شستشو و نظافت

چگونه لکه ی خون را از روی فرش پاک کنیم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی مثبت 1، خواهیم گفت که چگونه لکه ی خون را از روی فرش پاک کنیم؟. ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

اگرچه بیشتر فرش‌ها با ضد لک تمیز می‌شوند، برخی از مایعات بدن مانند لکه‌های خون، مواد آرایشی، نوشیدنی‌ها و مواد غذایی ممکن است لکه‌هایی به وجود آورند که شما را آزار می‌دهند و تمیز کردن آن شما را به فکر بیاندازد، در صورت استفاده از مواد و روش‌های صحیح، می‌توانید خون را از روی فرش ها تمیز کنید و لکه خون را به طور کامل از بین ببرید.

ما به مواد تمیز کننده حرفه‌ای توصیه می‌کنیم تا لکه‌های خون را از روی فرش خود جدا کنید. هرگز از مواد کلر دار یا سفید کننده‌ها استفاده نکنید زیرا این ممکن است فرش شما را خراب کند و ترکیب رنگ‌ها را قاطی کند.

هنگامی که صحبت ازتمیز کردن خون از فرش‌ها – یا از بین بردن هر نوع لکه از روی فرش می‌شود فکر ما درگیر می‌شود که چگونه تمیز کنیم، نکته اصلی که باید بخاطر بسپارید این است که هرچه زودتر به کارعمل کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

بهترین روش برای پاک كردن لكه خون از روی فرش

اگر مطمئن نیستید که چگونه خون را از فرش خود تمیز کنید، اولین کاری که باید بکنید این است که ببینید لکه خون تازه هست یا خشک شده، اگر سریعتر اقدام کنید، احتمال از بین رفتن لکه خون از فرش شما بیشتر می‌شود.

تبلیغات

هنگامی که لکه‌های خونی را از روی فرش تمیز می‌کنید، به یاد داشته باشید که همیشه از لبه فرش لکه خون به سمت پایین حرکت می‌کنند. و شما همانند این روش برای از بین بردن لکه خون اقدام کنید.

همچنین بخوانید:  چگونه لکه سوختگی اتو روی لباس را از بین ببریم؟

روش تميز كردن لكه خون از روی فرش

روش پاک كردن لكه خون از روی فرش

اگر لکه خون روی فرش تازه است، ابتدا خون را با یک دستمال خشک بردارید، به عنوان مثال می‌توانید از حوله‌های کاغذی آشپزخانه استفاده کنید تا لکه خون به آرامی تمیز شود.

توجه: مالش ندهید زیرا این ممکن است لکه خون را به همه جا آغشته کند، لکه باید از بین برود و سپس شما برای مرحله بعدی در راهنمای ما برای از بین بردن خون از فرش آماده هستید.

قدم بعدی وقتی می‌خواهید خون از فرش‌ها تمیز شود، استفاده از آب ولرم در لکه خون است (بدون صابون، پودر شستشو، مواد شوینده مایع یا هر ماده مشابه). ناحیه را به آرامی با یک پارچه مرطوب خیس کنید و سپس لکه را با یک پارچه خشک و سفید، تا حد ممکن پاک کنید.

بعد از اینکه لکه خون روی فرش خود را در آب ولرم حل کردید، باید نشاسته سیب زمینی را روی لکه بریزید و بگذارید ۲۴ ساعت روی فرش بماند و خشک شود.

بیشتر اوقات، سه مرحله اول در این راهنما برای بیرون بردن خون از فرش کافی است – اما اگر هنوز از نتیجه راضی نیستید، برای ترفند دیگری در مورد چگونگی تمیز کردن، به مرحله زیر بروید.

پاك كردن لكه خون خشك شده از روی فرش

از بین برن خون از فرش

اگر لکه خون روی فرش شما بعد از حل کردن آن در آب و نشاسته سیب زمینی کاملاً از بین نرود، قدم بعدی شما امتحان کردن یک ماده برای از بین بردن لکه است. این کمی کار سخت روی فرش‌های شما است، بنابراین هنگام تلاش برای از تمیز کردن لکه‌های خون از فرش مراقب مواد پاک کننده شیمیایی باشید. برای راهنمایی‌های بیشتر دستورالعمل استفاده در بسته بندی محصول را مشاهده کنید.

  1. اگر لکه خون خشک باشد آن را با یک برس مسواک بزنید تا لکه را شل کنید. با این عمل لکه خون مقداری از بین می‌رود.
  2. یک قاشق چایخوری مواد شوینده ظرفشویی (ریکا) را با دو فنجان آب سرد مخلوط کنید.
  3. یک دستمال تمیز و سفید برداشته و آن را در محلول مواد شوینده‌ای که تازه مخلوط کرده‌اید آغشته کنید.
  4. بارها و بارها روی لکه خون بکشید.
  5. مراحل ۳ و ۴ را تکرار کنید تا لکه از بین برود.
همچنین بخوانید:  چگونه لکه رنگ را از روی فرش پاک کنیم؟

اگر این روند خون از فرش شما خارج نمی‌شود ، این گزینه‌ها را به عنوان گزینه جایگزینی از بین بردن لکه‌ها دنبال کنید.

  1. نیمی از فنجان آب گرم را با یک قاشق غذاخوری آمونیاک مخلوط کنید.
  2. با استفاده از پارچه یا اسفنج، محلول آمونیاک را مستقیماً روی لکه خون بمالید.
  3. لکه را تا زمان جذب کامل مایع خیس کنید.
  4. یک اسفنج آغشته به آب سرد را مستقیماً روی لکه بمالید و خشک کنید.

استفاده از خمیر نمک برای پاک كردن لكه خون از روی فرش

شما میتوانید فقط مقداری آب سرد را درون یک کاسه بریزید و سپس به مقدار کافی نمک اضافه کنید تا خمیر نرم ایجاد شود. پس از آن می‌توانید خمیر را روی محل خونی بمالید و سپس بگذارید حداقل ۵ دقیقه بماند. حالا بدون مالش لکه را پاک کنید تا کاملاً از بین برود.

به این مطلب امتیاز دهید

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
رسانه بیتاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا