راهنمای خرید

کارتن بسته بندی شیرآلات بهداشتی

شیرآلات از لوازم اصلی و مهم یک خانه هستند و بدون وجود این لوازم مشکلات زیادی بوجود می آید بنابراین این محصولات باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. از این لوازم زیاد استفاده می شود بنابراین باید از کیفیت و جنسی باشند که به سرعت خراب نشوند. همان اندازه که کیفیت شیرآلات بهداشتی مهم است بسته بندی آنها نیز مهم می باشد. این پک ها باید محکم و مقاوم بوده تا بتوانند بخوبی از شیرآلات بهداشتی محافظت کنند. اگر شیرآلات در پکی نامناسب قرار داده شوند در حین جابجایی ضربه خورده و آسیب می بینند و یا درخشندگی آنها از بین می رود بنابراین بسته بندی شیرآلات نکته مهمی در عرضه این محصولات می باشد. حال می خواهیم بدانیم شیرآلات بهداشتی در چه پک هایی بسته بندی و عرضه می شوند.

انواع بسته بندی شیرآلات بهداشتی

شیرآلات از جنس استیل سخت و براق هستند که درخشندگی خاصی دارند بنابراین باید در جعبه هایی بسته بندی شوند که خط و خش روی آنها نیفتد و سالم به دست مشتری برسند. برای بسته بندی شیرآلات بیشتر از کارتن 3لایه و 5 لایه استفاده می شود زیرا این کارتن ها محکم و مقاوم بوده و محصول را از آسیب های احتمالی حفظ می کند.

کارتن های سه لایه و پنج لایه را با توجه به وزن محصول تهیه و تولید می کنند و شیرآلات را درون آنها قرار می دهند. کارتن های سه لایه برای وزن محصولات زیر 7 کیلوگرم و کارتن های 5 لایه برای وزن بالای 7 کیلوگرم استفاده می شوند.

شرکتهای کارتن سازی زیادی انواع کارتن های شیرآلات را تولید می کنند برای مثال زرین کارتن و کارتن سازی آوین پک از موفق ترین این شرکتها در این زمینه می باشند.

البته در مواردی که قطعات شیرآلات کوچک و سبک بوده و میتوان آنها را در جعبه های کوچک قرار داد از پک های مقوایی استفاده می کنند. مقواها ورق نازکی در گرماژ (ضخامت) مختلف می باشند که جنس آنها نیز متفاوت است. از جعبه های مقوایی برای بسته بندی قطعات شیرآلات در ابعاد کوچک و سبک که معمولا زیر یک کیلو است استفاده می شود.

تبلیغات

آیا استفاده از جعبه شیرآلات مهم است؟

همانطور که می دانیم بسته بندی یکی از مهمترین نکات در عرضه و فروش کالا می باشد. شیرآلات لوازمی هستند که حتما باید در بسته بندی قرار گرفته و سپس عرضه شوند تا دچار خط وخش و شکستگی نشوند. شیرآلات بهداشتی را باید در پکی محکم و مناسب قرار داد تا در طی مسیر عرضه پاره وله نشود و محصول درونش آسیب نبیند. شیرآلات قبل از عرضه به بازار توسط کارشناسان شرکت های تولید کننده بررسی می شوند تا مشکلی نداشته باشند و بعد از تأیید از کارخانه خارج و به بازار عرضه می شوند پس باید تا حد امکان سعی شود که در بسته بندی های مناسب آنها را ارائه کرد تا همانطور سالم و بدون خط وخش به دست مشتری برسند.

در انتخاب جعبه شیرآلات چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

ابعاد شیرآلات: برای اینکه یک بسته بندی مناسب برای محصول خود تهیه کنید در ابتدا باید ابعاد آن را داشته باشیم و با توجه به این ابعاد کارتن بسته بندی مناسب را انتخاب نماییم، کارتن و پکی که به اندازه خود محصول باشد و به خوبی بتوان کالا  را درونش جا داد بطوریکه برای محصول نه بزرگ و نه کوچک باشد.

وزن شیرآلات: برای پک شیرآلات باید بسته بندی طبق وزن محصول تهیه و تولید شود بطوریکه بتواند وزن محصول را تحمل کرده  و پاره نشود. شیرآلات را با توجه به وزنشان در کارتن های سه لایه یا پنج لایه بسته بندی می کنند.

نوع و جنس شیرآلات: معمولا اکثر شیرآلات از جنس استیل براق هستند، البته جنس و کیفیت شیرآلات با هم فرق دارد ولی بیشتر شرکت های تولید کننده، شیرآلات را براق و ظریف تولید می کنند تا معماران در طراحی خانه دستشان باز بوده و بتوانند طراحی های به روز و مدرن انجام دهند. بنابراین باید بسته بندی این لوازم بتواند به خوبی از آنها محافظت کند تا سالم به دست مشتری برسند.

بسته بندی های شیرآلات را در مدلها و طرح های مختلف با توجه به محصول تهیه و تولید می کنند ولی بیشتر از جعبه های مدل کیبوردی و لنتی استفاده می شود. البته این نمونه جعبه ها با نظر و سلیقه مشتری تولید می گردد که گاهی این مدلها به شکل خاص نیز قابل تولید هستند.

مرتبط بخوانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

طراحی و چاپ بسته بندی شیرآلات

در صنعت تولید بسته بندی چاپ و طراحی اکثرا به دو صورت انجام می شود که شامل چاپ افست و چاپ فلکسو می باشد. چاپ فلکسو در یک یا دو رنگ و بصورت مستقیم بر روی کارتن های سفید و قهوه ای اعمال می گردد. چاپ افست فقط بر روی مقواها قابل اجراست بنابراین روی مقوا چاپ افست را انجام داده سپس مقوای چاپ شده که پوستر نامیده می شود را توسط دستگاههای مخصوص بر روی کارتن می چسبانند به این فرآیند، لمینت می گویند.

برای بسته بندی شیرآلات بهداشتی بیشتر از کارتن لمینتی استفاده می کنند زیرا چاپ افست شامل چند رنگ است که با اجرای آن کارتن ها جلوه زیباتری پیدا کرده و مورد توجه مشتری قرار می گیرند.

بدلیل زیبایی ظاهری کارتن های لمینتی، مشتریان تمایل بیشتری به خرید این بسته بندی ها دارند، البته لوگو و برند لوازم شیرآلات نیز در فروش آنها تأثیر دارد . به همین دلیل اکثر شرکتهای تولید کننده شیرآلات برند خود را بر روی کارتن های بسته بندی محصولشان چاپ می کنند.

معمولا بر روی کارتن های لمینتی یک لایه سلفون می کشند تا هم جذابیت جعبه ها بیشتر شده و هم ماندگاریشان تا حدودی بالا برود. بر روی کارتن های لمینتی می توان علاوه بر سلفون از یووی و ورنی نیز استفاده کرد این موارد از خدمات پوشش بعد از چاپ محسوب می شوند یووی و ورنی جعبه های بسته بندی شیرآلات را براق تر کرده و زیبایی آنها را بیشتر می کنند.

در طراحی بسته بندی شیرآلات بیشتر نقش و تصویر محصول را بر روی جعبه چاپ می کنند همچنین اطلاعاتی راجب شرکت تولیدکننده، نوع محصول وموارد دیگر را بر روی جعبه درج می نمایند.

برای تهیه کارتن های لمینتی باید هزینه یشتری پرداخت نمود ولی مطمئنا با کمی هزینه بیشتر کارتن بسته بندی شما شکیل تر شده و توجه مشتریان را به خود جلب می نماید و با فروش بیشتر سود خوبی بدست می آورید و هزینه ای که بابت پک های لمینتی پرداخت کرده اید جبران می شود.

مرتبط بخوانید: استعلام آنلاین قیمت کارتن و جعبه بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

کلام آخر

شیرآلات لوازمی هستند که برخلاف باور عامه حتما نیاز به بسته بندی دارند، اکثر مردم بر این باورند که شیرآلات به دلیل سخت بودن و محکمی جنسشان نیاز به پک ندارند در حالیکه این باور اشتباه است . شیرآلات بهداشتی لوازم حساسی هستند که نباید خط و خشی روی آنها بیفتد یا در حین جابجایی ضربه ببینند برای همین بسته بندی آنها نکته بسیار مهمی می باشد که باید به درستی رعایت شود. پس اگر فروشنده یا تولید کننده این محصولات هستید باید بهترین نوع بسته بندی را برای شیرآلات بهداشتی انتخاب نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا