شستشو و نظافت

4 راه برای از بین بردن بوی نامطبوع حوله تن پوش (علت بوی نامطبوع و بد)

خرید حوله تن پوش یکی از انتخاب های بسیارمهم است چرا که باید هنگام خرید به جنس و کیفیت آن توجه ویژه ای داشته باشید. اگر حوله تن پوش با کیفیت پایین خریداری کنید، احتمالاً به مرور زمان دچار بوگرفتگی می شود. البته دلایل دیگری نیز باعث بوی نامطبوع حوله تن پوش می شوند. در این مطلب به بررسی این دلایل و راهکارهای از بین بردن بوی بد حوله های تن پوش می پردازیم.

شما می توانید با به کار بردن تکنیک های موجود در این مطلب، بوی بد حوله تن پوش را به راحتی از بین ببرید.

علت بوی بد و نامطبوع حوله های تن پوش

اگر از حوله های تن پوش استفاده می کنید، بهتر است بدانید که برخی از این حوله ها به مرور زمان دچار بوی نامطبوع می شوند. پس هنگام خرید حوله تن پوش باید دقت کافی داشته باشید. علل بوی بد حوله های تن پوش به دلایل زیر است:

1.رشد انواع قارچ و میکروب در بافت حوله‌ها

یکی از دلایلی که می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع حوله تن پوش شود، رشد میکروب و قارچ در بافت حوله است. دور نگه داشتن حوله ها از فضاهای تاریک و مرطوب می تواند باعث جلوگیری از ایجاد کپک روی آنها شود. اطمینان از خشک شدن کامل حوله های تن پوش قبل از گذاشتن داخل کمد می تواند به جلوگیری از کپک زدگی آنها کمک کند. پس حتماً حوله ها را به خوبی پس از استفاده خشک کنید.

کپک و باکتری روی سطوح مرطوب رشد می کنند. خیس ماندن حوله می تواند دلیل نفوذ باکتری به داخل بافت حوله باشد. بنابراین به منظور پیشگیری از بوی بد حوله، بعد از استفاده باید بلافاصله آن را خشک کنید. اگر حوله خیس و مرطوب را در کمد بگذارید، بویی بد و نامطبوع می گیرد.

2.حوله‌های بی‌کیفیت و نامرغوب

یکی از دلایل دیگری که منجر به بوی نامطبوع حوله تن پوش می شود، کیفیت نامناسب آنها است. اگر حوله دارای مرغوبیت و کیفیت مناسبی نباشد، به مرور زمان بویی نامطبوع پیدا می کند. بنابراین، هنگام خرید حوله تن پوش باید کیفیت و مرغوبیت آن را نیز مدنظر قرار دهید. شما می توانید از طریق فروشگاه دیاموند هوم، حوله های باکیفیت را بدون نگرانی به خاطر بوگرفتگی خریداری کنید.

3.محبوس شدن رطوبت در بافت حوله

اگر رطوبت داخل بافت حوله محبوس شود، امکان دارد که حوله تن پوش بوی بد و نامطبوعی داشته باشد. بنابراین، در صورتی که حوله رطوبت دارد باید آن را زیر نور آفتاب و… خشک کنید.

4.شستشوی نامناسب

گاهی اوقات شستشوی نامناسب حوله می تواند باعث ایجاد بوی بد شود. پس بهتر است که حوله های تن پوش را در ماشین لباسشویی و با دمای مناسب شستشو دهید. به علاوه، انتخاب نوع شوینده نیز در ایجاد یا رفع بوی نامطبوع حوله تن پوش نقش دارد.

5.فرسودگی حوله و بافت قدیمی

یکی دیگر از دلایل ایجاد بوی نامطبوع حوله تن پوش، بافت قدیمی و فرسودگی حوله است. اگر حوله را برای سالهای طولانی استفاده کنید، احتمالاً بوی نامطبوع آن شما را اذیت می کند. پس بهتر است که حوله های تن پوش خود را هر چند سال یکبار دور بیندازید.

روش های از بین بردن بوی نامطبوع حوله تن پوش (راه کارهای خانگی)

رشد کپک و باکتری روی حوله باعث می شود که حوله بوی بد بگیرد. کپک و سایر باکتری ها به سرعت روی سطوح نرم و مرطوب رشد می کنند، بنابراین حوله ها بستر مناسبی برای رشد آنها هستند. خوشبختانه راه حل های بسیار آسانی برای این مشکل وجود دارد. اگر حوله تن پوش بویی بد و نامطبوع دارد، هیچ جای نگرانی نیست. شما می توانید با چند راه حل خانگی، رفع بوی نامطبوع حوله تن پوش را انجام دهید. البته گاهی اوقات امکان رفع بوی حوله با هیچ روشی ممکن نیست، در این صورت باید حوله جدید خریداری کنید. راه حل های رفع بوی حوله شامل موارد زیر است:

1.از بین بردن بوی حوله با مواد شوینده مرغوب

یک راه حل ساده برای رفع بوی بد حوله، استفاده از شوینده مرغوب و با کیفیت است. شوینده های مختلفی در بازار وجود دارد. شما باید شوینده ای را انتخاب کنید که می تواند باکتری های درون بافت حوله را به راحتی از بین ببرد. اگر باکتری داخل بافت حوله وجود داشته باشد، به مرور زمان دچار بوی نامطبوع می شود.

اگر حوله های بدبویی دارید، به بهترین مواد شوینده لباسشویی برای رفع بوی نامطبوع آنها نیاز دارید. ماده شوینده ای نیاز دارید که بتواند بوهای تند را کنترل کند و دوباره بویی تازه و مطبوع به حوله های شما بدهد. هنگام خرید مواد شوینده برای حوله های بدبو باید به چند نکته توجه داشت. ابتدا باید مطمئن شوید که مواد شوینده به اندازه کافی قوی است تا بوهای تند را کنترل کند. سپس باید شوینده ‌ای را انتخاب کنید که به حوله ‌های شما آسیب نرساند.

آنزیم هایی که در مواد شوینده وجود دارند، به بافت حوله نفوذ پیدا می کند. در نتیجه نفوذ این آنزیم ها به درون بافت حوله، میکروب ها و قارچ های حوله تن پوش از بین می رود. پس اگر به دنبال راهی موثر برای رفع بوی نامطبوع حوله تن پوش هستید، حتماً خرید مواد شوینده مرغوب و باکیفیت را در برنامه خود قرار دهید.

توجه کنید که استفاده بیش از حد از مواد شوینده برای شستن حوله، آبکشی کامل آن را سخت می کند. باقی مانده مواد شوینده، کثیفی و باکتری ها را جذب می کند. این عوامل باعث بد بو شدن حوله های تن پوش می شود. پس به شما توصیه می کنیم که از مواد شوینده به مقدار خیلی زیاد برای شستن حوله های تن پوش استفاده نکنید.

2.رفع بوی بد حوله با سرکه سفید

اگر متوجه شدید که حوله‌های شما پس از یک بار استفاده بدبو می شوند، احتمالاً به دلیل تجمع باکتری ها است و روش های شستشوی منظم برای از بین بردن آن کافی نخواهد بود. یکی از روش‌‌های کاربردی دیگر برای رفع بوی نامطبوع حوله تن پوش، شستشو آن با سرکه سفید است. سرکه دارای خاصیت اسیدی است. خاصیت اسیدی سرکه باعث از بین رفتن باکتری و آلودگی از داخل بافت حوله تن پوش می شود. بنابراین، به منظور پاکسازی حوله از آلودگی و میکروب، استفاده از سرکه سفید را به شما پیشنهاد می کنیم.

شما می توانید به روش های مختلف، حوله را با سرکه سفید بشویید. قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی، به جای مواد شوینده معمولی یک فنجان سرکه سفید اضافه کنید و ماشین را روشن کنید. شما می توانید حدود 250 میلی گرم سرکه را در 67 لیتر آب رقیق کنید. بعد، حوله ها را در این محلول حدود 30 و 40 دقیقه خیس کنید. سپس آن را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و آبکشی نمایید.

برای رفع بوی ملایم حوله تن پوش، یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده را در قسمت مخصوص مایع نرم کننده ماشین لباسشویی بریزید (شوینده معمولی را نیز فراموش نکنید). در طول چرخه آبکشی، ماشین لباسشویی از سرکه برای خنثی کردن بو استفاده می کند. برای رفع بوی قوی حوله نیز سعی کنید حوله ها را از یک شب قبل در محلول سرکه و آب خیس کنید.

3.ترکیب نوشابه و سرکه؛ بهترین روش برای شستشوی پارچه‌ها

آیا می دانید که امکان رفع بوی نامطبوع حوله تن پوش با استفاده از نوشابه و سرکه نیز وجود دارد؟ شما می توانید در مرحله اول، حوله تن پوش را با استفاده از مقداری نوشابه با درجه حرارت زیاد شستشو دهید. سپس می توانید برای رفع تمام آلودگی ها و باکتری ها از روی حوله، آن را با سرکه سفید نیز بشویید. این کار باعث می شود که حوله تن پوش بویی مطبوع پیدا کند.

4.تعویض و شستشوی به موقع حوله‌ها

یکی از دلایلی که باعث بوی نامطبوع حوله تن پوش می شود، عدم شستشو به موقع است. شستشو منظم حوله ها می تواند از رشد باکتری در آنها جلوگیری کند. اگر باکتری در بافت حوله تن پوش رشد ‏نکند، با بوی بد حوله مواجه نمی شوید. سعی کنید برای شستشو حوله از محصولات شوینده باکیفیت ‏استفاده کنید. محصولات شوینده طبیعی مانند سرکه و نوشابه نیز به رفع باکتری و میکروب از داخل بافت حوله ‏کمک می کنند. ‏سعی کنید که حداقل یک بار در هفته حوله ها را بشویید.

به یاد داشته باشید که حوله ها را بعد از اتمام شستشو در ماشین لباسشویی رها نکنید. اگر حوله در ماشین بماند، باکتری ها به سرعت در داخل بافت آن رشد می کنند و باعث بوی نامطبوع حوله تن پوش می شود. بهترین راه برای خشک کردن حوله ها، استفاده از نور آفتاب است. البته، شما می توانید حوله تن پوش را از طریق خشک کن ماشین لباسشویی هم خشک کنید.

اگر حوله شما بوی نامطبوع می دهد، می توانید آن را با حوله جدید تعویض کنید. حوله ها را نباید به مدت طولانی استفاده کنید. استفاده طولانی مدت از حوله باعث فرسودگی بافت آن می شود. پس بهتر است که حوله قدیمی خود را با حوله ای جدید تعویض کنید.

خرید حوله تن پوش از دیاموندهوم بدون هیچ گونه نگرانی

برخی از انواع حوله ها کیفیت بالایی دارند و به همین دلیل استفاده از آنها به مرور زمان باعث ایجاد بوی نامطبوع در حوله تن پوش نمی شود. شما می توانید انواع حوله تن پوش را بدون نگرانی بابت بوگرفتگی از فروشگاه دیاموندهوم خریداری کنید. در فروشگاه دیاموند هوم، انواع حوله های تن پوش با بهترین کیفیت به فروش می رسند.

شما می توانید حوله تن پوش با کیفیت، ظاهر، رنگ و جنس مورد نظر خود را از طریق فروشگاه اینترنتی دیاموندهوم سفارش دهید. از مزایای خرید حوله تن پوش از سایت دیاموند هوم پشتیبانی آنلاین، ارسال سریع، پرداخت آسان و ارسال رایگان در صورت خرید بیش از 500 هزار تومان است. پس اگر قصد خرید بهترین مدل حوله های تن پوش را دارید، به فروشگاه دیاموند هوم سر بزنید.

حوله تن پوش در فروشگاه دیاموند هوم با قیمتی تقریباً مناسب و کیفیتی بالا به فروش می رسد. شما می توانید انواع حوله تن پوش را از قیمت 1میلیون تومان به بالا خریداری کنید. حوله های تن پوش برای همه فصول سال می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. در فروشگاه اینترنتی دیاموندهوم، انواع حوله های تن پوش با طرح های کلاسیک، مدرن با درجه ضخامت و نازکی متفاوت موجود هستند همچنین شما میتوانید خرید روتختی خود را نیز در سریعترین زمان ممکن از ما انجام دهید.

جمع بندی

حوله های تن پوش به دلایل مختلفی مانند کیفیت نامرغوب، فرسودگی، محبوس شدن رطوبت در بافت حوله و شستشوی نامناسب، بوی نامطبوع و بد می گیرند. رطوبت زیاد حوله، استفاده زیاد از شوینده یا خشک نکردن حوله می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع حوله تن پوش شود. شما می توانید با استفاده از چندین راه حل خانگی، بوی بد حوله های تن پوش را از بین ببرید. این راه حل ها شامل استفاده از شوینده مرغوب، شستشوی حوله با سرکه یا ترکیب نوشابه و سرکه است.

اما اگر می خواهید که حوله تن پوش دچار بوی نامطبوع نشود، بهتر است که از همان ابتدا حوله ای خریداری کنید که دارای قابلیت ضد بو گرفتگی باشد . با خرید حوله تن پوش از دیاموند هوم، محصول مورد نظر در بازه زمانی کوتاه برای شما ارسال خواهد شد. پس همین حالا، نسبت به خرید حوله های باکیفیت تن پوش از طریق فروشگاه دیاموند هوم اقدام کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا