جملات و اشعار

متن های خاص و طولانی در مورد خدا

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، مجموعه ای از زیباترین متن های خاص و طولانی در مورد خدا برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

تبلیغات
خدا دوستیه که از دوستی کردن باهاش پشیمون نمیشی. توی این دنیا دنبال دوست نگرد، این دنیا و آدمهاش سوء استفاده کردن و از تو پله‌ای ساختن برای پیشرفت کردن رو خوب بلدن. این دنیا و آدماش تو رو بازیچه‌ای برای سرگرمی‌های خودشون میکنن و در نهایت برای اینکه سرت رو شیره بمالن میگن که دوستت هستن اما یادت باشه که اونها هیچوقت نمیتونن دوست‌های واقعی تو باشن، دوست واقعی تو خالق توئه که هر لحظه و هر دم کنار توئه و تنهات نمیذاره اما چون تو چشم روی اون بستی نمیتونی ببینیش. از همین حالا به بعد با خودت عهد ببند که به هیچ دوستی غیر از خدا احتیاج نداری! وقتی که این کار رو کردی می‌بینی که چطور همون دنیا و آدما برای اینکه یک لحظه با تو دوستی کنن، یک لحظه کنار تو باشن و بخوان بخشی از زندگی تو باشن هر کاری میکنن. دوستی با خدا برات مقام و منزلت میاره و شان و شخصیتت رو بالا میبره و همین کاری میکنه که هر کسی که در قبل تو رو پس می‌زد یا از تو سوء استفاده می‌کرد بخواد کنارت باشه و بخشی از زندگیت باشه.

⭐⭐⭐

هر روز صبح وقتی که از خواب پا میشی اولین کاری که باید انجام بدی آینه که برای تمام داشته هات و برای اینکه خدا یک روز دیگه به تو فرصت داده تا جهانی که خلق کرده رو تجربه کنی، احساس سپاسگزاری رو در دل و قلبت به وجود بیاری و بعد از این کار این احساس رو به زبون بیاری. وقتی که روزت رو با سپاسگزاری کردن از خدا برای تموم اون چیزی که بهت داده شروع می‌کنی، این روز میتونه یک روز فوق العاده زیبا و قشنگ باشه. با سپاسگزاری کردن انگار خدا رو در رودربایستی قرار میدیم و اون اتفاقات و شرایط بهتر و عالی‌تری رو وارد زندگیمون میکنه پس آگه همون ابتدای روز از خدا برای تموم چیزهایی که بهت داده شکرگزاری کنی، این شکرگزاری باعث میشه که خدا رو در رودربایستی با خودت قرار بدی و کار کنی که شرایط و موقعیت‌های زیبای بسیاری رو در طی روز سر راهت قرار بده.

⭐⭐⭐

خود را به خدا بسپار وقتی که دلت تنگ است
وقتی که صداقت‌ها، آلوده به صد رنگ است
خود را به خدا بسپار …
چون اوست که بی رنگ است
چون وادی عشق است او..
چون دور زنیرنگ است
خود را به خدا بسپار، آن لحظه که تنهایی
آن لحظه که دل دارد.. از تو طلب یاری
خود را به خدا بسپار، همراه سراسر اوست
دیگر تو چه می‌خواهی؟ بهر طلبت از اوست
خود را بخ خدا بسپار، آن لحظه که گریانی
آن لحظه که از غمها، بی تابی و حیرانی
خود را به خدا بسپار، چون اوست نوازشگر
چون ناز تو می‌خواهد، او را زدرون بنگر
خود را به خدا بسپار …

⭐⭐⭐

متن خاص در مورد خدا طولانی

کوله بار گناهانم بر دوشم سنگینی می‌کرد…
ندا آمد بر در خانه‌ام بیا، آنقدر بر در بکوب تا در به رویت وا کنم…
وقتی بر در خانه‌اش رسیدم هر چه گشتم در بسته‌ای ندیدم!!
هر چه بود باز بود…
گفتم: خدایا بر کدامین در بکوبم؟
ندا آمد: این را گفتم که بیایی…
وگرنه من هیچوقت درهای رحمتم را به روی تو نبسته بودم!
کوله بارم بر زمین افتاد و پیشانیم بر خاک…

⭐⭐⭐

تبلیغات

متن طولانی در مورد خدایا شکرت

برای نفسی که می‌کشی خدا رو شکر کن، برای تن سالمی که داری خدا رو شکر کن، برای اینکه روح سالمی داری و از خیلی از دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که میتونن روحت رو عذاب بدن فاصله داری خدا رو شکر کن. ما گاهی برای این مسائل مهمی که جزو بدیهی‌های زندگیمون شده یادمون میره که خدا رو شکر کنیم اما آگه همین‌ها لحظه‌ای آزمون گرفته بشن اون موقع هست که قدرشون رو میدونیم. مثلاً آگه لحظه‌ای نفست بند بیاد اون موقع قدر نفس کشیدنت رو میدونی، لحظه‌ای آسیبی به جسم و جونت وارد بشه اون موقع قدر سلامتیت رو میدونی و آگه لحظه‌ای تنش و اضطرابی در دل و قلبت به وجود بیاد اون موقع قدر شرایط متعادل زندگیت رو خواهی دونست. گاهی لازمه که ما برای این موارد خدا رو شکر کنیم تا با این کار به خودمون یادآوری کنیم که زندگی ما بدون همین چیزهایی که الان برامون بدیهی چقدر میتونست بد باشه.

⭐⭐⭐

میدونستید جواب تموم دلتنگی هات توی ارتباطت با خدا نهفته هست؟ وقتی که خدا رو وارد زندگیت می‌کنی، وقتی که اون رو به عنوان همدم و همرازت انتخاب می‌کنی، دلتنگی در وجودت برای موقعیت‌ها و افراد مختلف کم کم پر میکشه و از بین میره. بالاخره خدا خالق تموم اون موقعیت‌ها و افراد بوده و وقتی که تو به جای اون ها خالقشون رو انتخاب می‌کنی و سعی می‌کنی اون رو به زندگیت وارد کنی، کم کم می‌بینی که چقدر دلتنگی هات برای افراد و موقعیت‌هایی که دلت می‌خواست همیشه باهات باشن بی دلیل بوده. البته خودت رو نباید به خاطر دلتنگی هات سرزنش کنی اما یادت باشه بیکار هم نشینی و سعی کنی اونقدر ارتباطت رو با خدا خوب کنی که کم کم دلتنگی هات از یادت برن. خدا تنها همراهی هست که هیچوقت تنهات نمیذاره، خدا تنها همراهی هست که بهترین موقعیت‌ها رو پیش روت میذاره، خدا بهترین همراهی هست که باعث میشه هیچ وقت احساس دلتنگی نکنی پس به جای آدما و موقعیت‌هایی که توی زندگیت میان و میرن، به خدایی دل ببند که هست و همیشه میمونه و حتی بعد از مرگت هم تنها نمیذاره.

⭐⭐⭐

متن زیبا در مورد خدا طولانی

خدا مرحم تمام دردهاست
هر چه عمق
خراش‌های وجودت بیشتر باشد
خدا برای پر کردن آن
بیشتر در وجودت جای می‌گیرد
خدایا
دردهایم
دلنشین می‌شود
وقتی درمانم تویی

⭐⭐⭐

خوشبختی یعنی واقف بودن
به اینکه هر چه داریم از رحمت خداست
و هر چه نداریم ازحکمت خدا
احساس خوشبختی یعنی همین!
خوشبختی رسیدن به خواسته‌ها نیست
بلکه لذت بردن ازداشته هاست

⭐⭐⭐

وقتی که درگیر چالش‌ها و مشکلات سخت زندگیت بودی، به خدایی فکر کن که هر لحظه کنارته و تنها نمیذاره. با خدا که باشی حتی آگه درگیر بدترین مشکلات هم باشی میدونی که یک پشتوانه قوی داری و برای همین کم نمیاری. ما آدما در بیشتر موقعیت‌هایی که باعث ضعفمون میشن احساس می‌کنیم که تنهاییم و به همین حس مون ادامه میدیم و بهش پر و بال میدیم تا وقتی که تمام وجودمون رو در بر میگیره. اما میون تموم این موقعیت‌ها بهتره که کمی با خودمون صحبت کنیم، بگیم که آیا واقعاً تنهاییم؟ پس اون خدایی که این زندگی و موقعیت‌ها رو به وجود آورده چی؟ پس خالق من چی؟ یعنی اون هم منو تنها گذاشته و رفته؟ یعنی اون دیگه دستم رو نمیگیره؟ تا حالا چند تا موقعیت این چنینی بوده که همون خالق معجزه کرده و اون موقعیت برطرف شده؟ یعنی الان دیگه تواناییش رو از دست داده و نمیتونه کاری کنه؟ وقتی به این‌ها فکر می‌کنیم، قدرت پروردگاری رو به یاد میاریم که هر لحظه و هر دم حواسش به ما هست و لحظه‌ای ما رو تنها نمیذاره و همین فکر به ما قدرت میده، انگیزه میده و باعث میشه که کم نیاریم.

⭐⭐⭐

تبلیغات

متن های زیبا و طولانی در مورد خدا

خدا رو توی زندگیت باور کن تا ببینیش. بعضیا میگن خدایی که دیده نمیشه و خدایی که خودش رو نشون نمی‌ده به چه دردی میخوره و کجای زندگی ماست؟ مسئله آینه که خدا توی قلب ماست و دیده نمیشه اما باور میشه، وقتی که خدا رو باور کنی اون موقع میتونی رد پاش رو توی قسمت‌های مختلف زندگیت ببینی، اون موقع میتونی موقعیت‌هایی از زندگیت رو ببینی که آگه خدا در اونها نقش نداشت قطعاً تو شکست می‌خوردی و در همون موقعیت‌ها طعم خوش زندگیت به پایان می‌رسید. بعضی‌ها به دنبال اینن که خدا رو با چشم سر ببینن و حرفش رو با گوش سر بشنون اما نکته‌ای که هست آینه که خدا با این‌ها دیده و شنیده نمیشه، خدا با چشم دل دیده میشه و صداش با گوش دل شنیده میشه. هر وقت تونستی خدا رو در قلب باور کنی، یعنی با چشم دل اون رو دیدی و با گوش دل صداش رو شنیدی.

⭐⭐⭐

چقد خوبه که ما آدما دستمون رو به سمت کسی به غیر از خدا دراز نکنیم. خالق تموم کسایی که ما توی ذهنمون داریم تا برای کمک به سمتشون بریم کیه؟ خداست! این خدا خالق من و تو هم هست پس چرا وقتی که میتونیم دست مون رو به سمت خدا دراز کنیم تا اون دستمون رو بگیره، دستمون رو به سمت بنده خدا دراز می‌کنیم؟ این مسئله‌ای هست که باید توی ذهنمون حلش کنیم. تا وقتی که دستمون رو به سمت غیر دراز کنیم، ارزشمون رو کمتر و کمتر می‌کنیم و ممکنه حتی پاسخی هم نگیریم اما وقتی که دستمون رو به سمت خدا دراز می‌کنیم، نه تنها ارزش مون از قبل بیشتر میشه بلکه پاسخی هم که قراره از اون بگیریم حتمی هست و خدا حتماً پاسخی به ما میده تا به واسطه اون بتونیم چالشی که در اون گرفتار شدیم رو برطرف کرده و از بین ببریم.

⭐⭐⭐

خدا رو در موقعیت‌های مختلف زندگیت از یاد نبره، خدا که همراهت باشه دیگه به هیچ کسی نیاز نداری. چه تو موقعیت‌های خوب، چه تو موقعیت‌های بد، باور کن که یکی کنارته، یکی هست که حواسش بهته و تو رو از تموم خطرات و اتفاقات بد مصون میکنه. وقتی که این رو باور کنی، در تموم موقعیت‌ها، چه موقعیت‌های خوب و چه موقعیت‌های بد یه اعتماد قوی درونت شکل میگیره، یک اعتماد که بهت میگه به دل موقعیت پیش روت بزن و مطمئن باش که در اون پیروز میشی چون خدایی رو در کنارت داری که همه جوره ساپورت و حمایتت میکنه.

⭐⭐⭐

متن دکلمه طولانی در مورد خدا

منتظری تا فلان شخص خاص کمکت کنه؟ منتظری تا به کمکت بیاد و تو رو در دل چالشی که به اون گرفتار شدی یاری کنه؟ برات دعا می‌کنم تا خدا رو در زندگیت کشف کنی! اون همراهی هست که بدون اینکه ازش درخواست همراهی کنی کنارته، اون همدمی هست که بدون اینکه ازش بخوای همدمت توی لحظات سخت و آسون زندگیته، اون همرازی هست که میتونی باهاش هر رازی رو در رابطه با موقعیتی که در اون گرفتار شدی در میون بذاری تا بهت کمک کنه، اون انیس و مونسی هست که وقتی از فلان موقعیت خاص طاقتت سر اومد میتونی به سایه اون پناه ببری تا آرومت کنه. خدا بهترین یار و همراه زندگی آدماست و آگه تو منتظر کسی غیر از خدا هستی، برات دعا می‌کنم تا خدا رو در زندگیت کشف کنی تا اون موقع بفهمی تا به اون موقع چه یار و یاوری رو از دست دادی که میتونست توی همه موقعیت‌های زندگیت کنارت باشه و بهت قدرت بده.

⭐⭐⭐

ایمانی که به خدا داری توی لحظات سخت خودش رو نشون میده. اینکه توی شرایط آسون و سهل بگی خدا رو باور دارم و فقط به اون تکیه می‌کنم خیلی آسونه، اما ایمان واقعی وقتی خودش رو نشون میده که درگیر شرایط سخت و دشوار شدی، درگیر چالش‌های سخت زندگیت شدی، درگیر اتفاقاتی شدی که اون آسایش همیشگیت رو ازت میگیرن. در چنین مواقعی نشون میدی که چقدر به خدا ایمان داری! هر چقدر که تونستی آرامشت رو حفظ کنی، هر چقدر که تونستی توی این راه روی خدا حساب باز کنی و آسایشت رو از دست ندی یعنی به خدا ایمان و باور داری. کسی که باور داره خدا کنارشه، کسی که باور داره خدا همراهشه، کسی که باور داره که دست یاریگر خدا همواره توی دست‌های اونه، باز هم توی سخت‌ترین شرایط آرامشش رو حفظ میکنه و به خودش میگه که خدا تکیه گاه منه پس لازم نیست که به دلم ترس راه بدم چون خدا اون مشکل و چالش رو از بین میبره.

⭐⭐⭐

تبلیغات
دستات رو بذار توی دستای خدا تا اون موقع ببینی که آرامش واقعی یعنی چی. ما آدما در هر چیزی به دنبال آرامش میگیردیم، در هر موقعیتی به دنبال آرامش می‌گردیم اما سایه خدا رو فراموش می‌کنیم. تنها جایی که آرامش واقعی در اونجا موج میزنه سایه خداست! وقتی که به زیر سایه خدا اومدی، تازه می‌فهمی که آرامش واقعی یعنی چی و تازه می‌فهمی که تنها جایی که میتونستی در اون این آرامش رو کسب کنی همین جاست نه هیچ جای دیگه ای. وقتی که درگیر چالش‌های زندگیت هستی، وقتی که با مشکلات زندگیت می‌جنگی و به دنبال اندکی آرامش میگیردی، به سایه خدا پناه ببر تا به جای اندکی آرامش، تو رو از حس آرامش و آسایش لبریز کنه و در کنار این آرامش بهت بهترین راه حل برای از بین بردن چالش پیش روت رو بده.

⭐⭐⭐

متن ادبی طولانی در مورد خدا

ترس از بی ایمانی شکل میگیره. وقتی که نسبت به مسئله‌ای ایمان نداشتی کم کم در اون زمینه ترس در دلت شکل میگیره و همین ترس ممکنه افسار تو رو در دست بگیره. اما کاری که تو میتونی انجام بدی آینه که خدا رو در کنارت باور کنی. وقتی که به حضور خدا در کنارت باور داشته باشی، لازم نیست در موقعیت‌های دلهره آور به دنبال چیزی به غیر از خدا باشی که بهت قوت قلب بده تا بتونی از پس اون موقعیت‌ها بر بیای. وقتی که حضور خدا رو در زندگیت احساس کردی، خدا به کمکت میاد و تو به واسطه کمک اون میتونی ایمان رو به قلبت راه بده و همین ایمان و باور باعث میشه که ترسی که داشتی به صورت کامل ریشه کن بشه و از بین بره.

⭐⭐⭐

افلاطون را گفتند: چرا هرگز غمگین نمی‌شوی؟
گفت دل بر آنچه نمی‌ماند، نمی‌بندم.
فردا یک راز است، نگرانش نباش.
دیروز یک خاطره بود، حسرتش را نخور
و امروز یک هدیه است،
قدرش را بدان و از تک تک لحظه‌هایت لذت ببر.
از فشار زندگی نترسید به یاد داشته باشید
که فشار توده زغال سنگ را به الماس تبدیل میکنه..
نگران فردایت نباش
خدای دیروز و امروز خداى فردا هم هست…
ما اولین بار است که بندگی می‌کنیم.
ولى او قرنهاست که خدایى می‌کند
پس به خدایى او اعتماد کن
و فردا و فرداها را به او بسپار…

⭐⭐⭐

کوله بار گناهانم بر دوشم سنگینی می‌کرد…
ندا آمد بر در خانه‌ام بیا،
آنقدر بر در بکوب تا در به رویت وا کنم…
وقتی بر در خانه‌اش رسیدم
هر چه گشتم در بسته‌ای ندیدم!!
هر چه بود باز بود…
گفتم: خدایا بر کدامین در بکوبم؟؟؟؟
ندا آمد: این را گفتم که بیایی…
وگرنه من هیچوقت درهای رحمتم را
به روی تو نبسته بودم!
کوله بارم بر زمین افتاد
و پیشانیم بر خاک…

⭐⭐⭐

متن طولانی در مورد توکل به خدا

خدایا! گاهی که دلم
از این و آن و زمین و زمان می‌گیرد،
نگاهم را به سوی تو و آسمان می‌گیرم،
و آنقدر با تو درد دل می‌کنم تا کم کم
چشم‌هایم با ابرهای بارانیت همراهی می‌کنند
و قلبم سبک می‌شود.
آنوقت تو می‌آیی و تمام فضای دلم را پر می‌کنی
و من دیگر آرام می‌شوم و احساس می‌کنم
هیچ چیز نمی‌تواند مرا از پای دربیاورد
چون تو را در قلبم دارم.

⭐⭐⭐

تبلیغات
ای زیباترین خالق، بابت زیباترین تکرار این دنیا که بیداری‌ست، از تو سپاسگزارم.
ای معبود یگانه من، بابت حال خوبم، از تو سپاسگزارم.
ای لطیف‌ترین دوست، بابت اینکه در هر لحظه به جای اینکه مچم را بگیری،
دستم را می‌گیری بالا می‌کشی، از تو سپاسگزارم.
ای بخشنده بی‌منت، بابت تمام داشته‌هایم، از تو سپاسگزارم

⭐⭐⭐

هر کسی عشق را با زبان خود بیان می‌کند…
دارکوب، می‌کوبد
نقاش، می‌کشد
قناری، می‌خواند
دیکتاتور، می‌کشد
آهو، می‌دود
نویسنده، می‌نویسد
و اما خدا؛ می‌بخشد..

⭐⭐⭐

متن عرفانی در مورد خدا

احساسم در کلمات نمی‌گنجد
حس عجیبیست
تنهایی غریبی
و دلتنگی بی پایانی
اماامید به لطف تو دارم
تو را همیشه کنارم
و مهربان یافته‌ام
بارالها
بگیر از من اون
لحظه‌هایی را که از
تو دور میکنه
آمیـــن یا رَبَّ
شبتون آروم…
دلهاتون امیدوار به لطف خدا
?????
قبل از خواب همه را ببخش
و به خــــــدا بسپار
بعد بخواب…
برای شروع یک روز نو
باید آرام و سبک باشی…
بار سنگین اشتباهات
اطرافیان را بر دوش نگیر…
?????
خدایا
نمیگم دستم را بگیر
عمری است گرفته‌ای
مبادا رها کنی
?????
پشت زیباترین لبخند
بیشترین رازها نهفته است.
زیباترین چشم
بیشترین اشک‌ها را ریخته است
و مهربانترین قلب
بیشترین دردها را ڪشیده است.
?????
دوست خوبم
دنیا را برایت
شـادِ شـاد
و شادی را برایت
دنیـا دنیـا
آرزو دارم...

⭐⭐⭐

خدا همه جا هست…
نیازی نیست جایی دنبالش بگردی.. پاک باشیم یا گناهکار در کنار ماست…
خدا همیشه و در هر حالی با ماست..
گاهی از نردبون بالا میریم تا به خدا برسیم..
غافل از اینکه خدا
همین پایین نردبان رو نگه داشته…
کمی دقت کن …
خدا را در کنارت حس می‌کنی..

⭐⭐⭐

گفتی بخوان مرا تا اجابت کنم تورا….
نخوانده اجابتم کردی
و مهمان لحطه های ناب دعایت شدم..
لحظه‌هایی که گناه می‌خریدی و
بهشت می فروختی..
لحظه‌هایی که تو مهربان بودی و
من پشیمون…
تو بخشنده بودی و
من شرم زده…

⭐⭐⭐

تبلیغات

متن انگیزشی در مورد خدا

سجاده را دوست داشتم…
اسمش را گذاشته بودم
آغوش همیشه بازِ خـدا» …
هر جا سجاده بود،
می‌شد با خدا خلوت کرد …
هنوز هم سجـاده را دوست دارم
اما یاد گرفتم برای خلوت کردن با خـدا
لازم نیست دنبال سجـاده بگردم …
تمام زمین سجـاده است
وقتی که خـدا لحظه به لحظه در یاد من است.
همه بر سر زبانند و تو در میان جانی
تو نظیر من ببینی و بدیل من بگیری
عوض تو من نیابم که به هیچ کس نمانی

⭐⭐⭐

ماهیان
از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند
و چون دریا آرام شد
خود را اسیر تور صیادان یافتند.
تلاطم‌های زندگی
حکمتی از خداوند است
پس از خدا بخواهیم
دلمان آرام باشد
نه دریای دور و برمان.

⭐⭐⭐

مدام خود را غرق در محبتت می‌یابم…
مدام نعمت‌هایت به چشمم می‌خورد..
شکر من کجا می‌تواند ذره‌ای از این نعمت‌های تو را جبران کند مثل همیشه… کم می‌آورم در برابر خوبی‌هایت… من کجا و بزرگی این نعمات کجا؟
خدایا باز مثل همیشه شرمنده‌ام…
شرمنده مهربانی‌ها و خوبی‌های مدامت…
من کجا و این همه لطف و محبت کجا؟
خدایا زبانم قاصر است از گفتن و شمارش نعماتت…
فقط هر چه می‌نگرم نعمت است و نعمت…

⭐⭐⭐

متن احساسی در مورد خدا

خدایا..
نمی دونم بهشت چه شکلیه،
ولی اینو میدون که
هر چقدر هم قشنگ باشه،
قشنگ‌تر از تو نیست…
خدایا،
نگاهت، برای وجود من کافیست…
بهشت ارزانی آدمهای دیگر…
و جهنم برای من جاییست که تو نباشی
نه جا آتش و عذاب…
آری من فقط تو را می‌خواهم،
تو برای من باش،
همین برای من بس است….

⭐⭐⭐

خدایم! مهربانم!
به عشق «حی علی الصلوه» برمیخیزم
«حی علی الفلاح» را که می‌شنوم مشتاق ترمیشوم به «خیرالعمل»!
مراببخش که در «نیت» خلوص کامل نیست.
به «قیامم» منگرکه خود واقفم عظمتی ندارم
ازتو می‌خواهم مرابه «صراط مستقیم» رهنمون شوی باشد که آلایش درونم پالایش یابد…

⭐⭐⭐

تبلیغات

متن زیبا درباره خدا بسیار زیبا و دلنشین

یاد «منزه بودنت» که می افتم دربرابر عظمتت قامت خم می‌کنم
اما خوشا آن لحظه که درپیشگاهت به خاک می افتم….
بارالها! نقصان و کسری‌های عبادتم را بر من ببخشای که تو آن بی نیازی٪
ای ستارالعیوبم
ای غافر الذنوبم
ای رحمان و ای رئوفم
این بنده متزلزلت را دمی٬لحظه‌ای٬آنی رهامکن
الهی….
گاهی….
نگاهی….
آمین

⭐⭐⭐

بزرگی می‌گفت:
یک وقت جلوی شما یک سبد سیب می‌آورند، شما اول برای کناریتان بر می‌دارید، دوباره بعدی را به نفر بعدی می‌دهید
دقت کنید!!!
تا زمانی که برای دیگران بر می‌دارید سبد مقابل شما می‌ماند
ولی حالا تصور کنید همان اول برای خود بردارید، میزبان سبد را به طرف نفر بعد می‌برد.
نعمت‌های خدا نیز اینطور است
با بخشش، سبد را مقابل خود نگه دارید …
زیستن با استانداردهای خدا بسیار زیبا خواهد بود

⭐⭐⭐

متن طولانی در مورد خودم و خدا

دلم تنگه لحظه‌ای است که در پشت درب خدا می‌نشستم و با گریه خدا را صدا می‌کردم تا درب را باز کند اما نمی داستم که خدا
هم بعضی وقتها خانه نیست و باید صبر کرد.
دلم تنگ لحظه‌ای است که در باز می‌شد و می‌گفتم که‌ای خدا، چرا اینقدر دیر در را گشودی؟
و او می‌گفت در خانه من همیشه و بروی همه باز است.. تو خود این در را بسته بودی و بازهم تو خود بودی که در را گشودی..
دلم تنگ در زدن است. دلم تنگ رحمت است،
گریه و اشک امانم را بریده بود،
ضجه می‌زدم خدااااا مگه خودت نیاوردیش تو زندگیم چرا رفت دیگه طاقت ندارم بریدم ببین نه, نمی‌شنوی, نه, صدام نمیرسه بهت
منم بنده‌ام
ببین صدای هق هق گریه هام از گلویی میاد که تو از رگش ب من نزدیک‌تری…
سکوت نکن
غریبه نشو با من مگه چی شده ….
و ندایی ارام در گوشم زمزمه شد…
.
.
.
خدا:
ببین گناه رفته در چشمت دارم فوتش می‌کنم بنده‌ی من این اشک‌ها بی دلیل نیست….
…
خوب خواهی شد…
.
از من و حرف هام جدا نشو
…
انقدر درگیرش شده بودی که من را نمیدی و تمام حرف‌هایم را نادید می‌گرفتی…
به یقین برس من عاشقِ توام…
تو بندگی کن…
و
من را فراموش نکن… مگر می‌شود عاشق عشقش را از یاد ببرد…
دستت در دست من باشد آرام می‌گیری فاتح خواهی بود…. مقصد را فراموش نکن….
.
من مثل کوه پشتت خواهم بود
.
.
.
من:
حالِ خوب بودنِ با تو جانِ وجودیِ من بهترین حسِ دنیاست …
تا ابد بنده‌ی توام…
ببخش که گاهی فراموشت می‌کنم…
خطا از من است میدانم….

⭐⭐⭐

4/5 - (9 امتیاز)

منبع
toptoopپارسی زیrouzegar

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا