رپورتاژ آگهی

مراجعه به جراح عمومی برای جراحی آپاندیس

یکی از اعضای بدن است که نقش آن  به‌صورت واضح معلوم نیست. زائده‌ای شبیه انگشت که در سمت راست و پایین شکم قرار دارد که در دیواره‌های آن بافت لنفاوی وجود دارد. منطقه‌ای برای نگهداری باکتری‌های خوب و عضوی است که دستگاه گوارش را بعد از بیماری دوباره راه‌اندازی می‌کند. بعضی کارشناسان بر این عقیده هستند که آپاندیس یک اندام بی‌استفاده در بدن است که حتی با جراحی آپاندیس برداشتن آپاندیس از بدن مشکل خاصی اتفاق نمی‌افتد. این عضو در محل اتصال روده کوچک با روده بزرگ قرار گرفته است. در ادامه به بررسی جراحی آپاندیس و ثبت نوبت دکتر جراح عمومی دکترتو می‌پردازیم.

جراحی آپاندیس چگونه است؟

برای اینکه از درد ناشی از آپاندیس راحت شوید تنها راه درمان آن جراحی آپاندیس است. بعد از معاینات و آزمایش توسط دکتر جراح عمومی، عمل باز یا لاپاراسکوپی که با ایجاد یک شکاف کوچک و رد کردن دوربین به داخل شکم است، انجام می‌شود.

اگر در داخل آپاندیس توموری دیده شود، حتما جراحی انجام می‌شود و اگر در روده بزرگ هم تومور پیشروی کرده باشد، باید بخشی از روده هم برداشته شود. اگر تشخیص قطعی داده نشود، دکتر جراح عمومی با استفاده از آنتی‌بیوتیک عفونت موجود را رفع می‌کنند. البته مصرف آنتی‌بیوتیک نمی‌تواند درمان قطعی آپاندیس باشد.

آمادگی برای جراحی آپاندیس چگونه است؟

قبل از هر عمل جراحی آپاندیس باید بیمار نکاتی را رعایت کند و منع غذایی و دارویی داشته باشد. اگر دکتر جراح عمومی تشخیص داد که باید آپاندیس جراحی شود بیمار باید تا 8 ساعت ناشتا بوده و دارویی مصرف نکرده باشد. اگر مصرف دارویی داشت، باید به دکتر اطلاع داده شود که اگر نیاز بود آن را قطع کند. فرد بیمار اگر سابقه خونریزی و اختلالات مربوط به آن را هم دارد، باید حتما به دکتر خود گزارش دهد. اگر بیمار، خانم باردار باشد و یا احتمال بارداری داشته باشد، حتما با دکتر هماهنگ کند.

فرد بیمار اگر به داروی خاصی حساسیت داشته باشد، ازجمله داروهای بیهوشی و لاتکس حتما باید از قبل اطلاع دهد. بیمار باید با یک همراه به بیمارستان مراجعه کند تا اگر بعد از عمل دچار خواب‌آلودگی شد، بتواند به منزل مراجعه کند. در بعضی مواقع دکتر جراح عمومی به‌جای بی‌هوشی عمومی از بی‌حسی نخاعی استفاده می‌کند، درحالی‌که شما بیدار هستید ولی دردی احساس نمی‌کنید.

روش‌های جراحی آپاندیس

پزشک متخصص باتوجه‌به معاینه و آزمایش انجام شده، شرایط بیمار، شدت التهاب آپاندیس و بررسی سابقه بیمار می‌تواند به دو روش جراحی آپاندیس را انجام دهد.

روش اول: لاپاروسکوپی

روش جراحی لاپاراسکوپی برای چه کسانی استفاده می شود؟

این روش جراحی آپاندیس معمولا برای همه افراد مراجعه‌کننده انجام نمی‌شود. برای افراد سالمند و کسانی که دارای اضافه‌وزن هستند، دکتر جراح عمومی این روش درمان را به آن‌ها پیشنهاد می‌کند. چون خطر و عوارض این روش جراحی به‌مراتب کمتر از عمل آپاندکتومی باز است و حتی دوره نقاهت، درمان و بهبودی در این روش درمانی بسیار کوتاه‌تر است.

روش دوم: جراحی باز

در روش دوم، دکتر جراح عمومی در سمت راست و پایین شکم بیمار یک بریدگی کوچک ایجاد می‌کند تا از این طریق بادقت و مهارت آپاندیس را از بافت‌های اطراف جدا کند که بتواند آن را از شکم خارج کند. در پایان عمل، محل بریدگی بخیه و پانسمان می‌شود و زائده بیرون آمده را برای انجام آزمایش بیشتر به آزمایشگاه پاتولوژی فرستاده می‌شود.

روش آپاندکتومی باز برای چه کسانی استفاده می‌شود؟

اگر فرد بیمار به دکتر جراح عمومی مراجعه کرده و پزشک تشخیص پارگی آپاندیس را اعلام کند ولی محتویات داخلی شکم بیمار پخش نشده باشدف دکتر با روش آپاندکتومی سعی در درمان بیمار می‌کند و شکم او را کاملا پاک‌سازی می‌کند. اگر در اثر پارگی آپاندیس، عفونت به سایر اندام‌های بدن هم سرایت کرده باشد، احتمالا دکتر جراح عمومی برای این فرد از جراحی آپاندیس و روش آپاندکتومی باز استفاده می‌کند. چرا که این روش برای کسانی که قبلا عمل جراحی باز شکمی داشته‌اند مناسب است.

آپاندکتومی لاپاراسکوپی

گاهی اوقات پیش می‌آید دکتر جراح عمومی برای جراحی آپاندیس از آپاندکتومی باز با روش مشاهده لاپاراسکوپی انجام می‌دهد که با این روش داخل حفره شکم فرد بیمار را مشاهده کرده و از طریق بریدگی کوچک شکم بیمار را بررسی می‌کند. یک لوله کوچک و باریک به نام کانولا را از میان بریدگی وارد شکم بیمار می‌کنند که توسط این لوله شکم را با دی‌اکسیدکربن باد می‌کنند تا به‌راحتی بتوانند آپاندیس را به‌وضوح ببیند.

لاپاراسکوپ یک لوله نازک و دراز است که یک چراغ‌قوه و دوربین باکیفیت بالا در نوک این لوله قرار دارد که داخل شکم بیمار را در روی صفحه مانیتور نشان می‌دهد. دکتر جراح از این طریق ابزار جراحی را برای عمل آپاندیس به سمت نقطه مورد نظر انتقال می‌دهد. وقتی پزشک زائده آپاندیس را دید آن را خارج کرده و بریدگی‌های شکم را تمیز و ضدعفونی کرده، بخیه را پانسمان می‌کند.

آپاندکتومی باز

در این روش جراحی آپاندیس، دکتر جراح عمومی در سمت راست شکم بیمار یک بریدگی کوچک ایجاد کرده و از همان جا آپاندیس را از بافت‌های اطراف بدن جدا می‌کند، سپس آن را خارج کرده و جای بریدگی را بخیه می‌کند. این یکی از روش‌های درمان آپاندیس است. البته درمان آپاندیس برای هر فرد متفاوت است.

مراقبت‌های بعد از عمل آپاندیس

فرد بیماری که جراحی آپاندیس انجام داده، طبق تذکرات پزشک یا دکتر جراح عمومی، باید بین 10 تا 14 روز باید استراحت مطلق داشته باشد و بعد از آن بیمار باید پیاده‌روی آرام، سبک و برنامه ورزشی خود را شروع کند. بیمار اصلا نباید به شکم خود، فشار بیاورد و اگر احساس خستگی کرد، سریع ورزش را رها کرده و از پیاده‌روی‌های طولانی پرهیز کند. بیمار بعد از چند هفته که از بهبودی و پیاده‌روی سبک گذشت می‌تواند تمرینات سبک شکمی را شروع کند که باعث تقویت عضلات شکم می‌شود.

بعد از عمل جراحی آپاندیس می‌تواند طبق روش همیشگی خود ورزش و رژیم غذایی داشته باشد. اگر احساس ناراحتی و درد در شکم کرد باید غذاهای کم‌چرب، برنج ساده و مرغ آب پز، ماست و نان تست مصرف کند. مایعات زیاد بنوشد مگر اینکه منع دکتر داشته باشد. فرد بیمار نباید دچار یبوست شود و باید در طول روز فیبر مصرف کند. او باید به مدت 6 هفته از انجام هرگونه فعالیت‌های بدنی سنگین و حتی جنسی پرهیز کند تا به شکم فشار وارد نشود.

برای درمان کدام بیماری ها به جراح عمومی مراجعه کنیم؟

اما چه بیماری‌هایی ممکن است نیاز به جراحی و البته مداخله‌ی جراح عمومی داشته باشند؟ در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده‌ایم؛

 • یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که اگر با بیماری مواجه شوند و نیاز به جراحی داشته باشند، دکتر جراح عمومی می‌تواند در درمان آنها مداخله کند، مشکلات گوارشی هستند. افرادی که با آپاندیسیت، بواسیر و مشکلاتی نظیر این موارد مواجه می‌شوند، می‌توانند از جراح عمومی تهران نوبت بگیرند.
 • بیماری‌هایی که مرتبط به سیستم غدد درون ریز می‌شود نیز می‌تواند توسط متخصص جراح عمومی درمان شود. مثلا بیماری‌های تیروئید که نیاز به جراحر دارند را دکتر جراح عمومی درمان و جراحی می‌کند.
 • یکی دیگر از مواردی که جراح عمومی می‌تواند برای جراحی و درمان آنها اقدام کند، مشکلات پستانی هستند. بنابراین بیماری‌ها و تومورهای پستانی را می‌توان توسط دکتر جراح عمومی درمان کرد.
 • در مواردی که بیماری‌های پوستی ایجاد می‌شود و نیاز به جراحی دارند اما چندان حاد نیستند، جراح عمومی می‌تواند برای درمان و جراحی آنها اقدام کند.

ثبت نوبت اینترنتی جراح عمومی تهران از دکترتو امکان‌پذیر است.

دکتر جراح عمومی چه عمل هایی انجام میدهد؟

جراحی‌هایی که یک جراح عمومی انجام می‌دهد بسیار متنوع‌اند و شامل موارد زیر هستند؛

 • جراحی‌هایی که مرتبط با پستان هستند؛

این جراحی‌ها می‌تواند شامل موارد زیبایی و درمانی باشند. مثلا از جراحی‌های زیبایی می‌توان به جراحی‌های لیفت سینه و پروتز سینه اشاره کرد. این موارد هم می‌توانند در بازسازی سینه‌ها در سرطان پستان و هم در موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرند. از دیگر جراحی‌های مرتبط با پستان که جراح عمومی آن را انجام می‌دهد می‌توان به خارج نمودن تومورها اشاره کرد.

 • جراحی‌های تنه از انواع دیگر جراحی هستند که جراح عمومی آنها را انجام می‌دهد. برخی از این جراحی‌ها شامل؛ لیپوماتیک، لیپوساکشن و جراحی‌های کوچک کردن شکم هستند.
 • فتق نیز از دیگر جراحی‌هایی است که یک جراح عمومی آن را انجام می‌دهد.
 • جراحی فیستول و فیستولوتومی نیز توسط جراح عمومی انجام می‌شود.
 • گاهی جراحی‌های مربوط به کبد که حاد و پر خطر نیستند توسط جراح عمومی انجام می‌شود.
 • جراحی‌هایی مانند برداشتن لوزه‌ها و یا برخی از جراحی‌های گوش و حلق توسط متخصص جراحی عمومی انجام می‌شود.
 • جراحی آپاندیس
 • جراحی بواسیر یا هموروئید

بهترین جراح عمومی در کرج

برای دریافت نوبت از بهترین دکتر جراح عمومی کرج از دکترتو، وارد سایت شده و بعد از دسترسی به لیست پزشکان جراح عمومی کرج، پروفایل شخصی آنها را مطالعه کنید. سیستم امتیازدهی و نظراتی کاربران می‌تواند به شما کمک زیادی بکند تا دکتر جراح مورد نظر خود را پیدا کنید

بهترین جراح عمومی در مشهد

اگر می‌خواهید که بهترین جراح عمومی در مشهد را پیدا کنید و از او نوبت بگیرید، کافی است که وارد سایت نوبت دهی آنلاین دکترتو شوید و با جستجوی تخصص جراح عمومی در شهر مشهد، به لیستی از جراحان عمومی در این شهر دسترسی داشته‌باشید. برای اینکه از کیفیت عملکرد پزشک مورد نظر آگاه شوید می‌توانید پروفایل شخصی ایشان را مطالعه کنید و با دیدن آنها بهترین پزشک را برگزینید. در ادامه به لیستی از جراح عمومی در مشهد اشاره کرده‌ایم که بهترین جراحان عمومی مشهد هستند و به شما کمک می‌کنند راحت‌تر یک پزشک جراح عمومی خوب در مشهد پیدا کنید؛ظ

ثبت نوبت دکتر جراح عمومی در دکترتو برای شما امکان پذیر است با مراجعه به لیست جراح عمومی در دکترتو، شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید و انتخاب دکتر جراح عمومی تهران، دکتر جراح عمومی اصفهان، دکتر جراح عمومی مشهد، دکتر جراح عمومی کرج در دکترتو، نوبت اینترنتی بگیرید.

برگرفته از دکترتو (doctoreto.com)

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا