آرایش مو

نکات مهم برای پیشگیری از خراب شدن رنگ مو

خانم هایی که به دنبال تثبیت رنگ موی خود هستند باید نکاتی را در زندگی روزمره خود رعایت کنند تا از موی رنگ شده خود مراقبت و ماندگاری آن را افزایش دهند.

راه و روش ساده برای مراقبت از موی رنگ شده

البته که همه ما دوست نداریم هر دفعه پول و زمان زیادی را صرف رنگ موی خود کنیم. دوست داریم که یک بار برای همیشه این کار را انجام دهیم و دیگر نیاز به تمدید دوباره آن نداشته باشیم و متاسفانه بسیاری از جنبه های مضر در زندگی روزمره ما وجود دارد که به روتین زیبایی ما آسیب وارد می کند که این اتفاقات می تواند شامل دوش گرفتن یا استفاده از محصولات مو باشد که گاهی اوقات به رنگ موی ما نیز آسیب وارد می کند. در این قسمت از دنیای مد مثبت یک تمام راهکارهایی را که از طریق آن ها بتوانید از رنگ موی خود محافظت کنید، ارائه کرده ایم .

اشتباهاتی که میتواند رنگ مویتان یا موهای رنگ شده تان را خراب کند

آب

در حالی که شامپو بیشترین تاثیر را در از بین بردن رنگ مو دارد و ریشه ها را زودتر از همیشه بیرون می کشد اما آب هم به راحتی مولکول های رنگ مو را در خود حل می کند، پس برعکس تصور عموم آب بیشتر از همه باعث تخریب رنگ مو می شود. بهتر است که هر بار بعد از دوش گرفتن به سرعت موهای خود را خشک کنید تا مواد رنگی کمتر داخل آب حل شود.

استفاده از محصولات حالت دهنده مو که سنگین هستند

بعضی از روغن های مو و سرم های درخشنده که برای صاف کردن مو استفاده می کنید، تاثیر کاملاً برعکسی دارند و این نوع از فرمول مواد شیمیایی حاوی سیلیکون های سنگین هستند و ریشه های بیرونی مو را کاملاً می پوشاند و بعضی از انواع این سیلیکون ها می توانند کاملا موی شما را تغییر دهند و این مواد آلودگی ها را همراه با رنگ روی آن ها جذب می کند.

چگونه با قهوه موهای خود را رنگ کنیم؟

خشونت های فیزیکی

سفت برخورد کردن با مو برای رنگ آن بسیار مضر است و این کارها می تواند بستن مو با کش ها و کلیپس های بسیار سفت باشد و موی شما را بیش از حد بکشد و معمولاً برای مراقبت از رنگ مو به افراد پیشنهاد می کنیم که از بستن مو به صورت دم اسبی بسیار سفت خودداری کنند که این کار به کوتیکول های موی شما آسیب وارد می کند. پس بهتر است که مراقب ریشه ها و رنگ آن باشید و علاوه بر آن هر روز باید موهای خود را مرطوب نگه دارید و بهتر از قبل و ملایم تر از قبل شانه کنید.

استفاده از لوازم داغ حالت دهنده مو

لوازم داغ ریشه های مو را می سوزاند و آسیب ها به لایه های رویی مو به دلیل استفاده از همین لوازم می باشد که به سرعت آب را به خود جذب می کند و موی خشک را تحویل شما می دهد که رنگ آن نیز اصلاً جذاب نخواهد بود و البته که مولکول های رنگ داخل ساقه مو هستند اما زمانی که داغی ببیند، سطح آن از بین می رود و این مضرات به رنگ مو وارد می شود که می توان در ظاهر به راحتی آن را حس کرد.

سعی کنید که تارهای مو را کاملا نرم و ملایم نگه دارید تا براقیت طبیعی خود را نشان دهند و برای محافظت از مو در برابر داغی و گرما می توانید از روغن های مو استفاده کنید.

کوتاه نکردن پایین مو

کمی به این موضوع فکر کنید. انتهای تار های موی شما بسیار قدیمی هستند و کاملا در برابر رنگ و مواد شیمیایی آسیب دیده هستند و با گذشت زمان آسیب دیدگی آن ها بیشتر و بیشتر می شود و به سمت بالا سرایت می کند و مولکول های رنگ به طرز متفاوتی روی این قسمت تاثیر می گذارند. حتما دوست ندارید که در کنار موی سالم انتهای موی خرابی داشته باشید، پس بهتر است هر 10 تا 12 هفته قسمت های پایین مو را که خراب هستند، کوتاه کنید.

رنگ مو مناسب انواع پوست سبزه، تیره، روشن، گندمی، سفید و زرد

استفاده نکردن از نرم کننده مو

نه تنها استفاده هر روز از نرم کننده ها و رطوبت دهنده های مو برای رنگ آن ضروری می باشد، بلکه استفاده از ماسک مونیز می تواند بافت مو را سالم نگه دارد و یکی از روتین های حیاتی است و اگر موهای سالم داشته باشید، برای رنگ نیز نیاز دارید که موها محیط سالم داشته باشند و برای رنگ آن نیز انتخاب های بیشتری خواهید داشت. زمانی که موی شما به خاطر تغییر رنگ های مصنوعی دچار آسیب می شود، می توانید با استفاده از رنگ موی آمبره شدت آسیب به آن را کمتر نشان دهید.

اشعه یو.وی

اشعه یو.وی حاصل از خورشید می تواند ساختار مو را تحت تأثیر قرار دهد و باعث می شود که رنگ مو کم کم محو شود و این اشعه ها اثرات جانبی بسیار زیادی برای مو دارند و آن را خشک، خشن، زبر و سخت می کند و متاسفانه هنوز محصولات مویی زیادی برای جلوگیری از آسیب حاصل از اشعه های خورشید مثل ضد آفتاب مخصوص مو در دسترس نیست، اما بهترین کار این است که از کلاه های لبه دار استفاده کنید و با این کار می توانید موهای آسیب دیده را دوباره طراوت ببخشید و همچنین می توانید از نرم کننده های سبک و ماسک های مرطوب کننده استفاده کنید و سپس موهای خود را به همان حالت ببافید که این کار باعث می شود موهای شما کمتر در معرض اشعه uv اضافی خورشید قرار بگیرد و همچنین مراقب انتهای موی خود باشید که بیش از همیشه در معرض آسیب هستند .

3.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا