سرگرمی

معنی انگشتر در هر انگشت

مفهوم انگشت‌های مختلف برای انداختن انگشتر را گوناگون شمرده‌اند. ازجمله:

معنی انگشتر در هر یک از انگشتان دست چیست؟

انگشت شست:

معنی انگشتر در انگشت شست

نشان‌دهنده قدرت اراده در فرد است. این انگشت با خودِ درونی فرد در ارتباط است. وقتی به شما گفته می‌شود که در انگشت شستتان انگشتری بیندازید، به‌دقت مراقب تغییراتی که در زندگیتان اتفاق می‌افتد باشید. این انگشتر قدرت اراده شما را تقویت خواهد کرد.

انگشت اشاره:

معنی انگشتر در انگشت اشاره

نشان‌دهنده قدرت، رهبری و جاه‌طلبی است. این انگشت نشان‌دهنده یک نوع قدرت خاص است. این مسئله به‌خصوص در قدیم‌الایام وقتی پادشاهان قدرتمند در انگشت اشاره خود انگشتر می‌انداختند بیشتر نمود دارد. درنتیجه، انداختن انگشتر در این انگشت به شما در این زمینه کمک می‌کند.

انگشت وسط:

معنی انگشتر در انگشت وسط

نشان‌دهنده فردیت و هویت فرد است. این انگشت که در وسط قرارگرفته است نشان‌دهنده یک زندگی متعادل و متوزان است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می‌کند زندگی متعادل‌تری داشته باشید.

انگشت چهارم:

معنی انگشتر در انگشت چهارم

انگشت انگشتری انگشت چهارم شماست. انگشت انگشتری دست چپ به قلب رابطه مستقیم دارد. به خاطر همین است که حلقه ازدواج در این انگشت انداخته می‌شود. این انگشت همچنین نشان‌دهنده احساسات و خلاقیت در فرد است. انداختن انگشتر در انگشت چهارم دست راست به شما کمک می‌کند در زندگی خود خوش‌بین‌تر باشید.

انگشت کوچک:

معنی انگشتر در انگشت کوچک

نشان‌دهنده همه‌چیز در روابط شماست. این انگشت نشان‌دهنده روابط ما با محیط بیرون می‌باشد و دقیقاً مخالف شست است که به خودِ درونی ما اشاره دارد. این انگشت نشان‌دهنده رفتار ما با دیگران است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می‌کند روابط خود را تقویت کنید، به‌خصوص در مورد ازدواج. به ارتقاء روابط کاری هم کمک می‌کند.

انگشترها در میان سایر جواهرات اهمیت بیشتری دارند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید هر انگشتری دستتان کنید، بهتر است با یک متخصص در مورد نوع جواهری که می‌خواهید دست کنید صحبت کنید. این انگشتر، چه یک انگشتر الماس یا انگشتر نامزدی یا عروسی یا هر انگشتر دیگری باشد، نمی‌توان زیبایی آن‌ها را به‌عنوان جواهرهایی شیک نادیده گرفت. پس فقط به دلایل باورها و اعتقادات مذهبی نیست که خیلی‌ها انگشتر دست می‌کنند، این مسئله می‌تواند جنبه مدگرایی هم داشته باشد. دلیل آن مهم نیست، مهم این است که انداختن انگشتر به ارتقاء وضعیت ظاهر شما کمک می‌کند.

البته بعضی برداشت‌های خاص دیگر از حلقه در انگشتان مختلف دست می‌شود که به‌طور مطلق نیست و در سال‌های اخیر دیگر زیاد موردتوجه قرار نمی‌گیرد مانند معنی بد حلقه در انگشتان شست و اشاره!

سمت چپ بدن پذیرا و سمت راست بدن فعال است. به این معنی که سمت چپ انرژی گیرنده و سمت راست انرژی‌دهنده است. البته می‌گویند که این موضوع درباره افراد چپ دست برعکس است. به‌هرحال به سمت چپ بدن یین و به سمت راست یانگ می‌گویند. هر انگشتی به نام یکی از سیاره‌های منظومه شمسی خوانده می‌شود هرکدام از آن‌ها انحصاراً دارای ویژگی‌های خاص هستند که هر و فردی با قرار دادن حلقه در آن انگشت می‌تواند آن ویژگی را در درون خود تقویت کند (این موضوع البته فقط جهت اطلاع آورده شده و توانایی رد یا تأیید آن را ندارم اما مطالب بعدی که مربوط به نماد شناسی است قابل‌تأیید است). هر حلقه در هر انگشت یک مفهوم عام دارد و یک مفهوم خاص. به‌طورکلی بیشتر مفاهیم عام مربوط به دست چپ است و متضاد آن مفهوم در دست راست قرار می‌گیرد.

حلقه در انگشت شست چپ نشان‌دهنده قدرت و پادشاهی.
حلقه در انگشت اشاره چپ نشان‌دهنده اعتمادبه‌نفس، رهبری و جاه‌طلبی.
حلقه در انگشت سوم چپ یا وسط تعادل و مسئولیت‌پذیری است.
حلقه در انگشت چهارم چپ نشانه عشق، خلاقیت، تعهد و وفاداری است.
حلقه در انگشت کوچک چپ نشان‌دهنده ذکاوت، هوش و ارتباطات قوی است.

از موارد جالب‌توجه این است که رسم حلقه دادن در ازدواج از مراسم کلیسایی مربوط به قرون‌وسطی است که کشیش انگشت دوم و سوم را به‌عنوان پدر و پسر تبرک می‌دهد و انگشت سوم به نام روح‌القدس حلقه را دریافت می‌کند. البته این رسم از مراسم ازدواج رومی گرفته‌شده است که در آن این حلقه نماد تعهد مادام‌العمر محسوب می‌شده است. دیگر اینکه خانواده‌هایی که نشان رسمی داشتند آن را به‌صورت نگینی درآورده و بر روی حلقه می‌گذارند و آن حلقه در انگشت کوچک قرار می‌گیرد. این نگین در دست بزرگ خاندان قرار می‌گرفته و نسل به نسل به فرزندان ارشد می‌رسیده است.

حلقه ازدواج معروفی در دنیا وجود دارد که یک قلب بر روی آن قرار داده‌اند. در این حلقه اگر قلب رو باشد به معنی دوران نامزدی و اگر قلب درون باشد به معنی دوران بعد از ازدواج است. از دیگر معانی مدرن این حلقه‌ها می‌توان به حلقه‌ای اشاره کرد که مهندسان کانادایی آن را در انگشت کوچک دست راست خود قرار می‌دهند (که البته به‌صورت نمادین متضاد هوش و ذکاوت می‌شود). داستان آن ازاین‌قرار است که در سال ۱۹۰۰ میلادی در کانادا پلی فلزی فروریخت و مهندسان تصمیم گرفتند از فلزهای این پل حلقه‌هایی بسازند و در انگشت خود قرار بدهند تا یادگاری باشد تا پس‌ازآن محاسبات و اجرای خود را دقیق‌تر انجام بدهند.

حلقه‌ در انگشت راست شست!

از دیگر معانی حلقه‌ها در انگشت راست شست، نشان‌دهنده هم‌جنس‌گرایی (مرد یا زن) است؛ اما باید دقت کنید که گاهی کسانی که با تیرکمان کار می‌کنند نیز از این حلقه انگشت شست راست استفاده می‌کنند و دلیل آن‌هم کمک به کشیدن کمان است.

از دیگر حلقه‌ها در دست راست انگشت اشاره، مربوط به حلقه‌های فراماسونری است. این حلقه‌های نگین‌هایی دارد که با توجه به موقعیت فرد در گروه شکل‌های مختلفی دارد.

4.4/5 - (37 امتیاز)
منبع
parsichibepooshamگردآوری، ویرایش و بازنگری تحریریه مثبت 1

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا