دنیای مد

همه چیز در مورد سوتین!

سوتین چیست و چرا در زندگی یک زن مهم است؟ انواع سوتین چیست؟ اندازه گیری سایز سوتین به چه صورت انجام می شود؟ تفاوت سوتین جک دار، سوتین مجلسی و سوتین اسفنجی در چیست؟ این سوال احتمالاً سؤالی است که هر دختری در نوجوانی از خود می‌پرسد و شاید اعضای خانواده پاسخی برای این پرسش ها نداشته باشند. اما به طور کلی می توان گفت که طرح مناسب  هر سوتین برای زنان به یک شکل نیست و بانوان انواع مختلف سوتین را در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می دهند که ممکن است برای دیگر افراد مناسب نباشد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد سوتین بفهمیم. از اینکه چطور به وجود آمد، نحوه سایز بندی سینه برای کاپ سینه ‌بند به چه شکل است تا چطور سوتین مناسب خود را پیدا کنیم و پوشیدن یا نپوشیدن آن در سلامتی شما چه نقشی دارد.

وقت آن رسیده است که این لباس اسرارآمیز را رمزگشایی کنیم تا سینه بند مناسب خود را بهتر بشناسید و بتوانید استایلی را که برای شما مناسب است پیدا کنید.

سوتین چیست؟

سینه‌بند که معمولاً سوتین نامیده می‌شود، لباس‌زیر زنانه است که برای حمایت از سینه‌های او پوشیده می‌شود. سوتین‌ها با فرم کلاسیک اکثرا برای همه مناسب هستند و بیشتر آنها فرم‌های مختلف سینه را ساپورت می‌کنند. با گذشت زمان، سوتین‌ها از لباس‌های کاربردی تبدیل به لباس‌های فانتزی شدند و از لباس‌های مد روز پشتیبانی می‌کنند و در واقع جنبه شیک بودن این لباس‌های ظریف برای مخاطبین مهم شده است.

نقش پوشیدن سوتین در سلامتی زنان

برخی متخصصان طبق مطالعات انجام شده پوشیدن این لباس‌زیر را پیشنهاد نمی‌کنند. دلیل این متخصصان برای نپوشیدن سوتین این است که  سوتین تنبلی عضلات سینه‌ای را تشویق می‌کند و ماهیچه‌ها را ضعیف می‌کند. برعکس، با “آزاد کردن” سینه‌ها و ماهیچه‌ها تحریک می‌شود و آنها را مجبور به فعالیت می‌کنید.

برخلاف این نظر برخی متخصصان معتقدند که دختران، به ویژه خانم‌های در سنین خاص، باید سوتین بپوشند و به این کار ادامه دهند. پوشیدن سوتین باعث بالا بردن سینه‌ها می‌شود. نیروی گرانش باعث پایین آمدن سینه‌ها می‌شود. نیازی به گفتن نیست که وزن سینه ها همراه با نیروی جاذبه می‌تواند منجر به افتادگی و ناراحتی شود. پتوز یا افتادگی سینه زنان پیامد طبیعی پیری است. میزان افتادگی سینه‌های زنان به عوامل زیادی بستگی دارد. پوشیدن سوتین می‌تواند وضعیت بدن را بهبود بخشد و از بسیاری از مشکلات ستون فقرات و کمردرد جلوگیری کند.

نکات مهم برای انتخاب سوتین

اگر ترجیح می‌دهید سوتین بپوشید، این مهم است که لباسی را پیدا کنید که با سایز و فرم سینه شما هماهنگ باشد. پوشیدن سوتینی که در آن راحت نیستید، می‌تواند بر سلامت جسمانی شما تأثیر بگذارد.

برای مثال، بند و سیم‌های نامناسب می‌توانند در پوست شما نفوذ کنند.

پوشیدن سوتین بدون حمایت ونگهداری کافی از سینه می‌تواند به وضعیت بدن شما آسیب برساند و باعث درد در گردن، کمر و شانه‌های شما شود.

دور از منطق نیست که یک سینه بند نامناسب افراد را از فعالیت بدنی منصرف کند.

سوتین شما بر ظاهر شما و نحوه نشستن لباس بر تن شما تاثیرگذار است که قطعا این موضوع بر میزان اعتماد به نفس شما موثر خواهد بود.

برای پیدا کردن سوتین مناسب برای اینکه بدانید چه نوع سوتینی مناسب شما خواهد بود ابتدا باید با انواع آن آشنا شوید. در ادامه مقاله به معرفی انواع سوتین خواهیم پرداخت.

انواع سوتین

1. برلت

چکار می‌کند:

برلت نوعی سوتین بدون سیم یا فنجان قالب‌گیری شده است و دارای بندهایی است که می‌تواند نازک یا توری باشد. این نوع سوتین برای پوشش و راحتی عالی هستند، سادگی این نوع سینه بند به این معنی است که حمایت‌کنندگی زیادی ندارد.

نوع سینه:

می‌توانید از این نوع سوتین برای شکل‌های مختلف سینه با اندازه‌های کوچکتر سینه استفاده کنید.

2. سوتین بدون بند

چکار می‌کند:

سوتین‌های بدون بند سینه‌ها را با سیم زیرین و با کمک آستر سیلیکونی یا لاستیکی برای جلوگیری از لغزش نگه می‌دارند. اکثر آنها کاپ‌های قالبی دارند تا به حفظ شکل سینه‌ها کمک کند.

چه زمانی آن را بپوشیم:

یک سوتین بدون بند خوب برای هر کمد لباسی ضروری است. سوتین‌های بدون بند برای پوشیدن زیر لباس‌ها یا تاپ‌هایی با شانه‌های باز مناسب هستند. سوتین‌های بدون بند انواع مختلفی دارند، بنابراین حتماً آن را برای تست استفاده کنید تا مشخص شود که آیا نوع مناسب خود را پیدا کرده‌اید یا خیر..

نوع سینه:

تمام شکل‌ها و اندازه‌های سینه .

3. سوتین جک دار

چکار میکند:

سوتین‌های جک دار دارای نوعی جک است که باعث می شود تا سینه ها به هم نزدیک تر شده و خوش فرم تر شوند. این نوع سینه بند یک لیفت ظریف را برای افزایش شکل طبیعی سینه شما فراهم می‌کند. اغلب سوتین جک دار به عنوان سوتین فانتزی شناخته می‌شود و کاربرد عمومی ندارد.

چه زمانی آن را بپوشیم:

کاپ‌های این نوع سینه بند معمولاً به گونه‌ای طراحی می‌شوند که ظاهری زنانه و جذاب با پوشش کمی داشته باشند. این یکی دیگر از مدل‌های سوتین است که می‌توان آن را به‌صورت معمول پوشید و برای تاپ‌ها و لباس‌های کوتاه ایده‌آل است.

نوع سینه:

برای انواع فرم سینه، به ویژه آنهایی که حجم پرتری از سینه را دارند مناسب است.

4. سوتین کلاسیک

چکار میکند:

سوتین کلاسیک نوعی سوتین است که کاملاً راحت است. این سبک معمولاً با کاپ‌های قالبی بدون درز است تا رد سوتین بر زیر لباس‌تان مشخص نباشد.

چه زمانی آن را بپوشیم:

این نوع سوتین در زیر هر تاپ و لباس گشادی عالی است.

نوع سینه:

مناسب برای تمام شکل‌ها و اندازه‌های سینه.

5. سوتین ریسر بک

چکار میکند:

سوتین‌های ریسربک دارای یک بند مرکزی یا دو بند متقاطع هستند که شکل Y یا V بین تیغه‌های شانه را تشکیل می‌دهند. این سبک برای تقویت حمایت و توزیع یکنواخت وزن در امتداد شانه‌ها و پشت شما طراحی شده است. از این سوتین می‌توان به عنوان نیم تنه ورزشی نیز استفاده کرد.

چه زمانی آن را بپوشیم:

نحوه قرارگیری بندها روی شانه نسبت به مدل‌های سوتین استاندارد محتاطانه‌تر است، بنابراین سوتین‌های ریسربک برای پوشیدن با تاپ‌های بدون آستین عالی هستند.

انواع سینه:

تمام شکل‌ها و اندازه‌های سینه، به خصوص سینه‌های بزرگتر که به پشتیبانی اضافه نیاز دارند می‌توانند از این سینه‌بند استفاده کنند.

6. سوتین بدون سیم

چکار میکند:

سوتین‌های بدون سیم را می‌توان در انواع مختلف و سبک‌های مختلف یافت. اگر احساس سیم را دوست ندارید و نیازی به پشتیبانی سیمی ندارید، سوتین‌های بدون سیم راه بسیار خوبی هستند.

چه زمانی آن را بپوشیم:

شما می‌توانید این نوع سوتین را هر روز با هر چیزی بپوشید. در واقع این نوع سوتین مناسب برای انواع لباس‌های شماست.

نوع سینه:

مناسب برای تمام شکل ها و اندازه‌های سینه.

7. سوتین ورزشی

چکار میکند:

سوتین ورزشی برای به حداقل رساندن حرکت سینه در حین فعالیت بدنی طراحی شده است. آنها بسته به شدت فعالیت بدنی سطوح مختلفی از پشتیبانی و فشرده‌سازی (تاثیر سبک، متوسط و زیاد) را ارائه می‌دهند. اگر در حال دویدن هستید، قطعاً یک سوتین ورزشی با تاثیر بالا می‌خواهید. سوتین‌های ورزشی سبک و متوسط برای فعالیت‌هایی مانند یوگا (فعالیت‌هایی که در آن جهش زیادی وجود ندارد) بهتر هستند.

چه زمانی آن را بپوشیم:

هر وقت که تصمیم به ورزش کردن و فعالیت دارید. چه در باشگاه، چه در استودیو یوگا، و یا در مسیرهای پیاده‌روی و غیره .

نوع سینه:

مناسب برای تمام شکل‌ها و اندازه‌های سینه. پیدا کردن سینه بند ورزشی بستگی به فعالیت و اندام شما دارد. برای سینه‌های بزرگ‌تر، قطعاً باید آن‌ها را امتحان کنید و حرکت کنید تا مطمئن شوید که حمایت و راحتی مورد نیاز شما را تامین می‌کند.

8. سوتین پوش‌آپ

چکار میکند:

سوتین مجلسی پوش‌آپ با استفاده از کاپ‌های زاویه‌دار  اسفنجی و جک‌های داخل آن، نوعی سوتین اسفنجی است که سینه‌ها را به هم نزدیک و به بالا متمایل می‌کند.

چه زمانی آن را بپوشیم:

سوتین‌های پوش‌آپ یا سوتین جک‌دار را معمولا با تاپ‌ها و لباس‌های کوتاه می‌پوشند.

انواع سینه:

مناسب برای تمام شکل‌ها و اندازه‌های سینه.

9. سوتین بارداری

چکار میکند:

سوتین بارداری (نباید با سوتین‌ شیردهی که مخصوص شیردهی ساخته شده‌اند اشتباه گرفته شود) نوعی از سینه بند است که برای پوشیدن در دوران بارداری و بعد از آن طراحی شده است. سینه‌های خانم‌ها در دوران بارداری رشد می‌کنند، بنابراین اکثر مدل‌های سینه‌بند بارداری، اگر نه همه، با پارچه‌های کشدار و منعطف دوخته می‌شوند. برای تطبیق با اندازه‌های متغیر سینه، آن‌ها همچنین دارای بندهای قابل تنظیم و قلاب‌ و چشمی اضافی در پشت هستند تا سایز‌های مختلف سینه را در طول دوران بارداری پشتیبانی کند.

چه زمانی آن را بپوشیم:

سوتین بارداری را می‌توان هر زمان که زمان مناسبی برای شما باشد پوشید. اندازه سینه‌ها در سه ماهه اول شروع به تغییر می‌کند، زیرا بدن شما شروع به تولید شیر می‌کند.

نوع سینه:

مناسب برای تمام شکل‌ها و اندازه‌های سینه؛ اگر برای پیدا کردن سوتین بارداری که دوست دارید مشکل دارید، می‌توانید به دنبال سوتین‌های دیگر با همین ویژگی‌ها باشید.

امیدواریم این مقاله راهنمای جامعی در انتخاب بهترین نوع سوتین مناسب برای شما بوده باشد.شما در فروشگاه اینترنتی نوین ساکس می توانید انواع سوتین های جک دار، سوتین ورزشی، سوتین اسفنجی، سوتین مجلسی و دیگر انواع لباس زیر را با بهترین قیمت خریداری نمایید.

2.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا