کسب و کار

استراتژی‌های ترید صرافی بینگ ایکس bingx ارز دیجیتال و فارکس

داشتن استراتژی در هر بروکر و صرافی، مخصوصا در صرافی بینگ ایکس bingx و مخصوصا در هر کاری در نهایت منجر به ایجاد موفقیت می‌شود. این کار چه فروش محصول باشد و یا خرید و فروش ارز دیجیتال و جفت ارز فارکس، هر دو نیازمند استراتژی است. استراتژی در واقع نوعی راهبرد است که با توجه به شرایط باید در نظر گرفته شود.

در دنیای ارزهای دیجیتال و فارکس، استراتژی ترید، نامی بسیار آشناست. کاربران حرفه‌ای صرافی‌ها و بروکرها، به واسطه داشتن استراتژی‌های مختلف، سودهای بسیار زیادی کسب می‌کنند. گرچه دنیای ارزهای دیجیتال و فارکس گاهی با ضرر مواجه است اما ضرر برای افرادی است که بدون استراتژی و دانش و مهارت به دل معاملات می‌زنند.

کاربران صرافی bingx به خاطر داشتن موقعیت عالی برای معاملات سهام و جفت ارزهای فارکسی در بینگ ایکس، همیشه به دنبال استفاده از بهترین استراتژی‌ها هستند. البته در این بین افرادی نیز هستند که بدون برنامه و راهبرد ترید، دست به معامله می‌زنند که در نهایت منجر به از دست رفتن سرمایه آنها خواهد شد.

ما قصد داریم تا بهترین استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال و فارکس را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. بر همین اساس چند سوال مهم و اساسی در این زمینه مطرح کرده‌ایم که شامل موارد زیر است. اگر این مطلب را با دقت بخوانید، پاسخ کامل آنها را دریافت خواهید کرد:

 1. کدام استراتژی‌های ترید در دنیای فارکس و ارز دیجیتال، بیشترین کاربرد را دارند؟
 2. استراتژی‌های معروف ترید فارکس و ارز دیجیتال کدام است؟
 3. تفاوت تریدر روزانه با تریدر معمولی در چیست؟
 4. استراتژی آربیتراژ در ارزهای دیجیتال و فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟
 5. استراتژی نقاط طلایی و تقاطع مرگ چیست؟

کاربرد استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال و فارکس

شکی نیست که هدف افراد مختلف از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، کسب سود و سرمایه گذاری در این حوزه است. بعید می‌دانیم کسی برای بازی و تفریح وارد این کار شود. زیرا دنیای ارزهای دیجیتال و فارکس به قدری شیرین و جذاب است که اگر هم به قصد تفریح وارد شده باشند، به آن علاقه‌مند شده و مشغول ترید می‌شوند. اما این ترید کردن، اصول و قواعد خاصی دارد.

شاید انجام خرید و فروش در پلتفرم صرافی بینگ ایکس یا هر صرافی دیگر، کار چندان سختی نباشد. اما اینکه تشخیص داده شود چه چیزی را به چه مقدار و کی خرید کرد و کی به فروش رساند، نیازمند دانش است. داشتن دانش به تنهایی نیز کاربرد چندانی ندارد. نحوه استفاده از دانش و اطلاعات بسیار مهم است. نحوه استفاده یا همان راهبرد و استراتژی ترید، می‌تواند سودهای خوبی را برای تریدر ایجاد کند.

چه بسا بسیاری از افراد که دانش و اطلاعات بسیار زیاد و دقیق در مورد ارزهای دیجیتال و فارکس دارند اما استراتژی که به کار می‌برند، مناسب آنها نیست و سود چندانی نمی‌کنند. اما در مقابل هم افرادی هستند که دانش و اطلاعات سطح معمولی و خوبی دارند اما بهترین استراتژی را با توجه به شخصیت خود انتخاب کرده‌اند و سودهای بسیار زیادی در معاملات خود می‌کنند.

کاربرد هر کدام از استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال و فارکس، با بقیه تفاوت دارد. انتخاب بهترین استراتژی باید با توجه به شرایط و زمان و همچنین شخصیت و توانایی‌های تریدر، انجام شود.

کاربرد استراتژی‌های ارزهای دیجیتال و فارکس تقریبا یکی هستند. مگر در موارد خاصی که با یکدیگر متفاوت باشند. اا معمولا افرادی که در بروکرهای مختلف مشغول سرمایه گذاری و ترید جفت ارزهای فارکس هستند، می‌توانند با همان استراتژی در فلان صرافی هم شروع به ترید کنند.

خوشبختانه صرافی  بینگ ایکس bingx تنها صرافی ارائه کننده خدمات فارکس و سهام‌های شرکتی معروف در دنیاست و کاربران آن می‌توانند در کنار معاملات ارز دیجیتال، از معاملات فارکس هم بهره‌مند شوند. این افراد می‌توانند به راحتی از استراتژی‌های خاص خود برای معامله هر دو استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر آموزش ثبت نام صرافی بینگ ایکس bingx را به همراه کلیه آموزش ها و استراتژی ها در سایت بینگ ایکس فارسی مشاهده کنید.

استراتژی‌های معروف ترید فارکس و ارز دیجیتال

فارکس نسبت به ارزهای دیجیتال، کمی قدیمی‌تر است و در گذشته مردم برای معامله ارزها و سهام شرکت‌ها وارد بورس فارکس می‌شدند. استراتژی‌ها و روش‌های خرید و فروش در بورس فارکس، از گذشته تا به امروز تغییرات بسیار زیادی کرده است. برخی از این استراتژی‌ها منسوخ شده و در این زمان، کاربردی ندارند. برخی نیز کاملا جدید هستد. دنیای ارزهای دیجیتال هم همینطور است. اما نکته مهم اینجاست که ارزهای دیجیتال و دنیای بلاکچین، قدمت چندانی ندارد صرافی‌های ارز دیجیتال، یک بستر معاملاتی کاملا نو و جدید هستند.

استراتژی‌هایی که در دنیای ترید ارزهای دیجیتال به کار برده می‌شوند، کاربرد خوبی در فارکس دارند. شاید ماهیت جفت ارزهای فارکس و ارز دیجیتال تا حدودی یکی نباشند اما برای معامله و راهبردهای استراتژیک آن، باید روش‌های تقریبا مشابه را در نظر گرفت.

برخی از مهم‌ترین استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال و فارکس، شامل موارد زیر هستند:

 •     استراتژی آربیتراژ
 •     استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ
 •     استراتژی معاملات هفتگی فارکس
 •     استراتژی پیرو روند فارکس
 •     استراتژی مومنتوم
 •     استراتژی فیدینگ
 •     استراتژی اسکالپینگ

و برخی از استراتژی‌های دیگر که ممکن است بر اساس نیاز و شرایط روز، در جای خود بهترین باشند. کاربران صرافی بینگ ایکس می‌توانند این استراتژی‌ها را مورد تست و ارزیابی قرار دهند. در صورتی که یک استراتژی خیلی خوب جواب نداد، می‌توان به راحتی آن را حذف کرد و به سراغ استراتژی دیگر رفت.

همانطور که از اسم و معنای استراتژی کاملا مشخص است، استراتژی نوعی راهبرد است. این راهبرد، می‌تواند درست یا حتی غلط باشد. مدیریت ان با تریدر است. اوست که تعیین می‌کند کدام استراتژی باید حذف شود و کدام یک باید استفاده شود.

مقایسه استراتژی‌های مورد استفاده توسط تریدر روزانه و تریدر معمولی

صرافی بینگ ایکس

یک تریدر معمولی به کسی گفته می‌شود که هدف و برنامه او از خرید و فروش ارزها دیجیتال یا جفت ارزهای فارکس، نگهداری بیشتر از یکی دو روز است. در واقع او، ارز مورد نظر خود را در قیمت پایین خرید می‌کند و منتظر است تا افزایش قیمت رخ دهد. بعد از اینکه ارز مورد نظر او روند صعودی طی کرد، آن را به فروش می‌رساند. این استراتژی و استفاده از hold می‌تواند از 2 روز تا چندین سال ادامه داشته باشد. به این افراد، تریدر معمولی گفته می‌شود. معمولا این افراد، تعداد سفارش‌های کمی باز می‌کنند. اما در دراز مدت سودهای زیادی روی یک ارز دارند.

تریدرهای روزانه، کاملا متفاوت هستند و استراتژی‌های مورد استفاده توسط آنها، مختلف است. تریدر روزانه، شخصی است که ارز مورد نظر خود را در قیمت مد نظر ( پایین ) خرید می‌کند و بیشتر از یک روز آن را نگه نمی‌دارد. به علاوه اینکه تعداد سفارش‌هایی که باز و بسته می‌کند، بالا است. در واقع سودهای خیلی کوچک روی هر سفارش کسب می‌کند که مجموع آن عدد قابل توجهی می‌شود.

استراتژی‌های که در ترید روزانه باید استفاده شود، باید به گونه‌ای باشد که کاملا تست شده باشد. اگر شرایط بازار تغییر کرد، باید این استراتژی نیز قابلیت تغییر یا جایگزینی داشته باشد. در واقع نباید به یک استراتژی بیش از حد عادت کرد. زیرا بازار ارز دیجیتال و فارکس، همیشه در نوسان است و روزهای خوب و بد، بسیار دارد.

استراتژی‌های مورد استفاده تریدرهای روزانه، معمولا از نوع استراتژی‌هایی است که قبلا به آن اشاره شد. در واقع این افراد بدون استراتژی نمی‌توانند تریدر موفقی باشند. اما افرادی که تریدر معمولی هستند، معمولا استراتژی خاصی استفاده نمی‌کنند. اگر هم استفاده کنند، استراتژی‌هایی را مورد استفاده قرار می‌دهند که در بلند مدت جواب می‌دهد.

استراتژی تقاطع مرگ و نقاط طلایی

در دنیای معاملات فارکس و ارز دیجیتال، یک استراتژی بسیار مهم وجود دارد که به نقاط طلایی و تقاطع مرگ معروف است. در واقع قرار گرفتن در تقاطع مرگ و خارج نکردن سرمایه از این تقاطع، منجر به از دست رفتن سرمایه می‌شود. در نقاط طلایی هم همانطور که از اسمش پیداست، لحظه ورود، نگهداری و یا خرید است.

تقاطع مرگ، الگویی است که در آن ظرفیت احتمالی کاهش قیمت نشان داده می‌شود و این کاهش به علت عرضه یا فروش یک باره ارز یا جفت ارز مورد نظر است. این الگو،بلند مدت است به همین خاطر برای سرمایه گذارانی که پیش از نزولی شدن بازار به دنبال دریافت و برداشت سود هستند، بسیار مهم است. وقتی عرضه ارز زیاد می‌شود، می‌توان انتظار داشت که تقاطع مرگ رخ خواهد داد. اما نقاط طلایی دقیقا برعکس تقاطع مرگ است. این نقاط نشان دهنده این است که ارز وارد بازار صعودی می‌شود.

معرفی استراتژی آربیتراژ در معاملات ارز دیجیتال و فارکس

صرافی bingX

آربیتراژ، یکی از معروف‌ترین و بهترین استراتژی‌هایی است که تریدرها در بازار فارکس و ارز دیجیتال یا سهام استفاده می‌کنند تا سود کسب کنند.

در واقع یک نوع سرمایه گذاری است که تریدر به شکل همزمان دارایی‌های خود را در بازارهای مختلف خرید و فروش می‌کند تا سود کسب کند. در واقع از اختلاف قیمت‌ها می‌تواند سود کند. برای مثال، وقتی شخصی 1 عدد بیت کوین را به قیمت N دلار از صرافی X خرید می‌کند، آن را در صرافی Y به قیمت N2 با قیمت بالاتر به فروش می‌رساند و از مابه التفاوت آن، سود بدست می‌آورد. این کار، آربیتراژ است.

این یک مثال ملموس و واضح بود تا معنای آربیتراژ مشخص شود اما در واقعیت، این سود بسیار ناچیز است ولی وقتی در طول روز، چندین سفارش همزمان در صرافی باز شده و خرید انجام شود، و به طور همزمان در یک صرافی دیگر به فروش برسد، این تفاوت‌ها و سودهای اندک، چشمگیر خواهد شد.

سرمایه گذاران حرفه‌ای و کاربلد از این استراتژی استفاده می‌کنند. زیرا استراتژی ساده و کم ریسک محسوب می‌شود.

و کلام آخر

استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال و فارکس، از نیازهای بسیار مهم و ضروری در دنیای معاملات به شمار می‌آیند. استفاده از آنها می‌تواند ترید روزانه یا معمولی را با سودهای بسیار خوب همراهی کند. صد البته که بستر معاملات هم مهم است و نمی‌توان انتظار سود بالا در صرافی که کارمزد بسیار بالا دریافت می‌کند داشت. صرافی bingX بینگ ایکس از بهترین صرافی‌هایی است که کارمزد آن بسیار پایین است و انتخاب خوبی در این زمینه می‌باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا