها کاملاً عادلانه است.

درصورتی‌که اگر همسر شما احساس می‌کند دیگر نسبت به او هیچ علاقه‌ای ندارید خود را ازلحاظ عاطفی در این رابطه شکست‌خورده تصور می‌کند. این امر به معنای از دست دادن علاقه برای برقراری ارتباط با شما است. نداشتن رابطه عاشقانه باعث می‌شود که همسر شما با احساساتی از قبیل عصبانیت و ناراحتی مواجه شود و درنتیجه مشکلات متعددی در مسیر زندگی مشترک شما خود را نشان خواهد داد.

رفتار عاشقانه با همسرچگونه همسر خوبی باشیم

دیدگاه خانم‌ها و آقایان نسبت به رابطه عاشقانه

خانم‌ها عقیده دارند که رابطه عاشقانه یک اصل مهم در حفظ رابطه شاد و سرشار از حس دوست داشتن است اما آقایان این مسئله را خیلی جدی نمی‌گیرند. از سوی دیگر خانم‌ها و آقایان نظرات بسیار متفاوتی را در خصوص داشتن رابطه عاشقانه با همسر خود دارند.

قبل از آنکه دوباره برای ایجاد رابطه عاشقانه با همسر خود اقدام کنید تلاش کنید این تفاوت را بشناسید. به‌طورکلی آقایان دوست دارند همسرشان حس حمایت، درک کردن و علاقه را نشان دهد تا رابطه عاشقانه آن‌ها حفظ شود. آن‌ها می‌خواهند که همسرانشان به‌صورت واضح درباره خواسته‌ها و انتظاراتشان صحبت کنند.

از سوی دیگر خانم‌ها انتظار دارند شوهرانشان با استفاده از روش‌های مختلف علاقه خود را نشان بدهند و گاهی اوقات دست به ابتکار عمل بزنند. اجازه بدهید یک نکته را صادقانه خدمت شما عرض کنیم، هنگامی‌که خانم‌ها مدام تلاش می‌کنند به همسر خود یادآوری کنند عشق و علاقه خود را به آن نشان دهند رابطه عاشقانه مفهوم و معنای خود را از دست خواهد داد.

تبلیغات

ایده‌هایی برای رابطه عاشقانه با همسر

اگر شما هیچ ایده‌ای برای رابطه عاشقانه با همسر خود ندارید می‌توانید از نکاتی که در بخش زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم استفاده کنید:

همسرتان را سورپرایز کنید

رفتار عاشقانه با همسربرای داشتن زندگی عاشقانه، همسرتان را سوپرایز کنید

به‌احتمال خیلی زیاد شما هم فیلم‌های عاشقانه زیادی را دیده‌اید و به‌احتمال خیلی بیشتر تحت تأثیر قسمت‌هایی از فیلم قرارگرفته‌اید که شخصیت خانم توسط آقا با یک سبد گل، یک هدیه یا دعوت به شام سورپرایز می‌شود.

هنگامی‌که هیچ ایده‌ای برای رفتار عاشقانه با همسر خود را ندارید همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که جوهره روابط عاشقانه عدم قطعیت است یعنی کارهای را انجام دهید که انتظارش را نداشته و باعث حیرت همسرتان شود. برای عاشق بودن لازم نیست جهان را به آتش بکشید همین‌که همسرتان را با غذای موردعلاقه یا خریدن گلی که دوست دارد شگفت‌زده کنید کافی است.

آقا وار رفتار کنید

خانم‌ها معمولاً آقایانی را دوست دارند که به آن‌ها حس زن بودن را می‌دهند. این قانون کلی را همیشه به خاطر داشته باشید. یک جنتلمن کسی است که همیشه نسبت به همسرش حس احترام را دارد و همیشه به انجام کارهایی حتی کوچک می‌پردازد که باعث خوشحالی همسرش می‌شود.

برخی از این کارها عبارت‌اند از: باز کردن در برای همسر، هدایت کردن او به سمت مهمانان یا به همان زبان ساده ‘اول خانم‌ها’، و مواردی از این قبیل. به‌طورکلی هنگامی‌که شما یاد گرفته‌اید چگونه باهمسرتان مانند یک خانم رفتار کنید مزایای بیشتری را از این نکته مهم کسب خواهید کرد.

تبلیغات

شانه‌به‌شانه همسرتان حرکت کنید

رفتار عاشقانه با همسربرای داشتن زندگی عاشقانه، شانه شانه به همسرتان باشید

شرط می‌بندم که شما هم در اوایل ازدواج و یا دوران نامزدی این مکالمه را باهم داشته‌اید:

هر جا که تو بری منم میام حتی آگه ته دنیا باشه.
مهم نیست کجا باشیم مهم آینه که کنار هم باشیم.
انتخابت هر چی که باشه من حمایتت می‌کنم.

یاد روزهای خوش اوایل ازدواج افتادید؟ هنوز هم دیر نشده و شما می‌توانید همان روزها را برای خودتان و همسرتان بازسازی کنید. زندگی تداوم لحظات ساده است، یا به عبارتی تداعی‌کننده همان دیالوگ معروف فیلم سینمایی فارست گامپ است ‘زندگی مثل یک جعبه شکلات است’. یک جعبه شکلات ساده، خوشمزه و دوست‌داشتنی.

هنوز هم می‌توانید این حس را در همسرتان به وجود بیاورید که تحت هر شرایطی همراه و همدل با او خواهید بود و در لحظات حساس زندگی او را رها نمی‌کنید. تصورش را هم نمی‌کنید که با گفتن همین جمله به‌ظاهر ساده چه غوغایی را در همسر خود به وجود می‌آورید پس از جادوی کلمات و تأثیر اعجاب‌انگیز آن‌ها غافل نشوید.

با همسرتان روراست باشید

هیچ زنی در جهان وجود ندارد که مرد دورو و دروغ‌گو را دوست داشته باشد. راست‌گویی و صادق بودن یکی از شروط رفتار عاشقانه با همسر است. دروغ‌گویی و نداشتن صداقت آفت زندگی مشترک است. تصور اینکه یک روز همسرتان متوجه شود که همه جملات شما در رابطه عاشقانه‌تان دروغ بوده، شک نکنید که خنجر به قلب زندگی مشترک خود وارد کرده‌اید.

تبلیغات

دروغ‌گویی درنهایت باعث می‌شود شعله عشق و اعتماد بین شما خاموش گردد. حتی گاهی اوقات از دروغ‌های مصلحتی هم استفاده نکنید. اگر تصور می‌کنید با گفتن یک دروغ مصلحتی شیرینی را به کام همسرتان ریخته‌اید بعد از تلخی آن شیرینی می‌تواند او را از پا دربیاورد. در همه حال صادق باشید.

برای همسرتان پیام عاشقانه بفرستید

خوشبختانه با پیشرفت علم و فناوری و دسترسی آسان به روش‌های مختلف و برقراری ارتباط با مخاطب شما می‌توانید به‌سادگی یک متن عاشقانه را برای همسرتان ارسال کنید. مثلاً می‌توانید صبح قبل از رفتن به محل کار یادداشتی را برای او بگذارید و بگویید که چقدر دوستش دارید. از جملات جادویی برای ابراز علاقه خود استفاده کنید و شاهد تأثیرات مثبت آن باشید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

منبع
marriagecounselorگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا