دنیای مد

رنگ سال 99؛ رنگ مو سال 99؛ رنگ لباس سال 99

در این مطلب بیان خواهیم که رنگ سال 99 شمسی یا 2020 میلادی چیست، با ما همراه باشید 🙂

رنگی که درنهایت برای سال 1399 یا همان 2020 معرفی شد: PANTONE 19-4052 کلاسیک آبی با شعار ایجاد آرامش، اعتمادبه‌نفس و ارتباط اجتماعی است.

کسانی که به تیپ و مد لباس و منزل خود اهمیت زیادی می‌دهند و رنگ سال برای آن‌ها بسیار مهم است و افرادی که در این زمینه برای خرید جنس برای فروشگاه‌های خود منتظر اعلام رنگ سال 99 بودند.

رنگ سال 2019 مرجانی اعلام شد که این رنگ بسیار زندگی‌بخش و زیبا است همان‌طور که مرجان‌ها در اکوسیستم دریایی زندگی‌بخش هستند.

چون در ایران نهادی برای انتخاب رنگ سال نداریم هرسال با انتخاب رنگ سال میلادی، آن را به‌عنوان رنگ سال شمسی هم در نظر می‌گیریم.

سال 2020 هم طبق نظر موسسه‌ی پنتون رنگ آبی کلاسیک انتخاب‌شده است. این رنگ بسیار شاد بوده و آرامش خاصی به روح و جسم انسان می‌دهد.

رنگ آبی پایدار و بی‌انتها ، تمایل ما به بنیادی قابل‌اعتماد و پایدار را برجسته می‌کند که می‌توانیم در هنگام عبور از دهه قدیم به یک دوره جدید (سال 2020)، از آن استفاده کنیم.

ست رنگ سال 1399 – 2020 معرفی‌شده رسمی از سمت این موسسه به شرح زیر است:

رنگ سال 2020 پنتون

این آبی ماندگار و باشکوه، در عین سادگی بسیار زیباست. این رنگ شبیه به آسمان آبی هنگام غروب است و بدون شک چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

طبق بررسی‌هایی که از دیدگاه روانشناسی روی این رنگ انجام‌شده، آبی کلاسیک برای روح و ذهن انسان رنگی آرامش‌بخش است و در این روزهای پرآشوب جهان و ایران می‌توان همه ما را به آرامش دعوت کند.

این رنگ آبی با همراه داشتن احساس صلح، آرامش روح ما را فراهم می‌کند؛ طوری که یک ذهن شلوغ با دیدن این رنگ به آرامش می‌شود و انگار این رنگ به‌عنوان پناهگاهی برای فرار از اضطراب و مشغله انتخاب‌شده است.

این رنگ به تمرکز ذهن کمک می‌کند و درست مانند یک‌ذره بین زیر نور آفتاب، افکار پراکنده ذهن را در یک نقطه جمع می‌کند و این نقطه چیزی نیست جز آرامش!

درعین‌حال با منعکس کردن درجه خاصی از رنگ آبی، احساس پشتکار را در شما تحریک می‌کند.

کد رنگ آبی کلاسیک در فتوشاپ و سایر نرم‌افزارهای گرافیکی بر اساس داده‌ای زیر است:

کد رنگ مدل رنگی
19-4052 PANTONE
R:15 G:76 B:129 RGB
C:88 M:41 Y:0 K:49 CMYK
0F4C81 HEX/HTML

بیش از 20 سال است که موسسه رنگ پانتون، دارنده معروف‌ترین نمودار رنگ دنیا هرساله در ماه دسامبر با همایشی رنگ سال را انتخاب می‌کند که به‌سرعت این رنگ موردتوجه شرکت‌ها و برندهای مطرح مدل و لباس قرار می‌گیرد.

این شرکت بیش از ۵۰۰۰ رنگ با اسم و کد رنگی‌ مختصر ثبت کرده و با بیش از ۱۰ میلیون کارخانه و طراح در سراسر جهان همکاری می‌کند، از رنگ دکوراسیون خانه گرفته تا رنگ چاپ مجله و رنگ پارچه مد و پوشاک.

درباره رنگ انتخابی برای سال 1399

رنگ سال جدید میلادی 2020 با نام PANTONE 19-4052 Classic Blue نام‌گذاری شده درنتیجه سال جدید بایستی شاهد سلطه این رنگ زیبا از طیف آبی باشیم.

رنگ سال 1399 آبی، بی‌انتها و ماندگار، درنهایت سادگی بسیار زیبا است. این رنگ نمایانگر رنگ آسمان در هنگام غروب است.

این رنگ در روان ما به‌عنوان رنگی آرامش‌بخش شناخته‌شده است، احساس آرامش به روح انسان می‌بخشد و آدمی به آن پناه می‌برد.

هر رنگی که در طبیعت وجود دارد رنگ مکملی هم دارد. همان‌طور که از کلمه مکمل مشخص است، رنگ مکمل یعنی رنگ‌هایی که ازنظر هارمونی و هماهنگی در کنار رنگ اصلی قرار می‌گیرند. حالا دوست دارید بدانید رنگ مکمل آبی کلاسیک چیست؟

با توجه به تنوع رنگی که موسسه پنتون اعلام کرده:

آبی‌رنگ اصلی است و قهوه‌ای هم امسال رنگ مهمی است، طیف‌های رنگ قهوه‌ای با توجه به جلبک‌های دریایی و تخته‌سنگ‌های ساحلی انتخاب‌شده است.

علاوه بر این دورنگ دریایی، طبق گفته او، رنگ‌های سفیدی که شبیه به دانه‌های ماسه هستند و رنگ سبز نزدیک به جلبک‌های دریایی هم نقش مهمی در ترکیب رنگ امسال ایفا می‌کنند.

رنگ انتخابی سال 99

چگونگی هماهنگ کردن این رنگ‌ها در کنار هم

طبق گفته خانم پرسمن:
استفاده از رنگ‌های اقیانوسی برای ساخت لایه‌ها در دکوراسیون و یا بافت لباس‌ها، ترکیب خاصی ایجاد می‌کند؛ به‌عبارت‌دیگر، همه‌چیز مانند دریا صاف و آرامش‌بخش خواهد بود.

موسسه پنتون PANTONE قبل‌تر رنگ مرجانی سفید را به‌عنوان رنگ سال 2020 نامزد انتخاب کرده بود.

این رنگ برای جلب‌توجه مردم به حیات دریایی، مخصوصاً مرجان‌های دریایی و خطرهایی که این موجودات را تهدید می‌کند است.

بااین‌حال بیش از 45٪ مرجان‌های دیواره بزرگ مرجانی (ٰمجموعه بسیار بزرگی از آبسنگ‌های مرجانی که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرارگرفته‌اند و بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به شمار می‌آید.)

مرجان‌ها در طول سه سال اخیر از بین رفته‌اند. به همین دلیل نیز پیشنهادشده بود که رنگ سال 2020 رنگ مرجانی سفید انتخاب شود تا به‌نوعی همراه بااینکه همه مردم به دنبال استفاده از رنگ سال 2019 در زندگی روزمره خود و یا ست کردن رنگ مرجانی با سایر رنگ‌ها هستند، با خطرات موجود پیرامون مرجان‌های سفید شده نیز بیشتر آشنا شوند؛ چراکه از بین رفتن صخره‌های مرجانی روزبه‌روز در حال افزایش بوده و درصورتی‌که به این امر توجه ویژه‌ای نشود، شاهد نابودی این موجودات دریایی خواهیم بود.

رنگ سال 2020 چه رنگی است

قبل‌تر طیف رنگ مرجانی سفید نامزد انتخاب رنگ سال 2020 گردیده بود.

مروری بر رنگ سال‌های قبل

سال میلادی رنگ سال
سال 2019 میلادی رنگ مرجانی
سال 2018 میلادی رنگ بنفش
سال 2017 میلادی رنگ سبز

رنگ سال یک قانون نانوشته است که اولین بار از سال ۲۰۰۰ به عمل آمد و تمام مردم دنیا هم از آن استقبال کردند. این قانون نانوشته به‌صورت ناخودآگاه تمام زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.

هرساله با آغاز سال نو میلادی این رنگ به‌صورت رسمی معرفی می‌شود و تقریباً هرساله برای انتخاب آن رنگ هم دلایلی وجود دارد.

امسال هم شرکت پنتون برای بیستمین بار رنگ سال 2020 را انتخاب کرد.

رنگ آبی کلاسیک Classic Classic Blue که به‌عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ انتخاب شد.

 

ست رنگ سال 99 برای دکوراسیون داخلی منزل

مدل رنگ دکوراسیون منزل سال 99

رنگ سال 99 برای دکوراسیون خانه

رنگ موی سال 99

رنگ موی سال 1399 چیسترنگ مو سال ۲۰۲۰

مدل مانتو رنگ سال 99

ست رنگ سال ۹۹ لباس و پوشاک

ست رنگ سال 99 برای لباس

به این مطلب امتیاز دهید
منبع
مجله دلگرمtalabmosbate1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا